Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
nyenyere111 2020. 04. 09. 15:17
Törölt hozzászólás
#67220
mpagnes 2020. 04. 09. 15:09
Előzmény: #67187  ruiz
#67219
Szívesen. A főbérlő hogyan lenne tulajdonos? Jaj...
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 09. 15:04
Előzmény: #67208  Batiszkáf
#67218
Hülyeség!!! Mindig minden generációnak megvan a lehetősége:
- Szüleim ( 49, 53 születésuek ) úgy fel tudtak egy családi hazát építeni, hogy 0 azaz ( nulla ) forintjuk volt. Kizárólag a havi kereset volt a bevételünk. Mindketten gyári munkások, akik munka mellett érettségiztek le, egyikünk munka mellett diplomázott le majd lépkedtek elő a ranglétrán.
- Én ( 73-ás születésű ) szinte nulla szülői anyagi ( de annál több gondolkodásbeli  ) oroklessel csomo pénzt kerestem anno a halasztott fizetésű reszvenyjegyzesekkel. Szinten meló közben diplomáztam le és vittem felsovezetoi állásaig. Jelenleg a hazám mellet van 5 lakásom. Ezt mind önerőből!!!
ruiz 2020. 04. 09. 15:04
Előzmény: #67206  buyandhold
#67217
"Igen vannak akik sok penzt orokolnek, de megtartani sem konnyebb a vagyont, mint megszerezni, elarulom ezt a nagyon nagy titkot is."
Ez nagy igazság. És a gazadsági rendszer úgy van kitalálva, hogy növelni a vagyont csak a forgatásával lehet, mert ha csak állna az öröklött pénz, az nem pörgetné a gazdaságot, és mindenki csak az öröklött vagyonából akarna semmittenni.
"En is szeretnek a gyerekeimre hagyni, de szigoru instrukciokkal, mert anelkul nem er semmit."
Hát, ezt vagy eléred a nevelés során, példamutatással és magyarázással (szájtépéssel) vagy felesleges. Ha akarja, úgyis elveri, a halál után mit kell control freakeskedni a gyerekeken. Majd a végén jól lázadni kezd a zsarnok apja ellen, és ezt úgy teszi meg, hogy elveri a vagyont... Vagy ha zavar, hogy elveszne a vagyon, egy lakáson kívül per gyerek nem kell rá mást hagyni, nem? 
Most írok két közhelyes verziót 1.) pénzt rosszul kezelő szülők gyerekébe beleivódik, hogy ezt nem így akarja csinálni, és kitör pénzügyileg, felnőttként tudatos lesz 2.) jómódban élő gyerek semmit nem tesz hozzá a vagyonhoz, inkább csak fogyasztja, mert természetesnek vette a jólétet. Mondjuk Mo.-n gazdagék közül nehezebb kiesni, mint a szegénységből kitörni.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 04. 09. 14:50
Előzmény: #67203  buyandhold
#67216
Egyet értek veled ebben!
Mégha ez a vélemény sok embernek nem szimpi!
buyandhold 2020. 04. 09. 14:46
Előzmény: #67213  Törölt felhasználó
#67215
olcsobb benzinrol annyit, hogy ma vettem a szokasos teli repjegyeimet, es 2x annyiba kerult, mint amennyit evek ota fizetek erte...biztos vannak repjegyek, amiknek nem ment fel az ara, ez csak egy pelda
buyandhold 2020. 04. 09. 14:45
Előzmény: #67208  Batiszkáf
#67214
az a helyzet, hogy ugy nem tud mukodni a rendszer, hogy mindenki 1 ev alatt lakast vesz, aztan 5 ev alatt osszeszedi a nyugdijat, es 30 evesen FIRE lesz. Valahogy ra kell venni az embereket, hogy 70 eves korukig dolgozzanak...
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 14:43
Előzmény: #67211  Törölt felhasználó
#67213
Tulajdonképpen a Korona vírus egy lehetőséget adott arra, hogy az ember olcsóbban jusson ingatlanhoz. Bármennyire is szörnyű a dolog, de lejjebb vitte a benzin árt is, és talán az ingatlanét is lejjebb fogja vinni.
Válság van, és vásárláskor ez nem hátrány.
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 14:30
Előzmény: #67208  Batiszkáf
#67211
35 éves munkaviszonnyal és havi 300 nettó fizetéssel számolva egy pár nettó életkeresete mai értéken 252 millió Ft.
Ehhez képest 25 millió Ft az azt jelenti, hogy 10%-kal magasabb fizetés már ellensúlyozza is. Megléphető.
Nem mondtam azt, hogy ez kényelmes állapot, mert ezzel kellett szembesülni nekem is, de az arányok ismeretében ez nem akkora nehézség, mint ahogyan azt kommunikálni szokták.
buyandhold 2020. 04. 09. 14:27
Előzmény: #67208  Batiszkáf
#67210
lehet bar minden ciklikus, a lakaspiac is. de az sem baj, ha nem ingatlanbol szedi meg magat a fiatal, hanem: munka, vallalkozas, tozsde, deviza, bitcoin, tulipanhagyma... a lehetosegek vegtelelenek. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 14:27
Előzmény: #67208  Batiszkáf
#67209
Lehet bezárult az ingatlan vásárlás ollója, nem tudom. De ne feledjük, hogy a kormány nagyon komoly erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy így legyen.
Ha fiatal lennék, egyszerű lenne a képlet : irány Nyugat Európa.
Semmi értelme itt szenvedni egy fiatalnak, sokkal jobb élet várhat rá Nyugatra.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 04. 09. 14:24
Előzmény: #67207  buyandhold
#67208
Ahogy ncseed szokta mondani, egyszer volt Budan kutyavasar. A kornyezo orszagokban a rendszervaltas utan sehol nem volt olyan olcso utan az ingatlan, mint Magyarorszagon. Az ollo bezarult, igy a megfelelo hatter nelkuli fiataloknak velhetoen a jovoben sem lesz lehetosege budapesti a portfoliot epiteni.
buyandhold 2020. 04. 09. 14:05
Előzmény: #67205  Batiszkáf
#67207
ki mondta, hogy lakasportfoliot kell epiteni, itt mindenki azt mondja, hogy sokkal jobb befektetesek vannak...
elmondom, hogy en az elso lakasomat 2000ben vettem, kozvetlenul a tripazodas UTAN. Dehat lakni kell valahol. A tobbi ingatlant 2015 utan vettem, tehat 15 evet vartam az alkalomra. Igen, a mostani befekteto jeloltenek  is turelmesen varni kell 15 evet....
buyandhold 2020. 04. 09. 13:59
Előzmény: #67204  franc0
#67206
Akik itt a forumon irnak, azok mind onerobol szedtek ossze amilyuk van. En roluk beszelek elsosorban.
Ha egy pesti orokol is max 1 lakast orokol, megjegyzem videken is ugyanannyi ingatlant orokolnek.
Igen vannak akik sok penzt orokolnek, de megtartani sem konnyebb a vagyont, mint megszerezni, elarulom ezt a nagyon nagy titkot is.
Akik sokat orokolt annak meg a szulei voltak okosabba, ugyesebbek, es feltetelezem ezeket az ismereteket is atadjak az orokosoknek.
En is szeretnek a gyerekeimre hagyni, de szigoru instrukciokkal, mert anelkul nem er semmit.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 04. 09. 13:58
Előzmény: #67203  buyandhold
#67205
Meg veletlenul sincs koze ahhoz, hogy mikor/hova szulettett az ember, hiszen most ugyanolyan feltetelek mellett lehet lakasportfoliot epiteni/boviteni, mint 2012-16 kozott.
franc0 2020. 04. 09. 13:54
Előzmény: #67203  buyandhold
#67204
Vagy mert örökölt, vagy mert a szülei már Budapesten születtek.
Az előző rendszerben ha egy 4 fős család ha leült egy hónapra napi 16 órát varrni, abból összejött egy lakás.
Ma talán elég lesz 3 havi bérleti díjra....
buyandhold 2020. 04. 09. 13:51
Előzmény: #67202  buyandhold
#67203
mint ahogy itt a forumon is sokan nem ertik meg:
akinek sok lakasa van, nem azert okosabb, ratermettebb es tapasztaltabb, mert sok lakasa van,
hanem azert van sok lakasa mert o okosabb, ratermettebb es tapasztaltabb
es ezert meg kellene hallgatni az ilyenek velemenyet, nem lehurrogni
buyandhold 2020. 04. 09. 13:48
Előzmény: #67201  bp
#67202
szerintem ez pont forditva mukodik...
nem attol lesz valaki alkalmas pl. programozonak, mert elvegezte a BME-t
hanem azert tudta elvegezni a BME-t, mert olyan kepessegekkel rendelkezik, ami egy jo programozonak is kell
bp 2020. 04. 09. 13:23
Előzmény: #67186  Criscito
#67201
Ez nem így van, mivel egy IT főiskola/egyetem sok esetben nem annyira specifikus. Hosszabb a képzés, több mindent lát az ember, több irányba lehet utána indulni. 
Egy 4 hónapos programozó képzés után pedig vagy programozó lesz valakiből, vagy semmi. Egy manuális tesztelő a legritkább esetben lesz fejlesztő.
Aki tesztelni akar az nem fog programozó képzésre menni, kivéve talán, ha jelenleg tesztelő és automata teszteket akar később írni Ez kb. százból egy és az az egy is megoldja házon (cégen) belül a saját átképzését.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek