Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vortex 2020. 02. 04. 00:18
#59140
A LITT bemutatta az ingatlanpiaccal kapcsolatos javaslatcsomagját
https://www.mnb.hu/sajtoszoba/sajtokozlemenyek/2020-evi-sajtokozlemenyek/szukseges-a-vallalkozoi-berlakasprogram-elinditasa-a-litt-bemutatta-az-ingatlanpiaccal-kapcsolatos-javaslatcsomagjat
A kormány próbálja normalizálni az árakat.
- újlakás kínálat növelése hosszú távon
- elérhető lakhatás biztosítása vállalkozói bérlakásszektor fejlesztésével
- kereskedelmiingatlan piac adminisztratív korlátainak enyhítése
- hatékonyabb építőipar és hazai alapanyaggyártás ösztönzése
berlini
berlini 2020. 02. 04. 00:11
Előzmény: #59138  Mason
#59139
Szerintem meg, ha valaki az ingatlan témáról akkor is irni akar, ha nála a vétel vagy soha vagy csak 10-20 év múlva  lesz lehetséges az legitim.
Kevés olyan ország van mint a miénk, ahol az emberi életcél csúcsán van a saját lakás, családi ház.
Ezt  sulykolják már gyerekkor óta, és erre erősit rá már felnőtt fejjel az a körülmény, hogy nincsen kialakult, tömegszerű professzionális bérbeadás. Hiányoznak a jó helyen lévő szinvonalas bérházak, normális áron.
Ez nálunk boldogabb helyeken is probléma, de ott sokszor állami adókedvezményekkel ösztönzik az ilyen beruházások inditását.
Ma milliónyi ember jött már rá itthon, hogy rossz helyre tolta bele élete munkáját, épitette meg a családi házát. Ha környéken nincsen munka akkor azt a valamikor bekerülési árán sem tudja eladni De ha sikerülne, akkor annak háromszorosa kellene egy hasonló ingatlan megvételére ott ahol az a munka várja amiből tisztességesen meg tudna élni.
Mason 2020. 02. 03. 23:36
Előzmény: #59137  buyandhold
#59138
Igazad van, hogy ennek a topicnak nem erről a témáról kellene szólnia, de mióta én követem a kommentek 90%-a csak erről szól. Így bátorkodtam reagálni rá.
Viszont abban nem tudok igazat adni, hogy másokat köztük engem beskatulyázol minden alap nélkül, szimplán azért mert nem tetszik a téma.. 
buyandhold 2020. 02. 03. 23:22
Előzmény: #59136  Mason
#59137
kicsit unalmas, hogy a penz nelkuli emberek(probalok ugy fogalmazni, hogy senki ne sertodjon meg) sirnak itt a forumon, hogy nem telik lakasra.
hidd el, nagyon sok embernek meg telik, es viszik az 50 millas lakasokat mint a cukrot...
ha valakinek nem telik, az egyet jelent, hogy az also retegben van. probaljon meg tobbet keresni, ha masnak is sikerul akkor neked is fog...
vagy marad a sirankozas...az konnyebb...
kellene egy masik forum: Keves a penzem, hogyan keressek tobbet?
es amikor megvan  a penz, akkor kellene atjonni az ingatlanos forumba...
az itt miert tema, hogy nincs penzem ingatlanra???
Mason 2020. 02. 03. 23:13
Előzmény: #59134  buyandhold
#59136
1. eleve te álltál belém, holott csak egy olyan kommentre reagáltam amiben azt állítják, ha elmész szellemi sormunkát csinálni egy multihoz már meg is van oldva az életed, ami nettó hazugság.
2. Nálad biztosan jobb volt és jobb is lesz, nekem nincs szükségem arra, hogy egy fórumon fényezzem az egómat. Menj és tolj le egy kör LOL-t hátha lehiggadsz. 
buyandhold 2020. 02. 03. 23:09
Előzmény: #59131  impudent
#59135
Olyat vettem, amilyen neked mar soha nem lesz, mert kimaradtal a bulibol :)))
buyandhold 2020. 02. 03. 23:06
Előzmény: #59132  Mason
#59134
Akkor tovabbi jo sopankodast itt a forumon, hatha attol neked jobb lesz.
Batiszkáf
Batiszkáf 2020. 02. 03. 23:05
Előzmény: #59123  Mason
#59133
Most őszintén, miért érdekelné őket? Akik 5-10 év fórral indulnak az életben és/vagy az ingatlanpiaci ciklusokhoz igazodó időben születtek , azok nem fogják ezt reklámozni, mivel egyrészt természetesnek veszik, másrészt egy ilyen beismerés rendkívüli mértékben rombolná az önképüket. 
Mason 2020. 02. 03. 23:02
Előzmény: #59130  buyandhold
#59132
Gyomorforgató az aroganciad, nekem az a tapasztalatom, ha valakinek ennyire jol megy és amögött komoly munka van, az nem kerkedik vele hanem bolcsen a hatterben marad. Sok programozot ismerek aki sajat vallalkozasba tolja, 20 alkalmazottal, de még ők se szedtek ki 1-2 év után 30-40 milliókat. Az meg egyenesen vicc, hogy egy kezdő embernek 2 millió nettót adjanak, pedig máshogy nem jön ki a matek. Igaz monitor mögül sok mindent lehet írni...
Azzal meg ne gyere hogy 5 éve Te még 17 millióért vetted a lakásod, mert pont azon volt a lényeg, hogy mára mennyire megváltoztak, ellehetetlenedtek a körülmények. 
A személyeskedésedet meg nem is kommentálom, általánosságról, jelenlegi tényekről beszéltem nem a saját általad vélt nyomoromról. 
impudent 2020. 02. 03. 22:59
Előzmény: #59130  buyandhold
#59131
A Hős utcában vagy a lebontott Illatoson vagy netán a Biharin ?
buyandhold 2020. 02. 03. 22:41
Előzmény: #59123  Mason
#59130
Akkor en kerek elnezest, amiert keveset keresel, es csoro vagy.
En 2 ev munka utan kp-re vettem 2 szobas teglalakast Pesten.
Igaz en csak egy bukott programozo vagyok :)))
Homoktövis 2020. 02. 03. 21:51
#59129
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3996002563759345&id=129382163754757
Van aki 2-3 percenként megkeres 1nm-re valót. Kitartás és szorgalom. Ja nem:)))) 
Zsolt90 2020. 02. 03. 21:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#59128
Persze, majd agyalunk rajta akkor ha nem lesz orvos, ápoló, tanító, óvónő, mentős etc
mzper-x 2020. 02. 03. 21:38
Törölt hozzászólás
#59127
Mason 2020. 02. 03. 21:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#59126
Ja igen, azt nem tettem hozzá, hogy ez lenne az optimista verzió. Persze lehet azzal jönni, hogy én vagy az egyik haverom 28 évesen nettó 1 mihályt keres, de ez ezerből egy, vagy annyi se. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 21:24
Törölt hozzászólás
#59125
Törölt felhasználó 2020. 02. 03. 21:04
Törölt hozzászólás
#59124
Mason 2020. 02. 03. 20:58
Előzmény: #59077  buyandhold
#59123
Látom a szövegértelmezéssel komoly gondjaid vannak, de akkor elmagyarázom újra. Mondjuk 23 évesen munkába állsz, a pályakezdő fizuk nem szoktak túl izmosak lenni, vidéki vagy és Budapesten dolgozol. Bérelsz egy lakást vagy roszabb esetben egy szobát. A kezdő fizudat elviszik a fix kiadásaid. El tellik egy két év, mész előre, emelgetik a fizudat, ami még mindig csak arra elég, hogy végre elmenj nyaralni, szórakozni és  nem a kínaiból veszel új cuccokat, ezek mind olyan fogyasztások amiket korábbi éveidben elhalasztottál mert nem volt rá pénzed. Megint eltelik egy két év és elkezdesz félretenni az önerőre. Nem 50%-ra, hanem csak 20%-ra!! Ügyes vagy és szerencséd is van és közel a 30hoz előléptetnek és végre olyan fizut kapsz amiből már látható összeg is megtakarítható. Tegyuk fel kapsz cca br 1 millas fizetest ami 2,5* az atlagnak. Ebből mar félre tudsz tenni évi 3 millió forintot, ekkor kezdődik el érdemben a megtakarítás az önrészre. Ami valóban " csak" 3 év, de már ledolgoztál lassan 10 évet és túl vagy a 30on. És végre vehetsz egy  50 nm-es lyukat 40 millióért, és lesz 30 millio hiteled éppen azelőtt hogy mondjuk 5 éven belül családot alapítanál. Hiába vagy sikeres szülői segítség nélkül ma qrva nehéz és ezt nem látják itt sokan. 
lctlct 2020. 02. 03. 20:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#59122
Itt van a fórumon ez az ingatlanműhelyes emberke? Nagy chartgenerátor,   de már évek óta senki sem szólt hozzá az írásaihoz...
impudent 2020. 02. 03. 20:53
Előzmény: #59120  impudent
#59121
Kozepes hellyen

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek