Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 08. 10. 21:43
Előzmény: #84058  Placi82
#84060
Kár kiakadnod.Én csupán erre a tévedésedre hivtam fel a figyelmedet.
"de csak annyi tortent hogy nem a magán alapoknál és bankoknak tartozik a görög, olasz stb., hanem az ekb nak olcsóbb kamattal"
berlini
berlini 2020. 08. 10. 21:40
Előzmény: #84054  Alexander_Greybeard
#84059
Ez persze, hogy igy van. Ezt nem is cáfoltam. csupán azt a sületlenséget, hogy az EKB-nak kisebb kamatot kellene hogy fizessen a kötvénykibocsájtója. Ha belegondolunk ez pont forditva van Az EKB megvásárol egy bajban lévő állam (mondjuk az olasz) 2%-os kötvényét. Ezzel a kötvények eladói a következő kibocsájtásnál többletkinálattal jelentkeznek, ami segit abban hogy az új kötvények alacsonyabb kamattal legyenek kibocsájtva. (Mondjuk 1,5%) Tehát az olasz állam nagy valószinűséggel több kamatot fizet az EKB-nak, mint azoknak akik a kibocsájtásnál a kötvényeket megvették.
Placi82 2020. 08. 10. 21:38
Előzmény: #84052  berlini
#84058
Ne ismételje semmit,hanem szerintem olvass többet,es több szerénység. Csak hallkan mondom butasagot irkalsz itt, mert ha nem lenne az ekb kotvenyvasarlasi programja akkor körülbelül görögország 5 éves kötvények 10%, az olasz 5 - 10 évesek  pedig 7-8 % kamaton on forognanak, (és ez a vircsaft vitte le a magyar kötvények hozamat is 7%-8% rol  0,6% jegybanki kamatra!!!!!!!!!!) , minthogy 2012 ben is tettek ezt. Ügyes voltál hogy vettél lakásokat 4-10 évvel ezelőtt, de a monetáris politika más teszta😉
impudent 2020. 08. 10. 21:35
Előzmény: #84051  berlini
#84057
Óriási a különbség az állampapírvásárlással piacképes papírt vesz amit bármiko éladhat a másik esetben az állam füzetéskèptelen és csőd
Placi82 2020. 08. 10. 21:28
Előzmény: #84055  Alexander_Greybeard
#84056
Köszönöm, hogy leirtad Berlini nek, és nem nekem kellett bepotyogni ezt a felvilágosítást 😀😀. 
Alexander_Greybeard 2020. 08. 10. 21:22
Előzmény: #84051  berlini
#84055
Csak egy kis kiegészítés. Azzal, hogy a másodpiacon veszi a kötvényt az EKB, segít csökkenteti a kockázati felárat és képes a piaci kereslethez igazítani a kínálatot. Végeredményben kisebb lesz a kamat és nem értéktelenedik el az adott ország adóssága a másodpiacon túlkínálat miatt, szóval nagyobb az esély a sikeres elsődleges kibocsátásra. Önmagában már ez is tiltott finanszírozás kategória, ha nem csak a törvény betűjét nézzük, hanem a mögöttes elvet is.
Ugyanezt csinálja az MNB is már. Ez biztosan jó jel.
Alexander_Greybeard 2020. 08. 10. 21:22
Előzmény: #84051  berlini
#84054
Csak egy kis kiegészítés. Azzal, hogy a másodpiacon veszi a kötvényt az EKB, segít csökkenteti a kockázati felárat és képes a piaci kereslethez igazítani a kínálatot. Végeredményben kisebb lesz a kamat és nem értéktelenedik el az adott ország adóssága a másodpiacon túlkínálat miatt, szóval nagyobb az esély a sikeres elsődleges kibocsátásra. Önmagában már ez is tiltott finanszírozás kategória, ha nem csak a törvény betűjét nézzük, hanem a mögöttes elvet is.
Ugyanezt csinálja az MNB is már. Ez biztosan jó jel.
berlini
berlini 2020. 08. 10. 21:12
Előzmény: #84047  Alexander_Greybeard
#84053
Igen, ez pont igy lesz. hasonlóan a Japán megoldáshoz.
berlini
berlini 2020. 08. 10. 21:11
Előzmény: #84044  Placi82
#84052
Ismételten nincsenek érvek, csak az az érthető vágy, hogy a megtakaritásod értéke a jövőben ne csökkenjen. Ez egy érthető kivánság.
De sajnos nem igy lesz.
berlini
berlini 2020. 08. 10. 21:09
Előzmény: #84046  Placi82
#84051
Alapvető tévedés. Az EKB megévő kötvényeket vásárol.
Igy egyik állam sem fizet az EKB-nak kevesebb kamatot, csakazért mert az felvásárolta a kötvényt a piacon.
A második tévedés, hogy az adóságokat az ókori egyiptom óta vissza kell fizetni, mert különben összedől a világ.
Argentina az elmúlt 100 évben minimum tizszer ment csődbe. Minden egyes alkalommal le lett irva az adóság egy része.
De nézzük a csőd nélküli verziót. Ismételten Japán:
Szerinted mi a különbség aközött, hogy a japán államadóságot eltörlik, vagy a jegybank felvásárolja és onnantól az állam a kamatokat saját magának fizeti?
Szerintem semmi. 
Alexander_Greybeard 2020. 08. 10. 20:53
Előzmény: #84046  Placi82
#84050
Mutass akár egy országot is, ami visszafizette az adósságát mindenféle könyvelési trükk és joghézag használata nélkül. Esetleg valami mikroállam vagy olajállam. Mindegyik más csak görgeti a végtelenbe vagy ameddig szól a dal. A fejlett világban magánszemélyként is tudsz úgy élni, hogy soha nem fizeted vissza a hiteled csak görgeted.
Azért találták ki az MMT-t mert ezzel a helyezettel valamit kezdeni kell. Azon megy a vita, hogy az MMT jó-e vagy sem és japán most MMT-e vagy sem, nem azon, hogy a jelenlegi rendszer jó-e vagy sem. Utóbbiról mindenki tudja, hogy nonszensz. Na de mi legyen helyette? Kifizetni a sok hitelt nem csak társadalmilag de matematikailag is lehetetlen. Más ötlet? Devizák leértékelése szokott még feljönni, de a polgárháborúkat már az egész világ unja.
Placi82 2020. 08. 10. 20:46
Előzmény: #84047  Alexander_Greybeard
#84049
Na ez stimmel. Mikor  mindenki az idohuzasra jatszik, mert egyik scenario se túl jó, sőt... katasztrófa. Nehéz ügy ez nagyon, se az ekb se a Fed nem lehet most túl jó helyzetben. 
Placi82 2020. 08. 10. 20:42
#84048
Szerintem te azért akarod, hogy az adossagokat eltoroljek elinflaljak, hogy mindenki hanyatt homlok berelje vagy vegye meg 200 millióért a lakasodat, mert nincs semmi értéke a pénznek és az ingatlan az egyedüli jó befektetés. Pozícióból való piaci nézet, és gondolat  a lehető legrosszabb üzleti taktika. Mert minden más lehetőséget figyelmen kívül hagysz, tapasztalatból tudom hogy rossz taktika🤣
Alexander_Greybeard 2020. 08. 10. 20:40
Előzmény: #84042  berlini
#84047
A nagyobb gond az, hogy az ECB ezeket a kötvényeket nem írhatja le mert az direkt finanszírozás lenne, de nem is tervezi őket eladni mert akkor hirtelen megdrágulna ezen országok piaci finanszírozása. Instant lázadás és Grexit+Italexit. Lejáratkor beváltják új államadóssággal és az élet megy tovább. Egyelőre. Aztán majd meglátjuk.
Placi82 2020. 08. 10. 20:36
Előzmény: #84042  berlini
#84046
Van az már a fele is. De mit akarsz mondani. Hogy az adósságok el lesznek törölve?????? Vagy mit? Tudod mi az a moral hazard?? Olyan isten nincs, hogy az adossagokat letorolje, atvallallja az ekb vagy a fed. Atvalallni atvallalhatja, QE mennyiségi lazítás 6 éve erről szól de csak annyi tortent hogy nem a magán alapoknál és bankoknak tartozik a görög, olasz stb., hanem az ekb nak olcsóbb kamattal, mintha a piacról kellene finanszírozni magát. De adósságot valakinek vissza kell fizetni, az ókori Egyiptom óta. Mert ha nem, akkor semmilyen értelmes uzlet nem lesz többé a vilagban. 
Alexander_Greybeard 2020. 08. 10. 20:30
Előzmény: #84016  CyrusTheGreat
#84045
Van infláció. Ott van a statisztikákban feketén-fehéren.
Placi82 2020. 08. 10. 20:27
Előzmény: #84039  Törölt felhasználó
#84044
Sztem most mikor mindenki a hiperinflat meg adósság elengedest vár. Pont az ellenkezője lesz, nagy penztomeget fognak el égetni. Szerintem újra értéke lesz a pénznek, csak nem sok embernek lesz:). Ki szivatyuzak a fölös penzmennyiseget a piacról, valahogyan megoldjak. És utána évek múlva, mikor már senki se várja, akkor lodul meg nagyon az infláció és az eszkozarak emelkedese. Én azt az egyet megfigyeltem, hogy amit a piac, és a tömeg vár annak az ellenkező scenario ja valósul meg. Nézzetek vissza a 2000 tol a gazdasági történelmet, ez történt.🤣 
CyrusTheGreat 2020. 08. 10. 19:50
#84043
https://welovebudapest.com/cikk/2020/8/10/igy-lesz-az-elhagyatott-andrassy-uti-palotakbol-elegans-hotel-bepillantottunk-a-szinfalak-moge
Másfél év és kb 200 új hotelszoba (120 háromcsillagos) a világörökségi helyszínen. Most hagyjuk a mintaszoba gusztustalanságát, de remélem, sok Airbnb-s “befektető” fog még odáig izzadni.
berlini
berlini 2020. 08. 10. 19:35
Előzmény: #84027  Placi82
#84042
Próbálsz a lelkére hatni.
Érveid nincsenek.
A tény azonban az, hogy Japánban még 5 év és a világrekord mértékű államadóság a jegybanknál landol.
Ja és még egy megjegyzés.
Ennek semmi köze nincsen a japán fegyelmezettséghez.
A kinai kommunistákhoz sem.
És amúgy meg az EKB ugyanazt csinálja. Az olasz és görög állampapirok több mint egyharmada már az EKB-nál landolt. Itt persze nem lesz olyan gyors automatizmus, hogy ezek az EKB könyveiben szereplő államadóságok el is legyenek törölve, de az első lépst most tette meg au UNIÓ ebben az irányban, amikor 400 milliárdnyi Úniós hitelfelvételről döntöttek.
CyrusTheGreat 2020. 08. 10. 19:29
Előzmény: #84036  impudent
#84041
Köszönöm, nekem a rendszerváltás előtti magyar film az egyik hobbim, de muszáj kontextusában vizsgálni a dolgokat. És nem véletlenül hoztam fel a Megáll az időt, az Oroszlán ugrani készül elkészülésének ideje és körülményei jobban mutatják be azt a szituációt, amit szvsz annak a filmnek nem sikerült átadnia. Ha meg hozzávesszük, hogy a film rendezője pár évre rá disszidált, akkor még szebb a sztori, valaki egyszer igazán megírhatná, van íve, konfliktusa és tanulsága.
Érdemes retrospektív vizsgálni a dolgokat, a jelent és a jövőt is könnyebb lesz értelmezni - az ingatlanpiacon is.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek