Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
infin 2020. 08. 02. 15:15
Előzmény: #82539  Murdoch
#82600
lol a szöveg az elején "***Amennyiben ilyen ingatlant keres rövid beköltözési idővel hivjon, mert ez az ingatlan 07.29-en eladtam. Ezekkel az adottságokkal még 2 db lakás van**"
És amúgy 20. ker.
infin 2020. 08. 02. 15:08
Előzmény: #82534  CyrusTheGreat
#82599
Megkérdezhetem, hogy mi alapján vannak ennyire pontos számaid, hogy a 10% reális számodra és a 20% már nem igazán?
Amúgy nekem is ilyen érzésem volt-van, kb. hasonló számokra gondoltam, ezért is érdekelne, hogy ezt te mire alapozod.
Abban nem vagyok teljesen biztos, hogy 2021 végére mindenki utoléri magát, de jó lenne. Ha nagyon ráhajt mindenki erre, és nincs nagy gond menet közben, akkor lehet.
A választások előtti rész: igen, ez nekem is elég jól elképzelhető.
Murdoch 2020. 08. 02. 15:08
Előzmény: #82572  CyrusTheGreat
#82598
Kösz, év végéig nézni fogom, kíváncsi leszek a nyárra is, állítólag nincs uborkaszezon...
infin 2020. 08. 02. 15:02
Előzmény: #82529  Murdoch
#82597
Nem vagyok szakértő ugye, és nyitott vagyok arra, hogy nem teljes a megértésem (sőt), na a disclaimer után válaszolok a kérdésedre is :), azt várom, hogy 1) az országok nem hajlandók még jobban szétrombolni a gazdaságot, mert belátják h enyhén szólva nem éri meg 2) a vakcinák, a vírusellenes szerek, a gyors és hatékony módszerek a kontaktkutatásra (pl okostelefonnal), stb elég kordában tartani a vírust, amíg az be nem olvad teljesen a "normál" influenzavírusok közé ---> a gazdaság innen már csak felfelé mehet, ghogy elérje a korábbi szintet kisebb-nagyobb zökkenőkkel. Ugyanez vonatkozik az ingatlanpiacra is. Ezt középtávon kell értelmezni, emellett a járványon túli tényezők (családtám, MÁP+) változása miatti hatást hosszabb távon tudom elképzelni (illetve airbnb még kicsit kérdőjel). Valamint még van az, hogy mennyire volt eddig lufi és mennyire a bérek korrekcióját követte a piac a fenti tényezőkön túl, illetve mennyire marad a befektetők számára vonzó a piac nálunk (ami nem lufi). Amit kihagyhatok a számításból: hogy vajon a járvány járulékos hatásai miatt mi más dőlhet be. Pl.
Törölt felhasználó 2020. 08. 02. 15:01
Törölt hozzászólás
#82596
ehhminek 2020. 08. 02. 15:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#82595
Szinyei 27
ehhminek 2020. 08. 02. 14:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#82594
tényleg nem rossz, nézd meg. ez ha jól emlékszem az utca vége felé van a podmaniczkynál, és van ott egy ház, amiben sok az önkormányzati hátrányos helyzetű, lehet, hogy épp ez az. de a környék jó egyébként. 
fulesmacko 2020. 08. 02. 14:41
Törölt hozzászólás
#82593
CyrusTheGreat 2020. 08. 02. 14:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#82592
Udvari nézet, konvektor, rottyon lévő társasház, cserébe jó környék. Ez nem túl jó vétel.
Törölt felhasználó 2020. 08. 02. 14:30
Törölt hozzászólás
#82591
Törölt felhasználó 2020. 08. 02. 14:28
Törölt hozzászólás
#82590
Zoom1
Zoom1 2020. 08. 02. 14:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#82589
Ablak magasság nem baj, ha változik... mi azzal a gond, ekkora belmagasságnál? Alternatíva lehet a szegélyfűtés is, de ha eladásra lesz, akkor nem bajlódnék semmivel, hagynám a konvektort, legfeljebb modernebbet felrakni (vagy garzonnál klímát). Én csak akkor mennék fel emeletre, ha szép nagy erkély van, és lift, de akkor már nem 10% lesz a különbség valószínűleg. A padlófűtés szárítja a levegőt, és konvektor  nem kell mellé, de ennek csak teljes felújításnál van jelentősége, amikor egy teljesen lepukkant lakás lesz átépítve, és gyakorlatilag szinte minden kuka. 
CyrusTheGreat 2020. 08. 02. 14:06
Előzmény: #82587  impudent
#82588
Tegnap már linkeltem neked pinarámát, az nem tetszett?
impudent 2020. 08. 02. 13:47
Előzmény: #82583  CyrusTheGreat
#82587
1 milliós árak ?
Minden jóval ellátott lakások a Citadellán vagy full pinaráma a Rózsadombon gondulum.
Törölt felhasználó 2020. 08. 02. 13:46
Törölt hozzászólás
#82586
CyrusTheGreat 2020. 08. 02. 13:40
Előzmény: #82584  Törölt felhasználó
#82585
Az Audi ezt nyilatkozta: „az Audi Hungaria Zrt. nem tervez elbocsátásokat, a vállalat célja a törzsgárda, azaz a határozatlan idejú szerződéssel foglalkoztatott munkatársak munkahelyeinek megőrzése.”
- határozott idejűekre nem mondtak semmit
- próbaidő alatt lévőkre nem mondtak semmit
- nyugdíjas foglalkoztatottakra nem mondtak semmit
Az Audi Hungária karrier oldalán meg összesen 11 nyitott pozíció van.
Törölt felhasználó 2020. 08. 02. 13:25
Előzmény: #82582  impudent
#82584

Az audi már cáfolta a kirúgás hírét, pedig mehettek volna a kirúgott dolgozók pasztáékhoz, ahol nem győzik a zembereket felvenni.
Meg lehet, hogy egy lakást is kiadott vóna nekik szívesen.
A nagyfejű inluenszer gyerök is, már 2 Tbányai lakást akar venni, mert levezeti, hogy ócsó és hatalmas pénzért fogja kiadni és a bérlők majd biztosítják neki a gondtalan életet és a passzív jövedelmet. Csak bátornak kell lenni, a hitel a mi barátunk, besz.ri boomerek azok, akik nem mernek hitelt felvenni.A piac nem hülye, oka van annak, amiért jelenleg ilyenek a zarányok Tbányán. Ismerősöm onnan költözött el és azt mondta, hogy annyi fizetni semmiért nem akaró csóró fillérb.szót még életében nem látott, mint ott.  Persze, lehet, hogy csak rossz helyen lakott, biztos azért.
CyrusTheGreat 2020. 08. 02. 13:21
Előzmény: #82564  Törölt felhasználó
#82583
51-60nmes lakásokat vizsgálva pár érdekesség:
315* azonosító: 39 darab, avg nm ár 1.27M, stdev 417k
316* azonosító: 43 darab, avg nm ár 1.12M, stdev 325k
És ezek hirdetési árak, csomó szar van közöttük, de egyesével megvizsgálva az udvari nézetűeket, kb 10%-os árelőnye marad a kálvin térinek, felújítást követően. Akkor már tényleg inkább a múzeum körút, abba kevesebbet kell beletenni...
impudent 2020. 08. 02. 13:12
Előzmény: #82581  Törölt felhasználó
#82582
Az ördög a részletekben rejlik pedig must akartam mögpályázni egy állást az Otto Fucksnál és véglög bányára telepüĺni pasztátúl bérölni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 02. 13:04
Előzmény: #82579  impudent
#82581

A fogtündér betolt másik ingatlant is fedezetnek, akár a saját házát, csak úgy kaphatott ennyi hitelt a Tbányai kéglire. Azért hogy tisztában legyünk ezzel, a bank csak teljesen tiszta kéglit fogad el pótfedezetnek. Ha egy 50m-os házon van 1m forint hitel, azt sem fogadják el pótfedezetnek. Előbb le kell venni róla minden hitelt. Még akkor se fogadja el, ha ugyanennek a banknak a hitele van rajta, csak valami különelbírálással, de ahhoz privát ügyfélnek köll lenni.
Egyébként ha felvesz valaki 5m személyi hitelt 8 évre, az havi 77e forint, fix kamaton, ha legalább 250e forint a nettója, 85e forint havonta ha 120e-nél több a nettója, de kevesebb, mint 250e. Ebből megvan az önerő. 20 évre 10 milliós lakáshitel meg 58-65e forint. Ha meg összekapar 1 év alatt fél-1 millát, azt használhatja utána önerőnek vagy az illetékre, ügyvédi díjra is használhatja. A személyi hitel is előtörleszhető idővel, sőt azt érdemes is előtörleszteni, amint lehet.
Nem túl életszerű valóban, hogy aki 104-t ki tud fizetni, az sokáig fog bérel, maximum addig maradnak, ameddig próbaidőn vannak és a bank még nem hitelez nekik vagy ameddig a babavárót nem tudják felvenni.
A drágán vagy mondjuk úgy relatív drágán kiadott lakások kínja mindig is az volt, hogy átjáróház lesz belőle. viszonylag sok üresjárattal és pocsék bérlői minőséggel. Fogtündér meg a beszámolója alapján schwarzban szeretné kiadni, meglopva a zállamot, aminek jelenleg kicsi a kockázata valóban, de akkor meg közjegyzős papírt sem szokták forszírozni. A bérlő kockázat ilyenkor beláthatatlan, hogy egy átjáróház mellett bármikor beleszaladhat egy rosszindulatú bérlőbe vagy csak olyanba, aki megszorult és azért csinálja.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek