Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
libasbukta
libasbukta 2019. 12. 07. 20:04
Előzmény: #53698  Bandi_ujonc
#53700
már 15ben is ez volt a duma
elemerorsos 2019. 12. 07. 20:03
Előzmény: #53695  net91
#53699
Cimben: "esnek az ingatlanárak". Cikkben: "kis mértékű emelkedés volt". LOL.
Bandi_ujonc 2019. 12. 07. 19:45
Előzmény: #53697  libasbukta
#53698

pont amikor fordul a piac?
a profik sem építenek, nincs már akkora kasza rajta a jövőben.
libasbukta
libasbukta 2019. 12. 07. 19:30
Előzmény: #53696  impudent
#53697
te mennyiért építesz? vagy mi alapján határozod meg, hogy mennyit ér?
azt nem tudom a társaság miért nem dob össze 100 millió forintot és alapít építőipari vállalkozást
impudent 2019. 12. 07. 18:58
Előzmény: #53695  net91
#53696
Elmondta hogy kisebb mertekben de nonek az arak es stagnalas varhato egy darabig.
Ez lofutty
700 ezres atlagar ?
Mi er annyit ? Meg egy uj budai ha jo fekvesu.
Törölt felhasználó 2019. 12. 07. 16:46
Előzmény: #53693  Törölt felhasználó
#53694
ja hulye vagyok, amire gondoltam az pesthidegkut
Törölt felhasználó 2019. 12. 07. 16:23
Előzmény: #53683  impudent
#53693
Hat nem csoda, pestujhely is egy volgyben van.
Tulajdonkeppen az orszagban se sok helyen lenne olyan levego, mint a szechenyihegyen, persze ha nem lenne muszaj hetvegen mindenkinek felkocsikaznia.
bp 2019. 12. 07. 16:09
#53692
Sziasztok!
Múltkor itt téma volt az IT állások és bérek:
https://nofluffjobs.com/hu
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 12. 07. 15:24
Előzmény: #53679  hunor555
#53691
Nyilván nem lehet összehasonlítani a két ország helyzetét, de azért az elmúlt néhány évtized eseményeit tekintve azért azt sem lehet mondani, hogy teljesen légből kapott lenne a panelbárók lelkesedése. Sajnos. 
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 12. 07. 15:19
Előzmény: #53689  sakal83
#53690
Mélységesen egyetértek. Szépen is néznénk ki, ha az elmúlt harminc év társadalmi-gazdasági átalakulásának nyertesei - jellemzően az egykori állami tulajdonból a lakásprivatizáció révén legnagyobb mértékben részesülő, majd a magas hozzáadódott értékű munkákhoz szintén a lakóhelye révén hozzáférő városi népesség - felmutatná a középső ujját a kevésbé szerencséseknek azzal a címszóval, hogy szép dolog a társadalmi szolidaritás, de számotokra már működjön minden piaci alapon. 
sakal83 2019. 12. 07. 14:45
Előzmény: #53685  Törölt felhasználó
#53689
Fogalmad sincs mit beszelsz a fizetos szolgaltatasokrol. Ne akard azt a vilagot. Egyetlen vivmanyunk a kozszolgaltatasok szeles kore. Fogaggal korommel ragaszkodni kell hozza a tokeletlensegevel egyutt.
sakal83 2019. 12. 07. 14:41
Előzmény: #53687  Criscito
#53688
Azzal hogy bevezettek a MAPot; megszintettek a minden szart megveszunk kiadasra vasarlokat. Eljott az ertekalapu vasarlas ideje. Ez latszik azon is hogy a valamirevalo hazakat 50mig zsakoljak az emberek lakhatasi celbol. A lakasukat pedig eladjak. A lakasoknal a 30-35m forint a lelektani hatar. Aki mar akart kivasarolta magat az elozo evekben. Ne felejtsuk hogy masfel ket eve 25-30mos uj lakasokat most 40-mra probalja arazni a nagyerdemu. Csak "befektetok hijan" ez csak egy arazas. A panelek es egyes 50nm alatti kegliknel korrekcio is van mar. Amig van MAP es 27es afa a trend ez marad szerintem.
Criscito 2019. 12. 07. 14:24
Előzmény: #53615  elemerorsos
#53687
Az ingatlanpiac 95+%-ban a használtakról szól Magyarországon. Jövőre (vagy 2 év múlva) nem is lesz egyébként sem szabad szemmel jól látható újlakás-piac, mert annyira behúzzák a kéziféket a fejlesztők a 27%-os áfa miatt. Tehát szerintem az újlakás-piac nem nagyon fog húzni magával semmit sem, mert nem is lesz olyanunk. Egyébként eddig se nagyon volt, de az utóbbi években legalább pislákolt valami. 
*
A likviditásról például itt ritkán esik szó. Mert oké, hogy az alacsony kamat miatt zsákolja mindenki az reáleszközöket, de ezt csak addig tudja az ember megcsinálni, amíg van miből. Márpedig, ha a tehetősek nyakig vannak részvénnyel és ingatlannal, az árak meg olyan ütemben emelkednek, hogy nem tudják a megtakarítások tartani vele a lépést, akkor miből veszel bármit is? 😊 Ncseed se vesz már semmit sem, meg szerintem te sem, július óta meg főleg nem (!), mert 40-50-60-70 milliót azért nem olyan egyszerű összerakni még a tehetősebb rétegnek sem, a bankok meg nem hiteleznek a végtelenségig. 
*
De beszélhetünk a piac pszichológiájáról is. Mi járt a fejükben a vevőknek és az eladóknak júliusig? A vevő tepert, licitált mindenféle sz@rra, mert úgy tűnt, hogy sosem lesz vége az áremelkedésnek, az eladó meg nem győzött emelni az áron, mondván most úgyis mindent el lehet adni. És el is lehetett. Itt is már egy új arisztokrácia kialakulásáról beszéltek a tulajok ... Július óta meg lézengés van a piacon, megjelent az alku, kivárásra játszanak a vevők, mert most tényleg van rá esély, hogy holnap olcsóbban tudnak vásárolni. Az eladók meg pislognak, hogy nem csörög a telefon. Kérdés, hogy ez egy új trend, vagy csak átmeneti megingás. Számomra még ez nem tiszta. 
hunor555
hunor555 2019. 12. 07. 14:09
Előzmény: #53675  koba_k
#53686
Hahah. Jó volt. Én MSc alatt aláírtam a hoffmanrózsás papírt, miszerint a képzési idő kétszereséig itthon kell dolgoznom, különben ki kell fizetni a képzést. Akkor mi a gond? Jelentem letelt. Közben az adó amit fizettem többszöröse annak mint amibe a képzésem került. Ez után sem fogok kimenni anyám miatt, viszont ha 10-15 évvel fiatalabb lenne valszeg már nem lennék itthon.
A TB-ről meg annyit hogy ez a 7500 forint is többszöröse annak amit eddig rám költöttek. Fizetnék én többet is a magánszektorba, de akkor elvárom hogy kinyalják a seggem a pénzemért, viszont akkor a közösbe nem fizetnék.
Törölt felhasználó 2019. 12. 07. 14:00
Előzmény: #53675  koba_k
#53685

Ebben az országban már nagyon régen fizetős alapokra kellett volna helyezni mindent a sok ügyeskedő nem fizető miatt. Oktatást, egészségügyet., talán még a nyugdíjat is. Ha lenne végre egy jelentkező párt,  amelyik ezt tényleg át merné verni, rám számíthatnak, mint szavazóra. Igaz, hogy 4 évük lenne erre maximum, mert utána elzavarnák őket, de mégis egy óriási szívességet tennének az országnak és az utókornak.
Vicc azért, hogy emberek befizetnek semmit vagy minimálisat és elvárják az ingyen mindent hatalmas pofával, oktatást, eü-t, mindent és utána meg ahogy írod azzal zsarolnak, hogy akkor mennek nyugatra.
Rokonom nem régen ment nyugdíjba 60e forinttal. Egész életében ügyeskedő vállalkozó, milliók folytak ki a kezei közül, ingatlanokat elherdált meg elbulizta a cimbikkel, most meg hőbörög, hogy 60e forintból hogy éljen meg. Ja, hát mondom neki, a nyugdíj arra van, hogy a korábbi életszínvonaladat némileg csökkentett szinten tovább tudjad vinni. A nyugdíjhatóság szerint te ennél kicsit több hivatalos jövedelemből meg tudtál élni eddig, hát akkor ezután is menni fog egy kicsit kisebb szinten. Nem igazán értette meg, mit is akartam neki mondani, mert ő ledolgozta az életét és mindig fizetett adót meg járulékot. Na ja, de mennyit?
Adamsky1976
Adamsky1976 2019. 12. 07. 13:55
Előzmény: #53682  Törölt felhasználó
#53684
Én erre  kerestem rá. Mi is néztünk arrafelé házakat 2017-ben. Jó áron szép házak voltak. https://www.google.com/search?hl=en&q=csob%C3%A1nka+cig%C3%A1ny&meta=
impudent 2019. 12. 07. 13:51
Előzmény: #53682  Törölt felhasználó
#53683
Elmentem pestujhelyre mar ott erezni az egett szagot.
Csobanka sose volt jo hely es nem is lesz de a befektetes vonzonak tunt.
Aki jo levegot akar annak a szabi hegyre kell menni de Budan mar jobbak altalaban az egeszsegi viszonyok leszamitva az autos reszeket.
Törölt felhasználó 2019. 12. 07. 13:36
Előzmény: #53642  impudent
#53682
Akkor Csobanka is ezert esett ki?
Bar szerintem eg es fold a ketto(egyreszt csobanka egy volgyben van, igy ott telen a levegominoseg biztos csodas, masreszt onnan bebumlizni biztos finom lehet, kulonosen telen), de erdekel te mit mondasz.
Tolunk 9 perc kocsival a deli, csobankarol meg esetleg ennyi ido alatt ersz el vmi borzadaly foutat, a tomegkozlekedesrol nem beszelve.
mpagnes 2019. 12. 07. 13:28
Előzmény: #53675  koba_k
#53681
Ezt a számlát a fogadó országoknak kellene fizetni. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek