Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 18:25
Előzmény: #75858  sakal83
#75860
De, befolyt a pénz, a szürkegazdaságnak tulajdonképpen nincs szerepe az állami bevételben. Én úgy tudom, hogy az államnak van egy előírányzott elvárása, mennyi pénzt akar beszedni. Ézt beszedi az SZJA-ból, és esetleg cég adókból, és utána szinte leáll. Tehát a szürkegazdaságig nem jut el a dolog, mert megkapják az elvárt pénzt simán.  A szürkegazdaság szinte egy védett szektor lett. Ismerek pl. utcai hamburgerest, ahol rendszeresen vacsoráznak éjszaka rendőrök. Tudom, mert nem egyszer láttam ott őket, hárman, négyen. És ott is csak maximum fél pénzre vannak az alkalmazottak bejelentve, ezt meg egy ott dolgozó mesélte. Elég furcsa, hogy a tulajdonos bőven adót csal, és ott falatoznak a rendőrök. És a tisztességesen adózó emberek meg fizetik HELYETTÜK is az adót, a járulékot.... Nagyon gáz ez az egész...
sakal83 2020. 06. 14. 17:17
Előzmény: #75858  sakal83
#75859
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20181002/valosaggal-felrobbantak-az-afabevetelek-299730?amp
Tisztan latszik hogy a novekedesen tulnutat az afanovekedes:) oh vajon miert?:) ja es igy eleg utdijjal es tranzakcios egyeb nyalanksaggal novelni a termek es szolgaltatas arat es az afa arra is rakodik:) hipphopp barbatrukk. Es tapsol mindenki hogy milyen igyes a kormanyunk a koltsegvetesi fegyelemmel. Erre meg a parezer mrdos eus forras es meg is erkeztunk:) kiegeszitve a ft gyengitessel. csak tudnam miert no a nominalis allamadossag?:)
sakal83 2020. 06. 14. 17:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#75858
Most epp a lakossagot feheritik:) amiota vetik be a feherito eszkozoket ugy nonek az arak es ugy no az allamkassza amit lehet dezsmalni. Az idei e szamla megint zsebbenyulos lesz nekunk parasztoknak. Nem volt eddig sem soha rossz koltsegvetes csak nem folyt be a manna a szurkegazdasag miatt. Most feherebb lett utdijjal es tarsaival maris 2000ft a kilo eper...abbol meg a fele vagy tobb megy viktorunkhoz:)
ZsoltUdvariDeeloo 2020. 06. 14. 16:48
Törölt hozzászólás
#75857
sakal83 2020. 06. 14. 16:38
Előzmény: #75836  hétszilvafás
#75856
Maradjunk annyiban hogy a fekete feher kozott a szurke van. Valahol mindegyik oldal rosszul csinalt valamit es mindegyik csinalt jot is. Az emberek jo resze meg luke. A politikusok 98%a gazdasagi bunozo ahogy volt es lesz is. 95%ban pedig a vilaggazdasag hatarozza meg hogy valakit leszavaznak vagy nem. Epp ezert nyomtatjak most mindenhol a penzt mert ha nem akkor a regnalo kormanyok 90%a megbukott volna ahogy 2008at kovetoen is. 
CyrusTheGreat 2020. 06. 14. 14:15
Előzmény: #75853  impudent
#75855
Én is sok mindent érzek a zsigereimben, de addig, amíg nem tudom objektíven bemutatni, addig nehéz róla beszélni. :-)
hétszilvafás 2020. 06. 14. 12:58
Előzmény: #75850  impudent
#75854
Én is így gondolom. Elfajzottak. Politikai kitérő end. On.
impudent 2020. 06. 14. 12:38
Előzmény: #75852  CyrusTheGreat
#75853
Nékem nem volt szökségem illen adatokra mert mán a zsigereimben érzem a svindlit és a szemfényvesztést.
CyrusTheGreat 2020. 06. 14. 12:17
Előzmény: #75849  Batiszkáf
#75852
Én is úgy gondolom, hogy itt inkább az ingatlanokról kellene beszélni (és politikai érintettségükről). Itt egy kis gondolkodnivaló: 
- 2012-es szocpol-összegek és minimum alapterületek:
2 gy. alapterület     2 gy. tám.    3 gy. alapterület     3 gy. tám
60-75nm800k70-85nm1.2M
75.01 - 90nm1M85.01 - 100nm1.5M
90.01 - 160nm1.3M100.01 - 160nm2M
- - -
országos nettó átlagkereset 2012-ben: 144 000
országos nettó átlagkereset 2016-ban: 175 000
országos nettó átlagkereset 2019-ben: 244 600
- -
Mit látunk a nagyszerű CSOK-nál:
Összeg FtMin. alapterület
1 gyerek600k40nm / 70nm
2 gyerek2.6M50nm / 80nm
3 gyerek10M60nm / 90nm
4 gyerek10M60nm / 90nm
- - - - -
Lényegében többszörösét öntik rá az addigi szocpolnak a kedvezményezettekre ingyen és bérmentve (2016 óta változatlan támogatási összegekkel, egy 2012 és 2016-ot kontrasztba állítva még durvább a különbség). Korábban is előkerült, hogy CSOK = szocpol, de ez tényszerűen nem igaz. Elképesztő módon öntik a pénzt, tavaly minden kihelyezett negyedik forint az államtól jött a hitelpiacon. Ideje lenne szépen egy kis credit crunch-nak, mindjárt helyreállna a zűrzavar a fejekben.
hétszilvafás 2020. 06. 14. 12:06
Előzmény: #75849  Batiszkáf
#75851
Valóban. A lakásár-tematikához csak annyiban kapcsolódik, hogy hibbant lépéseik, támogatásaik okoztak az 5 év alatt 1-ről 3 vagy 4 egységre vágtató árakból minimum 1 egységet.
impudent 2020. 06. 14. 11:15
Előzmény: #75848  hétszilvafás
#75850
Láttuk ezeket a torzonborz figurákat akik szimpatikusnak egyáltalan nem mondhatóak a dumájuk se meggyozű tehát érthetetlen ez az emberi butaság ami ővezi Űket egybevetve a mai énükkel pláne.
Tibor effektus abbúl éltek egész életükben hugy a másik oldalnál jobbnak állitották bé magukat és élnyerték a bosszúszomjas plebs szavazatát.
Ezután bármit csinálhatnak pl Mészarus stb.
Űk a championok
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 06. 14. 10:59
#75849
Van elég politikai topik...
hétszilvafás 2020. 06. 14. 10:57
#75848
Ja, és senki nem mondta, hogy a piacgazdaság 30 éve alatt frankó volt a baloldal. Az ő működésük is hemzsegtek a hibáktól. De értelmesebb, tisztességesebb politikusok alkották, mint a jobboldali brancsot. Orbán viszont kisajátította a rendszerváltást, 93-ban tért át liberálisból jobboldaliba, ott léptek le a fidesz értelmesebb vezetői (Fodor, Ungár). Nem tudom, mikor fajult el Viktor lelke. Rosszindulatú volt a magyar jobboldal, 98-02 is csak a hülyeségeket toltak ezerrel (de még 2/3 nélkül), de 02-10 ellenzékben mennyit tüntettek, sípoltak - behülyítették az országot. Demagógiával vették meg a népet. Ez már így is marad, én pár éve feladtam, a szocializmusban is lehetett boldogulni,, ebben az érában is lehet - a fidesz-uralom pedig alapvetés. Talán akkor lesz vége, amikor "V" az örök vadászmezőkre költözik ármánykodni. Ott lesz majd vége 2 - 3 millió választó hipnózisának.
impudent 2020. 06. 14. 10:44
Előzmény: #75846  impudent
#75847
Miért javulna mög egyik politikus is ha mindig van ölég hülye akit egymás ellen lehet ugrasztani effektus és úgyis elmegy szavazni és szavazatával lóvat ád alá mert a másikat jobban utálja.
Nonszensz ez nem demokracia a kevésbe utáltra szavazni.
Ha valami nem felel meg nem támogatom a szavazatommal illen egyszerű.
impudent 2020. 06. 14. 10:34
Előzmény: #75843  Törölt felhasználó
#75846
A szavazás az támogatása valaminek nem pedig kényszer.
Ha támogatod a szart akko a nyakadra hullik.
Nem veszed észre hugy pont azzal konzervalod a szart hogy az egyik szart akarud légyozni a masik szarral a szavazatoddal.
Igy egyik szarbúl se lesz soha kolbász
hétszilvafás 2020. 06. 14. 10:30
Előzmény: #75839  Törölt felhasználó
#75845
Sült bolondság, naivitás? Micsoda jelzőkkel illetsz, van önbizalmad. 78-as vagy, én 76-os, járhattál volna nyitottabb szemmel még a 90-es években is. Leírtam  összefüggéseiben '90 - 20 időszakot, igaz címszavakban, stratégiai pontokra fókuszálva. Te nem látod át a magyar politika elmúlt 30 évét.
Nem akarlak intellektuálisan lemosni a színről, mert kedvelem az anekdotáidat, terjengős leírásaidat, de óvatosan titulálj vkit gyermetegnek, naivának, amikor a megosztott tartalmaid alapján az inverze helytállóbb.
impudent 2020. 06. 14. 10:29
Előzmény: #75840  johai
#75844
Ha a tényeket nézzuk még akko se biztus hugy szarabb volt akko.
Olcso deviza mersekelt lakas arak es akinek normalis szakmaja volt tudott dolgozni.
Ma cserebe magas deviza es lakasar es teljesen igazsagtalan elosztas abbul a penzbosegbűl ami van.
A tobbseget mög kábítják a jobban teljesit maszlaggal 
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 10:28
Előzmény: #75841  impudent
#75843

"Két szar között nem vagy kénytelen választani ettűl a marhaságtúl köllene mán az emböröknek mögszabadulni."
Ha nem mész szavazni, akkor meg szavaznak helyetted mások. Melyik a jobb? Ez a választék, ebből kell választani.
Mint régen, mikor középiskolában a kajáldában volt A meg B menű, de mindegyiktől elhánytam majdnem magam, mégis választanom kellett vagy éhes maradtam és más meg megzabálta az én részemet is vagy vitték az aglós sertéstelepre a disznókkal megetetni, aki a konyhafőnök spanja volt. Ha nem eszem meg a zebédet, azt se bánták volna, több marad a disznóknak.
Törölt felhasználó 2020. 06. 14. 10:24
Előzmény: #75840  johai
#75842

Fletó maga mondta:
„Az isteni gondviselés, a világgazdaság pénzbősége, meg trükkök százai, amiről nyilvánvalóan nektek nem kell tudni, segítette, hogy ezt túléljük”.
A szlovák gazdaság szó szerint rakétázott 2002-2010 között. Van pozsonyi ismerősöm. A lakásárak is egyébként, ő még jókor vett. Ez a lehetőség a magyar gazdaságnak is adott volt.
Mondom, nem vagyok fityesz fan, távolról sem, de hiszem, ha nincs a 2002-es qrmányváltás, akkor Varga amit mondott 2002-ben, hogy 2007-ben euróval fizetünk majd, megvalósult volna. Az nagyon kedvező gazdasági környezet volt és a fityeszben egyébkén akkor még nem volt ilyen mértékű a paranoia sem meg a ner lovagok is egy-két fokozattal kisebb üzemmódban működtették a pénzszivattyút.
Na mindegy, ez már történelem, nem lehet visszacsinálni.
Olyan ne jöjjön a hatalomra, akinél 2 éven belül garantáltan várható egy államcsőd közeli helyzet és végtelen mexorítások. Ezt gondolom erről. Az elvesztegetett gazdasági lehetőségek meg már egy teljesen más dimenziót jelentenek, azokról még beszélni se könnyű.
impudent 2020. 06. 14. 10:23
Előzmény: #75839  Törölt felhasználó
#75841
Két szar között nem vagy kénytelen választani ettűl a marhaságtúl köllene mán az emböröknek mögszabadulni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek