Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2020. 02. 12. 17:35
Előzmény: #60072  tihamer
#60080
És így értéktelenítjük el a Matolcsy csodát. Mégpedig azért, mert csodák nem is voltak, csak tündérmesék:) És úgy néz ki szar van a palacsintába:)
tihamer
tihamer 2020. 02. 12. 17:34
#60079

https://ingatlan.jofogas.hu/borsod-abauj-zemplen/ozd/garazs?st=s
Ár: 700 000  Ft
Tulajdonságok Helység: Ózd
Kategória: Garázs Garázs típusa: egyéni Méret: 18 m² Leírás Kórháznál garázs eladó. 18m2. Áram bevezetve. (felső sor).
Ez kikiáltási ár lehet?
Valaki 400 000-ért?
Döbbenet.
CyrusTheGreat 2020. 02. 12. 17:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#60078
Nem az volt a kérdés, hogy milyen Újpest (laktam ott egy évig, nekem nem kell bemutatnom), hanem Bia és Újpest ingatlanpiaca milyen relációban áll egymással. Nincs az az isten, hogy egy ugyanolyan kategóriájú lakás (!) többet érjen Biatorbágyon, mint Újpesten. Ha Biatorbágyra eleve csak aludni jársz haza (mert nagyjából ez fog menni), akkor mi a bánatos úristenért fizetnél többet, mint egy lakásért olyan helyen, ahonnan mondjuk 30 perc alatt a Belvárosban vagy? Lakásokról beszélünk, nem házról... Ha csak azt beárazom, hogy négy évente cserélni kell az autót Bia - Budapest távon, már az lehetetlenné teszi akár csak a paritást is.
teglaherceg 2020. 02. 12. 17:30
Törölt hozzászólás
#60077
lolbazmeg 2020. 02. 12. 17:26
Törölt hozzászólás
#60076
tihamer
tihamer 2020. 02. 12. 17:25
Előzmény: #60072  tihamer
#60075

Kellett nekem diverzifikálni (Máp+).
Vettem volna tovább a CHF-et.
Eső után köpönyeg.
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 17:23
Előzmény: #60066  yooio
#60074

Még ha saját célra is veszed, végezd el a befektetői kalkulációt egy kockás papíron. Ne vegyél semmit, ami csak érzelmi alapon éri meg. Bármi történhet a kéglivel, mondjuk melléd költözik egy tajp.raszt és onnantól a  kégli érzelmi értéke nulla.
Van aki egyébként számszerüsíti ezt. Én nem szoktam ennyire aprólékosan kalkulálni, de pl bátyám, amikor kéglit vett, akkor még a munkába járás idejét is figyelembe vette 2e ft/óra bérrel és 10 évre kiszámolta ezt mindegyik kéglinél. Illetve nála volt egy 5% szubjektív elem a kégli értékénél, amit ő állapított meg, hogy mennyire tetszik neki, mennyire tajp.rasztok a szomszédok stb. Ha fontos neked a szubjektív rész, akkor fel is emelheted ezt 10%-ra, így az érzelmi faktort is becsempészheted a kalkulációba, bár ez erősen szubjektív lesz, dehát magadnak veszed. Én 10%-nál nagyobb szórást nem engednék érzelmi alapon  a kalkulált befektetői árhoz képest.
Családi házat nehezebb kiadni, ezért számolj szobára, mennyi szoba kiadható szorozva a környék bérleti díjával. Ha van garázs, azt még add hozzá 20-25eft/hó, kocsibeálló 10-15e. Ha van szép kert, azt számold bele az érzelmi 5-10%-ba. Kb annyit ér a kégli, amennyit így kiszámolsz kockás papíron. Ha ennél többet kifizetsz, akkor jó eséllyel egy balek leszel a tranzakció végén.
Mondjuk én most nem sietnék a vásárlással. 2014-2019 az eladók korszaka volt, most majd jön a vevők korszaka, csak kicsit türelmesnek kell lenni. Jó, mondjuk pest megye népessége növekszik, de a vevők száma gyorsabban csökken még így is. Befektetésre qrva nehéz kéglit találni ezeken az árszinteken, meg van map+, tesla, etf. Mostanra a kégli kiadás nem annyira szexi befektetés és akkor nagyon finoman fogalmaztam.
73m forint esetében én biztos keresnék egy profi alkuszt, legyen ügyvéd, ingatlanos vagy csak egy jó képességű ember, aki ügyesen tud alkudozni. Sikerdíjat feldobni neki és tutira jobban jársz, mint ha te magad próbálnál bénán alkudozni.
teglaherceg 2020. 02. 12. 17:23
Törölt hozzászólás
#60073
tihamer
tihamer 2020. 02. 12. 17:22
#60072

1 CHF319.468 HUF
Lehet, hogy 300-on többet kellett volna vásárolnom.
Na mindegy, ez elszállt.
lolbazmeg 2020. 02. 12. 17:19
Törölt hozzászólás
#60071
CyrusTheGreat 2020. 02. 12. 17:12
Előzmény: #60069  CyrusTheGreat
#60070
Ezzel kabe lemerheted, mennyire eros az eladoi szandek... meg a megajanlani tervezett 56M is penzkidobas lenne.
CyrusTheGreat 2020. 02. 12. 17:10
Előzmény: #60066  yooio
#60069
Elobb mennek Ujpestre, itt lathatod ennek a kategorianak a kinalati arait:
https://m.ingatlan.com/elado+lakas+iv-ker+95-105-m2
Olcsobb, boven, mint Biatorbagy.
impudent 2020. 02. 12. 17:00
Előzmény: #60066  yooio
#60068
30-35 miió is sok vídéken de hatha valakínek ez a perverzítasa.
Min dupla arazás a szokás szerint
impudent 2020. 02. 12. 16:57
Előzmény: #60056  tihamer
#60067
Akko remeghetunk mit tanal ki a kontónkra
yooio 2020. 02. 12. 16:57
#60066
https://m.ingatlan.com/biatorbagy/elado+lakas/tegla-epitesu-lakas/pest+megye+biatorbagy+hochwart+mihaly+utca/31101937
Ennek mi a valós ara  amit erhet? Ugy ennyi, hogy mellette az ujepitesu nagyobb nm-el 70ert adjak(konyha nincs benne).
Kepek alapjan tetszene, de nagyon gondolkozom rajta hogy egyaltalan megnezzem-e ezen az arszinten, vagy ha meg is nezzuk es tetszik, beajanlok ra 56-57 kp-t. Tavaly tavasszal ennyiert mentek ott az ekkora meretu lakasok. Kicsit mondjuk azt hiszem, hogy ok is hirdetgetnek csak, hatha jon ra vmi bakek, es tenyeges eladasi szandek nincs. 
CyrusTheGreat 2020. 02. 12. 16:40
Előzmény: #60064  Homoktövis
#60065
Mindenki az érdekeinek megfelelően kommunikál, bízva abban, hogy tudja befolyásolni az eseményeket. Egyedül a számokból lehet kiindulni, amelyek egy része elérhető, más részéért fizetni kell vagy pedig csak hónapokkal később lesz elérhető. Az már egy jó kezdet, hogy a kínálat 30%-kal nagyobb, egy idő után ezt az áruk is leköveti, amennyiben tényleg el akarják (el kell adni) az ingatlant.
Homoktövis 2020. 02. 12. 16:36
Előzmény: #60046  CyrusTheGreat
#60064
Ezt értem, csak tegnap még teljesen más tartalmú cikkek jelentek meg. Ingatlanos oldalakon amúgy még mindig nincs panaszkodás. Nálunk a lakások kínálata közel 30%-kal nagyobb most, mint ősszel. Az áruk más kérdés... 
rudooollf 2020. 02. 12. 16:26
#60063

Sziasztok!
Külterületi (zártkerti) ingatlanokkal kapcsolatban szeretnék szakértői segítséget kérni tőletek!
A helyzet a következő: mostanában nézegetem ezeket, mert az egyik fórumtárshoz hasonlóan elég nehezen viselem a bérházi csörgést , csattogást, felújítást. Legalább a nyári időszakban szeretnék kicsit nyugiban lenni. Családi ház árban elérhetetlen sajnos.
A kérdésem: az illetékfizetés itt is 4 % vagy sokkal több? szemét szállitási kötelezettség itt is ugyanaz mint a belterületnél?Kertszövetkezetnél a vízfogyasztás miként zajlik?
Bármilyen infót szívesen fogadok a külterületi ingatlanokkal kapcsoltban!
CyrusTheGreat 2020. 02. 12. 16:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#60062
Mondtam én, hogy más szegmenst nézünk. :-)
lolbazmeg 2020. 02. 12. 15:55
Törölt hozzászólás
#60061

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek