Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vortex 2019. 12. 10. 09:52
Előzmény: #53811  elemerorsos
#53820
Ha ennyire otthon vagy a témában akkor azt is tudhatnád, hogy a rövidtávra kiadott lakásoknál sokszor több a takarítani való, mint egy szállodában.
A szállodában egymás mellet vannak a szobák. 
A folyosóig kell vinni a szennyest és a szemetest, mert ott van a gyűjtőkocsi.
Minden egyszerűbb, mint be- és kicuccolni egy lakásba.
De ha te találsz annyiért takarítót Airbnb-re, mintha szállodában takarítana, akkor tartsd meg.
De nem hiszem, hogy van olyan balek takarító, aki annyiért vállalna egy airbnb lakást, mint egy szállodai szobát.
Vortex 2019. 12. 10. 09:44
Előzmény: #53813  elemerorsos
#53819
Talán azért nem vált, mert oda nem veszik fel.
Aki többet fizet, már jobban válogathat a jelentkezők között.
Albérletnél is kérdezhetnénk miért nem váltanak sokan, amikor van olcsóbban is.
Csak aki olcsóbban hirdet annál sorban állnak a jelentkezők és válogathat.
És azt se felejtsük el, hogy sokan húztak és húznak el külföldre.
Criscito 2019. 12. 10. 09:42
Előzmény: #53817  Criscito
#53818
Mármint bauxitbetonból épült ház van szép számmal. 
Criscito 2019. 12. 10. 09:37
#53817
Bauxitbetonról mit tudtok? 1928 és az 1940-es évek között alkalmazták Magyarországon, most böngésztem egy kicsit az ÉMI oldalán, és azért van belőlük elég szép számmal (a legtöbb a fővárosban!). 
*
"A '60-as évek végére egyértelművé vált, hogy a megszilárdulás után sajátos kémiai reakciók indulnak meg a bauxitbeton anyagában és ezek szilárdságcsökkenéshez vezetnek. A több mint harmincéves vizsgálati tapasztalat alapján megállapítható, hogy a szilárdságcsökkenés sebessége a korábban feltételezettnél kisebb, de nem elhanyagolható mértékű. A tényleges helyzetet tovább ronthatják olyan kedvezőtlen környezeti hatások, mint a nedvesség és a magas hőmérséklet. Figyelembe kell venni azt a tényt is, hogy a bauxitbeton eleve kisebb szilárdságú, mint a portland cement felhasználásával készült beton. Ezért szükséges a bauxitbeton szerkezetek rendszeres és szakszerű megfigyelése, valamint időszakos műszeres vizsgálata."
*
https://www.emi.hu/EMI/web.nsf/Pub/bauxitbeton_epuletek.html
És vizsgálják is őket folyamatosan. Már ettől a leírástól is elmenne a kedvemtől a vételtől, de a googleban rákeresve még cifrább sztorikat is olvastam (bár nem tudom mennyi igaz azokból). Ti vennétek ilyen házban lakást? 
signal2
signal2 2019. 12. 10. 09:19
Előzmény: #53814  hunor555
#53816
Jelenleg kb. 108 ezer közmunkás van már csak.
elemerorsos 2019. 12. 10. 09:18
Előzmény: #53814  hunor555
#53815
Azt valóban nehezen látom be, hogy ha valaki 170 bruttót keres, egy másik cég hasonló munkára meg a dupláját fizeti, akkor miért nem vált? Vagy az ilyen a boltban is direkt a drága (azonos) terméket veszi meg, csak hogy a kiadási ágon is szívassa magát? :-)) 170 bruttó az ma a nulla alatti szint, ennél a diákmunkások többet kapnak a mekiben. Diploma nélküli szalagmunkára fizetnek megyeszékhelyen 350 bruttót.
hunor555
hunor555 2019. 12. 10. 09:00
Előzmény: #53813  elemerorsos
#53814
Igen, komoly gond van a fejekben. Van az országban 400k közmunkás, ők kevesebb mint a felét kapják ennek. Mégis vannak.  Az a baj, hogy nem tudod felfogni hogy vannak tőled különböző emberek. Én nem mennék el ennyiért, te sem. De látod, nagyon sokan igen. Sok ember van akivel nem értek egyet. Például veled sem, sok dologban. Mégsem mondom hogy nem létezel.
elemerorsos 2019. 12. 10. 08:44
Előzmény: #53804  hunor555
#53813
170 bruttó? Gondolom ez 4 órás munka lehet. Mert ha 8 órás és még nem húzott el máshová, akkor komoly gond van a fejekben :-))
elemerorsos 2019. 12. 10. 08:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#53812
Ennyiért nem fognak találni embert. Látszik is a hirdetésből, hogy szinte könyörögnek hogy jelentkezzen valaki. Szfváron több, mint a duplájáért sincs ember...
elemerorsos 2019. 12. 10. 08:35
Előzmény: #53803  hunor555
#53811
Látszik hogy nem értetek hozzá. Egy kis apartman takarítása simán megvan fél óra alatt. Teljesen más takarítást igényel amikor bent élsz egy lakásban és amikor 2 nap után kiköltözik egy vendég, aki szinte csak aludni járt oda. Mivel még nem láttál ilyet, ezért nem is hiszed el. (Ugye a titanic sem süllyedhetett el sós vízben :-)) Egy szállodában szerinted hagynak egy takarítót 1,5-2 órát vacakolni egy szobával, hogy egy nap alatt 4-5-öt takarítson ki?? Vagy ha nem, akkor minden szállodában kosz van, ugye, mert ennél kevesebb idő alatt nem lehet megcsinálni? :-))
terelemel 2019. 12. 09. 23:23
#53810
Az erősebb őszi kezdőhónapok után újra a nyári mélypontra zuhant vissza a hazai ingatlanpiac. Az
előző hónaphoz képest 17%-os visszaesés azt jelzi, hogy az erősebb szeptemberi és októberi
fellendülés csak átmeneti volt és komolyabb átalakulások, változások okozhatják az alacsonyabb
ingatlanpiaci forgalmat. A 11 ezer alatti novemberi tranzakciószám nem csak az előző hónaphoz,
hanem az előző évek ugyanezen időszakához képest is erős visszaesést mutat, a tavalyi adatoknál 9, a
2017-es évhez képest 7%-os a csökkenés. Az elmúlt két évben csak az ingatlanpiaci szempontból
mindig is gyengébb decemberi és januári forgalmak mutattak ilyen alacsony aktivitást.
mcbull 2019. 12. 09. 22:30
Előzmény: #53805  Törölt felhasználó
#53809
Azért kell a rendszeres lakás takarítás, hogy ne legyen semmi vízköves. Ha mosdót, kádat lekezelsz hetente nincs vízkõ, max a konyhában a kávéfõzõm, na az is félautómata, mert elindítom a programot.
hunor555
hunor555 2019. 12. 09. 21:35
Előzmény: #53806  Batiszkáf
#53808
Jah. Így van. Munkatársam is örökölt egy 200nm-es kérót Karancslapujtőn. Sokkal előrébb van vele. Egész jó állapotú, egyszer meghívta az egész csapatot bebaszni oda. Viszont pont a napokban beszéltem vele erről, két éve 10 milláért mentek ezek a házak, ma már 16ért, szóval a "pesti-kór" valóban terjed. Ez már nem az aggló, Salgotarján melletti kistelepülés. Mondjuk munka szerintem nem lett több arra. Ha hinni lehet annak hogy a mostani pestiek nagyrésze nem  tősgyökeres pesti akkor valószínűleg a nagy részük valami szart örököl a halál faszán ahonnan mindenki menekül. Azért ez nem nagy segítség. Erre itt van egy jó grafikon: https://alapblog.hu/fogy-a-fiatal/
Asszony rokona németországba jár hegeszteni (szabolcsból), kaja szállás fizetve van és azon felül kap 6 kilót havonta. Ha itthon ilyen kurvajó fizetések vannak nem is értem miért hagyja ott két hónapra a családját, hogy utána 2 hétig láthassa. Tök hülye. A szomszédja is hasonló idióta ugyan ezt csinálja, meg még a fél megye. Az ország nagyon durván két részre szakadt, és ez nem pest meg a lemaradó részek, hanem egy vékony réteg jól kereső, "külföldiző", meg egy jóadag nyomorgó. Mivel mérnök vagyok a szűk ismerettségi körömbe kb. egy embernek szar, de az ilyen hitelt hitellel kiváltó szerencsétlen, a többinek jó. Ez egy maroknyi ember. Ha meg lemegyek a gyártósorra látom a regimentnyi szerencsétlent.
hunor555
hunor555 2019. 12. 09. 21:19
Előzmény: #53805  Törölt felhasználó
#53807
Olyan 3-4 hetente azért kellene. Arra viszont nincs igényem hogy fél óra alatt valamit csináljon. Ha meg airbnbs lakásról van szó, azért lakócserekor illik egy picit átfogóbb takarítás szerintem, mégis más ember költözik be. Gyakorlatom nincs benne, nem vagyok panelbáró/airbnbs, de ha kiveszek egy ilyet azért elvárnám.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 12. 09. 21:17
Előzmény: #53804  hunor555
#53806
"Ezek az emberek ilyen bérrel esélytelenek saját lakásra ha nem örökölnek".
Na de pont azért nincs ebből semmiféle társadalmi feszültség, mert a többség azért örököl valamit a nagyszülőktől. 
Törölt felhasználó 2019. 12. 09. 20:45
Előzmény: #53803  hunor555
#53805
Te egy héten hányszor vízkőtelenítenél?
Meg elfelejtitek, hogy az airbnb lakások egy része más hàztartási helységének felel meg méretben.
hunor555
hunor555 2019. 12. 09. 20:41
Előzmény: #53758  elemerorsos
#53804
Na erről biztos forrásom van, agglóban a sima operátor alapbére 170 BRUTTÓ. Bennhagyták a bértárgyalásról szóló papírt az egyik teremben év elején. A 200 fős fizikai állomány 1/3-a ilyen. A maradék 2/3 kb. egyenletesen oszlik el 370k-ig, pár púp van 200 körül. Ha abból indulunk ki hogy én a saját fizumat tudom, akkor az húzza fel az átlagot de nagyon. Ez ha másra nem is de az arányok bemutatására tökéletesen alkalmas, az ország is így épül fel. Ezek az emberek ilyen bérrel esélytelenek saját lakásra ha nem örökölnek. Én ezt tapasztalom, meg látom nap mint nap, amiket meg itt látok azon jókat röhögök néha.
hunor555
hunor555 2019. 12. 09. 20:18
Előzmény: #53773  elemerorsos
#53803
Ember azért ilyen kijelentésekkel vigyázz, mert ezekkel tudod magad full hiteltelenné tenni. Fél óra egy lakástakarítás? Egy fürdőszoba kitakarítása normálisan 1 óra! Levízkőteleníteni a zuhanyzót, csempét, kimosni a zuhanyfüggönyt, mosdót, letörölgetni a port. Ja felporszívózni meg felmosni lehet megvan 1 óra alatt de az egy semmi szar, nem takarítás. Vagy arra gondoltál ahogy egyiptomban a hotelben a márványt mosták fel? Kilocsol egy kis vizet, szétkeni azt jóvanazúgy. Szomszédom takarítónő vácon, megkeresi a 3 kilót, néha 4et. Viszont bele döglik, hétköznap a 12 óra megvan, hétvégén sosincs otthon egész nap, 4-6 órákat csinál. Már most roncs, sajnálom, nem tudom mi lesz vele hosszú távon.
1kor13
1kor13 2019. 12. 09. 17:49
Előzmény: #53801  Törölt felhasználó
#53802
ja így értem:)
Törölt felhasználó 2019. 12. 09. 17:40
Előzmény: #53800  1kor13
#53801
Eladjuk az EKB ötletét a saját unortodoxiánknak.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek