Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
terelemel 2019. 11. 28. 07:51
Előzmény: #52817  NemethSzilard
#52820
Szerintetek amikor 4-7 éven belül elkezdenek sorra tömegesen jönni a meg nem született gyerekek miatt a babaváró / csok bedőlések, valóban kőkeményen be lesz hajtva a pénz rajtuk (az kb brutál csőd), vagy lesznek "babaváró/csok károsult" mentések?
franc0 2019. 11. 28. 06:14
Előzmény: #52816  berlini
#52819
A magyar ember az átlagnál bizalmatlanabb. Ezt azt is okozza, hogy a magyar fogyasztói bizalom a gazdasági ciklusban 2-3 évvel van lemaradva. 
Tehát mire mondjuk a nyugat európai gazdaság elkezd kilábalni, nálunk még mély letargia van. 
Viszont amikor nálunk ezerrel pörög az újautó biznisz, ideje szép lassan leépítgetni a részvény longokat...
A magyar a nullás chfes suzukikat kétpofára zabálta 2007-ben ugye emlékszünk...
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 28. 05:35
Előzmény: #52816  berlini
#52818
Audi, BMW es Daimler m8nd költség es letszamkonszolidacion megy keresztül, ezek tények. De mit mondjak meg, mondjuk Hankok leállás vagy a Continental 5000 elbocsájtását? Lehet hogy a supply chain miatt varsz, nem tudom...
NemethSzilard
NemethSzilard 2019. 11. 28. 02:11
Előzmény: #52791  berlini
#52817
Az ingatlan árak be fognak szakadni... Lehet hogy te nem tudod elképzelni de ez semmin nem változtat... Lefelé rengeteg tér van felfelé meg már egyáltalán nincs...
Család támogatások kivezetésével eshetne 40-50%ot
Alapkamat emelésével 40-50-60-70%ot
2.5% 3% 3.5% 4% emelesenel... 
Nevetséges a mai szint fenntarthatlan és már most is zuhan az ár a fentiek nélkül is...
Egyszerűen a saját súlyától is összerogy az ingatlanpiac...
Nem lesz mindig oligarcha kormány... Meg lesz remek a böjtje mint mindig....
Mikor fent van senki nem hiszi hogy leeshet mikor lent van kételkednek az emelkedésben...
Pedig csak a változás állandó!!!
berlini
berlini 2019. 11. 28. 00:00
Előzmény: #52799  Gaguse
#52816
Ha jól emlékszem valamikor áprilisban figyelmeztettél bennünket, hogy a magyar húzó ágazat az autóipar már most válságba megy. Emlitetted, hogy te is egy beszállitónál dolgozol és érezhető a recesszió.
Azóta olvastam pár gyorsjelentést, Volkswagentől, BMW-től és ott nem láttam válság jeleit.
Kocsi vásárlás ügyében járjuk a várost már 2 hete. (Családtagé lesz). A kiválasztott felszereltséggel még mindig versenyben van egy Volkswagen (T-Roc) , egy Skoda (Karoq) és egy Suzuki (S-Cross). 
Azzal képesztenek el a kereskedők, hogy a készlet minimális ezekből és rendelésre kb áprilisban (?) lesz meg a kivánt autó. Merthogy a kapacitások ki vannak használva. (Tehát nem azért mert a kocsihoz szükséges vasércet most rendelik meg egy kinai bányából.) Olyan nagy nem lehet a válság akkor.
(Amit én szeretnék venni arra meg még rendelést sem vesznek fel, de az más kategória, az egy új tipus lesz, azt még megértem.)
Vortex 2019. 11. 27. 23:53
Előzmény: #52813  berlini
#52815
Az elmúlt években is volt, aki adott el lakást. Pedig emelkedtek az árak.
Kérdezhetnénk ki az a hülye aki eladja, amikor fél év múlva már többet ér?
Mégis volt aki eladta. És még MÁP sem volt.
Hidd el, lesz aki el fog adni. A tényleges tranzakciók alakítják a piacot. Nem az álmodozók.
A kérdés, hogy ezek a tranzakciók milyen áron fognak megköttetni.
De már kezdenek megjelenni az elhalasztott eladások.
berlini
berlini 2019. 11. 27. 23:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#52814
Sajnos Európában ez a jellemző.
Én a pénzem többségét részvényben tartom, de én vagyok a kevés kivétel egyike.
berlini
berlini 2019. 11. 27. 23:02
Előzmény: #52793  1kor13
#52813
Értem.
Te tehát nem befektetőkről irtaál, hanem a másik kategóriáról, aki saját lakásban lakik.
Mennyire életszerű az, hogy egy ilyen eladja a lakását és albérletbe költözik, mert azt hiszi, hogy jobban jár, ha a leadózott vételár a MÁP+ -ban jobban kamatozik mintha a pénzt a lakásában tartotta volna.
Nos én ezt egy elképzelhető elméleti esetnek tartom.
Bocsánat elme esetet akartam irni. Igy ugyanis normális ember nem játszik a pénzével, egzisztenciájával.
Vagy te ezt csinálod?
Bandi_ujonc 2019. 11. 27. 19:37
Előzmény: #52810  tihamer
#52812
És a garázs furdolefolyobol nem kell kihalaszni a bérlő hajszalait, ahogy impudent helyesen ravilagitott a lakaskiadas arnyoldalara. Persze van aki szeret idegenekkel órákat locsifecsizni, annak ez sem jelenthet problémát. 
A lényeg, a garázs okos választásnak tűnik. 
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 11. 27. 18:00
Előzmény: #52799  Gaguse
#52811
Egy jó ötven százalék szerintem is benne lehet, de hosszú távon azért a lakásárak növekedése az átlagbérhez van kötve, ami a rendszerváltás utáni alacsony bázis miatt csak az elmúlt húsz évben az ötszörösére nőtt. Véleményem szerint nincs már negyed ekkora tartalék sem a bérekben, hacsak nem gondoljuk azt, hogy 20 év múlva az osztrák viszonylatban egyébként valóban szegényebbnek számító burgenlandiak fognak átjárni a mi határ menti falvainkba. 
tihamer
tihamer 2019. 11. 27. 17:50
Előzmény: #52807  Ebadta
#52810
Nekem ezért vannak garázsaim is a portfóliómban. Jóval likvidebbek -még válság alatt is- mint a lakásaim. 
Ebadta
Ebadta 2019. 11. 27. 15:56
#52809
Van olyan megbízható cég Bpen aki generálkivitelezéssel felújít egy lakást? 
Olyan kéne h doaadom a kulcsot és szólnak, ha kész.
Kicsigesztenye999 2019. 11. 27. 15:52
Előzmény: #52807  Ebadta
#52808
De, azokat is viszik, mert a fővárosba csődül mindenki. Itt már nem leszünk kevesebben. De pest megyében sem.
Ebadta
Ebadta 2019. 11. 27. 15:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#52807
Biztos nem lesz jobb a hozam, de egy likvidebb befektetés, ha beüt a krach akkor is el lehet adni és a kiadással sem lesz gond. Ha mindenki lakáskiadásból akar megélni, a Rákosborzasztón kínált lakások olcsón sem kellenek majd senkinek.
MrLajos 2019. 11. 27. 15:24
Törölt hozzászólás
#52806
elemerorsos 2019. 11. 27. 14:56
Előzmény: #52802  Criscito
#52805
Ez az otthon centrum üzleti modellje.
elemerorsos 2019. 11. 27. 14:55
Előzmény: #52796  Gaguse
#52804
Látod én ezért nem veszek ilyen kategóriájú lakásokat, hanem olyat, ahol a lokáció (belváros) adja az ingatlan árának a nagy részét. Ilyen lakásoknál sokkal kisebb az amortizáció, egy belvárosi, 60 milliós 50 m2-es lakást is annyiért újítasz fel, mint egy 30 milliós panelt, és ugyanannyi idő alatt lakják le, százalékosan viszont fele az amortizáció a belvárosi lakásnál. Meg pl hűtő, mosógép stb is ugyanannyiba kerül egy olcsó lakásba mint egy drágába. Ezért is fognak szerintem a panelek jobban beszakadni, ha gond van.
Kicsigesztenye999 2019. 11. 27. 14:53
Előzmény: #52802  Criscito
#52803
Persze, hogy ingatlanos.
Bár velük jobb egyezkedni mert a tulajok mentalitása visszatasztó amikor 5000 felkiáltójellel írják a hirdetésbe hogy ingatlanos ne keresse meg mindenki kapja be, 2 garázst is kötelező megvenni, legkülső kerületben 4 millió / db :D :D :D
Mindig azoka a tulajok egyébként a legagresszívabb pöcsfejek akik tizenix éve felvettek a lakásra 8 millió forintot, de kettőt nem sikerült nekik betörleszteni egy évtized alatt...
Criscito 2019. 11. 27. 14:38
Előzmény: #52801  Kicsigesztenye999
#52802
"Az 5 perccel előbbi kedvencem meg egy tök jó lehetőség jön hirdetésfigyelőbe, egyből hívom ahogy felekrült a hirtedés, és persze már "elkelt" de van egy nagyon hasonló (szar) is"
*
Ez gondolom ingatlanos volt. Felteszi a csali ingatlant, ami jó, de már elkelt, és ajánlgatja az elérhető sz@rt, ami szerinte "hasonló". Ezt én is szeretem. :)
Kicsigesztenye999 2019. 11. 27. 14:10
#52801
Amúgy pár hónapja azért nem tudtam megveni egy ÚJÉPÍTÉSŰ lakást, emrt FULL készpénzes vevőre vártak inkább hónapokig. Volt egy másik ahol természetesen csak akkor voltak érvényesek az árak ha mindent egybe kifizetsz. Az 5 perccel előbbi kedvencem meg egy tök jó lehetőség jön hirdetésfigyelőbe, egyből hívom ahogy felekrült a hirtedés, és persze már "elkelt" de van egy nagyon hasonló (szar) is.... De tavaly is mindig ez volt hogy hiába van angy önerőm, lecsúsztam mindenről mert  jó ajánlatokat elvitték a kp-sok.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek