Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 08. 06. 11:41
Előzmény: #83378  impudent
#83380

gondulom azé nem jut eszükbe mert utálják és irigylik valújában az emböröket és gondulják ,hugy az Én pistikém is jól fog járni Alsómégyen mer főzi a kislányt
Placi82 2020. 08. 06. 11:39
#83379
Én is csak meleg kézfogást kaptam a szüleimtől, az első diplomám után. Meg volt vagy700. 000 Ft diakhitelem ami a meg ígért fix 5% helyett 11% al kamatozott😀. Én a babaváros, csokos, csok hiteles fiatal párok, igen nagy százaléka a devizahitelesek kálváriájat fogja jarni, mert figyelmenkivul hadjak, hogy azt a 2-3gyereket le kell ám szülni, és az igen nagy bevétel kiesés lesz, és költség növekedés lesz. Most meg vidám a helyzet, hisz ebből a pénzből lett a BMW, és a Szardínia nyaralás és az instant mindenki láthassa, hogy milyen nagymenők vagyunk:). Nem véletlen, hogy 1990 óta most rekordot döntött a házasságok száma. Nagyon sok volt az elorehozott, házasság. 
impudent 2020. 08. 06. 11:38
Előzmény: #83377  macisajt
#83378

itt annyi embörbarát, különösen gyerökbarát van de eszükbe nem jut miért csak 200 ezer embör kapja a húsosfazekat és a többi lé van tojva.
Műembörszeretet.
macisajt 2020. 08. 06. 11:31
Előzmény: #83335  Törölt felhasználó
#83377

"Na elmész te tudod hova."
Gondolom hová kívántál, ez a kijelentésed megfelelően minősít téged is. 
Én csak tényeket írtam le, ami sajnos a valóság is.
Sokan élnek egyedül --  és most kihagyom a "szingli" kifejezést, mert sokféleképpen értelmezhető -- lehet az fiatal, lehet idősebb is, így alakult az élete.
Ezek az emberek is léteznek, és valahogy soha nem beszélnek róluk, pedig sokan vannak.
Nekik ha van lakásuk, egy fizetésből kell fenntartani, és nem mind keres jól, mondjuk átlagfizetésük van.
Ha meg nincs lakásuk, akkor ha félre is tudnak tenni, soha nem érik utol az egyre növekvő lakás árakat, hitelt meg nem  mernek felvenni.
És nem visítanak,  csak csendben dolgoznak
Persze most jön az, hogy valószínű ők tehetnek arról, ahogy élnek, de nem biztos, hogy csak az ő hibájuk.
Ennyi...
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 11:24
Törölt hozzászólás
#83376
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 11:23
Előzmény: #83360  Knorr
#83375
Én úgy érzem, egyedül többet nem tudtam értük tenni. Dolgozni rengeteget, soha nem egyedül hagyni őket, beszélgetni, meghallgatni, odafigyelni rájuk, megtenni mindent értük (szakkör, edzés, barátok, nyaralás, üdülés, stb. ) Persze a gyerkőcök nyaraltak/üdültek és nem én. :)) Illetve példát mutatni minden téren (munka/barátok/szülők tekintetében). Ettől függetlenül én látom az érdektelenséget a mai fiatalokban. Sajnos nem látom, hogy a másik öröméért tennének valamit is, ami az én generációmnak természetes volt. Mai napig jó érzés örömet szerezni (számomra aprósággal) bárkinek (gyerek/szülő/barát/kolléga/szomszéd stb.). Én ezt hiányolom a mai fiatal generációból.
LordCS 2020. 08. 06. 11:22
Előzmény: #83341  Törölt felhasználó
#83374
Nem szeretnek egy csaladot sem lenezni vagy megbantani, de abban a kornyezetben (K-Dunantul), ahol en felnottem, az igen csak marginalizalodottnak szamitott, amikor eppen csak kajara jutott a gyereknek. S a csoro gyerekeknek sokszor a lenezes, kikozosites a jussa az iskolaban, ez sajnos tapasztalat. Meg azoknal az ismeroseimnel is, akik szerenyebb viszonyok kozott nottek fel, ennel tobbszorosen nagyobb kerettel szamolnak csaladtervezesnel, ertsd legalabb 25 milcsi/kopf egyetem vegeig.
Egy 12 eves gyereket nem kuldhetsz el dolgozni, ha surgosen fogszabalyzora vagy mas fizetos kezelesre van szuksege. Ruhazkodas, jatekok, csaladi programokrol nem is beszelve. Teny, hogy a 19. szazadban a szenbanyak melyen nott fel sok gyerek, de mas kerdes, h akaruk-e ezt. En pl nem.
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 11:22
Törölt hozzászólás
#83373
dexter007
dexter007 2020. 08. 06. 11:22
Előzmény: #83370  Murdoch
#83372
házat venni pénz nélkül valóban nem egyszerű dolog. Azt nem tudom miért gondolja valaki, hogy ha felépített egy házat Bivalybasznádon 30M Ft-ért akkor a ház forgalmi értéke valóban annyi lesz utána mint a beker ár volt. Hát nem. Nagyon helyesen járt el az értékbecslő szerintem.
Törölt felhasználó 2020. 08. 06. 11:14
Törölt hozzászólás
#83371
Murdoch 2020. 08. 06. 11:14
Előzmény: #83368  1kor13
#83370

A másik dolog, hogy majd tele lesznek a fórumok az ehhez hasonló ügyekkel:
https://hitelnet.hu/csok/ertekbecsles-miatti-csok-elutasitas-eseten-mit-tehetunk/
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 08. 06. 11:09
Előzmény: #83360  Knorr
#83369
Tökéletesen egyetértek azzal amit leírtál, de sajnos a mi valóságunk nem jutott még el idáig. Az egész keleti térségre jellemző különutas társadalomfejlődés miatt nálunk nem elhanyagolható hátránnyal indul az a városi csimota, amelyik nem kap - materiális értelemben - érdemi életkezdési segítséget. Lehet akármilyen kiegyensúlyozott, jóravaló gyerek, ha egyszer önmaga és az új családja "kizsákmányolásával" kell ledolgoznia a fenti hátrányt.
1kor13
1kor13 2020. 08. 06. 11:01
Előzmény: #83361  Toniba
#83368
Van még egy dolog, amiről nem beszél senki. A babaváró az egy zárt végű program. 2022 dec 31-én megszűnik. Ahogy ismerjük a kommunikációs stílust, az utolsó napokban is lebegtetni fogják a folytatást, amennyiben az lesz. A feltételeket persze előre nem fogjuk tudni. Mindenesetre 2022-ben már emiatt őrült nagy kockázat lesz az ingatlanpiacon, ebben benne lehet a +40% és a -40%, a kormányzati bejelentéstől függően. Előtte meg pletykák fogják az egészet ide-oda rángatni. Csak nehogy jöjjön még egy fekete hattyú, ami az egésznek alátesz! Továbbá 2022-ben már el kell kezdeni fizetni azoknak, akiknek 2019-ben megszületett az utolsó gyermekük. Hirtelen 45 ezer törlesztő a korábbi nulla helyett, lényegében ez a törlesztőrészlet végtelenszeresére növekedését jelenti. Jajj, csak nehogy azzal jöjjenek az adósok, hogy "ezt nem modnták!"
impudent 2020. 08. 06. 10:59
Előzmény: #83366  impudent
#83367
a pinzszórás a politikusi lopás ,erkölcsi rombolás málágágya
impudent 2020. 08. 06. 10:57
Előzmény: #83365  Toniba
#83366

marhaság !
a pénzszórás sose hatékony hanem mindög kárus.
Toniba 2020. 08. 06. 10:48
Előzmény: #83362  PersonaNonGrata
#83365
Akkor hatekony a penzszoras ha minel szegenyebbekhez megy.
A gazdag mar nem fog tobbet kolteni. Minden penz megy a megtakaritasba.
A szegeny viszont mindet azonnal el fogja kolteni.
Toniba 2020. 08. 06. 10:46
Előzmény: #83360  Knorr
#83364
Ezzel teljes mertekben egyetertek.
Nem egy peldat latok. Van aki megkapott mindent autot lakast stb. Es megsem megy semmire az eletben.
Es van aki a diploma utan egy kezfogast kapott, hogy szep volt fiam, az fenyevekre van.
PersonaNonGrata 2020. 08. 06. 10:45
Előzmény: #83359  István500
#83363
Az egyik biztosan "ékszerdoboz" :D
PersonaNonGrata 2020. 08. 06. 10:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#83362
Rossz volt olvasni, mert sajnos nagyon nagy a realitása. Nem értem mire számítanak a jegybankok. A hígítással egy szűk rétegnek öntenek rengeteg pénzt. Annak a szűk rétegnek, amelyik attól, hogy még több pénze lesz, azt nem fogja fogyasztásra költeni, hanem ide-oda pakolássza, és inflálja az eszközöket (persze azoknak az inflációját nem nézik). Ebből a szempontból szerintem az USA féle néphez szórás hatékonyabb volt, mert igaz, hogy az is kapott, aki nem szorult rá, de aki rászorul, az el is költi (azért persze nem kellene sokat ismételgetni, mert mindent túl lehet adagolni). Ezek a megoldások olyanok, mint a víz. Valamekkora mennyiségre szükség van, de ha csak azt, és korlátlan mennyiségben alkalmazzuk, az bajt okoz (megiszol 6-7 liter vizet egy seggen ülve, és finito)
Toniba 2020. 08. 06. 10:42
Előzmény: #83343  1kor13
#83361
En is ezt latom. De a surgos feliratokkal nem sokra mennek.
Akinek tenyleg surgos csokkentenie kell az arat.
Az airbnb szabalyozas es a hitelmoratorium torles meg hatra van.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek