Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 08. 01. 17:53
Előzmény: #82355  Murdoch
#82380
Csupán az 5% körüli inflációra gondoltam. Tehát nem volt tényleges (1% feletti ) árcsökkenés.
Vagy láttál már olyan hirdetést ahol a reálértéket tüntetik fel?
Alexander_Greybeard 2020. 08. 01. 17:37
Előzmény: #82371  infin
#82379
Kevés vagy csökkenő számű tranzakció mellett stagnáló vagy növekvő árak a luxustermékek piacán vannak.
CyrusTheGreat 2020. 08. 01. 17:35
Előzmény: #82375  impudent
#82378
Aki ezt nyomja, az meg is erdemli, de komolyan. Mibol tart megszerezni az onellatas elso szintjehez szukseges informaciot (fozes)? Harminc perc youtube. Facebook-on meg elcsesz napi ket orat. Lehet, hogy ehhez tul boomer-mentalitsu vagyok.
infin 2020. 08. 01. 17:10
Előzmény: #82375  impudent
#82377
Ja hát ez ugyanolyan h mint h az ember elveri a pénzért cigire, az idejét meg arra, hogy tévézik egész délután/este, és ettől igazából nem lesz minőségibb életszínvonala.
impudent 2020. 08. 01. 17:08
Előzmény: #82375  impudent
#82376
Plusz energiaitaluk asvanyvíz esetleg sör nincs benne
impudent 2020. 08. 01. 17:07
#82375
Amit Én latuk a meluhelyen.
Reggeliznek fel kakajo szendvics egy kis vave délelutt 800 ft minimum
Fel kilo szolot szemezget 400 ft
Ebedet hozatja vagy lémegy 1300-2000 csak az ebed.
Du egy kave vagy tea kis nasi milka csoki es vacsora min 1000 ft
A 3000 ft siman élmegy egy 250 eft keresu lejányzúnál.
Nyalvan nem a 3 napos kenyeret szokták enni vajjal. Ambar mán az is 400 ft.
infin 2020. 08. 01. 16:59
Előzmény: #82338  Törölt felhasználó
#82374
És meddig lesz MAP+? Az jobb lépés a kormány részéről, mint a CSOK/Babaváró?
Máshol Nyugaton teljesen jónak számít, ha 3%-ot mondjuk elérsz a befektetésből. Nálunk lehet mi el vagyunk kényeztetve :)
A példáról: 105e még mindig 6% felett van, 125e 7,5%
Ide írok másik hozzászólásodról is (#82370). A kisember a meccsnézésen meg a szállodai éjszakán túl azért még vesz lakást befektetésnek meg majd a gyereknek, szóval annyira nem rossz az élet :)
(Korábbi hozzászólásodban láttam, hogy vettél. Nem személyeskedésnek szánom ezt, csak érdekes a kontraszt a két hozzászólásod között.)
impudent 2020. 08. 01. 16:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#82373
Ez au a szakács gyerök aki a leg leg leg nagyubb p.... vót és állandójan visszaengödték opusozni
infin 2020. 08. 01. 16:33
Előzmény: #82350  Murdoch
#82372
Igen, egy darabig eltart, mire magunkhoz térünk ebből, de elvileg a víruson túl más miatt nem kellene legyen összeomlás. Ja, második hullám: kizárt, hogy ugyanúgy le tudják állítani a gazdaságot, mint tavasszal, ezt már remélem nem próbálják meglépni. Moratóriumról láttam, hogy felmerült, jövőre is marad még. Azért az is már elég példátlan és amúgy is durva lépés, ha még jövőre is marad, tehát később bizony még többe kerül majd a hitel további törlesztése, de biztosan segítene átmenetileg egy darabig.
infin 2020. 08. 01. 16:32
Előzmény: #82365  Murdoch
#82371

Hát az engem is érdekel, hogy mi lesz a piacon.
Igen, az 5 főnél kisebb cégeket nem veszik bele ezekbe a statokba, de nagyjából reálisnak tűnnek összességében, az alapján, amiket én tapasztaltam, persze lehet más máshol mást tapasztalt.
Igen, közben tovább olvastam, és megtaláltam a grafikont, amit linkeltél, 2013-2014-ben tényleg volt még plusz áresés, addig nem. Az tényleg mitől volt akkor?
Azt én nem tudom értelmezni, hogy a csökkenő tranzakciószám mit jelent, ha közben még erősen felfelé mentek az ingatlanárak ugyanakkor (ha valaki tud még ehhez hozzászólni, érdekelne). Egyes kerületekben biztosan sok volt a befektető, ahol már más kb nem is tudott vásárolni (airbnb hatása) lehet, az is befolyásolta ezt, de szívesen hallanék erről is többet a hozzáértőktől.
Törölt felhasználó 2020. 08. 01. 16:23
Előzmény: #82342  berlini
#82370

"Ezer milliár dolláros helikopter pénzek osztogatása folyik a nagyvilágban. Ahogyan ezt mindenki tudja. terv szerint ez a legjobban rászoruló legnagyobb bajban lévő vállalkozásokhoz és a szegényebb emberekhez kellene hogy eljusson, de évtizedes tapasztalat, hogy ennek nagyobbik hányada azoknál csapódik le, akik ezt befektetési céllal hasznositani akarják. Ezért szárnyalnak a részvénypiacok és ezért fognak az ingatlanárak is egy kisebb visszaesés után emelkedni."
Továbbra sincs arra magyarázat, hogy a helikopterpénz a babaváró + csókon kívül hogyan jut el a kisemberhez? Usákoknál is lóf.szt kaptak volna a zemberek, ha nincs választási év, de mivel az van, ezért kaptak egy amolyan FNA szerűt pár hónapig, hátha a Trumpra szavaznak. Veszi a tőzsdeindexet a FED, meg megment pár céget, tehát indirekt módon valami minimálisat támaszt a béreken és a befektetéseken, de valami hihetetlen naív elképzelés az, hogy akkor ha a nagyvilágban meg ha Magyarországon is pénzbőség van, meg majd kap jó sok úniús pénzt a zország, akkor majd a zembereknek nagyobb lesz a fizetése miatta.
A Lölő meg a Tiborcz nem a 13. kerületi panelokat fogja vadászni, elhiheted nekem.
Ebből a pénzbőségből te akkor veszel észre valamit, ha a nernek dolgozol és szerencséd van mert nem rúgnak ki, hiszen van miből építkezni meg ha felmarod a csókot,babavárót meg vehetsz fel korrekt kamatozású hitelt.
Ennyi jut a kisembernek az eur százmilliárdokból, meg ha összespórolod a pénzt, akkor eltölthetsz egy hétvégét valamelyik úniós pénzből épült, szépül szállodában vagy megnézhetsz egy jó (nem jó) meccset valamelyik stádionban (bár a stádion nem úniós pénzből épült elvileg, de megoldják okosban, hogy máshonnan elveszik, ahol be lehet tömni a rést úniós pénzzel)
Törölt felhasználó 2020. 08. 01. 16:22
Törölt hozzászólás
#82369
Dezmond 2020. 08. 01. 16:19
Törölt hozzászólás
#82368
CyrusTheGreat 2020. 08. 01. 16:14
Előzmény: #82325  impudent
#82367
Adjunk egy kicsit nagyobb publicitast az elso fecskenek:
https://m.ingatlan.com/iii-ker/elado+lakas/panel-lakas/31637360
Törölt felhasználó 2020. 08. 01. 16:13
Törölt hozzászólás
#82366
Murdoch 2020. 08. 01. 15:51
Előzmény: #82360  infin
#82365
Nyilván, de azért az talán kimondható, hogy most nagyon sok folyamat egy alapos korrekció irányába mutat. Béremelkedés éppenséggel volt, de gyanítom, hogy a valóságban már nem olyan rózsás a helyzet (pl. 5 főnél kisebb cégek benne sincsenek, ha jól tudom). Statisztikák voltak már korábban is linkelve, nominálisan is volt áresés, még Budapesten is, anno. De számomra a legfőbb indikátor az évek óta stagnáló, csökkenő tranzakciószám, ha úgy tetszik a növekvő bérek ellenére. Illetve gyakorlatilag már beleállt itt a földbe a piac.
infin 2020. 08. 01. 15:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#82364

Igen, ilyen kajákra gondoltam én is.
(Off vége részemről, bocs)
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 01. 15:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#82363
Az hogy agresszor kicsit túlzás azert😀
infin 2020. 08. 01. 15:47
Előzmény: #82316  impudent
#82362
Miért kellene napi 3000 Ft-ot költeni kajára? Az átlag, akiket én ismerek, bőven nem költenek annyit rá. Én is csak akkor költök annyit, ha nem otthon főzött ebédet eszem. Belefér bőven a kakaó meg a tea meg a gyümölcs is úgy, hogy nem kell napi 3000/havi 100e Ft-ot költeni.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 08. 01. 15:46
Előzmény: #82358  Murdoch
#82361
Van erre vmi algoritmus vagy csak a modik memóriája?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek