Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 09:18
Törölt hozzászólás
#81580
Murdoch 2020. 07. 28. 09:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#81579
Meg az is le lett írva, hogy eddig. Most a mutyi is nehezebb lesz.
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 09:16
Törölt hozzászólás
#81578
Placi82 2020. 07. 28. 09:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#81577
És sokan is leirtak, hogy az állami mamut cégek, és az allamkozeli epitoipari cegek, természetesen kivételt képeznek ez alól, mert más világ. 
Placi82 2020. 07. 28. 09:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#81576
Mondtam, már hogy fogadjunk!!!! Csak írj bele egy idohatarozot is, hogy meddig legyen érvényes, a fogadás, hogy tudjam mikor küldöd nekem a drága whiskyt vagy a pénzt 😀😀😀
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 09:07
Törölt hozzászólás
#81575
CyrusTheGreat 2020. 07. 28. 09:04
Előzmény: #81566  impudent
#81574
Egyébként isten bizony, nem értem, miért vágysz el a környékedről és miért Pszentlőrinc irányában nézelődsz, ég és föld a két környék mindenféle szempontból. Persze, nagy házat könnyebben veszel a Lónyaytelepen, mint a Gellérthegyen, de nem hinném, hogy annyival javulna az életminőséged (sőt!). Persze, te tudod, de szerintem jóval élhetőbb és inspirálóbb, európaibb környezetben élsz most, mintha áttennéd a székhelyedet dél-Pestre.
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 09:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#81573
Erősödik a forint, ja, köszi, honnan is? :D
TitusPullo
TitusPullo 2020. 07. 28. 09:00
Előzmény: #81570  Knorr
#81572
micsoda ismeretlen sztori :)
TitusPullo
TitusPullo 2020. 07. 28. 08:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#81571
ezt én is be...ptam, a korábbi válságból kiindulva visszafizettem a alapkamat+nullinger kamatprémiumos 3 hónapos változómat, pedig még ráértem volna.
Knorr 2020. 07. 28. 08:59
Előzmény: #81566  impudent
#81570
Hegyalja tetején egy mellékutcában lakik ismerős házaspár. Pár éve vett panorámás házban. Céggel lízingelt autókkal járnak, anyu Porsche Macan, apu Cayenne, rosenheimi rendszámmal.Lolló onnan, hogy anyu gazdasági középvezető nagy építőipari multinál, tele állami megrendeléssel. Apu meg ott földmunkás alvállalkozó. Nő nyomja neki a túlárazott, pótmunkás projekteket. Felsővezetés tud róla, tejelnek nekik. Kb 5 éve megy a mutyi, azóta a pár száz millás árbevételű cégből lett 3 milliárdos, közel egymilliárdos adózott eredménnyel. Profitrátából a hülye is látja a mutyit.
ALAPKAMAT 2020. 07. 28. 08:56
Törölt hozzászólás
#81569
TitusPullo
TitusPullo 2020. 07. 28. 08:17
Előzmény: #81566  impudent
#81568
használt lexus nx, már bőven megvan alatta is, bmw méginkább, ez a belépő a cunáknál, nem kell váltani, nem ég le a kuplung stb. javarésze nem is a övüké.
CyrusTheGreat 2020. 07. 28. 08:11
Előzmény: #81566  impudent
#81567
Nem világos, a csaj a löttyedt vagy a valaga (nem véletlen a szóhasználat, popsi nem tud löttyedt lenni...)? :-)
Viccet félretéve, cégként egy Lexus operatív lízingje azért nem egy akkora mutatvány, még egy Tesla Model 3-at is átlag 250k-ért hozzádvágnak.
impudent 2020. 07. 28. 07:55
Előzmény: #81565  impudent
#81566
Most jovok lé a Hegyaljan és mennyi löttyedt csaj valaga alatt van itt 10 millius dzsipszeru bmw lexus stb.
Ezekbul max valami irodai nem túl magos szintű munkát nézek ki.
Honnan van ennyi lóvéjuk még csak nem is jo nők.
Lőtty pötty félfiatal spinék.
impudent 2020. 07. 28. 07:46
Előzmény: #81564  Törölt felhasználó
#81565
Jó osszefoglalú !
Törölt felhasználó 2020. 07. 28. 00:48
Előzmény: #81542  Placi82
#81564

"Usaban olyan mértékű a pénz pumpa és a repo piac, hogy az hihetelen. Ugyan ez euban is. És Magyarország is beallt Matolcsyval az élen ebbe a sorba, ekkora GDP visszaesése, nem 0 ban kellene lenni a kamatoknak. "
Én azt látom továbbra is gondnak, hogy a kisemberhez ebből semmi nem jut el vagy csak nagyon indirekt módon és kevés, meg ezek egyszeri pénzek. Nem a bérük növekedett, csak kaptak valamennyit, mint egy FNA, de csak időszakos FNA. Usákoknál a lakossági FNA mögött választási megfontolás volt, idén választás, különben nem adták volna. Ráadásul egyből kijött az FNA problémája, hogy nem akarnak sokan dolgozni, amíg van ingyenpíz. Bátyámnak van ismerőse usákiában, akit kirúgtak, de visszavennék szerződéssel 2 évre, csakhogy nem megy vissza, mert inkább pihen és felmarja a segílykét.
A pénz nagy része ott is ment a haveri cégeknek meg a tőzsde megtámasztására. Azt olvastam, hogy nagyon be voltak f.sva az amcsik, hogy ha a válság leveri a cégeik árát a tőzsdén, akkor jön a kínai és mivel úgysem tud mit csinálni az irdatlan mennyiségű dollárjával, ezért olcsón bevásárolnak.
Az olajjal például megcsinálták. Ami csak lehetett megvettek és most ott állnak a tankerek Kína partjainál, egyszerűen nem bírják átszivattyúzni a szárazföldi tárolókba, annyi hajóval vitték oda az olajat. Hónapokig tart minden tankhajót leszívni. Az abszurd mínuszos ár miatt lecsaptak az olajra a rafkós kínaiak.
A magyarocknál meg csak szaporításra adnak pízt, máshogy a kisember nem jut hozzá se az úniós pénzhez se a nyomtatott pénzhez a tápláléklánc végén. Ráadásul ebből nagyon indirekt módon lesz fizetésemelés, ha lesz egyáltalán.
A haverocknak is kell a píz, mert kihízták a yachtot és újat kell venni. Költséges hobbi.
Akáhogy csűröm csavarom ezt, nem tudok odáig eljutni, hogy akkor mitől emelkedne a kisember bére a pénzeső miatt?
Lakást persze sok forrásból lehet venni, ugye vannak akik szerint nem is fizetésből veszik a zemberek, de én azt gondolom, hogy a döntő többség igen. A fizetés az alapja a legtöbb embernél a kégli vásárlásnak. Abból rakja össze az önerőt és hitelt is csak annak a terhére tud felvenni.
Valaki itt linkelte a pozsonyi helyzetet, de azt tudni kell arról, hogy ott a zemberek veszik fel a 30-40-50 milliós hiteleket EUR-ban persze. Vannak befektetők is, de sokkal kevésebben százalékosan, mint pesten. Ugye itt pesten nemzeti sport lett a lakáskiadás, minden patkánylyukat megvettek a "befektetők", hogy majd a bérlővel kifizettetik.
A pozsonyi ismerősöm a barátnőjével 150e EUR hitelt pörgetnek, 5e EUR össz nettó fizetésből. Egy gubanc volt csak, hogy a korábbi munkahelyén kért 100 EUR emelést, amikor felvette a hitelt, nem kapta meg, a következő hónapban már máshol dolgozott. Az egész baráti köre hasonló nagyságú hitelt görget maga előtt, van aki beosztottként 200e-t, tehát nem szárnyaló manager, csak egy irodai melós és a feleségével ilyen hitelt fel tudnak venni.
Azért a magyar fizetések nem bírnának el ilyen összegű hiteleket, azt gondolom és ami a másik dolog, hogy  mindig mondja, hogy évente átlagosan kap 4 megkeresést, hogy menjen máshova dolgozni, tehát biztos az állása nagyon. Na ez a másik, amit itt pesten nehéz lenne elmondani vagy csak keveseknek. Ja és van über Pozsonyban, de ezt inkább nem fejtem ki, hátha van taxis aki megharagudna rám :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 27. 23:53
Törölt hozzászólás
#81563
kbb 2020. 07. 27. 23:41
Előzmény: #81533  impudent
#81562
Kispest nagy része hányadék, de a déli kertvárosi nyúlványa (Tülök utca környéke) az egész pesti oldal egyik legjobb, már-már elit része.
kbb 2020. 07. 27. 23:37
Előzmény: #81531  Törölt felhasználó
#81561
Üllői út környéke "oldalról" kapja a repülőket, hiába van közelebb a reptérhez, sokkal kevésbé zavaró, mint a fejed fölött pl. Kőbánya és Zugló egyes részein.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek