Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 24. 18:10
Előzmény: #76932  fogpaszta
#76940

"Azt a verziót azért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy aki ÉSSZERŰ keretken belül részben hitelből vesz lakást és úgy adja ki akkor a hozam sokkal magasabb is tud lenni."
Vegyél ésszerű keretek között lakást az általad megjelölt 8,5m-ért :)
Ja, hogy nincs annyiért? Hát persze hogy nincs annyiért, azért sem vesz most épeszű befektető kéglit, mert tovább árnövekedésnek nagyon kicsi az esélye és a kiadás meg pont most kezd nagyon problémás lenni. Én azért már hallom, hogy panaszkodik sok lakáskiadó, aki bátran nagyon nagy hitellel ugrott bele és már nem vagy csak nagyon nehezen találnak bérlőt, aki elfogadja a magas bérleti díjat.
Az önerő nélküli vásárlás meg érdekes dolog, mert tudtommal azt csak akkor engedték a bankok, ha több kégit toltál be fedezetnek és a második kéglinek is csontra tehermentesnek kellett lennie.
A mostani helyzetben meg én kizárnám az önerő nélküli vásárlást, bár van aki járatosabb a hitelekben, mint én, ha van ilyen, majd úgyis mondja.
Szerintem azt tényleg el kell fogadni, hogy a 2013-as árszint nem fog visszajönni vagy ha visszajön, akkor az brutális válság mellett fog jönni, amikor azért az első kérdés mindig az, hogy vajon a munkám mennyire válságálló és csak ha igennel tudok (merek) erre válaszolni, akkor indulhat bármilyen kégli vásárlás.
Egy korrekció viszont szerintem lesz, most már szinte alig van olyan mutató vagy logika, ami azt mondaná, hogy itt nem lesz korrekció.
A panel kéglik, amiket 22  mihályra várok, 2013-ban 13-15m voltak, tehát így is nyerne rajta a tulaj 50-70%-t az árak aljához képest. Nem annyira rossz az, szerintem, persze sokan meg a csúcsárhoz képest nézik, ami 36-37m volt és úgy érzik nem vesztettek 14-15m, nem úgy nézik, hogy nyertek 7-9m 5 év alatt. Soknak emiatt idő kell, akár 2-3 év is mire megtörik. Az pont jó is lesz, mert akkora már jó kamatod ad a map+ is, úgyhogy bátran alkudhatok, biztos pozícióból, mert az én pénzem jó kamattal hízik, amíg az ő ingatlan befektetése meg? Hááát, az már nem ennyire jó befektetés lesz a következő 5-8 évben.
Legalábbis én erre spekulálok és ezt várom.
tihamer
tihamer 2020. 06. 24. 18:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#76939
Egyik bérlőm 1 havi díj lemaradásban van. Kauciót "éli fel"
Ha jövő hónapban nem fizet duplán, akkor felmondás, így egyeztünk meg.
A többi 14 bérlőmnél eddig minden ok. Mellesleg "csak 4 bérlőnél emeltem bérleti díjat idén.
+1 bérlőcsere volt Januárban.
+ 1 új bérlő Juniusban (garázsvásárlás)
Kihasználtság 100 %, eddig. Üresjárat 0 nap.✔
😎
impudent 2020. 06. 24. 18:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#76938
Ez nem info.
Ki lehet adni 100 ezerert 3 szobat de 180 er is
phoenixbird 2020. 06. 24. 18:00
Törölt hozzászólás
#76937
impudent 2020. 06. 24. 17:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#76936
Mi az hugy full ?
Millen lakas mennyier ?
Mert így semmi info.
phoenixbird 2020. 06. 24. 17:40
Törölt hozzászólás
#76935
tihamer
tihamer 2020. 06. 24. 17:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#76934
Ez a lényeges info:
az MNB maga vall a kamatcsökkentés hatásairól:
A monetáris politika a befektetésre alkalmas eszközök – különböző pénzügyi eszközök (részvények, kötvények), ingatlanok – széles körének árfolyamát befolyásolja, ami szintén hat a fogyasztási és beruházási döntésekre.
 Monetáris lazítást követően az alacsonyabb kamatok miatt megnő a kereslet a még mindig magasabb hozammal kecsegtető részvények és más pénzügyi eszközök iránt, ami ezen eszközárak emelkedéséhez vezet.”
A kamatcsökkentés a lakásárak csökkenését sem segíti elő - hogy finoman fogalmazzunkA korábbi évek lakásáremelkedésében vastagon benne van az MNB keze. Egyre több forint kell ugyanannyi ingatlanhoz, "
kszsah1 2020. 06. 24. 16:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#76933
ennél a cikknél az a bibi hogy a megjelölt városokban egyre kevesebb a munkahely , tehát megáll az oda vándorlás mert nincs miért oda menni ,  nem lesznek vevök , ez az irány most is , ez csak a kezdet , ezért esnek a lakásárak 
fogpaszta
fogpaszta 2020. 06. 24. 16:04
Előzmény: #76927  sakal83
#76932
Azt a verziót azért nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy aki ÉSSZERŰ keretken belül részben hitelből vesz lakást és úgy adja ki akkor a hozam sokkal magasabb is tud lenni.
-
Nekem van olyan lakásom amit nulla önerővel vettem 8,5 Mft-ért és most ér olyan 18 Mft úgy, hogy végig ki volt adva és több bejön az aliból mint a törlesztő. Még egy fundamentát is kijött belőle majdnem, ami már le is járt és törleszhettem bele a hitelbe. De jobban megérte egy másik hitelbe nyomni.
-
Ha valaki tisztában van az anyagi helyzetével és nem vállal túl nagy kockázatot akkor megéri részben hitelből venni a lakásokat, mert a megtérülés lehet sokkal magasabb mint az általad említett %
CyrusTheGreat 2020. 06. 24. 16:02
Előzmény: #76929  Batiszkáf
#76931
nominál vagy reál?
Törölt felhasználó 2020. 06. 24. 15:22
Törölt hozzászólás
#76930
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 06. 24. 15:18
Előzmény: #76927  sakal83
#76929
Szerintem 2 éven belül visszaállnak a bérleti díjak a válság előtti árszintre. 
juliaschmitz 2020. 06. 24. 15:00
Törölt hozzászólás
#76928
sakal83 2020. 06. 24. 14:46
Előzmény: #76885  buyandhold
#76927
Csak akkor lesz dupla 10 ev alatt ha a fizuk is emelkednek ennyit nominalban. Utkozesig ment a piac szerintem maig. Ezeken az albi arszinteken brutto 3.8% van. Lofasz. Eleve az alviknak kellene 70%ot noni hogy epeszu ember befektessen kiadasi cellal. A kamat ennel lejebb nem megy erdemlegesen. Elerkezett a kanaan. Az ingatlan is inflalodik az amortizacioval... reszveny fog menni mert nincs mas lehetoseg. A likvid cash mashova nem mehet passziv jelleggel
Murdoch 2020. 06. 24. 13:50
Előzmény: #76922  JeGeMeLOV
#76926
Ráadásul sok a vesszőhiba...
DeakTeriRetiNeger 2020. 06. 24. 13:49
Törölt hozzászólás
#76925
Törölt felhasználó 2020. 06. 24. 13:47
#76924
Ha már volt telek, a 60-as években egy 100 nm-es Kádár kockát úgy 75 ezer Ft-ért épített fel a maszek. Az akkori kor színvonalán, 38-as téglából, betonfödémmel. Ez kb egy ember 75 havi fizetése volt. Átlagemberé. Ez mai helyzetben azt jelentené, hogy egy 100 nm házat 300 ezer Ft-os havi nettó átlagfizetés mellett 22,5 M-ért építene fel valaki. Vagy toljuk fel a fizetést 400 ezerre, akkor 30 millióért építené meg. Szóljon nekem az a vállalkozó, aki most a mai átlag színvonalon építene nekem egyet 30 millióért, mert már szerződhetünk is.
DeakTeriRetiNeger 2020. 06. 24. 13:47
Törölt hozzászólás
#76923
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 24. 13:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#76922
Honnan ered ez a családi perpatvar? Miért nem szereted a mostoha fiadat? 
impudent 2020. 06. 24. 13:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#76921
csak arra akrtam rávílágítani hugy 250 eft a puszta léthö ölég semmilen 40 millió összehozása az nem itt kezdűdik

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek