Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
franc0 2020. 06. 15. 20:32
Előzmény: #75918  buyandhold
#75920
Nézd, ez nem tudományos kérdés, hanem erkölcs és értékrend kérdése.
Neked ez belefér, sokaknak meg nem. 
Én megtanultam hogy ilyet vezető nem tehet, amikor a közösképviselő faterom egy társasházfelújítás után passatot vett (tényleg nem lopott), akkor volt zúgolódás. 
Egyszerűen nem lehet ilyet csinálni, pont.
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 20:30
Előzmény: #75911  Törölt felhasználó
#75919
Igen, automatizálnak mindent, aztán nem lesz aki elfogyassza azokat, mert többé nincs fogyasztó se. Azután pedig már a tőkésre se lesz szükség...
buyandhold 2020. 06. 15. 20:24
Előzmény: #75916  franc0
#75918
en tobb mint 10 evig dolgoztam alkalmazottkent cegeknel, es SOHA nem neztem a fonok kocsijat, es SOHA nem irigykedtem ra, soha nem kotottem ossze a kocsijat es az en bonuszomat, eszembe nem jutott volna azert felmondani, mert a fonok uj kocsit vett...en meg nem kaptam bonuszt...
franc0 2020. 06. 15. 20:24
Előzmény: #75911  Törölt felhasználó
#75917
Ja azt kifelejtettem, nem tudom hány közgáz diplomád van (nekem 2), de a robotok nem a tőkésosztály győzelmét, hanem a feleslegességét fogja elhozni.
De hagyom, hátha rájössz magadtól, miért.
franc0 2020. 06. 15. 20:20
Előzmény: #75914  buyandhold
#75916
Lehet így gondolkodni, és akkor a fluktuáció az egeket verdesi.
Meg lehet partnerként tekinteni az emberre, és akkor ugyanaz a gárda marad 10 évig, aki tényleg húzza az igát.
Valamiért a 10 emberről azt hiszitek ez valami festő-mázoló cég lehet, pedig lehet tervezőiroda is. Azt nem lehet vinni ilyen hozzáállással.
franc0 2020. 06. 15. 20:18
Előzmény: #75911  Törölt felhasználó
#75915
Nézd, hozzá lehet állni így a dolgokhoz, de mind tudjuk, hogy ennek nem lesz jó vége.
Ilyenek az emberek sajnos.
1900-ban (i. vh előtt) 1,65 Mrd ember volt, 1950-ben (II. vh után) 2,5 Mrd, most aulról verjük a 8-at (és a többség nem angolszász-liberális demokrata kultúrkörből).
Rád bízom a következtetést.
De azon azért elgondolkodnék, hogy a maroknyi tőkésosztály jól teszi-e, hogy magára haragítja a saját polgártársait, akiket a migránshorda ellen be lehetne vetni.
buyandhold 2020. 06. 15. 20:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#75914
ha az uj cegnel ugyanannyit kaptak a melosok, akkor azt jelenti, hogy rendesen megfizettek oket. akkor miert soher a tulaj? azt rontotta el, hogy tavaly adott bonuszt...a paraszt meg azt hitte hogy az jar neki...
ennel mar csak az a jobb , amikor az alberlo turkal a zsebedbe, hogy adjal kedvezmenyt, mert neked biztos sok van...o meg szegeny, sir, pedig a parja asztalos, nekem meg az asztalos 7000(!!!!!!)ft-os oraberert jon el, es hiv egy masik embert is, aki tartja neki a deszkat...
PBoborjan
PBoborjan 2020. 06. 15. 20:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#75913
Van pénz a kuláknál, csak ki kell belőle verni.
Nem változik itt semmi.
impudent 2020. 06. 15. 19:59
Előzmény: #75911  Törölt felhasználó
#75912
Akko mögint minden drágább lösz és szarabb.
Illen okostojás ollan szakértő csak senki nem akar dogozni az állam mög kijosztja a támugatásukat.
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 19:55
Előzmény: #75910  Fagylaltárus
#75911

Ezért várják már a tőkések a robotokat, mint a messiást.
Nem kell a problémás emberekkel vesződniük többet, legalábbis a feldolgozóiparban töredék létszám is megoldja majd robotok mellett, meg az irodai biorobot szintű iktatási, egyszerű munkákat is meglepően jól tudják automatizálni.
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 19:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#75910
Én úgy vagyok vele hogy van egy tűréshatárom. Ha annyit se akarnak adni, viszont látásra.
impudent 2020. 06. 15. 19:13
#75909
Most beszéltem egy hajléktalannal úgy tünt rendes ember de már járókerete van 60 éves.
Beteg.
davbb 2020. 06. 15. 19:09
Törölt hozzászólás
#75908
davbb 2020. 06. 15. 19:05
Törölt hozzászólás
#75907
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 18:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#75906
Hogyne lennénk már lemaradva? Itt rendszerváltás óta először pár éve volt egyáltalán munkaerőhiány...előtte majális volt, vállalkozói álomvilág, minden munkára minden szar pénzért is volt ember.
De a válság miatt megint ez lesz. Mert megint azt akarják játszani hogy bibibí éhbért fizetek és el kell vállalnod vagy éhen halsz. Lófaszt mama.
Ha nem fizettek eleget, vesszük a vonatjegyet Ausztriába, ez ilyen marha egyszerű.
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 18:52
Előzmény: #75895  buyandhold
#75905
Ez a sztori arról szól hogy a főnök hazudozik a cég helyzetéről aztán csodálkozik hogy odébb állnak a melósok.
davbb 2020. 06. 15. 18:51
Törölt hozzászólás
#75904
Törölt felhasználó 2020. 06. 15. 18:50
Előzmény: #75901  franc0
#75903

Dehogy magyarázom én, akkor nem jól fogalmaztam. Tahó p.rasztságnak tartom az ilyen viselkedést és elég gyakori is. A második kéglimet úgy vettem, hogy egy aktatáskában vittem a vállalkozónak a 3 mihályt :) F.stam is, bátyám jött velem, ketten már 2 mázsa fölött, azért gondoltam, hogy az elég, de azért na, bankban kértem, hogy ne a küzdőtéren adják át, hanem privát szobában, utána is egyből haza, másnap meg szabit kértem és ki se mozdultam.
Ott volt a p.rasztja a legújabb audival, a micike meg bent aki pénzt számolta, mert kp-ban kérte a p.rasztja a pízt végig mindenkitől, de egy qrva számológépet nem vett.
Meg a Micik olyan széken ült, hogy azt hittem szétesik alatta, pedig ő jó alakú volt, max 60kg.
Sok vállalkozó ezt csinálja. Ezen nem kéne meglepődni ebben a zországban.
A nagy vállakozók repcsit tartanak meg jaktot, a dolgozóknak meg adják a minimumot, amennyit csak lehet.
Fagylaltárus 2020. 06. 15. 18:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#75902
"Ugye van az az amcsi mondás , hogy nézd meg a főnök kocsiját , utánna pedig a dolgozók kocsijàt. Ha túl nagy a különbség oda ne menj dolgozni. "
A magyar melósnak sokszor kocsira sincs pénze.. fényévekre vagyunk ettől a világtól.
franc0 2020. 06. 15. 18:45
Előzmény: #75900  Törölt felhasználó
#75901
Magyarázhatjátok ahogy akarjátok, de a jó gazda először az állatokat eteti meg, végül ő eszik utoljára. 
Ebben a példában emberhez méltatlan módon járt el a kisvállalkozó, most megtanulja az újgazdag, hogy nem nyírjuk tövig a birkát. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek