Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 07. 20. 19:43
Előzmény: #80453  Törölt felhasználó
#80460
Btw, végignézheted az összes népszerű desztinációt, Monte-Carlótól Rómáig, Párizstól Palermóig, mindenhol generál olcsóbb az Airbnb, mint a szálloda. Vannak villák és nagyon exkluzív apartmanok, de ez nagyjából a rövidtávúra hirdetettek 1%-a, ezek jellemzően drágábbak mint a Le Meridien, de jellemzően tényleg egy nagyobb család luxus-körülmények között tud ott élni, nem szorít ez ki helyi lakost. Az esetek nagy részében nem értünk egyet, de ebben 100%-ban, kizárólag az olcsóság hajtja, amit azért tehet meg, mert nem vonatkoznak rá ugyanazok a szabályok, mint a hotelekre és bármiféle felelősségvállalásuk nulla.
Ugyanaz van, mint a repülésre hozott példáknál: nincs olyan, hogy olcsó repülés, a fapados jegyárak az állami támogatásokkal lehetségesek, az olcsó szállás pedig a helyiek kiszorításával (ők fizetik meg). Itt nem technológia változások vagy hatékonyság-növelés miatt lett olcsóbb a termék, egyszerűen csak más fizeti meg.
Zoom1
Zoom1 2020. 07. 20. 19:43
Előzmény: #80414  tihamer
#80459
Igen, nem ezzel kapcsolatban. A 6ban mennyiért vennék kocsibeállót, a Kmety György u-ban vagy a környékén (Székely Bertalan, Bajza u)? Mekkora esés lehet itt?
Beryl 2020. 07. 20. 19:41
Előzmény: #80446  CyrusTheGreat
#80458
Nem kellene szemelyeskedned, ha valakinek mas a velemenye, tagabbak az ismeretei, vagy mas az allaspontja. . Kirekeszto es elitelendo szamodra minden, ami elter a te ismereteidtol? Felesleges errol vitazni... en egyszeruen egy mas szemszogbol szerettem volna megertetni az airbnb mukodeset.  
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 20. 19:39
Előzmény: #80450  Fagylaltárus
#80457
Menj és kérj segítséget!!
Látod ahonyan hozzaszolunk a témához mind ezt mondjuk!
Nincs más út!!
Ne add fel és tedd meg az első lépést!!
Portfoliooo 2020. 07. 20. 19:39
Előzmény: #80452  Beryl
#80456

Eloszor is, ezzel kellene kezdeni:
https://www.webbeteg.hu/cikkek/emesztorendszer/20655/majmukodesrol-informalo-laborertekek
Itt kiderul, hogy mennyi idore lehet tervezni. Ez most nem morbid volt, hanem a realitas.
CyrusTheGreat 2020. 07. 20. 19:35
Előzmény: #80453  Törölt felhasználó
#80455
Már azzal, hogy felmerült a monológban a youth hostel, mint példa a szállásra, ahol átérezheted, hogy élnek a többiek, komolytalanná vált az egész.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 20. 19:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#80454
Ne haragudj de ez rohadtul gusztustalan és nem ide illő duma!
-
Megérdemelnel egy tiltást!
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 19:34
Előzmény: #80448  Beryl
#80453
ne komolytalankodjunk kérem és hazugságot se mondjunk hogy olcsobb mert ez így igen az mert általánosítás...
elhiszem hogy találsz olyan szállodát ami olcsóbb mint a aibnb de nem is erről beszéltem 
- ha hostel-be mész 100% hogy igénytelen vagy
- ha airbnb-be mész akkor igénytelen vagy 95%+ eséllyel
- ha szállodába mész akkor 50% hogy igénytelen vagy
remélem így tisztább hogy mit akarok mondani... nem az igénytelen helyeket kellene keresni mert van 5* igénytelen hely is biztos vagyok benne és olcsón lesz árazva nagy valószínűséggel persze találsz drága igénytelent is... de ne kelljen már definiciót felállítanom az igényeséggre... józanész és a jelenleginél 50%-al magasabb igényességi szint a minimum az airbnb-nek egyszerűen ebben nincs helye a szótáramban
Beryl 2020. 07. 20. 19:32
Előzmény: #80445  Fagylaltárus
#80452
Szerintem ezen a forumon sokan vannak, akik szivesen foglalkoztatnanak egy esetleges lakasfellujitasnal, kert rendezesnel.. ha iszol, tonkre teszed az egeszseged elobb utobb. Probalj meg sportolni... nemcsak fitness terem van.. menj el futni reggelente a Margit szigetre, vagy a Normafahoz (kituno rugalmas futopalyak vannak). Meglatod, maskepen latod a vilagot, es jobb lesz a kozerzeted is!
mezga_geza 2020. 07. 20. 19:32
Törölt hozzászólás
#80451
Fagylaltárus 2020. 07. 20. 19:31
Előzmény: #80447  fogpaszta
#80450
Dolgoztam aktív alkoholista koromban is (mcdonalds). Nem érdekelt senkit hogy sörtől bűzlő pofával mentem be.
Amúgy voltam már egyszer 15 hónapig tiszta, de akkor szerelmes voltam egy lányba aki iszonyatosan tartotta bennem a lelket is meg még suliztam is.
Most már csak a nihil van.
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 19:30
Előzmény: #80441  Fagylaltárus
#80449
Menj el a háziorvosodhoz, és mond el neki, hogy segítségre szorulsz.
És ne halogasd a dolgot, mert ezt magadtól már nem fogod tudni megoldani. Gondolj arra, hogy sajnos mindennél van lejjebb, mindenhonnan lehet még lefelé esni, ha így folytatod. A saját érdekedben minél hamarabb tedd meg az első lépést, mert egyedül te vagy képes rá, hogy megtedd az első lépést,és aztán az utat is, ami kemény lesz. Hajrá, kezdd el.
Beryl 2020. 07. 20. 19:28
Előzmény: #80444  Törölt felhasználó
#80448
Nyugat-Europaban egy szep airbnb lakas tobbe kerul, mint a szalloda. Ezen felul egy csalad vagy egy tarsasag szamara nagyobb eletteret , kenyelmet biztosit, tobb privacy mellett. Esetleg szuper helyen tengerparton, ahol nyugodtabb az elet.
A budapesti arakat nem ismerem, de nem csak VI.keruletbol all a varos.
Ha nincsenek konkret ismereteid az airbnb-rol, nem kellene megalapozatlanul velemenyt mondanod.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 20. 19:26
Előzmény: #80445  Fagylaltárus
#80447
Ne gondolkodj magadról igy!
Hidd el, hogy hosszútávon az egyetlen megoldás ha leteszed.
Ha fel is vennének vhova és ne adj isten munkaidőben is pialnal ki is raknak egyből.
Keress egy anonim csoportot és kezdd el!!
CyrusTheGreat 2020. 07. 20. 19:25
Előzmény: #80442  Beryl
#80446
Minden bizonnyal nélkülözi a valós utazási ismereteket, te már csak tudod. :-) Köszönöm az érdeklődésedet, három idegen nyelven beszélek, ebből egy folyékony, egy erős középfok, egy pedig kommunikatív alapfok, hátizsákkal sehol nem voltam, felültem repülőre és vagy vonatra, megkerestem a szállást és onnan bejártam/bejártunk mindent, ami érdekelt, mindezt évente legalább kétszer, de inkább háromszor. Dél-Amerikában és Közép-Amerikában egyáltalán nem jártam, majd egyszer elmegyek Argentínába, Peruba és Kolumbiába, a többi nem különösebben izgat.
És igen, képes vagyok más gondolatokat és világnézeteket megismerni, de az inkonzisztens handabandára felettébb allergiás vagyok.
Fagylaltárus 2020. 07. 20. 19:20
Előzmény: #80443  fogpaszta
#80445
Rosszul vagyok alkohol nélkül. Ez már a végjáték. Olyasmi faszi vagyok mint a Férfiszenvedélyben a piás csávó. 
Először inkább olyan munkahely kéne ahol megtűrnek egy ilyen alkoholista férget. Mert amúgy ezt leszámítva tisztességes vagyok. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 19:19
Előzmény: #80437  CyrusTheGreat
#80444
nagy plussz a meglátásodnak 
nagyon jól látod hogy az olcsóságban versenyzünk és nem minőséget vonzunk be az airbnb-s réteg pedig 0 felelőségvállalással élősködik a helyi lakosokon... nekem soha meg sem fordult a fejemben hogy egy ilyet rákos burjánzást mert az mint az airbnb támogassak... ez egyszerűen nem hogy korlátozandó lenne hanem büntetendő nagyon keményen... gondolkozzunk már el hogy azok a turisták akik még egy hotel-t sem képesek kifizetni mégis miért jönek hozzánk fapadossal és mennyire adnak hozzá a gazdasághoz... én elhiszem hogy a házigazda zsebéhez hozzáadnak de sokkal nagyobb gazdasági kárt csinálnak az államnak mint amennyit hozzáadnak... brit randalírozó focihuligánokat a saját hazájukban nem tűrik el de itt valamiért örülni kellene nekik... egyszerűen az airbnb-nek nincs olyan közönsége ami hasznos lenne magyarországnak...
bulituristák, parizeles szendvicset evő és esti babfőzeléket főző családok, hátizsákos hippik, csórók inkább maradjanak otthon és menjenek kevesebbet nyaralni de fejlesszenek ki magukban egy kis igényeséget és mutassanak egy kis tiszteletet a meglátogandó ország iránt NE az olcsóság miatt válasszák Budapest-et mert ez nekünk sem lehet valódi cél... inkább jöjjenek tized ennyien de ne tegyék tönkre a helyi lakosok életét és a történelmi utcáinkat mert így soha nem nő ki a zöld csak a húgyszag és hányás marad.... mind az országnak mind a turistáknak igényesebbnek kell lenniük a saját érdekükben... 
több 10 000 lakás van jelenleg jegyezve Budapest-en rövid távú kiadásra... ez irtozatos mennyiségű pusztítás a városnak... ritkán értek eggyet a jelenlegi kormánnyal de én támogatom a szálloda építési törekvéseiket és remélem hogy minnél magasabb színvonalon és magas áron kerülnek a piacra és megteremtenek egy kis igényességre való hajlamot mert ez az ami igazán hiányzik ebből az országból...
fogpaszta
fogpaszta 2020. 07. 20. 19:11
Előzmény: #80441  Fagylaltárus
#80443
Bocsánat hogy beleszólok, de az első az kell legyen, hogy leteszed a piat.
-
Ha az megvan lesz állás,  asszony. Aztán meg szép lassan minden...
-
Ezt az első és nem könnyű lépést Te tudod megtenni. Kérj hozza segítséget! 
-
Menni fog!!
Beryl 2020. 07. 20. 19:08
Előzmény: #80437  CyrusTheGreat
#80442
Sajanlom, hogy a velemenyed szubjektiv.. es nelkulozi a valos utazasi ismereteket.Nem akarok szemelyeskedni...nem varok valaszt itt a kerdeseimre...csupan gondolkozz el rajta..  de mikor fiatal voltal (valoban voltal?) soha nem jartad be hatizsakkal ... mondjuk peldaul Del-Amerikat? Mexicot? Thaifoldet? hany idegen nyelven beszelsz? Vannak kulfoldon szoros baratsagaid? Eltel kulfoldon? Csak a vagyon erdekel?  Kepes vagy mas gondolatokat es vilagnezetet megismerni.. esetleg megerteni?
Fagylaltárus 2020. 07. 20. 19:08
Előzmény: #80440  Portfoliooo
#80441
Hogy jussak egyről a kettőre mikor még munkát se adnak a gazdagok? Lassan utcán vagyok. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek