Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 05. 30. 21:07
Előzmény: #73918  elemerorsos
#73920
Meglátjuk, elég könnyen ellenőrizhető.
impudent 2020. 05. 30. 18:41
Előzmény: #73917  impudent
#73919
Mindenféle jogcímen ontik a pinzt a parasztho gyerekvaro csok adokedv nagypapi gyes es az olcso hitelek.
Mind ugy van bélőve hugy egy rendes takarekos embert éllehetetlenitsenek.
Vagy béállsz a disznók közé vagy mindened elég.
Új világ van mindenkit bétereltek ebbe az inflaciós pénznyomtató mókuskerékbe
elemerorsos 2020. 05. 30. 17:24
Előzmény: #73913  CyrusTheGreat
#73918
Nem frissítik. Egy csomó kisebb projektnél van így.
impudent 2020. 05. 30. 17:22
Előzmény: #73915  impudent
#73917
90 ért még a szart is megveszik mert Nékik csak 60 ban van
impudent 2020. 05. 30. 17:20
Előzmény: #73914  CyrusTheGreat
#73916
Nehugy élhiggy bármit ezeknek.
14 et félretettek a jobbakat a resztlit prubaljak élsózni a parasztnak.
impudent 2020. 05. 30. 17:16
Előzmény: #73910  CyrusTheGreat
#73915
De köll !
Ezek 50 milcsiert éladják a szarukat 30 at az államtúl vesznek 10 oneru az mán 90.
Kozben van még 1 paneljuk amit az öcskösnek tesznek félre.
CyrusTheGreat 2020. 05. 30. 16:56
Előzmény: #73913  CyrusTheGreat
#73914
Annyi, hogy fordítva, 9 lakas szabad , 14 eladva.
CyrusTheGreat 2020. 05. 30. 16:53
Előzmény: #73912  elemerorsos
#73913
Honlapjuk alapján.
elemerorsos 2020. 05. 30. 16:27
Előzmény: #73911  CyrusTheGreat
#73912
Ezt honnan vetted? A Fillérre néző földszintiből van 2 vagy 3 még, az összes többit eladták.
CyrusTheGreat 2020. 05. 30. 16:16
#73911
Ismét egy lakópark, május 26-án adták be a Fillér 53 projektnél használatbavételit ÉTDR tanúsága alapján. A 23 lakásos társasházból még 14 szabad lakás van. 
CyrusTheGreat 2020. 05. 30. 15:54
Előzmény: #73896  impudent
#73910
Igazándiból nem is kell velük versenyeznem, nem abban a szegmensben keresgélek, ahol a vevők nagy része tolongana. Tudom pontosan jól, hogy honnan szedik vagy honnan tervezik szedni a pénzt a kedves vevőjelöltek ezekhez az árazásokhoz - sok esetben elég erős optimizmussal vegyítve (pedikűrös/manikűrös januárban fizetett be 20%-ot egy épülő lakásba, hogy két-három év alatt csak összejön a pénz, és persze hitelt mindig kap, legalábbis vélekedése szerint).
- - - - 
Más. Nézegettem a flatco.hu-t (ez volt a Metrodommal partner lakáskiadó cég). Nagyon ravasz honlapjuk van, nem érhető el a teljes kínálat, hanem folyamatosan csepegtetik csak a lakásokat. Ha megnézzük a "Hamarosan" szekciót, akkor láthatjuk, hogy még várható körülbelül 20 új lakáshirdetés, a jelenlegi tizenpár mellé. Kicsit olyan érzésem van, hogy nem akarják egyszerre megmutatni a teljes kínálatot...
Kíváncsi lennék egy tételes lekérdezésre a projekten belül, hogy valójában hány lakás került értékesítésre természetes személy vevőnek, de egyelőre azért annyira nem izgat a dolog, hogy pénzt áldozzak rá.
 
OlafGrof 2020. 05. 30. 15:11
#73909
Semmi sem tart orokke, igy a gondok se, alapvetoen itt gondolom mind viszonylag sokat foglalkozunk penzugyekkel (portfolio olvasok kozos pontja), de az eletben a legjobb dolgok ingyen vannak, es amig ehalal nem fenyeget addig szerintem az emberek kepesek arra hogy boldog eletet eljenek.
https://youtu.be/8KkKuTCFvzI
Csak ezert hozom ezt fel mert en is neha eret vagnek amikor megmezek egy egy ujonnan felkerult telket, es latom h itt nem csak en rontom a sajat kozerzetem ezzel foglalkozva mikozben kutatasok szerint tulertekelt az penz szerepe az ember boldogsagaban, es azt hiszem vegso soron ez a cel.
De hogy a topikhoz is valami relevansat mondjak, elmentem megnezni a xvi utcat szemelyesen is, es habar a hirdetett telket nem talaltam belefutottam egy masik telekbe (xv utca) amit epp egy ingatlanos mutogatott, annyi volt a bibi az egesszel, h a telek szep jo alaku csakhogy szeles panoramaja volt a felsovezetekre (kb 250meterre), csekkoltam a hirdetest, hat ott a fotokon sehol nem latszott, bele kepzeltem magam szegeny vasarlok helyebe, h 50millios teleknel azert arra szamit, h vegre talal vmi hasznalhatot, erre ezt a hulladekot kell megmeznie es jo pofat vagni az ingatlanosnak, aki amugy szeles kezmozdulatokkal dicserte hulladekat. :D
Kivancsi leszek, h a kiterjesztett csok valoban megallitja-e az ingatlan aresest de az biztos, h en ezen az aron nem leszek vasarlo. 
 
Tenyleg nem tudom, h jon ki a matek az 50millios telkeknel... Ha 300ert lehet egesz jo Budai csaladi hazat berelni.
BesenyoVegigLakokValahol 2020. 05. 30. 14:14
Törölt hozzászólás
#73908
BesenyoVegigLakokValahol 2020. 05. 30. 14:00
Törölt hozzászólás
#73907
Alexander_Greybeard 2020. 05. 30. 13:34
Előzmény: #73904  Törölt felhasználó
#73906
A kínai bevándorlók körében nagyon népszerű Nyíregyháza. Oroszok Hévízre szavaznak. Egyiket sem értettem soha, hogy miért. Aki tudja, ne tartsa magában.
Törölt felhasználó 2020. 05. 30. 12:09
Előzmény: #73899  buyandhold
#73904

Ahol tudták, ott felvitték a zárat. Még a híradóban is bemondták, amikor kijött csók, mutattak egy 95 m2-es kéglit, amit 9 mihállyal vitt fel a derék vállalkozó, ahogy bejelentették a csókot. Rendes ember, 1 milliót meghagyott volna a csókosnál.
A babavárónál ugyanígy, én is ismerek olyan embert, aki a babaváróra hivatkozva emelte meg a lakása árát tavaly és el is adta 45 mihály körül az 57 m2-t, igaz elég sokáig hirdette, de elment végül. Meggyütt a balek iditóta rá. Ráadásul a böszméje még kb 5 mihályt elb.szott az átalakításra is, mert meg fengsuiztatta a lakást egy belsőépítésszel.
Vidéken is tolták fel a zárakat, ahogy csak tudták, de ez nem mindhol sikerült. Vidéken nincs akkora lakáshiány. Pontosabban ezt úgy kell nézni, hogy mondjuk egy vidéki megyeszékhely elveszít 2-3e lakost 5 év alatt az náluk tényleges nettó veszteség, mert ha hozzáadod a nyugaton dolgozókat is, akik még nem jelentkeztek ki az itteni lakcímről és az elenyésző számú beköltözőt, akkor sem képekes a lakosság számot tartani. Pesten más, a sok diák, lakcím nélkül itt lakó és dolgozó emberek, szerintem kipótolják a természetes népesség csökkenést. Legalábbis egy darabig biztosan. Meg akárhogy is harcol a zorbán a migráncsok ellen, gyün így is 30-40e migráncs évente és nem tudom mennyi, de gondolom nagy részük mind pestre.
impudent 2020. 05. 30. 11:59
Előzmény: #73900  impudent
#73903
Gyakurlatilag monopoliumot csináltak a lakaspiacon mivel az ingyen milliukat él köll költeni mert akko nem kapol
franc0 2020. 05. 30. 11:55
Előzmény: #73898  buyandhold
#73902
Ezzel nem mondtál újat.
Ahol van előnye hatékony piacok kialakulásának (árutermelés), ott természetesen jó, ezzel lehet sales-elni.
Ahol meg nincs (termőföld/ingatlan, oktatás, egészségügy), oda meg nem véletlenül nem engedik a piacot. Ha engem kérdezel, ezek kicsit fontosabbak, mint a TV meg a merci, de ez elismerem, értékválasztás kérdése.
Az ingyenes oktatásról meg annyit, hogy utólag jobban jártam volna pár atyai jótanáccsal meg egy könyvtárbérlettel (pedig a legjobb hazaiba jártam). 
Aki felvételiztetett már frissdiplomásokat, tudja miről beszélek. Gyakorlatilag növények.
Az egészségügyről meg annyit, amikor bajom volt, sem az államiban sem a magánban nem tudták mi. Azt is elmondom miért: mert ugyanazok a dokik, ráadásul magánban a KPI-ok miatt futószalagon éreztem magam, nem kaptam figyelmet. Szóval nem pénz kérdés.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek