Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2020. 07. 28. 12:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#81640
Oké, százszor leírtad, hogy jókor vásároltál, ezért hosszú távon NEKED megéri. Viszont mi van most? Nincs kereslet, 5-10, de szerintem még 20%-os árcsökkenés sem fog berántani annyi vevőt, mint régen. Szóval lehet, hogy hosszú távon megéri, csak az mennyi lesz most, a járvánnyal is kalkulálva? 10 év? Valahogy a nyugati ingatlanpiacokat stabilabbnak érzem.
https://landregistry.data.gov.uk/app/ukhpi/browse?from=2000-01-01&location=http%3A%2F%2Flandregistry.data.gov.uk%2Fid%2Fregion%2Flondon&to=2018-04-01
vs
https://kiszamolo.hu/draga-e-budapest/comment-page-4/
Vortex 2020. 07. 28. 12:03
#81639
Elkészült Európa legnagyobb nyomtatott háza
https://epiteszforum.hu/elkeszult-europa-legnagyobb-nyomtatott-haza
A technológia fejlődésével és a fejlődés gyorsulásával egyre kevesebbet fog érni az ingatlan.
Régen luxus cikk volt az autó. Most annyi van, hogy nem lehet elférni a városban.
Ha az építőiparban is megvalósul a technológiaváltás, akkor a régi használt ingatlanokat el fogják bontani.
Senkinek nem fognak kelleni.
Kivétel a belvárosi védett részeket.
CyrusTheGreat 2020. 07. 28. 12:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#81638
Jelenleg még lakhatási válság van, aminek a csúcsa tavaly volt. A következő egy-másfél évben drasztikus javulást várok a szituációban, most tényleg abba az irányba mennek a dolgok, hogy ez minimális beavatkozás mellett "magától" megoldódhat. Eszméletlenül nagy versenyhátrányt és növekedési korlátot jelent ez a szituáció az ország és azon belül Budapest számára. De most teljesen optimista vagyok, már év végére azt fogjuk látni, hogy enyhül a szituáció, nagyon-nagyon erős horgonyként működik a 22-23M-ós érték a tipikus kezdő lakásokra, a nagyobb lakások/házak is idővel le fogják követni.
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 11:55
Törölt hozzászólás
#81637
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 11:47
Törölt hozzászólás
#81636
mr_bob
mr_bob 2020. 07. 28. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#81635
szerintem általánosságban a budapesti albérleti árak növekedése megállt, sőt az airbnbs kínálat miatt már el is kezdett csökkenni a belső kerületekben, ami előbb-utóbb mindenhova kigyűrűzik. amint azt már 100x leírtuk itt, az ingatlanpiac nem tőzsde, nem fogod ezt a folyamatot pár hónap alatt látni, ezért írtam hogy jövő évet, mert akkor már lesz elég statisztika ezt alátámasztani. ja és most a média is elég hangos ezzel kapcsolatban, tudod kellenek a szavazók. szóval előbb-utóbb a te bérlőid fülébe is szépen beleültetik a bogarat, aztán előadhatod nekik a bérleti díj emeléses tervedet a végtelenbe és tovább. kettőnk közül szerintem te pisálsz széllel szemben. ez persze nem jelenti azt, hogy hosszú távon ne lenne az ingatlan kiadás jó befektetés, én csak azt mondom, hogy neked is alkalmazkodnod kell.
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 11:38
Előzmény: #81633  Törölt felhasználó
#81634
Mármint 10 teljes ilyen kész projektet
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 11:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#81633
Ott volt a végén a válasz, Lölö barátod 10 ilyet is vehetne :D
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 11:32
Törölt hozzászólás
#81632
Murdoch 2020. 07. 28. 11:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#81631
Tavaly tavasszal még kétszámjegyű növekedésről ment a mantra, aztán nem jött be. Akkor?
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 11:28
Törölt hozzászólás
#81630
Knorr 2020. 07. 28. 11:28
Előzmény: #81583  TitusPullo
#81629
Kinti tulajdonosok= nem tudnak rola, a magyar menedzsMent betakarja a mutyit. Ha sejtik is leszarjak mert tulkeppen a korrupt felsovezetesnek koszonhetik, hogy dől a lé az allami megrendelesekbol. Jut is marad is. A dolog erdekessege  inkabb az, hogy eddig csak a felso vezetes mutyizott, mostanra ez leszivargott a kozepvezetoi szintre is.
CyrusTheGreat 2020. 07. 28. 11:27
Előzmény: #81626  Törölt felhasználó
#81628
Amit viszont ténylegesen nem értek, az a klubhelyiség... Wellness/Fitness oké, annak még van értelme, na de egy klubhelyiségnek? Ott üldögéljen az, akinek kicsi az 51nm-es lakás?!
CyrusTheGreat 2020. 07. 28. 11:26
Előzmény: #81625  Törölt felhasználó
#81627
Az Istenhegyi úton sokat sétálgattam, nekem zaj kapcsán nem para, a linkelt lakásnak meg kifejezetten jó alaprajza van - el is adták. A problémát itt inkább kivitelezői részről érzékeltem, de ez egy fokkal életképesebb projekt, mint a németvölgyi vagy az eötvös12, persze, az árazását nem ismerem.
Az éjszakai forgalomról nem tudok nyilatkozni, napnyugta után már nem járkálok arra. :-)
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 11:25
Előzmény: #81612  elemerorsos
#81626
Na kb ezt gondoltam én is, 4 + épülettel, és azokon eggyel kevesebb szinttel vóna benne ráció, de így szerintem is túltervezték.
Pedig annyira nem is vették drágán a telket, ha minden igaz, de hát ők megpróbálják maximalizálni a profitot.
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 11:22
Előzmény: #81622  CyrusTheGreat
#81625
De amúgy szerintem ez még mindig kisebb átmenő forgalommal bír, mint mondjuk a városmajor utca, persze mondom ezt a eotvos12 megépítése előtt :D.
Más kérdés, hogy éjszaka mikor lepadlóznak vmi f*startályt 10%-os emelkedő mellett, az hogy szólhat a lakásban.
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 11:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#81624

Multiknál sokkal okosabban kell ezt csinálni a folyamatos lebukás veszély mellett (kontroll, több független ajánlatot követel meg a process, bármikor jöhet audit), de enyhébb következményekkel jár, ugyanis megpróbálják majd minden esetben fű alatt elsikálni a fehérgalléros bűnözést. Közös megegyezés, adj vissza valamennyit a kárból és fogd be a p.fád utána meg húzz el, de ritkán mennek hatósághoz. Ugyanis presztízsveszteség lehet benne, tipikus kabátlopási ügy lenne az összes a sajtóban, ritkán vállalják be, főleg hogy ezek a károk az üzletmenetükhöz képest általában elenyésző összegűek. Meg ugye mindenkinek van főnöke, aki nem vette észre és számára kínos lehet.
Fizikai lopások esetében igen, amikor a raktáros ki akar lopni valamit és megbukik, az megy a rendőrségre.
Voltunk gyárlátogatáson még a 90-es években multi cégnél vidéken és ott mondta a portás, hogy ő kapott már el melóst nadrágban "felejtett" csavarok miatt is és kihívta rá a yardot a jegyzőkönyv miatt.
Az állami területen meg azért kell nagyon észnél lenni, mert gyakran ugyan a legprimitívebb módon is lehet lopni és még különösebben álcázni se kell, tehát az ostobák is csinálhatják, de lebukás esetén könnyen áldozati bárány lehet az illetőből és nem lesz ejnye bejnye, hanem szalagcímes hír és attól függően a folytatás, hogy ki a patrónus vagy éppen milyen a széljárás. Le se kell hozzá bukni gyakran, elég ha csak gyanakszik az ellenzék vagy az oknyomozó újságíró.
Ilyenkor a Zuschlagra gondolok először, hogy azért ahogy eltűnt a védelme a saját hülyesége miatt, hogy bevarrták sok évre, nem szar.ztak vele.
Nekem egy hr-es mondta egyszer, hogy a multik ezért is rotálják viszonylag gyakran a középvezetőket, főleg a kritikus beszerzés területen, hogy ne legyen idő kialakulni olyan bizalmi viszonynak a beszállítókkal, amikor már kockázatot jelentene, de ettől függetlenül is nagy a lebukás veszélye. Mondjuk a magyar rafkós nép, sokan még így is megoldják okosba.
Még egy nevetséges dolog, ami eszembe jut erről, hogy 10-12 éve volt egy rendőrségi rádió beszerzési projekt és 2 szervezet is a magáénak akarta, olyannyira, hogy a sajtóban is üzengettek egymásnak, hogy miért jobb az övék, mint a másiké meg miért nekik kéne beszerezni nem a másik szervezetnek. Annyira nevetségesen átlátszó volt az egész :) Persze a minőség miatt harcolnak egymással és vállalták be a nyilvánosságot is, erre hivatkoztak. Szívügyük hogy a lehető legjobb terméket vegyék, ami természetesen az, amit ők tudnak beszerezni. Hát persze hogy azért, mi másért :) Aztán a politika némi késéssel kapcsolt és gondolom igen leüvölthette a hajukat, mert utána egy mukk se volt róla.
Voltak azék stiklik az "elmúlt nyócévben", de tényleg mintha jobban féltek volna a lebukástól és úgy próbálták fű alatt tartani. A mostaniak meg egészen arcátlanul és arrogánsan csinálják a lebukástól való legkisebb félelem nélkül.
mr_bob
mr_bob 2020. 07. 28. 11:17
Előzmény: #81618  macisajt
#81623
természetesen irónia, de lassan őket is utoléri majd a valóság. jövőre mindenképp
CyrusTheGreat 2020. 07. 28. 11:12
Előzmény: #81621  Törölt felhasználó
#81622
Nabammeg, tényleg, észre se vettem, szép találat. :-) Akkor most képzeljük el a megvalósítás precizitását.
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 11:11
Előzmény: #81619  CyrusTheGreat
#81621
És az istenhegyi 14 hogyan deflálódott 10-re? :D

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek