Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TitusPullo
TitusPullo 2020. 07. 28. 10:10
Előzmény: #81594  Placi82
#81600
ahol én voltam, ott fogták és kitették az 5letgazdát, még falatot sem hagytak neki és megcsinálták aztán a fejesek.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 07. 28. 10:08
Előzmény: #81595  Törölt felhasználó
#81599
milyen igaz, ott már csak ilyen hülye helly hansenes, gant-os fiatal-öreg mixturák jönnek létre, sokszor nevetséges kinézettel. kár ezt erőltetni.
CyrusTheGreat 2020. 07. 28. 10:08
Előzmény: #81591  Törölt felhasználó
#81598
Furcsa egy kicsit. Azt mondja, hogy 6 villaépületet építenek, de a látványtervek alapján nem villaépületet építenek, hanem 3-emeletes társasházakat...
A társasházakban a látványtervek kifejezetten nyugtalanító apartmanokat sejtet, ez a kép konkrétan kibillentett az egyensúlyomból:
http://eotvos12.hu/uploads/pages/w4BEBu4flzxZQ8OPfxWfX77Gms4W0oqIRyQob1fx.jpeg
Az engem nem vigasztal, hogy a szanatóriumi épület elegáns lobbival és egy klubszobával bír - rohadtul nem akarok a szomszédokkal együtt lenni, van én nekem lakásom, olyan méret kell, ahol kialakítom a saját klubszobámat, köszönöm. A villaépületek nem túl szépek, a szanatóriumi épületben el tudnám képzelni az életet, de maximum a tetején, az alsóbb szinteken 51-90 nm-es lakások vannak (90 nm-esből konkrétan 1 db). Azt azért hozzátenném, hogy a kísérő "villaépületekben" normális méretűek a lakások, de hogy 140nm-es lakásba is csak "amerikai konyhát" sikerült betenni, az már megint csak kiborító...
Kis lakásoknál nekem ugyanaz a helyzet, mint a németvölgyi residence, milyen élethelyzetre kell ott a hegytetőn 51nm?
A villaépületekben a lakásméretek impozánsak, cserébe az épületek személytelenek és nincs konyha.
A 140nm-eseket szerintem 1M EUR körül fogják árulni, nem vagyok biztos abban, hogy ennyit megér, de havi 1M-ós tőkeköltség mellett már laknék ott - ez jelenleg 240M HUF-ot jelent.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 28. 10:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#81597
Hi!
Sokmindenben úgy látom a dolgokat mint Te de ezt a témát kicsit túlgondolod sztem. Én már 8 éve vagyok egy autóiparban érdekelt kb. 2000 fő alkalmazót cég vezetőségében mint termelési igazgató. Egy ilyen multinál mint a miénk max. az ügyvezető igazgató plusz a beszerzési vezető tud/ tudna lopni ha nagyon akarna. De ez is inkább olyan esetekben ha beszerzünk 1-2 millio EUR értékű gyártógépeket és abból visszakapnak x %-ot ha tőlük veszünk vagy pl. építettünk új csarnokokat és ott is hasonló dolog miatt. Ezek azért nem folyamatosak vannak. Persze kisebb értékű folyamatos szolgáltatások vannak ( kertészet, takarítás, étterem stb.. ) itt nincs kizárva a dolog...
-
De ezen kívül a többi mgr. ( mint HR, pénzügy, mérnökségi, quality, logisztika, gyártás, stb...  ) alapból nincs tűzközelben az ilyen esetekhez. 
-
Aztán meg  az a fajta ember is aki hozzáférne vagy kerül azért néha olyan helyzetbe de mégsem megy erre az útra, mert az ő értékremdjébe nem fér bele..
-
Szóval én sztem ez a fajta mutyizás inkább a "politikai életben" és az önkormányzatoknál megy nagyon...
Placi82 2020. 07. 28. 10:03
Előzmény: #81591  Törölt felhasználó
#81596
Alapkamat életében nem járt a 12 ben,max a normafan:). De nem is kell értenie a hegyvidéki piacot, hisz a Kelenföldi lakás olcsó megvasarlasaval, és annak kiadásával jól járt. Ezen a szinten biztos profi, de a hegyvidéki ingatalnpiachoz semmit se ért. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 10:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#81595
40 fölött kár erőlködni a trendiséggel, de sajnos én is annyira őszülök már, hogy már kb nekem is mindegy  :D
Mindenesetre amit írni akartál, az: #yolo :D
Placi82 2020. 07. 28. 09:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#81594
Ő istenem, komolyan amit itt leirtal, olyan mint a fehér holló. Gondolkozzal már istenem, a te vagy egy beruhazasert, termelését felelős vezerigazgato helyettes, akkor a tudtoddal, és jovahagyasoddal hagyod, hogy csupán emberbarati szeretetből, hogy a sokadik szintén lévő alantasod, gennyesre keresse magát, és még segíted is, tanácsokkal,es meg az ügyet is sikalod elfele?? 🤣 Vagy megcsinalod te, és a te rokoni ismerősi koroddel lemutyizva.?  Ez nem így működik, lehet 1-2 van az országban, de nem jellemző a felső közép kismokusokra. Ja és a fogadás ra meg nem írtál semmit:) 
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 09:37
Előzmény: #81591  Törölt felhasználó
#81593
Ja amúgy tök hülye vagyok, egy nullával el is számoltam, 4 milliárdos átlagárral is meg tudná venni, ui 100 lakás épül "csak".
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 09:35
Törölt hozzászólás
#81592
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 09:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#81591
Nemrég rakták ki a táblát, hogy megépül az eötvös úti lakópark(http://eotvos12.hu/).
Érdekel amúgy a véleményetek, kicsit a németvölgyi residence jutott eszembe róla.
Az hogy persze itt is sikerült egy "beépítettségi kiskaput" kijátszani azt nem tudom kinek kell megköszönni, de köszi!
Ha 400 millás lesz egy átlaglakás ára, ami szerintem túlzó, de 200-as átlagár simán lehet, akkor még mindig meg tudná venni a haza zuckerbergje egyedül.
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 09:32
Törölt hozzászólás
#81590
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 09:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#81589
Én cinikuskodom?
Pont a "rendszer cinizmusát" foglaltad össze az utóbbi két alapkamat related megszólalásoddal.
BTW akkor lassan veszel megint lakást igaz? :D
CyrusTheGreat 2020. 07. 28. 09:29
Előzmény: #81583  TitusPullo
#81588
Ez nem náció-függő, ha nem direktben az ügyfelet károsítod meg, semmilyen retorzió nem lesz. Hétköznapi példával megvilágítva: a 15 éves fiad gondol egyet és "kiáll" a garázsból az új autóddal, amely során lebontja a kerítést. Te sem fogsz szaladni a rendőrséghez/biztosítóhoz jelenteni az esetet, hanem lenyeled a bukót és maximum közlöd a gyerekkel, hogy a jogosítványt a saját munkájáért kapott pénzből finanszírozza és te egy fillért nem adsz bele...
Pontosan így működik a cégeknél is.
Murdoch 2020. 07. 28. 09:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#81587
Szerintem nincs olyan ember ebben az országban, aki ilyet leírna. Viszont a szűk réteget leszámítva, most nem lesz miből talicskázni.
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 09:27
Törölt hozzászólás
#81586
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 09:24
Törölt hozzászólás
#81585
TitusPullo
TitusPullo 2020. 07. 28. 09:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#81584
az idei költségvetés 353ra a jövő évi 356-ra lett tervezve, nem marad sokáig ez a fene nagy erő.
TitusPullo
TitusPullo 2020. 07. 28. 09:21
Előzmény: #81581  Knorr
#81583
azért hogy a kintiek is elnézik az nem semmi. az osztrákokról tudom hogy tudnak felsőbb szinten korrumpálódni erősen, több élő példát láttam, de akkor gondolom a többi fejlettebb nációnál is mennek a dolgok.
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 09:20
Törölt hozzászólás
#81582
Knorr 2020. 07. 28. 09:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#81581
:)))) A felsővezetés egy jó tanáccsal sietett a párocsak segítségére, azaz hogy a cégben a faszi tulajdonrésze menjen 25% alá, úgy papírforma szerint nem lesz látható mint magánszemély tulajdonos. Érdekkonfliktus megoldása magyar módra. Külföldi tulajnak lejelentve, hogy az ügy kivizsgálva, lezárva.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek