Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 14:10
Előzmény: #73336  Kapzsidözsi
#73340
Nagyon egyszerű. Meg kell kérdezni egy bankost. Mindenki ismeretségében van ilyen, ha más nem, akkor a saját banki ügyintézője. :))
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 14:08
Törölt hozzászólás
#73339
Swixx 2020. 05. 26. 14:06
Előzmény: #73332  Toniba
#73338

Írtam én is neki valamit, de inkább kitöröltem. Úgysem értené, hogy miről beszélek. Az ilyen emberek a telemarketingesek meg olyan értékesítők, akik eladják a kínai masszázsfotelt a szerencsétlen öregasszonyoknak 500 helyett csak most 350 ezerért. Mert hát törvényes, akkor miért ne.
Ahogy drága jó politikusaink szokták mondani, "nem erkölcsös, de törvényes".
A két naiv hülyétől elszedni a teljes önerőre szánt pénzt pedig számomra gyomorforgató. Ő maga is tudja, hogy sokkal nagyobb a tét, mint párszázezer ide-oda. De amíg "ide", addig kit érdekel mások nyomora.
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 14:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#73337
Ez is igaz részben. Itt volt / van némi árazási elcsúszás is de ez már egy másik történet. Családi.
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 14:05
Előzmény: #73332  Toniba
#73336
Atyaúristen..... tényleg egy élmény a fórumozás..... nem volt még semmilyen foglalózás és semmiféle lelki nyomásom nem volt....:))))))))))))))))) (eddig )....... rosszak  a megérzéseid.:))))) De most már kezdem magam a sz....g.... kizsákmányolónak érezni....
Akkor leírom mégegyszer: Egyszerúen azt akartam tudni mekkora kockázata van az ilyen banki hitelezésnek, ilyen kicsi önerővel . na erre kaptam a legkevesebb választ...:))))))))))))))))) 
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 14:03
Törölt hozzászólás
#73335
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 14:00
Előzmény: #73293  Törölt felhasználó
#73334
Az első részében azt érzem te megértetted a helyzetemet...
Tényleg nem értem egyiketeket másikotokat ezzel a foglaló mizériával kapcsolatban... Kiváncsi lennék ti az ország mely részéből és kultúrköreiből írtok (én se fogom leírni, vidéki nagyváros ennyi) de felénk  ez tiszta sor normális emberek között. Ha van/volt/lesz anyázás ha nem..... 
elemerorsos 2020. 05. 26. 13:59
Előzmény: #73330  Murdoch
#73333
Ez igaz. Viszont épp most kellene lazítani a szabályozáson. Értelmes vezetés válságban lazít, konjunktúrában szigorít. V. kerületben márciusban szigorítottak, remek érzékkel :-)
Toniba 2020. 05. 26. 13:57
Előzmény: #73327  Kapzsidözsi
#73332
Teljesen felesleges ezen ennyit rugozni.
Mar eldontotted hogy nem adod vissza a foglalot.
Ugy erzem csak azert jottel ide hogy ha tonkreteszed a fiatal part valamivel tudd magyarazni hogy te mindent megtettel. Nem tehetsz rola.
Nem jottel volna ide ha nem azt latnad hogy erre nagy esely van.
En nem mondom hogy ne csinald mert a vevo felnott ember. Lathatja a veszelyt.
De nem kell itt magyarazkodni meg hozongeni ha valaki megmondja a velemenyet.
Menj add el aztan szamolj el magaddal ha valami gond van.
Ne a forumozoktol vard a lelki feloldozast ☮
elemerorsos 2020. 05. 26. 13:56
Előzmény: #73328  Murdoch
#73331
Dehogy vezetik be. A kerületek versenyeznek egymással a bevételekért. Olyan ez az egész mint amikor a kormány bevezette az autóknál a 2-3 milliós regisztrációs adót és erre minden értékes autót szlovák rendszámmal közlekedtettek. Hülyeség volt az egész ötlet, és nehéz volt visszaszerezni a bevételeket. Most a Szent István körút egyik oldalán gyakorlatilag lehetetlen airbnb-zni a másik oldalán meg semmiféle korlátozás nincsen... Király utca ugyanez... Szerinted hol lesz több bevétele az önkormányzatnak középtávon és hol lesznek értékesebbek az ingatlanok?
Murdoch 2020. 05. 26. 13:54
Előzmény: #73326  elemerorsos
#73330
Ennek most amúgy sincs jelentősége, hónapokig-évekig nem fog helyreállni a légiközlekedés, úgysem lesz annyi tömegturista, mint eddig. 
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 13:52
Előzmény: #73288  Swixx
#73329
abszolút nem lakhatatlan...
ezt a felújítás mániát én se értem, de az okok sokszor pszichológiai és valós gazdasági okok keveréke ám. Mindt minden. Ilyenek Pl:
- bejön a pár, srác lelkes, kisasszony fintorog --- felújítás nélkül nem költözik be. Mit tehet a srác , ha karon ül már a kisbaba és családi béke fontos meg meg is akarja venni? (erről saját családban is tudnék mesélni)
- Minden mester akit hoznak megnézésre fullba cseréltetne - felújítatna---  Nekik ez az érdekük, na meg persze alku alapnak is jó.
- Bizonyos felújításokat azért tényleg érdemes beköltözés előtt átvinni, mert később macera. Nem mindenki akar teljesen hetekre kikölözni bútorokkal mindennel egy full véséses vezetékcsere alkalmával..
Murdoch 2020. 05. 26. 13:49
Előzmény: #73325  elemerorsos
#73328
Majd ott is bevezetik a 10 órát, abból is bőven be fog folyni pénz. Párszor kénytelen voltam arra járni, éjfél - egykor konkrétan hordák vonulnak végig a Király utcán. Nem feltétlenül kell lakóövezetben őrjöngeni. 
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 13:44
Előzmény: #73282  Törölt felhasználó
#73327
Köszönöm, hogy leírtad. Őszintén. Meglátásaim, mert nincs sok időm:
--- Nem megy senki a híd alá, második fedezet ha jól tudom lakatlan, amit egyébként is nehezen tudtak (volna) eladni.
"......valahogy sikerüljön már eladni azt az ingatlant, mert egyelőre nincs rá vevő. Aztán lesz, ami lesz, vagy bejön és nem lesz baj, vagy nem jön be, és tönkremegy néhány ember......"
- Egyrészt ilyet nem mondtam, hogy nem lehet eladni csak a többi vevőjelölt még jobban nyomná az árat és ugyanúgy hiteles - CSOK - os stb. Talán nem ennyire kifeszített. Ez vidéken az átlag fiatal pár realitása, akármit mond bármelyik foteltudós ingatlanprofi. Legalábbis az én tapasztalataim szerint az elmúlt 2-3 évben.
- Jéééééézus Ereje! "tönkremegy néhány ember...." Ugye azért a végén nem én leszek a szemét népnyúzó kapitalista aki szemét módon minden kényszerítés nélkül elad valakinek piaci ár alatt egy ingatlant!!! Nem tudtam, hogy ez egy kommunista fórum...:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Ugye nem azt akarod mondani, hogy adjam el egy okos ingatlanspekinek pár miskával olcsóbban emberszeretetből nehpgy szegény fiatal tönkremenjen....:))))) ugye, nem?!!
elemerorsos 2020. 05. 26. 13:43
Előzmény: #73322  Toniba
#73326
Olvasd el az előző hozzászólásomat. 99%-ig biztos vagyok benne, hogy egyes kerületek keménykedése az egész airbnb meg vendéglátás ellen addig tart, amíg pár lazább kerület át nem vonzza ezeket, és majd pislognak, hogy az ezek által fizetett 2-3 milliárd Ft nagyon hiányzik a kasszából... Ez a folyamat már elkezdődött.
elemerorsos 2020. 05. 26. 13:40
Előzmény: #73319  Murdoch
#73325
A szomszédos kerületek boldogan átveszik majd a vendéglátóhelyeket és velük együtt a több milliárdos IPA, TFEJLH, stb. bevételeket. Gondolom, a 7. kerületnek ez nem fog hiányozni :-)
Murdoch 2020. 05. 26. 13:40
Előzmény: #73300  elemerorsos
#73324
Ja, a cikket meg elolvasva, pont arról van szó, hogy az elemzők szerint is lassú kilábalás lesz, a legoptimistább forgatókönyvet tekintve is 2022-ben áll vissza a német gazdaság a korábbi szintre. 
sakal83 2020. 05. 26. 13:37
#73323
A sztori folytatodik: tozsde fel; kp ertektelenedik; tovabbra is elcsalt inflacio. "Az idei költségvetést 353,8 forintos euróárfolyammal tervezték, 2021-ben 356,6 forintos euróárfolyammal számoltunk" 
Toniba 2020. 05. 26. 13:36
Előzmény: #73314  elemerorsos
#73322
Most a tulelesert kuzd.
Az uveggombodtol a lotto szamokat is megkerdezhetned ha ilyen jol tudod mi lesz 6 honap mulva.
A keruletek egyre jobban szigoritanak. A nemzetkozi trend sem tamogato.
A szalloda lobbi is egyre jobban kezd erositeni.
De nem kell felni ha kiesik az Airbnb hosszutavra meg jok lesznek a lakasok.
Kapzsidözsi 2020. 05. 26. 13:33
Előzmény: #73280  CyrusTheGreat
#73321
Köszönöm, hogy leírtad. Őszintén. Aránytévesztés jó kifejezés, megjegyzem. 
Meglátásaim mert nincs sok időm:
- Szerintem "barát " és "ismerős" közti fogalmi eltérések vannak köztünk.
- semmiről sem kezdem győzködni magam, ha így lenne , nem írtam volna ide..
- továbbra sem értem miért ne lehetne ráhatásom a szerződésben írtakra, azt iratok bele folyósításra amiben megegyezünk. Legrosszabb esetben nincs üzlet. Semmit sem írtunk még alá.
- továbbra sem értem mi lehet a kockázatom eladóként az infláción ill. hat hónapos elidegenítési zároláson (ezek reális félelmek nekem) , erkölcsi parákon (ezt tök máshogy látjuk) egy 3-4 hónapos folyósítású , fullra előszűrt, bebiztosított hitelen?  ----- Igazából pont ennek a veszélynek a valószínűségét akartam megtudni azzal, hogy ide írok --- pont ezt nem érintettétek, de így is lehetett belőle tanulni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek