Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
StandardnSpoor 2020. 08. 06. 14:43
Előzmény: #83412  fogpaszta
#83420
ja elég képmutató dolog az ingyenpénzt átkozni, de miből is van az ingyenpénz, ki is adott rá kölcsön nekik a máppal.. utána meg dicsekszik, hogy ő csak ül és várja a kamatot, nem kell a paraszt bérlővel vesződnie.  pedig hát az elvek bajnoka igazán példát mutathatna háziúrságból és kiadhatná a másfélszobát havi 50+rezsiért, a mápos vérszivattyú helyett, aminek a kamatait az adófizetők fizetik, csak pudent fejében úgy él, hogy a pénz az államkincstári számláján csak úgy terem, mert matolcsy szorgalmasan öntözi és műtrágyázza. 
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 06. 14:33
Előzmény: #83417  impudent
#83419

Parancsolj a 2 kérdés az alján...
-Magaddal kapcsolatban többször leírtad, hogy van egy budai lakésod amiben egyedül élsz aminek értéke kb. 45 Mft + plusz fent említed, hogy milyen jó érzéssel tölt el az, hogy a kötvényeid kamatai pittyegnek a telódon. Ergó az egy főre jutó nettó vagyonod lehet olyan 45-50-55 Mft.
-
Rengetegszer szóba hoztad már, hogy kétszázezer ember van kivételezve az országban szemben az elnyomott 9,8 millióval ( és ebben a 9,8-ban vagy Te is ) . Ez a kétszázezer ember többek között azok akik felvették a CSOK-ot és BV-t. Namost a CSOK-os 10 misit úgy kapod meg ha felnevelsz 3 gyereket. 3 gyerek felnevelése 20 éves korukig nagyon sok pénz és nemcsak pénz egyrészt. Másrészt ha veszel alapul egy átlagos 5 fős családot akiknek van jóesetben egy 40 Mft-ot érő ingatlana ( amiben benne van a kapott 10 millió is ) és mondjuk NINCS hitele semmi akkor ez főre jutó nettó vagyonuk nincs 10 Mft szemben a Te kb 50 Mft-tal. Miért tartod te ezt a tömeget a rendszer kivételezettjének magaddal szemben??
 -
Kérdés 1. -->  Ha ekkora vagyonod van miért sírsz itt, miért kell zsíroskenyeret enni vöröshagymával? :)-Kérdés 2. --> Miért tartod te ezt a 200 ezeres tömeget a rendszer kivételezettjének magaddal szemben?? 
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 14:31
Törölt hozzászólás
#83418
impudent 2020. 08. 06. 14:28
Előzmény: #83412  fogpaszta
#83417

ennyi zagyvalékra nem tudok válaszulni mert vagy Te mondud vagy kérdezel.
Mi a konkrét kérdés?
impudent 2020. 08. 06. 14:26
Előzmény: #83410  tihamer
#83416
aki ma ingatlant vesz ezekön az árakun az nem tudatus hanem ösztönbűl cselekszik mert betojt lsd. ahugy Te reagáltál Zsiday zavarodott cíkkére
Y.O.L.O. 2020. 08. 06. 14:24
Törölt hozzászólás
#83415
Y.O.L.O. 2020. 08. 06. 14:23
Törölt hozzászólás
#83414
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 06. 14:18
Előzmény: #83409  impudent
#83412
Na mizu Impu?
83401-ra válasz nincs? :)
StandardnSpoor 2020. 08. 06. 14:17
#83411
"az eladói árakat elég gyorsan helyreteszik majd a banki értékbecslők"
:) 
azért szerintem az ingatlanpiacot nem a banki értékbecslők mozgatják. most adtam el nem rég (szerintem elég magas áron, 2. legmagasabb hirdetés -5,6%alku volt.) a vevő hiteles volt. a banki érétkbecslő az adásvétel után jött ki. kíváncsiságból megkérdeztem mennyire fogja értékelni. kicsit értetlenül nézett rám: 
"hát amennyiért megtörtént az adásvétel. ha friss az advét (1-2hónap) akkor csak kivételes esetekben teszek javaslatot az eltérítésre."
 ..és így is lett, minden rendben lement az egész ~1,5 hónap alatt.
 de lehet bankja válogatja
tihamer
tihamer 2020. 08. 06. 14:17
Előzmény: #83407  impudent
#83410
Had éljek erre a hozzászólásodra egy frappáns idézettel:
"Az infláció az egyetlen adó, amelyet nem kell törvénybe iktatni.     Milton Fredman
Egyébként megnéztem a pénzügyi Fitnesz közel 4 órás videóját és itt is Mészáros Péter 2020-2030 között 1-2 %-os GDP átlagos növekedést és 10-15 (!) %-os valós inflációt elemez.
Kifosszák a sodródó embereket 😒
A pénz a sodródóktól a tudatosak felé fog áramlani , ezután is ✔ 👍
impudent 2020. 08. 06. 14:02
Előzmény: #83408  impudent
#83409
menjenek máshuva kopácsulni
impudent 2020. 08. 06. 13:59
Előzmény: #83407  impudent
#83408

ja mög munkásuk se köllenek szakik menjenek máshuva kaszálni örülük ha egyiköt se látum.
addig jó amig ezekkkel nem köll foglakuzni,
impudent 2020. 08. 06. 13:58
Előzmény: #83406  impudent
#83407
Én mög tovább veszem a mápot és várum a kamatyot hátradőlve, nem köll Nékem közjegyzű szügyvéd illeték paraszt mög végképp nem
impudent 2020. 08. 06. 13:44
#83406

itt sokan betójnak az ijesztgetéstűl  és élkezdik venni a méregdrága szar pénztemetű ingatlanukat.
tovább nőnek a hitelek a bevétel haszun mög egyre kisebb vagy negatív
tihamer
tihamer 2020. 08. 06. 13:31
#83404
Cashflow-t termelő Ingatlant kell vennem mielőbb, mert leamortizálódik a MÁP+-ba levő pénzem:
https://mfor.hu/cikkek/befektetes/zsiday-viktor-a-penz-erteket-vesziti-mindennel-szemben.html
"Magyarul: korlátlan méretű pénzszaporításba kezdtek.
 Mindemellé még azt is megígérték (explicit vagy implicit módon) a nagy jegybankok, hogy akkor sem emelnek kamatot, ha majd valamikor megnő az infláció.
"Ez csak egyet jelenthet: menekülni kell a pénzből. Mivel a kormányzatok képesek és hajlandók is bármennyi pénzt gyártani, ebből következik, hogy a pénz értékét veszíti mindennel szemben.
Mivel a következő hónapokban valószínűleg továbbra is a pénznyomtatás és hatalmas költségvetési hiányok, azaz a pénzszaporítás lesz a téma, ezért esélyes, hogy a fenti trendek hátszele, alapvetése fennmarad még egy ideig. A pénz rossz, sok van belőle, semmit nem hoz, és nem kell. Minden más, ami bármiféle egészen kicsit pozitív kilátással is kecsegtet jobb nála. Úgy tűnik ez vezeti a piacokat jelenleg."
-Lehet , hogy nem várok még 2-3 évet a következő garzon bekebelezésére.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 06. 13:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#83403
Te törölted magad tegnap? Miért?
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 13:21
Előzmény: #83397  Criscito
#83402
A konkrét esetben amúgy a használt ház lehet egy megoldás, de én azon akadtam, hogy amikor azt írja itt  a kolléga, hogy "okos" módon építkezik valaki(most a CSOK és tsai részt megint nem figyelembe véve).
Én nem akarok 10 millió bp országában lakni, igenis épüljön csak vidéken is, nyilván némi túlzással, ami akar.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 06. 13:19
Előzmény: #83378  impudent
#83401
"Persze Nékem mindegy ha jó Néktek mert most ettem mög a zsíroskenyerem vöröshagymával és Nékem ez is. Amúgy meg hetente pittyeg a telefonom a kotvényeim kamatjóváírásai végett. "
-
"itt annyi embörbarát, különösen gyerökbarát van de eszükbe nem jut miért csak 200 ezer embör kapja a húsosfazekat és a többi lé van tojva.
Műembörszeretet."
-
Ez a két fenti írás tőled származik tegnap estéről és mostanról.  Na figyu Impu, én meg azt mondom, hogy Te vagy az álszent és nem kicsit hanem nagyon. Miért? :
-
1. Egy két hete kiszámoltad velem kapcsolatban, hogy mivel 5 tagú család vagyunk az egy főre jutó nettó vagyona a tagoknak olyan 25 Mft, és erre Te azt mondtad, hogy ez a mai világban nem sok. Amellett, hogy én itt "panelbárónak" vagyok titulálva...
-
2. Magaddal kapcsolatban többször leírtad, hogy van egy budai lakésod amiben egyedül élsz aminek értéke kb. 45 Mft + plusz fent említed, hogy milyen jó érzéssel tölt el az, hogy a kötvényeid kamatai pittyegnek a telódon. Ergó az egy főre jutó nettó vagyonod lehet olyan 45-50-55 Mft. Ha ekkora vagyonod van miért sírsz itt, miért kell zsíroskenyeret enni vöröshagymával? :)
-
3. Rengetegszer szóba hoztad már, hogy kétszázezer ember van kivételezve az országban szemben az elnyomott 9,8 millióval ( és ebben a 9,8-ban vagy Te is ) . Ez a kétszázezer ember többek között azok akik felvették a CSOK-ot és BV-t. Namost a CSOK-os 10 misit úgy kapod meg ha felnevelsz 3 gyereket. 3 gyerek felnevelése 20 éves korukig nagyon sok pénz és nemcsak pénz egyrészt. Másrészt ha veszel alapul egy átlagos 5 fős családot akiknek van jóesetben egy 40 Mft-ot érő ingatlana ( amiben benne van a kapott 10 millió is ) és mondjuk NINCS hitele semmi akkor ez főre jutó nettó vagyonuk nincs 10 Mft szemben a Te kb 50 Mft-tal. Miért tartod te ezt a tömeget a rendszer kivételezettjének magaddal szemben?? 
-
Szóval kiváncsi vagyok a véleményedre a fentiekkel kapcsolatban?? :)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek