Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 15. 09:17
Előzmény: #52132  DAXHU
#52140
igen, megnéztem a csopit én is, hát konkrétan meghalt a piac a kommentelők szerint. Nembaj, majd ezt is megmagyarázzák páran :D
Homoktövis 2019. 11. 15. 08:59
Előzmény: #52133  Criscito
#52139
Igen, meg arról is írnak, hogy nem azt kell közvetíteni, hogy túlárazott a panel, meg az egész piac, mert akkor ők miből fognak megélni... 
Gaguse
Gaguse 2019. 11. 15. 08:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#52138
így igaz, mi 160-180 ezer ft-t költünk csak kajára havonta ;)
MrLajos 2019. 11. 15. 07:10
Törölt hozzászólás
#52137
1kor13
1kor13 2019. 11. 15. 00:12
Előzmény: #52131  Criscito
#52136
Na a nyugdíjkötvény az még oda fog b*szni, de rendesen, pláne, hogy nem a fiatalok vannak túlsúlyban a kisbüfik között. 
***
Milyen ingatlanos csoportokba lehet "csak úgy", nem ingatlanosként belépni? 
Törölt felhasználó 2019. 11. 14. 21:13
Előzmény: #52132  DAXHU
#52135

Lehet, hogy a végén veszek 2db 50-est a 20-23m sávban, mert a kiindulási pontom azt volt, hogy kb 200e legyen a bruttó bevételem egy 3 külön szobás 35-40m tégla kéglivel, de 2 kéglivel könnyedén teljesítem az arányosan magasabb 230e bevételi célt. Aztán már csak a hitelt kell kipörgetnem 10 év alatt és utána 2 kéglivel (1-et gyerekek kapnak) már gyakorlatilag el lehet élni, ha a munkám befuccsol, akkor is.
Egy dolgot kéne még tisztábban látnom, hogy ne essen nagyon ezen szintek alá a panel ára, ami elég valószínű egyébként, de még nem "érzem" ezt a dolgot. Kell még infót gyűjtenem. Meg most tényleg nem kell kapkodni. A map+ igazi előnye, hogy látható kamatot ad, tehát nem kell kapkodni, jó helyen van a zsé.
Meg jó lenne a 13-ban maradnom, mert ezt a környéket ismerem, de a 4,14,15 is jöhet.
A paneleket nem ismerem,  nagyon régen laktam panelben, az is 4 emeletes volt, ami sokak szerint nem igazi panel feeling :) Van több paneles ismerősöm, majd összefutok velük és átbeszéljük.
sakal83 2019. 11. 14. 20:42
Előzmény: #52132  DAXHU
#52134
Azert 20m alatti arakat senki ne varjon egyhamar. Egyebkent nem is csodalom a iiiban 48-55 nm kozott 832db hirdetes van ugyanolyan keglibol. Nem keves.
Criscito 2019. 11. 14. 20:23
Előzmény: #52132  DAXHU
#52133
:) Pont erről írtam. 
DAXHU 2019. 11. 14. 20:21
Előzmény: #52128  Törölt felhasználó
#52132
A kalmár kantin fb csoportban már pangásról és a panel áraj csökkenéséről csiripel a "szakma".
Criscito 2019. 11. 14. 20:20
#52131
Ingatlanos csoportban ma a panel volt a téma. Többen is hozzászóltak, az ország több pontjáról. Gyakorlatilag nem keresi senki sem ilyen áron a lakásokat. Van olyan "vevő", aki eljön megnézni, majd azzal távozik, hogy majd visszajön fél év múlva, mert úgyis lefelé mutat most a trend. Egy olyan ingatlanos is írt, akinek 25 hirdetése fut egyszerre, de napok óta nem csörög a telefonja ... Hát. Ez bedöglött rendesen. És néhány hónap múlva jön a nyugdíjkötvény! Az lesz majd igazán a szép. Gyanítom magasabb kamattal fog kecsegtetni, mint a MÁP+. Gyakorlatilag az embereknek eszükbe sem fog jutni ingatlanba fektetni, pedig júliusig ez volt a tuti. 
hunor555
hunor555 2019. 11. 14. 19:13
Előzmény: #52111  Törölt felhasználó
#52130
Nem kell enapló, most meg ez... jól hangzik. A végén Viktorék tényleg a csórókat kezdik el támogatni? Érdekes még pénz se kell hozzá...
Teszi 2019. 11. 14. 18:49
Előzmény: #52128  Törölt felhasználó
#52129
Az ingatlanvásárlás mindig kockázat, ami az alkalmi vételekre fokozottan igaz.
Tudniuk kellett (vagy kellett volna), hogy ott a XII. kerületben 60-ért nem kapnak telket. Szégyellheti magát minden érintett, aki részt vett a tranzakcióban.
Törölt felhasználó 2019. 11. 14. 16:46
Előzmény: #52127  Vortex
#52128

Továbbra is azt tudom mondani, ha jól árazott kéglire vadászol, lesz konkurrenciád, minden kis előny számíthat. Ha 30mért kívánsz panelt venni, akkor válogathatsz kedvedre, ameddig csak tetszik, te irányítasz.
Ha jól árazottat keresel, akkor meg ennyi extra kockázat van a folyamatban, de ügyvéddel lehet beszélni és az ő segítsége a kockázat legnagyobb részét kizárja. Mindent nem.
Eladóként meg ha van végre valahára egy vevőd, akkor miért ne ajánlanád fel neki a foglalót, mint lehetőség? Mert ciki?
Én is tartok a jogtól valamennyire, de hát baszki ez a foglalós papír egy sablon igazából. Nekem akkoriban összerakta az ügyvéd egy huszasért. Jó is, hogy beszélünk róla, mert megkérem, hogy nézze át és frissítse, ha kell, szerintem egy újabb 20-as lesz maximum,  talán 10, nem több.
Volt nemrégen egy cikk a házaspárról, akiket átqrtak egy 60m-os telekkel. Ügyvéd, ingatlanos, mindenki volt a processzben és mégis. Sőt be is jegyezték a tulajdon jogukat, csak az igazi osztrák tulaj megjelent és megkérdezte, hogy ez most mi a phasz? Pikk pakk visszaírták a nevére a telket és még az a szerencse, hogy nem kezdtek építkezni még.
Nem a foglaló miatt fognak átqrni, a csalók többsége  a kégli árát akarja lenyúlni nem a foglalót.
Vortex 2019. 11. 14. 16:21
Előzmény: #52122  Törölt felhasználó
#52127
Pénzt csak ügyvéddel átadni.
Ha jönnek még hárman megnézni, hadd jöjjenek.
Mondhatja nekik, hogy már le van foglalva. Ha mégsem jön össze a bolt, hívja a másodikat.
Ha sorban állnak nem lehet gond.
De ha valaki nem tudja megvárni az ügyvédet, az adja el nyugodtan másnak.
Teszi 2019. 11. 14. 16:07
Előzmény: #52122  Törölt felhasználó
#52126
Teljesen értem az érvelésed és azt is, hogy működhet élesben a dolog, de ha rosszhiszemű eladó lennék (nem vagyok), semmire nem mennél egy ilyen foglalóval. Fogadjunk, hogy találok olyan feltételt, hogy menekülni akarsz az üzlettől és még a pénzed is nálam van. :)
sakal83 2019. 11. 14. 16:03
Előzmény: #52122  Törölt felhasználó
#52125
illetve nem is szeretek ezért lakás "tulajdonossal" tárgyalni, már írtam is erről. Olyan szinten kicsinyes a 90%-a, hogy hátamon feláll a szőr. volt olyan, aki elbúcsúzott a lakásától és a lelkemre kötötte, hogy ne bántsam a beépített tolóajtónak csúfolt förmedvényt, mert nagyon drágán csináltatta:) A kölönös kedvencem, aki pénzt akar kérni a bútorkért:) Több ehlyen úgy kezdtem, hogy vinném alku nélkül, de ha a bútor marad akkor alku on:) Hányszor jártam úgy, hogy megállapodtunk az eladóval, és nem adta el... te jó ég. Még jó, hogy nem adtam foglalót sajtcetlin:) Tuti elverte volna, én meg futhattam volna a pénz után...
sakal83 2019. 11. 14. 15:57
Előzmény: #52122  Törölt felhasználó
#52124
Persze megértem amit írsz, de épp ez a lényeg, hogy 500k-val mit kezdjek, amiben nincsenek leírva a pontos feltételek? Eláll ugyanúgy, és kéri vissza, kitalál ezt-azt. Én 500k-ért nem mászkálnék bíróságokra az biztos. És 3-4 hétig ugynúgy fenntartja az eladást ha komolytalan. Van 2 napja az ügyvédig, ahol mehet a foglaló ügyvéd előtt pontos feltételekkel. Vagy ha akar valamit, akkor aznap is szerződhetünk:)
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 11. 14. 15:56
#52123
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20191114/orban-viktor-csaloka-a-magyar-novekedes-jon-az-uj-csomag-407131
"REMÉNYEI SZERINT JÖVŐRE LESZ EGY MÁSODIK CSALÁDVÉDELMI AKCIÓTERV IS, NOVÁK KATALIN CSALÁD- ÉS IFJÚSÁGÜGYI ÁLLAMTITKÁR EZEN DOLGOZIK."
Törölt felhasználó 2019. 11. 14. 15:39
Előzmény: #52121  sakal83
#52122

Ez mind szép és tankönyvbe illő dolog, hogy 2 ember hogyan kéne üzleteljen egy ideális világban. Amikor viszont egyedi vételekre vadászol és szó szerint a másik vevőnek adod a kezébe a kilincset és tényleg nem a paráztatás miatt mondja az ingatlanos, hogy ma még jönnek 3-an megnézni akkor a kp ad ugyan némi előnyt de ha szöszmötölsz a foglalóval, mert nem, mert én nem olyan vagyok és hogy néz ki, akkor jó eséllyel más valaki fogja a kéglit elvinni.
Én amikor eladó voltam én mindig megmondtam a vevőnek, ha kell neki komolyan, akkor foglalózzunk vagy akkor addig árulom, amíg nem mondja azt, hogy tudja adni a pénzt.
Úgy látszik neked még nem léptek le nagy hangú ígérgető vevőid, mert van belőlük bőven. Különben megtanultad volna, hogy a foglaló az eladónak is előnyös, ha tényleg el akarja adni a kéglit.
Egyébként meg egy teljesen fair dolog, mindkét felet kordában tartja. Most az, hogy te nem tartod lovagiasnak meg cikinek gondolod, hát nem egy üzleti gondolkodás most.
sakal83 2019. 11. 14. 15:25
Előzmény: #52119  Törölt felhasználó
#52121
én is hoszek a foglaló ereében, de csak ügyféd előtt az adávételinél egyben. + már bocsáss meg, de ha én eladóként valamit megígérek, és nem tartom, akkor egy szar alak vagyok. Vevőként meg ha egy olyan eladóval állok szembe, akivel nem tudok kézbecsapással üzletet kötni, és azonnal pénzt akar adásvételi nélkül, vagy ha eladja másnak +200k-ért, jobb is, hogy nem megy végbe az adásvétel. A tapasztaltom szerint az a legjobb, ha két ember kézbecsap és az ügyvédek papíroznak. Ha valakik nem így működnek, azokkal baj van. A legutolsó lakásomnál mindenképp adni akartak pénzt. Pedig 6X mondtam, hogy no way. Nyaralok, addig az ügyvédek irogassanak:) Nagyon tolták, de nem fogadtam el. Indok: nehogy eladjam másnak... Na ez volt a leggázabb ügyletem ezt követően. Gyakorlatilag olan szintem voltak paranoiásak, hogy még a szerződéskötés előtti órában is átirogatták a papaírt egy KP-s ügyletnél! Végeén azt kellett mondanom, hogy, ha a helyszínen egy betűt is eltér, akkor felállok. És beszartok: Átírták... Csak azért nem álltam fel, mert számítottam a módosításra:) Ja és azóta is nekem jönnek a számlák:)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek