Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 11. 03:30
Törölt hozzászólás
#84100
Placi82 2020. 08. 11. 01:55
Előzmény: #84098  berlini
#84099
Befejeztem végleg. Holnap ha elolvassak a diskurzusunkat a fórumozók majd eldontik, hogy ki volt aki  következetesen  ugyanazt állította, és ki volt az aki tévedett. De sztem azon fognak röhögni hogy ilyen türelmes voltam veled, és ennyi időt elpocsekoltam rád. Off
berlini
berlini 2020. 08. 11. 01:40
Előzmény: #84097  Placi82
#84098
Persze, hogy nem tettszik.
Hivatkozol Egyiptomra, erre beégsz vele.
Jössz azzal, hogy Argentina kb úgy számitott a 20.század elején mint Kolumbia. Hogy hogy nem itt is tévedsz.
Az orosz államcsődnél 1998-ban már nem mondhatod, hogy jelentéktelen országot csipett el a csőd, de ott jelcin tehetett róla.
Mindez a rengeteg energia, csak azért, hogy megspóroljhál egy rövid egy szavas mondatot. Tévedtem.
Placi82 2020. 08. 11. 01:16
Előzmény: #84096  berlini
#84097
Na, itt be is fejezhetjuk. Aki disznoval birkózik az maga is sza..os lesz, de a diszno meg élvezi is. Argentína, Egyiptom, Liberia:) stb jelen pillanatban nem számottevő gazdasági hatalom mintahogy 1946 ban az önálló Magyarország, vagy a weimari német Köztársaság se volt a maga korában!!! De most a jelenben globálisan osszefuggo nagyhatlami gazdasági struktúrák usa, Kína, EU, japán akik nagyon jelentősek  Akik gazdaságilag, és globálisan szorosan összefüggnek, nem jelenthetnek csődöt, vagy az adossagukat nem fizetik vissza, mert az teljes és totális összeomláshoz vezetne, mert már olyan nagy  fokú a globalizáció. Így már érthető. De ha nem, az se baj, majd vki más elmagyarazza neked:) 
berlini
berlini 2020. 08. 11. 00:51
Előzmény: #84094  Placi82
#84096
Hidd el, jobb lett volna még az elején beismerni, hogy tévedtél.
Először az egyiptomi gazdaságtörténelem később az azték birodalom ismerőjeként beszélsz mellé
Ez igy egyre nagyobb égés.
berlini
berlini 2020. 08. 11. 00:48
Előzmény: #84093  Placi82
#84095
Igy nehéz veled vitatkozni.
Államok nem mehetnek csődbe állitásod szerint erre Egyiptom óta nem volt példa. 
Utána kiderül, hogy bizony többszáz államcsődről ir a történelem, de állitásod szerint ez icsak a jelentéktelenebbekkel történik meg.
Argentinára hivatkoztam, de arról is kideritetted, hogy nem számit. (Igaz hogy a XX.század elején a 7. leggazdagabb ország volt a világon.)
Után megkérdeztem hogy Oroszországot hova sorolod. A futottak kategóriájába, vagy a jelentősek közé.
Erre nem kaptam választ, de kideritetted, hogy az orosz csőd 1998-ban csak Jelcin miatt volt, igy az nem számit.
Placi82 2020. 08. 11. 00:29
Előzmény: #84091  berlini
#84094
"Nos ezért érdemes ismerni a gazdaságtörténelmet." Hajaj én már csak ismerem, és imádom. :). Én mindig az összefüggéseket keresem, es a dolgok mögé nézek. Amúgy a Wikipédián nem fogod olvadni de Argentína azért süllyedt lefelé, mert a pesot osszekotottek az USA dollárral es nagyon stabil valuta népszerű volt mert a lumpen spanyolajku népesség körében, mert olcsón jutottak hitelhez, azt felvettek, és olcsók voltak a termékek. De a munka nélküli, termelés nelkuli, nagy fogyasztás oda vezetett, hogy egyre több hitelt vettek fel, és így a végén már nem tudták törleszteni.. És jöttek a csodok. Nem ismerős? :)  Velem az azték birodalom 1516, Don Hernando Cortes meghódítása(Spanyolok) előtti korszak gazdasagi történelméről is beszelhetunk:)) 
Placi82 2020. 08. 11. 00:13
Előzmény: #84091  berlini
#84093
No ki linkeled az 1998 ad orosz csod Wikipédia idézetet. :) Olyan ez mint az osztalytarsaim anno akik bemagoltak de nem értették a történelmet. No szóval a szovjetunio szetesese utan, mikor az oligarha hodorovstkij 10 millió $ ert privatizált a a világ legnagyobb gáz termelő Gazprom ot, amit végül még ki se fizetett. Mikor a tanárok és a munkások az út mellett árulták a vodkát,mert azt kapták fizetésül és csere kereskedelem volt,es olyan teljhatalommal rendelkező ember mint Jelcin, aki a végén 1 üveg vodkaert bármit alairt, hát az a csoda hogy 98ig huzta ezt a rabló kapitalizmust. Kész maffia állam volt. Az egész államadósságot ki lehetett volna fizetni, 1 aranybánya vagy 1 olajkút tisztességes eladasaval, privatizalasaval
berlini
berlini 2020. 08. 10. 23:54
Előzmény: #84091  berlini
#84092
Megvallom nem vagyok egyiptológus.
De úgy tippelem, hogy a többszáz fáraó regnálása alatt egy-egy rosszabb időszakban (vesztett háborók) igencsak előfordulhattak ott is csődök.
berlini
berlini 2020. 08. 10. 23:51
Előzmény: #84090  Placi82
#84091
Nos ezért érdemes ismerni a gazdaságtörténelmet.Mert akkor nem sikerül ennyire félre az ókori Egyiptomig visszamenőlegesen rossz megállapitás:
1998 -ban az orosz piacok összeomlottak. a rubel államkötvények éves hozama 200 százalék felett volt. A a kormány leértékelte a rubelt és „elengedte” az árfolyamot, ezzel egyidőben pedig Oroszország leállította a rubel-adósság törlesztését, azaz államcsőd következett be.  Az egyoldalú adósságátrendezésre 1999 márciusában került sor. A valuta- és adósságválság később az idegen devizában denominált adósság törlesztésében is fennakadást okozott. 1999 májusában a Szovjetunió dollárkötvényein is csődöt jelentett az ország,.
Placi82 2020. 08. 10. 23:42
Előzmény: #84088  berlini
#84090
Az oroszok nem mennek csődbe, amíg Putyin el, amúgy is vmi 15% körüli a gdp aranyos allamadossag, szóval konkrétan nincs adóssága, úgyhogy nem értem a kérdést? 
berlini
berlini 2020. 08. 10. 23:36
Előzmény: #84088  berlini
#84089
A logika forditott.
Argentina, amelyik a XX.század elején a világ leggazdagabb országai közé tartozott azért süllyedt le a jelentéktelenebbek közé mert sorozatos államcsődöket produkált a XX. században.
berlini
berlini 2020. 08. 10. 23:32
Előzmény: #84086  Placi82
#84088
"Argentinát nem véletlenül hoztam fel. Amikor elkezdték a sorozatos állami csődöket, akkor az egyik leggazdagabb ország volt a világon. "
Nem véletlenül irtam ezt.
Mert igy volt.
Az oroszokkal hogyan állsz?
Kicsik ők is?
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 23:27
Törölt hozzászólás
#84087
Placi82 2020. 08. 10. 23:26
#84086
Argentína sose volt, a világ gazdasag meghatározó része az utóbbi 50 évben. De Peron bukasa óta ami 1950 es években volt, azóta folyamatosan süllyed, szóval az utobbi időszakban nem volt még közép hatalom se😀. Talán az 1910-1950 ig terjedő idoszakban mikor zsidók  németek és olaszokok mint bevandorlok irányították az országot. Szóval Argentína olyan kicsi súlyú, hogy a lőtéri kutyát se erdekli, az adósság atstrukturalasa. ') 
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 23:17
Törölt hozzászólás
#84085
Placi82 2020. 08. 10. 23:16
Előzmény: #84080  berlini
#84084
Na az oroszok azok egy érdekes kérdés, ha 98 ba Jelcin nem lett volna olyan részeg és hülye amilyen volt, és képes lett volna utasitasokat adni a jegybanki elnoknek, akkor semmi se lett volna 98 ban. Az oroszok mint nyersanyagbirodalaom osszefognanak az EU val méltó ellenfelei lennének akár az Usanak is. Én bízok az oroszokba. Kemények és szivosak. Ilyen a történelmük. Van Gazprom, lukoil, sberbank részvényem regota:) Visszaterve csak az EU Kína japán usa és ehhez a globális kereskedelmi rendszerhez tartozok, nem tehetik meg az adósság vissza nem fizetést. A többi nem oszt nem szoroz. Nem jó ha csődbe mennek, de nem rengeti meg a világot ha megis. Argentína is megegyezik amúgy a befektetoível, azért kapnak ok éveken át iszonyat magas kamatot, mert bele van kalkulava a 10 évente a csod🤣
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 23:06
Törölt hozzászólás
#84083
Placi82 2020. 08. 10. 23:06
Előzmény: #84078  berlini
#84082
Én feladom!!!? Szerintem csak játszod ezt az egeszet, mert nem vagy ennyire értetlen. Olvasd már el könyörgöm mit írtam!! Vagy hadjuk a francba! 
Törölt felhasználó 2020. 08. 10. 23:04
Törölt hozzászólás
#84081

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek