Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
CyrusTheGreat 2020. 02. 04. 16:45
Előzmény: #59218  Batiszkáf
#59220
Én nagyjából úgy gondolkodok, hogy olyan eszközből, aminél esélyes a drasztikus lefelé-felfelé árfolyamváltozás (mint például a Tesla), annyit tartanék, hogy, ha a bekerülési értékre nézve elveszíti az érték 50%-át, az elveszett érték ne legyen több három havi bevételnél. Így, ha nullára íródna is le az érték, akkor is fél évnyi bevételemtől búcsúzok el - ez még azért nem egy akkora kaland. 
Amennyiben már van legalább 100M-nyi egyéb vagyon, akkor lennék egy kicsit bátrabb, 150 milliónál már teljesen reális 20M-ót ebben tartani - habár itt sem mindegy, hogy milyen átlagáron és miben van a maradék 130M és én milyen reálgazdasági tevékenységből gyarapítom egyébként a vagyonomat (alapvetően azt nézve, ha nulla vagyonom lenne, akkor mekkora növekménnyel zárnám az évet). Legközelebb Teslát akkor veszek, ha megint 300 körül lesz.
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 16:41
Előzmény: #59208  yooio
#59219

A gratulációt köszönöm a nevében, mert nekem sok közöm nem volt hozzá, csak a megmaradt játék pénzemet raktam fel a tétre, de hamar ki is szálltam. Ez most egy olyan rulettezés volt, hogy pirosra feltettük és kb 2x annyi piros volt a ruletten, mint fekete, de lehetett volna fekete is, igaz.
Viszont trendben van a részvény, bátyám ezzel győzött meg, hogy nézzem meg, amikor világbotrány betört a skytruck ablaka, esett 20 dolcsit. Jó, ha esik kicsit, mert sz.r lesz a beszámoló, na bumm, kiseggeljük és majd meglátjuk. Trendben van a részvény.
Azért apánk azt belénk verte, hogy tőzsdére csak játék pénzzel megyünk fel. Olyan pénzzel, amit ha teljesen el is vesztünk, akkor fájni fáj ugyan, de tönkre nem megyünk bele. Bratyónak a játék pénze a megtakarítása fele, nekem most jóval kevesebb, mert kéglit akarok venni és nem akartam tőzsdézni addig.
Fater azért durván jól lekereskedte a 98-as válságot meg a dotkom lufit is, lett belőle neki egy ház meg egy panel kégli nekünk. Azóta nem is tőzsdézik aktívan, csak longra tart egy pakkot, mert azt mondja, hogy egy életre elhasználta a szerencséjét és elég neki.
Valamiféle reccs jönni fog, ez egyértelmű, jó lenne most már kicsit bátrabban lekereskednem a következő válságot. A 2008 válság után nyuszi voltam és hamar kiugráltam a longokból. Röhej, hogy ha tartom az OTP pakkomat, akkor ma kb 10m több pénzem lenne, mint a kégli ára + 6 éves bevétel a bérletből. Na mindegy, utólag látja csak pontosan az ilyen dolgokat az ember. Nem panaszkodásból mondta, szimplán matek.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 02. 04. 16:35
Előzmény: #59213  CyrusTheGreat
#59218
És még ez is baromi messze van az ajánlott 5 százaléktól (én sem tartom be, de akkor is). 
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 02. 04. 16:34
Előzmény: #59180  Törölt felhasználó
#59217
Ne legyen igazam, de ilyen kockázatos húzásokkal előbb-utóbb bele fog állni a földbe.
ilias.shivang@oovy.org 2020. 02. 04. 16:33
Törölt hozzászólás
#59216
ilias.shivang@oovy.org 2020. 02. 04. 16:29
Törölt hozzászólás
#59215
ilias.shivang@oovy.org 2020. 02. 04. 16:28
Törölt hozzászólás
#59214
CyrusTheGreat 2020. 02. 04. 16:27
Előzmény: #59210  yooio
#59213
150 milliós vagyonból 20M-ót én is Teslában tartanék, de csak és kizárólag ilyen arányban a teljes portfólióra vetítve - különben tényleg csak egy szerencsejáték lenne.
sakal83 2020. 02. 04. 16:26
Előzmény: #59207  Törölt felhasználó
#59212
most nézem, augusztus óta 380%... kemény menet
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 02. 04. 16:26
Előzmény: #59179  CyrusTheGreat
#59211
Mintha valami kriptovaluta-hívőt olvasnék a háziasszony szakasz környékéről. :) Azóta nagy a csend korai nyugdíj fronton. 
yooio 2020. 02. 04. 16:24
Előzmény: #59205  Törölt felhasználó
#59210
Kozben latom, hogy jatekpenz volt. Akkor szep :)
sakal83 2020. 02. 04. 16:23
Előzmény: #59204  Törölt felhasználó
#59209
Vagy csak a piros feketét kell párszor jól megtippelni:)
yooio 2020. 02. 04. 16:23
Előzmény: #59207  Törölt felhasználó
#59208
Azert nem olyan egyszeru h verjunk be egy panelt a teslaba es mindenki gazdag lesz. Ez a tozsde egy zero osszegu jatek. Ennyi erovel a dotcom lufiba ugyanezt csinalhatta barki, annak tudjuk mi lett a vege, BTC ugyanez. Ez mar kezd hasonlitani a tulipanhagymakra. 
Ha batyadnak volt 100/150 millaja meg jol is csinalta, de ha a komplett megtakaritasat tette fel teslara, akkor azert szerencses ember. Mindenesetre gratulalok neki(es neked is)!
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 16:14
Előzmény: #59206  DAXHU
#59207

Én már csak kívülről izgulok, de így utólag elolvastam a cikkeket és ez egyáltalán nem volt váratlan. Sokan egészen értelmesen indokolva leírták, hogy ez lesz a negyedéves eredmény beszámoló után, hogy széttépik a részvényt.
Ami vár a teslára az egy darabolás, mert már kib.szott drága egy részvény és ez akadályozza a tovább száguldást felll.
tényleg, hogy ez ingatlanos fórum, de azért érdemes átgondolni, hogy akarunk-e tényleg csoffadt panelekkel sz.rakodni évi 5% hozamért, amikor ilyen izgalmas befektetések is vannak és tutira nem ez az egyetlen trendben levő részvény
Én 1 lakást még akarok venni, de utána többet nem, inkább csipegetek a tőzsdén. Trendben levő részvényeken szerintem olyan nagyot nem lehet bukni.
DAXHU 2020. 02. 04. 16:08
Előzmény: #59205  Törölt felhasználó
#59206
Nyugi az a wc papír nem sokára frontálisan ütközik egy fallal és reszeltek neki. Megy vissza 500 usd alá
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 16:05
Előzmény: #59204  Törölt felhasználó
#59205

vagy vesz pár tesla részvényt :) Ezek az usákoknál nem normálisak, réses nyitás felfele és széttépik a részvényt, 900 dollár felett van. Várnom kellett volna pár napot, amíg eladom bratyónak a 25 darabomat, mindegy, családban marad. Bátyámmal most beszéltem. közel 60e dollár nyerőben van. Lassan tudna venni egy panel kuckót 1 hét nyereségéből :) úgy, hogy gyakorlatilag egy békási csoffadt panel árát tolta be a tőzsdére, neki ennyi volt a teljes játék pénze, amivel tőzsdézik.
megvárja, hogy 2500 legyen az árfolyam és elmegy korai nyugdíjba :)
Én meg itt ilyen csoffadt 2 szobás panelokat nézeget 5% éves nyereségért, amit a bérlőkből kell kipréselnem :(
Én lakásokból akartam korai nyugdíjazást, de az árrobanás áthúzta a számításaimat. Bátyámnak előbb meglesz a teslából.
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 15:39
Előzmény: #59203  sakal83
#59204
Kellően jól kell forexezni, cfd-zni, részvényezni, újabban bitcoinozni, pikk pakk kijön amúgy :D.
sakal83 2020. 02. 04. 15:28
Előzmény: #59202  Törölt felhasználó
#59203

Igen. Ez a mondat nekem is feltűnt. 2 év fizuval vette az első lakását. Most még egy extreme jól keresőnek (1m nettó) is  3-4 év :). Innentől nem valid az, hogy milyen nehéz volt:) Főként nehéz ezt úgy értelmezni, hogy konszenzusosan MINDENKI leírta, hogy a bérhez képest világszinten brutál lett a lakáshozjutás Bp-en:)
Bár furcsa, de nekem is jönnek az árcsökkentések rendesen, illetve a peremben egész szépen megjelent az új kínálat nagyságrenddel!! (4-8m) olcsóbban, mint fél éve!!!
Törölt felhasználó 2020. 02. 04. 14:51
Előzmény: #59169  buyandhold
#59202
Mintha mégis tobzódna itt pár ember, aki beszállna, vagy bővítené a portfólióját, csak nem minden áron.
Te se vettél minden áron.
Mostanában meg kevésbé tudsz 2 év kezdőfizetéssel lakást venni, max ha valami szuperzseni vagy, ezt esetleg megint beláthatnád :P.
CyrusTheGreat 2020. 02. 04. 14:50
Előzmény: #59199  Törölt felhasználó
#59201
"Akkor ott kell hagyni, nem erőlködni vele és majd találkozunk fél év múlva esetleg."
Ez a legfontosabb. Nem vagyok abban biztos, hogy 1 évig is eltart ez, meglesz az hamarabb is, legkésőbb a nyár elején kiderül, hogy merre megy a történet, valóban eltűntek a vevők vagy csak rejtőzködnek. Ha Q2-ben is ilyen nulla lesz a forgalom, nyár végére már elérjük az 5%-os hozamhoz igazított árakat.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek