Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2020. 08. 02. 23:22
Előzmény: #82776  impudent
#82780
Az hugy ki mit terhel át és ki mit vonhat lé az egy teljesen más tészta.
Én nem tartum tisztességesnek ezt a fajta gyakorlatut mert nem a bérléshö hanem a tuladonlásho kötött.
Aki ezt nem érti annak nem magyarázom tovább miért.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 02. 23:20
Előzmény: #82775  Törölt felhasználó
#82779
Nekem is az együk lakas közös költsége jópár évig tartalmazott egy törlesztőt amit a ház vett fel felújításra. Természetesen azt az összeget én fizettem.
-
De azon felül valóban főleg a szemétszállítás és takarítás díjat tartalmazza. 
Beryl 2020. 08. 02. 23:19
Előzmény: #82773  infin
#82778
Nem tajekoztatast adtam.. segitseget a beadvanyokban. Sikeres volt. Ugy gondolom, a forum nem a szemelyeskedesre valo. Akit erintenek ezek az adozasi kerdesek, a jogszabalyokbol tajekozodjon, a konyvelojetol, es nem forum eszmecserek alapjan tajekozodjon. Lehetoseg meg: ingyenesen kerheto a NAV tol allasfoglalas, irasban.
Reszemrol nem kivanok ebben az SZJA trv ertelmezes ugyben tovabbi eszmecseret, mivel nem szenvedek internet, forum fuggosegben.
Murdoch 2020. 08. 02. 23:19
Előzmény: #82774  fogpaszta
#82777
Nem ezt írta és nem ez volt a lényeg, de mindegy.
impudent 2020. 08. 02. 23:17
Előzmény: #82772  infin
#82776
Olvasd él mit írtam a kozos koltségrűl aztán idiótázz de ha tudtad értelmezni akko nem idiótázul.
Felnott emberek használjuk az agyukat.
A kozos koltség egy ATALANY akkor is fuzeted Ha használod ha nem hasznalod az epuletet.
Most érted ?
Törölt felhasználó 2020. 08. 02. 23:16
Előzmény: #82760  infin
#82775

Ezt én is így tudom, navosnál voltam bent konzultáción és ő is így mondta. Ott a befizetési bizonylat, meg a közös képviselő is kiad évente egy igazolást, hogy mennyit fizettem be. Leköltségelem, hiszen a lakáshoz kapcsolódó költség és bizonyítani is tudom, hogy befizettem.
Annyi, hogy itt nyitott több LTP-t a ház, azt már nem volt pofám a bérlőre terhelni, de a szemétdíj ami benne van, az rezsi, csak a társasház rendezi. A takarítás díja, a közterületek világítás, fűtése szintén.Pár ezer forint megy a felújítási alapba, na azt  elméletileg kérhetné a bérlő, hogy ne ő fizesse, de ezt még én is rátenném akkor a bérleti díjra, ha valaki ezzel akarna a sarokba szorítani.
Ez inkább olyan kiadásnál problémás, ahol eleve kizsigerelik a bérlőt a magas összeggel és akkor még a közös költség felújítási alapját is fizesse és elborul az agya azonnal vagy egy idő után.
Meg a cifrább dolgok, hogy ha vannak egy összegű befizetések, na azokból szokott vita lenni, mert a tulaj azt is a bérlőtől követeli általában, mert fillérb.szásból vagy tényleg feléli a teljes bérleti díjat meg mindent és nincs pénze.
Ez főleg olyan házakban jellemző, ahol nagy a hátralék, alig van pénze a társasháznak de mondjuk valamit tényleg meg kell csináltatni, nem várhat és akkor x ezer forintot bekérnek. Persze így se fizet mindenki, szóval aki fizet annak annyival többet kell beadnia. Mondjuk ázik a tetőtérben lakó, akkor a földszinti lakó nem akar beleadni, mert őt nem érinti. Ha meg dugulás van a földszinten, akkor az emeletit nem érdekli, hogy ki kell fizetni az elhárítót, miért ő adjon bele? Sőt még a magyar lélek direkt bőségesen eszik, hogy jó nagyokat sz.rjon bele, amit leküld a földszintre.
Akkor volt olyan okos is, aki panelprogram törlesztőjét rá akarta verni a bérlőre, na az megint egy genyóság valahol.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 02. 23:14
Előzmény: #82765  berlini
#82774
Mérnököt, karbantartot, technikust láttam.
És hirdetnek főkönyvelői állást is. Valoszinu erre értette a vezetői állást amit megpályázott.
infin 2020. 08. 02. 23:14
Előzmény: #82770  Beryl
#82773
Ciki lenne beismerned, h téves tájékoztatást adtál az ismerősöknek
infin 2020. 08. 02. 23:12
Előzmény: #82771  impudent
#82772

Ne legyél már ilyen idióta légyszi
Ez most nem olyan vicces, mint amikor írogatod, h melyik lakás mennyit ér szerinted, ahhoz van popcornom külön :))
impudent 2020. 08. 02. 23:11
Előzmény: #82767  infin
#82771
Olvasd mán él mit írtam alattad hugy értsd mi az hugy kozos koltseg.
Beryl 2020. 08. 02. 23:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#82770
Jogi ugyeket a teljes irasos joganyag ismereteben lehet elemezni es ertelmezni. 
impudent 2020. 08. 02. 23:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#82769
Ne nézz hulyének ki beszélt itt élszámulasrúl.
getrich-or-dietrying 2020. 08. 02. 23:08
Törölt hozzászólás
#82768
infin 2020. 08. 02. 23:08
Előzmény: #82766  impudent
#82767

A házat is a bérlő használja. Arányosan a tulajdonos tulajdonát a közös területeken. Így érted?
Ne keverd felújítási alappal, céltartalékkal a sima közös költséget.
impudent 2020. 08. 02. 23:06
Előzmény: #82755  StandardnSpoor
#82766
A gyengébbeknek.
A kozos koltseg az egy atalany amit akko is füzet a tulaj ha használ ha nem hasznal ha van bérlű ha nincs bérlű rájadásul tele van ollan álemmel ami a ház karbantartását tisztítását az elslommosodes ellen ami kizárulag a tulajdunlásho kotott.
Igy érted ?
Ja nem off
berlini
berlini 2020. 08. 02. 23:05
Előzmény: #82745  fogpaszta
#82765
Viszont rengeteg biztonsági őrt vesznek fel.
getrich-or-dietrying 2020. 08. 02. 23:04
Törölt hozzászólás
#82764
berlini
berlini 2020. 08. 02. 23:02
Előzmény: #82714  Beryl
#82763
Nem a közműre veszed át. Te csak a bérleti dijat fizetteted ki vele.
(De abba belekalkulálod)
Beryl 2020. 08. 02. 23:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#82762
Koszi.. vannak ismereteim az ado ellenorzes ugyben. Egy telefonos ugyfelszolgalati tajekoztato nem relevans. Ha ketelyeid vannak, es erint, valamint a konyvelod nem tud felelosen allast foglalni, akkor nem az ugyfelszolgalathoz kell szaladni, hanem irasban hivatalosan allasfoglalast kell kerni. Ha ellenorzesed van, az nem hivatkozasi alap, hogy "az ugyfelszolgalat azt mondta".
impudent 2020. 08. 02. 23:01
Előzmény: #82744  StandardnSpoor
#82761
A kamat az akko jár ha Te lémondasz és nem fogyasztassz és átadud a pinzedet.
Jellemzuen az infláciot fedezi.
Mit nem ertesz ezen ?
Egyébként Én orulnek a lágjobban ha az állam nem támugatná a heréket ÉS nem kollene adósságba keveredni a sok here miatt.
A ker.bankok akkor piaci alapun mukodnenek es ott keletkezne betét hitel reálisan

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek