Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2020. 03. 07. 01:00
Előzmény: #62018  tihamer
#62020
Most milyen névvel folytatja?
berlini
berlini 2020. 03. 07. 00:55
Előzmény: #62005  johai
#62019
Igen, szerintem sem most mennek tömegével lakásokat nézni, mintahogy az ilyen idegesebb pánikolósabb időben a lakástulajdonosok sem állnak neki hirdetéseket feladni.
Ne tévesszük össze a tranzakciószám csökkenést a pánikeladásokkal.
tihamer
tihamer 2020. 03. 07. 00:55
Előzmény: #62017  berlini
#62018
Mr Lajosom nem adja fel, újabb nick néven folytatja a trollkodást.
Hogy ezen mit lehet élvezkedni, nem tudom.
berlini
berlini 2020. 03. 07. 00:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#62017
Igen, hullanak a kiskunlacházai informatikusok mint a legyek.
tihamer
tihamer 2020. 03. 07. 00:30
#62016
https://kiszamolo.hu/merre-tovabb-arfolyam/
"Olyan meredek esést mutatott be a tőzsde, amit utoljára a 2008-as válság kitörésekor láttunk tőle. Ettől aztán úgy megrendült a FED, hogy szintén olyan csinált, amit utoljára a válság ideje alatt: soron kívül hirtelen kamatot vágott, mindjárt fél százalékot. (Egyébként soha nem nyúl a FED a kamatokhoz, csak a menetrendszerű, előre meghirdetett kamatdöntő üléseken.) Lassulni látszik a futó, azonnal a combjába vágunk egy újabb adag doppingot, ahogy ezt már tesszük 11 éve megállás nélkül."
,
pitcairn2 most mit érezhet?
tihamer
tihamer 2020. 03. 07. 00:25
Előzmény: #62014  Törölt felhasználó
#62015
Jó lenne minnél előbb megfogni egy lakást diszkont áron. 
Kapkodás, válás, azonali költözés, hagyaték (kell a kp az örökösöknek) bármikor bejöhet.
Nagyon sokat számít ha 6-7-8 %-on ketyeg a hozam, minthogy 3,5-4-4,5-5-6%-on.
Törölt felhasználó 2020. 03. 06. 22:07
Előzmény: #62013  Törölt felhasználó
#62014
2-3 héten belül a lakáspiac is beáll mint a szög ,ahogy a turizmus is. Bizonytalan  vírus mizéria miatti gazdasági helyzetben  se hitelre se befektetésre nem vesznek  szinte semmit. Kivárás lesz ,amíg normalizálódik a helyzet. 
Így tippelem .
teglaherceg 2020. 03. 06. 15:14
Törölt hozzászólás
#62012
Törölt felhasználó 2020. 03. 06. 14:43
#62011
Off:
Eshetőség latolgatás  helyett , vegyetek 10 dkg aszkorbinsavat B komplex  és D vitamint. Több zöldség gyümölcs, és napi +1 óra alvás  , egy jól táplált pihent szervezet, általában keményebb a nyavajákkal szemben . Az elbagatellizálásnál vagy félelemnél ezek hasznosabbak.
CyrusTheGreat 2020. 03. 06. 14:08
Előzmény: #62002  Törölt felhasználó
#62010
Ha a teljes lakosságra vetítve nálunk jóval nagyobb 65 évesnél idősebb rátával bíró Olaszországban (22,0% vs 18,3%) látjuk ennek jeleit, akkor lehet, hogy Magyarországon is ez megtörténhet, de ettől még az olaszok is baromi messze vannak. Úgy érzem, mintha mindenki a világvégét várná.
teglaherceg 2020. 03. 06. 12:23
Törölt hozzászólás
#62009
Törölt felhasználó 2020. 03. 06. 11:56
Előzmény: #62000  elemerorsos
#62008
Én vettem MTEL-t tbsz-re, 4,7% hozamot ad az osztalék 2 hónap múlva és 5ft srv, talán megtartja  az árfolyamot. Hosszú távra vettem, osztalék fizető részvénynek.
Meg belecsíptem az otp-be egy pakkal, miután rallyztak usákok. Volt kockázata, de elég egyértelmű volt a számomra, hogy pattan egyet, legalábbis nagy esély volt rá és az bejött. Napon belül gondoltam, hogy eldobom, de tartottam tegnapig és szerencsére gyorsan eldobtam tegnap, amikor elkezdett szenvedni. Először még úgy voltam vele, hogy fogok rajta 10%-ot, de most már örülök, hogy kiszálltam bruttó 2,1% nyereséggel az nettó semmi nagyjából, a broki díjak miatt, na jó egy kevés maradt :) A broki is örül, semmit nem kockázatott aztán így is szépen nyert rajtam.
Elég is volt most nekem ez a speka tőzsde egy időre, az oti majdnem elkapott most a mai szakadással. Bár az is lehet, hogy jövő héten meg megint örülünk és hegymenet újra.
Aki már látott bikapiacon kívül is mást a tőzsdén az tudhatja, hogy ez most nem egy szimpla korrekció, hanem abból a nagyon csúnya fajta. Az persze örök igazság, hogy most qrva nagy beszakadás jön vagy visszakapaszkodik, nem tudni ebben a pillanatban.
Ráadásul azért gondoljuk már meg, a vírus még igazán el se terjedt, mi a f.sz lesz itt, ha tényleg komolyabban elterjed, ami várható is sajnos, mert mászkálnak az emberek mindenfele, le se sz.rják, hogy éppen kit fertőznek meg?
Most ugyanaz kell, mint a lakásokkal kapcsolatban. Türelem. Ez már tőzsdei mélyvíz, szépen ki kell várni, hogy megnyugodjon és eldöntse, hogy akkor beszakadunk egy méreteset vagy megkapaszkodunk és hegymenet megint. A lakások árai is már korrekcióban vannak, csak ki kell várni türelmesen a beszálló pontot. sokan már holnapra várják az olcsó lakásokat, na az nem lesz meg, 2-3 év múlva, igen.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 03. 06. 11:55
Előzmény: #62002  Törölt felhasználó
#62007
Miért halnának meg?
Gaguse
Gaguse 2020. 03. 06. 11:54
Előzmény: #61991  terelemel
#62006
Emese szerint ha a FED lazít akkor kánaán :D egyszerű ez.... ja nem :D
johai 2020. 03. 06. 11:53
Előzmény: #61984  berlini
#62005
Nem tomegevel jelennek meg az eladok.
Fokozatosan,egyreszt a profitrealizalok,akik jokor vettek,pont mostanaban jart le az 5 ev,masreszt az elszamolok,akik kenytelenek eladni valami miatt,es ezek szama az arazassal eggyutt folyamatosan no.
Valsagos allapotot nem is emlitek,mert ez esetben mindenki adni akar nem venni.....jelzem ez mar most is bekovetkezett,pusztan a virusfertozes lehetosegere mindenki otthon marad,nem tapogat lakasokat vegig.
Törölt felhasználó 2020. 03. 06. 11:52
Előzmény: #62003  johai
#62004
Amíg a 0%-os kamatok fennmaradnak, addig nem lehet alapok nélküliségről beszélni, hiszen pont ez szolgáltatja az alapokat.
johai 2020. 03. 06. 11:46
Előzmény: #62001  CyrusTheGreat
#62003
Korona virus az csak megkoronazott egy folyamatot,az eroltetett,stabil alapok nelkuli emelkedest,ha eltunik nyarra,lehet ujra fogyasztani novekedni.....abban igazatok lehet hogy fellendules jon a fogyasztasban ez esetben,es ezt elore bearazzak a piacok,de az alap problemak maradnak.
Azaz a piacok tulvett allapotban maradtak,amit a 0%-os kamatok okoztak .....meg a legoptimistabb scenario eseten se all vissza a regi szentiment,ebben remenykedni naivitas.
Törölt felhasználó 2020. 03. 06. 11:41
Előzmény: #62000  elemerorsos
#62002
Jelenleg semmi nem utal arra, hogy ez ennyi lenne. Viszont sok idős, beteg ember él egyszemélyes háztartásban, akik meg fognak halni, és ezek a lakások piacra fognak kerülni, letörve ezzel a lakásárakat és az albérleti díjakat is. Nem kívánom, hogy így legyen, de jelenleg ebbe az irányba mennek a dolgok.
CyrusTheGreat 2020. 03. 06. 11:36
Előzmény: #62000  elemerorsos
#62001
Az eddigiek alapján én is inkább erre fogadnék. Nem tudom pontosan, hogy mekkora a hozam-különbség a rövid- és hosszútávú kiadás között, de elképzelhetetlennek tartom, hogy egy-két gyengébb negyedév miatt már egyből átviszed hosszútávra, minimum 1 éves elköteleződéssel. Ez csak akkor játszhat, na nagyon kicsi a különbség és/vagy nagyon-nagyon szüksége van a tulajnak a cash flow-ra. Nem hiszem, hogy ez tömeges lenne.
A nyaralások kapcsán én is úgy gondolom, hogy idén nyáron egész jó kedvezménnyel lehet majd utazgatni, de nagyjából ennyi.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek