Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
yooio 2020. 04. 09. 13:17
Előzmény: #67190  Törölt felhasználó
#67200
Azzal, hogy draga barataink kivettek a 2 fordulos valasztast kvazi ezt elvettek az emberektol. Masodik forduloba szinte mindig az nyert, aki elson nagyot bukott. Igy estere eldol, es ha 2/3, nem lehet valtoztatni. Okosak ezek. 
CyrusTheGreat 2020. 04. 09. 13:07
Előzmény: #67197  Törölt felhasználó
#67199
Soha egy pillanatra sem a morális aspektusai voltak érdekesek ennek a kérdéskörnek (sakál kolléga nevében mondjuk nem nyilatkoznék), hanem mindösszesen tényközlés szintjén került megemlítésre, hogy a KATA-s alvállalkozók szerződését a legkönnyebb megszüntetni a megrendelő részéről, létszámleépítési statisztikákban nem lesznek benne és alapvetően semmire sem jogosultak.
Kíváncsi vagyok, mekkora létszámot érint, ezt leghamarabb két hónap múlva tudjuk meg, ha esetleg lesz valami statisztikát a felfüggesztett KATA-ra.
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 13:05
Előzmény: #67197  Törölt felhasználó
#67198
Nem azt mondtam, hogy jogilag törvénytelen. Erre ügyelnek a felek, papíron ez legális. Viszont valójában ez munkaviszony lenne, és egyre többen választják a katát, mint adóoptimalizálást (de szép szó ez is). Nem árt tudni, hogy egy elbocsátás (bocsánat, szerződés felmondás) vitájának kezelése egészen másképp történik polgári szerződéses viszonynál mint munkaviszonynál.
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 13:01
Előzmény: #67196  Törölt felhasználó
#67197
Az ember nem tudja, hogy a bujtatott munkaviszony törvényellenes vagy nem ? Mivel nem büntetik, ezért szerintem inkább csak valamennyire erkölcstelen, de nem bűncselekmény.
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 12:56
Előzmény: #67194  Törölt felhasználó
#67196
A 300 ezer KATAs fele gyakorlatilag bujtatott alkalmazott. Ha a delikvens félretette, amit a kata adózáson megspórolt, akkor nem lesz gondja. Gyaníthatóan a többség nem így tett. Most erre mit lehet mondani? Lehetett volna rendesen adózni is, bár igaz, attól függetlenül utcára lehet kerülni. Mindenesetre lesz néhány tízezer olyan ember, akit senki sem fog megmenteni és semmire sem lesz jogosult (munkanélküli segély és hasonlók) és bíbelődhet a kata befizetéssel ezután is, ha nem érintett iparágban van. Vagy megszüntetheti, de ha nem EV, akkor az pénz és idő és utánajárás.
johai 2020. 04. 09. 12:55
Előzmény: #67189  hunor555
#67195
Olyan szintu problema halmazt hoztak letre a felelotlen gdp hajszolassal hogy azt mar csak A VIRUS tudja megoldani.
Ebbol kovetkezoen lesznek leepitesek,es lufileereszkedes a lakaspiacon,meg mashol is.
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 12:49
Előzmény: #67191  CyrusTheGreat
#67194
Az OTP is épít a KATAs vállalkozókra. Nincs ebben semmi, ez a kapitalizmus és az üzlet.
sakal83 2020. 04. 09. 12:28
Előzmény: #67188  1kor13
#67193
Ebben mist vezetunk. Szerintem szep lassan a tobbi is emelni fog mert a mostani penzpumpa mist nem okoz mashol jelentos inflat de a beindulaskor ahogy a kapacitasok szukulnek igy egysegnyi joszagra tobb penz juthat igy mindenhol beindil az infla es kamatemeles lesz.
CyrusTheGreat 2020. 04. 09. 11:04
#67192
Ingatlanok kapcsán  érdekes tény:
"Rohamosan romlik a vállalkozások likviditási helyzete. A mikró- és kisvállalkozások a munkájukat nem tudják előfinanszírozni, szaporodik az un. anyagmentes vállalkozás, a bérmunka ebben a körben. Ezzel egyidejűleg az a tapasztalat hogy elsődlegesen az állami és önkormányzati megrendelésekre végzett munkáknál sokasodik a befogadott számlák határidőn túli kifizetése."
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20200409/el-kell-kerulni-a-zuhanasszeru-csokkenest-az-epitoiparban-kellenek-a-kormanyzati-megrendelesek-425170
- - - - - -
Az állam túlfűtötte az építőipart is, aztán még pár hét és simán kifizetetlenül hagyja a beszállítókat. Csak miheztartás végett - egyebütt sírunk, együtt nevetünk.
CyrusTheGreat 2020. 04. 09. 11:00
Előzmény: #67189  hunor555
#67191
EPAM tudtommal bőven nyomja KATA-sokkal, szóval ott csoportos létszámleépítés nem lesz, egyszerűen megszüntetik az alvállalkozói szerződéseket, oszt jónapot. Statisztika nem fogja mutatni.
Szomorú ez a szituáció, de azt azért tegyük hozzá, hogy a NNG-nél ez már régóta a levegőben volt.
Törölt felhasználó 2020. 04. 09. 10:59
Előzmény: #67185  tihamer
#67190
ez a szlogen jól leírja hogy agymosás, manipuláció = politika


minden párt gusztustalan ezért jobb lenne ha egyenlöbb lenne az erőfelszotás a pártok között és nem lenne 2/3ad mert ez az egyetlen fék a politikán ha egymást korlátozzák mert amúgy féktelen a kapzsiság ott legalább egyeszkednek hogy ugyanannyit lopjanak....


nem vagyok fidesz ellenes SŐT szavaztam rájuk többször is de utoljára már nem mert a totalitárius rendszerek ellen vagyok ezt a szemléletet javaslom másoknak is és senki ne hidje el hogy a fontos dolgok átmennek atól hogy valakinek döntő joga van ez teljes hazugság csak a pofátlanságnak enged teret
hunor555
hunor555 2020. 04. 09. 10:35
#67189
Írták itt hogy csak én parázom mérnökként a leépítéstől. Volt kollégám ma rámírt... 
https://index.hu/techtud/2020/04/09/nng_atszervezes_leepites_koronavirus/?fbclid=IwAR0sSmfjFzJPHo1Wo942wZxE9g2aSUNJ6HzOEJZ8A3zZ-NMuuxR1PlKOwEo
Annyi kiegészítés az indexes cikkhez képest hogy kamu, mert tegnap 300 embert küldtek el....
Másik munkatársamnak meg ismerettsége van az EPAM-nál, ott se túl fényes a helyzet.
1kor13
1kor13 2020. 04. 09. 09:54
#67188
ruiz 2020. 04. 09. 08:58
Előzmény: #67181  mpagnes
#67187
Köszönöm, hogy 3 hozzászólásban leírtad ugyanazt...
Criscito 2020. 04. 09. 07:28
Előzmény: #67165  subzero444
#67186
Szerintem aki elvégzi a 4 hónapos képzést, ő nem is rögtön senior programozónak fog elmenni, hanem mondjuk tesztelőnek. Az meg egy betanított munka, mégis az átlag felett lehet vele keresni. Aztán vagy képes fejlődni emberünk, vagy megragad nagyjából ezen a szinten örökre, de így is jobban tud keresni, mint mondjuk egy bolti pénztáros. Egyébként gondolom te sem rögtön csoportvezetőként kezdtél az egyetem után ... :) 
*
Nekem is vannak infós ismerőseim, akik egyetemet végeztek, mégsem lesznek profi programozók soha (de jól megélnek így is). Eltöltöttük az iskolában 4-5 évet, de minek? Sok ilyen van. Őket is fikázzuk akkor. :)  Aki egyetemet végzett az tudja, hogy az ottani tudás 90%-át az életben nem fogja használni. Megtanítanak tanulni (jobb esetben), kapsz egy papírt, ami jobb esetben belépő a legjobb a helyekre, a többit meg megtanulod a munkahelyeden, meg magadtól. :) Ezek a 4 hónapos képzések is csak ennyit nyújtanak: belépőt a munkaerőpiacra. 
tihamer
tihamer 2020. 04. 09. 06:58
#67185
A nyugdíjasok se hülyék:
https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/inflacio-dragulas-nyugdij-nyugdijas-ksh-statisztika.703886.html
Hát ezért kell a 13. havi nyugdíj.
2022. meg kell nyerni.
Hallgass a szívedre szavazz a fideszre.
hunor555
hunor555 2020. 04. 08. 23:46
Előzmény: #67183  1kor13
#67184
Vagy lakbért szed be, vagy elrontotta gyomrát a mézes donperignon szarvasgomba kombótól.
1kor13
1kor13 2020. 04. 08. 23:20
Előzmény: #67182  1kor13
#67183
Mármint tégla úr hová tűnhetett..,.
1kor13
1kor13 2020. 04. 08. 23:20
#67182
Kétségbeesetten kerestem a topicban tégla úr értekezését a kamatyemelésről, de nem találtam. Nem tudjátok, hova tűnhetett?
mpagnes 2020. 04. 08. 21:21
Előzmény: #67180  mpagnes
#67181
Ma is a tulajdonostól bérlő a főbérlő. Csak bérlőnek hívjuk, mert onnét lesz főbérlő az első bérlő, ha további bérlőket hív a bérleménybe és azok lesznek az albérlők. A bérlő , főbérlő, albérlő az nem 3 kifejezés. Csak 2. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek