Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 21. 16:58
Előzmény: #80618  Batiszkáf
#80620
Igen, ez így van. De volt idő amikor túltoltam a dolgokat és az arányokra nem figyeltem eleget ( amiket már nem hozhatok vissza ), pl. ( legalábbis úgy érzem ) foglalkozhattam volna többet a gyerekekkel amíg kicsik voltak. Ne értsd félre nem tartom magam rosz apának, de ha vki nagyon hajt és sok időt fordít vmire az óhatatlanul veszi el az időt mástól...
-
Amúgy én ezt tartom a mai világban a legnagyobb nehézségnek, hogy egyszerre:
- legyél jó apa
- jó férj
- jó munakerő
- figylej oda magadra, sportolj, táplálkozz egészségesen, legyen én időd
- biztosítsd a családnak a jó körülményeket
- ápold a barátságokat
- stb...
-
Szóval ezek balanszát megtalálni, na az tudomány!!!
ALAPKAMAT 2020. 07. 21. 16:55
Törölt hozzászólás
#80619
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 07. 21. 16:48
Előzmény: #80608  fogpaszta
#80618
Ezek valóban szép gondolatok, csak éppen te is komoly erőfeszítéseket tettél annak érdekében, hogy ne egy bérelt panelban kelljen megöregedned miután biztonsági őrként letetted a lantot. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 21. 16:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#80617
Forint gyengülésre számítasz? 
CyrusTheGreat 2020. 07. 21. 16:46
#80616
Nagyon nehéz tisztán látni, nem ismerünk mindent körülményt, egyelőre még nem tudom, hogy a lebegő rémalak megjelenését Matolcsy Györgynek vagy glalának köszönhetjük, ki az igazi szellemidéző táltos. Annyiban biztos vagyok, hogy a pár nap múlva esedékes kitiltás saját jogon érkezik majd.
ALAPKAMAT 2020. 07. 21. 16:36
Törölt hozzászólás
#80615
ALAPKAMAT 2020. 07. 21. 16:17
Törölt hozzászólás
#80614
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 21. 15:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#80613
Így ok.
Törölt felhasználó 2020. 07. 21. 15:02
Törölt hozzászólás
#80612
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 21. 14:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#80611
"A jó döntésekhez meg kell hallgatni a pénzügyi gazdasági téren képzetteket tapasztaltakat  a rutinos vén rókák tanácsait  , na itt a fórumon szerencsére hemzsegnek ."
-
Hááát..... :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 21. 14:38
Törölt hozzászólás
#80610
Törölt felhasználó 2020. 07. 21. 14:33
Előzmény: #80583  CyrusTheGreat
#80609

"Jók vagyunk, na, további áremelkedést várok."
:) A zseni országvezető megcsinálta. A lakosság bőven több, mint harmada van az úniós fejlettség fele alatt. Tőbb magyar régió is az utolsó 20 úniós régióban van, tehát jöhet a zúniós pénz számolatlan, hogy a haverock fontos dolgokat építsenek, szépüljön a vidék, boldogok legyenek a zemberek, kastélyszállót újítsanak fel és ezzel fejlesszék a régió gazdaságát. Hiszen munkát adnak a felújítás alatt a májsztereknek és utána meg a jobbágyoknak a szállodáikban.
Egyébként ha tehetné tuti bevezetné a királyságot meg a hűbérességt, legyen nemesség meg a jobbágyság. Technikailag már most is megvan ez, csak nem így nevezik. Vannak a dolgozók meg a herék.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 21. 14:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#80608
Bocsi, de ezzel nem értek egyet.
-
sztem a boldogság elsősorban nem pénzkérdés. Persze a nagymértékű pénztelenség az kihathat a boldogságra, de az nem az a szint ha vki tud bérelni egy garzont egy körgangosban. Annak megvan mindene ami egy boldog élethez kell. Valószínű akik 70m verdával jár sem boldogabb, sőt....
-
Nekem pl a baráti társaságban ( gyerekkori barátok vagyunk 4-5 család mostanra már gyerekekkel mindenhol ) az egyik legboldogabb és legkiegyensúlyozottabb család az aki anyagilag a leggyengébben áll.
Törölt felhasználó 2020. 07. 21. 14:20
Előzmény: #80582  Knorr
#80607

Több ismerősöm beindult a fantáziája a víruspara alatt, mert engedték neki a hómoffiszt és már kombináltak, hogyan tudnának venni egy balatoni ingatlant és onnan nyomni és mekkora királyság lenne. Ülnek a ott a nyaralóban a teraszon vagy a kellemesre lehűtött szobában és szürcsölik a koktélt, aztán néha odaszólnak a többieknek, hogy akkor most fél óra szünet (amiből lesz 1 óra is a végén) és elmennek egyet mártózni a tóban. Ahogy a királyok csinálják, ők is azt szeretnék.
Egyik akivel beszéltem már 30milliós hitelben gondolkodott és minden megtakarítását is bele akarta / akarja nyomni a zseni meg keresi a falusi csókos településeket. A gond csak az, hogy a falusi csókot nem arra találták ki, hogy a pösti vegyen belőle állami milliókból balaton parti kéglit meg csinosítsa ki szintén állami milliókból. Mert ugyanis a jegyző ellenőrzi, hogy tényleg lakhatás céljára veszik-e, meg a Balaton körül nem is túl gyakori az olyan falu, amelyikben fel lehet venni a törvény szerint.
Aztán egyébként kivétel nélkül az összes akit én tudok hogy most voltak először hómoffiszban, mehettek mostanra vissza az irodába és a hómoffiszt felejthetik el. Egy jó kaland volt, de rendszert nem akarnak belőle csinálni.
Törölt felhasználó 2020. 07. 21. 14:20
Törölt hozzászólás
#80606
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 21. 14:11
Előzmény: #80602  fogpaszta
#80605
Ez a példa ( lehet nem a legjobb ) de az amúgy is vagyonos és még a CSOK-os v babaváros támogatásra is jogolsuktak közös halmazáról szól.
-
Amiatt, hogy ők is felveszik a pénzt ami jár nekik nem lehet őket hibáztatni..
-
Minden döntésnek vannak olyan aspektusai ami nem a "legigazságosabb"
-
Lásd most a zenészek harcát...
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 21. 14:05
Előzmény: #80601  impudent
#80604
"Az sztem sem ok ha vki csak a pénz miatt vállal több gyereket mint amennyit amúgy szeretne"
PersonaNonGrata 2020. 07. 21. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#80603
De jó is lenne egy évre úgy visszatekinteni, hogy többet nőtt a megtakarításunk, mint az ingatlanok ára.... Talán majd erre az évre.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 21. 14:03
Előzmény: #80598  impudent
#80602
Igen, ez így van.
-
De legyen egy példa. Mondjuk Te egy maszek pék vagy már régóta és szereted is csinálni és jól is megy. Olyan jól, hogy jóval jobban élsz az átlagnál. Egyzer csak azt mondja az állam, hogy van egy lehetőség ha megduplázod a kapacitásod akkor az összes költséget fizeti az állam és egy évig még plusz fizet neked egy alkalmazottat. Ezt a bővítést mindenképpen meg csináltad volna, vagy már meg is csináltad. Közben a zöldségesek, méhészek vagy bármi más hasonló tevékenységi körűeknek ez a támogatás nem jár csak a pékeknek.
-
Őszintén, otthagynád az államnál a pénzt?
impudent 2020. 07. 21. 14:00
Előzmény: #80597  fogpaszta
#80601
Ekkora hülyeséget még nem halluttam.
Mindenki döntése hugy ezér a pénzé vállal 2 vagy 3 gyerököt ?
Ezt gondold át mégegyszer mondjuk 10 millió mindenkire vetítve és arra mennyire gyomorforgatú maga a gondolat is

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek