Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 23. 14:14
#76780
Kamatot vágott az MNB
A várakozásokkal ellentétben változtatott főbb kondícióján a jegybank: így az irányadó kamatként funkcionáló egyhetes jegybanki betét kamata 15 bázisponttal kisebb, 0,75% lett. A kamatfolyosó két szélét jelentő egynapos betéti és hitel kamatláb maradt -0,05, illetve 1,85%.
Na a téglagyerek nem regel vissza megint ezen örömhírre? :D
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 23. 14:04
Előzmény: #76770  CyrusTheGreat
#76779
2 új metróállomás is épült a közelben ( 2.J. Pápa és Rákóczi T.), ezért az optimizmus. 
Törölt felhasználó 2020. 06. 23. 14:02
Törölt hozzászólás
#76778
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 23. 13:59
Előzmény: #76769  CyrusTheGreat
#76777
S.B. a környék miatt, pl ott a suli. 
MethYou 2020. 06. 23. 13:56
#76776
Azt tudja valaki, hogy ha többért adtunk el egy ingatlant 1 éven belül, mint a beker ár, akkor ezt simán csak be kell vallani jövőre, vagy ilyenkor szól a nav is magától?
csdy 2020. 06. 23. 13:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#76775
Hálás köszönet az infókért!
Ilyen 43-46 nm-es lakásokat milyen áron hoznál el, most illetve jövő év elején kb.?
Törölt felhasználó 2020. 06. 23. 13:45
Előzmény: #76772  CyrusTheGreat
#76774

És tényleg, a hirdető neve se Ágnes. 31 m2-t kínál szerény 145e forintért és majd be is rendezi a hirdetés szerint, de szerintem várja a kauciót meg az első havit, hogy abból vegye meg. Már kinézte a bútorokat, az a lényeg.
Kapja is az ívet a hirdetése alatt, jók a kommentek :)
Amúgy a Metrodom aulája piszok jól néz ki, a közösségi terek, de a lakás is szemre nagyon okés. Azért tényleg jól összerakták. A minőségre sincs túl sok panasz, amennyire én tudom, csak hát az árak nagyon elszálltak. A sok befektető meg szó szerint vette a hirdetést, hogy 6% hozamot ki lehet préselni a bérlőkből és ezzel próbálkozik.
Ezért szeretem a fészbukot mert a hirdetők egyből az arcukba kaphatják a véleményeket. Igaz, én már nem kommentelek jó ideje csak nagyon ritkán, mert kib.sztak több csoportból is már miatta.
A kalmár kantinból is kithosztak amikor nem szípen szóltam a thémához és nem teccet az egyik főingatlanos überarcnak :) Kb gyémántfokozat, aranykéz, ólomagy :) Mindegy, jól esett, amúgy is ritkán van ott hasznos tartalom. Az hogy az ingatlanosok sírnak naphosszat, hogy milyen drága a .com engem eléggé hidegen hagy.
Törölt felhasználó 2020. 06. 23. 13:41
Törölt hozzászólás
#76773
CyrusTheGreat 2020. 06. 23. 13:28
Előzmény: #76771  Törölt felhasználó
#76772
Ágnes asszonynak emlékeim szerint 39nm-es lakása volt és a hirdetésben ő még 200-220k-t delirált. Btw, a Metrodom partneren keresztül adja ki a lakásait:
https://flatco.hu/
Nyilván, nem adta el az összeset, esetleg a nagyszerű "befektetőknek" úgy értékesítette, hogy majd ő ki is adja.
Törölt felhasználó 2020. 06. 23. 13:24
Előzmény: #76770  CyrusTheGreat
#76771

Ágnes asszony is hirdeti a Metrodomos garzsonját. A minap feldobta a fa.zbook a hirdetést. 30 egypár m2 és 145e magyar forintot kér érte.
Bútorok még nincsenek, azokról csak fantázia képet tudott mutatni, meg lefényképezte az ikea-ban, hogy melyik polcrendszert veszi majd meg.
Gondolom várja az 1 + 2 havi bérleti díjat + kauciót, hogy ki tudja fizetni.
CyrusTheGreat 2020. 06. 23. 13:18
Előzmény: #76768  Zoom1
#76770
A Népszínház és környéke nagyjából a rendszerváltás óta nem tudja eldönteni, hogy dzsentrifikálódjon vagy szlömösödjön, azóta billeg a határon. Az elmúlt években ott is elkezdték a dzsentrifikációt árazni, bármiféle eredmény felmutatása nélkül. Az egyedüli, ami tényleg nagyot ment az elmúlt években, az a Palotanegyed, 2018 elején nagyon jó árakat lehetett ott találni, aztán jött ott is az Airbnb/lakáshotel/zug-apartman, stb, újépítésűeket is felépítenek a nadrágszíj-telkekre. A terv gondolom az volt, hogy a Rákóczi út másik oldalán már ott a bulinegyed, szóval lakjon ott a turista, mert csak egy köpésre van a party-zóna. Ennek eredményeképpen elkezdték feldarabolni a nagy lakásokat is (arrafelé rendre konvektor és/vagy cserépkályhás megoldások voltak), így tele van apró lyukakkal az egész elektromos fűtéssel. Elég nagy pusztítást végeztek arrafelé a lakók.
Mellékszál, hogy mostanra kerültek piacra a másfél évvel ezelőtti vételek, felújítva, megpróbálnak most közel 1M-ós nm-áron megszabadulni a felújított befektetésre kiválóan alkalmas lakásoktól, csak ugye bekopogott a realitás...
De tény, hogy az aszfaltot és a homlokzatokat próbálják rendbetenni, a tetőtérbeépítéseket meg inkább hagyjuk, némelyik botrányosan undorító lett.
CyrusTheGreat 2020. 06. 23. 13:13
Előzmény: #76746  Törölt felhasználó
#76769
Biztosan nem ugyanaz a célközönség, több okból sem:
- lakhatás szempontjából (csak lakást nézve) a zöldmáli alkalmasabb egy családnak
- a karinthy sem egy rossz lakás, de azon a környéken inkább a lakhatástól eltérő hasznosítás adja magát
- a zöldmáliban csak egy tisztasági festés kell, a Karinthy utcaiban nagyon komoly munkálatokat kellene végrehajtani
- lakhatási cél esetén szerintem a zöldmáli jobb - bár azzal egyetértek, hogy a közlekedés arra nem egészséges, az összehasonlíthatatlanul jobb a Karinthynál
- a Karinthy akkor tudna működni, ha felét kérik, rákölt az ember még 20-at és akkor mondjuk 80-85M körül van egy nagy, saját igényekre kialakított lakása, esetleg feldarabolt és hasznosítja, de őszintén szólva nem látom, hogy jönne ki a matek.
- - - - -
A Somogyi Bélát egyébként én sem értem, miért jelenik meg negatívként, nem egy Práter utca... Az a része a Palotanegyednek teljesen vállalható, a Bródy környéke pl. az egyik kedvenc utcám lenne, ha nem terjengene örökké a curry-szag az étteremből.
- - - - -
Kőbánya nekem felejtős, akkor már inkább Újpest-központ, ott valahogy normálisabbnak láttam a közönséget - nem egy top környék az sem, de szerintem vállalhatóbb, mint Kőbánya és Külső-Ferencváros vagy az Orczy-tér és környéke.
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 23. 13:10
Előzmény: #76764  Törölt felhasználó
#76768
Az lehet, hogy úgy nevezik, de nevezhetnénk virágok völgyének is, mert annyi a palota ott. 1-2 éve elkezdték a homlokzatokat renovalni, legalább nappal nem olyan gáz. A Népszínházból is lehet vmi, ha sétáló u. lesz belőle... a 8 elég látványossan fejlődik, 5-10 év, ha megmarad a lendület.
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 23. 12:55
Előzmény: #76424  Murdoch
#76767
Kicsit, az a duplája.... de nyit az ING nél bankszámláit, dolgozik ott pár évet, legyen normális szerződése, nem igényli vissza az adót, és meg fogja kapni a hitelt.
Placi82 2020. 06. 23. 12:45
Előzmény: #76763  zepi
#76766
Ne itt reklámozzál ilyeneket! Ok! 
Törölt felhasználó 2020. 06. 23. 12:42
Törölt hozzászólás
#76765
Törölt felhasználó 2020. 06. 23. 12:42
Előzmény: #76762  Zoom1
#76764
Ne viccelj, a Somogyi B már hivatalosan palotanegyed, de azért a körút egy fontos választóvonal :)
Én a másik felén laktam, a Vajda Péternél, azért az is cifra hely, de mellette a tisztviselőtelep viszont egész vállalható.
zepi
zepi 2020. 06. 23. 12:40
#76763
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 23. 12:35
Előzmény: #76759  Törölt felhasználó
#76762
Laktam a Népszínház és a Somogyi B. u-ban is, hát nem életbiztosítási egyik sem. Utóbbi, talán egy kicsit jobb, vagy csak már rutinosabb voltam...
Zoom1
Zoom1 2020. 06. 23. 12:31
Előzmény: #76393  CyrusTheGreat
#76761
Itt volt 30M ért 79nm, felújítandó, jó elrendezésű,  pár hét alatt eltűnt...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek