Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 11. 10. 15:43
Előzmény: #51799  vincit
#51800
Én se igazán látom át, hogy Tibor élettörténete mennyiben releváns az ingatlanárak alakulása szempontjából.
vincit 2019. 11. 10. 15:23
#51799
Nem lehetne az első lakásvásárlóknak egy topicot csinálni, s ott megbeszélni ügyes bajos dolgaitokat? Miként juthattok első lakáshoz , meg ott acsarkodni. Itt meg továbbra is ingatlanpiaccal foglalkozni.
Törölt felhasználó 2019. 11. 10. 15:22
Előzmény: #51792  sakal83
#51798
Igen. Kezdőlöketet mi is kaptunk anno. Apósoméktól telket és sok-sok segítséget az építkezéshez (akkoriban a rokonság 1 kőműves vezetésével felépített egy nagy családi házat), szüleimtől pedig az összes téglát és egyéb anyagi segítséget. Szerintem ez egyáltalán nem szégyen, hiszen szülőként én is minden segítséget megadok a gyermekeimnek. Pár év múlva válás, majd ki-ki folytatta az életét. Én a két gyerekkel együtt. Azóta közel 30 év telt el. Sokkal többet dolgoztam napi 8-10 óránál. Soha nem voltam beteg, ha megfáztam, ugyanúgy dolgoztam. Ez alatt az idő alatt, mindkét gyermekemnek saját lakást hoztam össze, bebútorozva és egy-egy kocsit. Tudjátok hogyan? Munkával. Én nem jártam nyaralni, síelni, bulizgatni. Mindig csak dolgoztam. Szerencsére imádom a munkámat. Most talán az egyik gyerek átveszi a vállalkozást. Talán.. Még persze csak besegít, de a cél, hogy kb. 10 év múlva teljesen átvegye. Már kezdek elfáradni, de megérte. Nekem az életem a gyermekeimről szólt és persze a szüleimről, akiknek szintén igyekszem mindent megadni, hiszen nélkülük nem értem volna ezt el, ahol ma tartok. Akkor pihentem, ha a gyerekek nyaraltak, helyettem is. Majd kiderül, hogy jól csináltam-e....
MrLajos 2019. 11. 10. 14:57
Törölt hozzászólás
#51797
MrLajos 2019. 11. 10. 14:38
Törölt hozzászólás
#51796
MrLajos 2019. 11. 10. 14:36
Törölt hozzászólás
#51795
sakal83 2019. 11. 10. 14:27
Előzmény: #51793  sakal83
#51794
Marmint azoknak akiknak itt tobb kegije van. Mert egyik sem beleult:) nekem egyed Ncseed santit mert amit elmondott az nagyin magas jovedelembol volt kivitelezheto.!
sakal83 2019. 11. 10. 14:25
Előzmény: #51792  sakal83
#51793
Ja. Es egyik sem balfasz mert tudtak es eltek is a lehetoseggel!! Ahogy Te is latod h. Tobbet kell keresni mint mas. Csak ez lehet az ut!
sakal83 2019. 11. 10. 14:23
Előzmény: #51790  Kicsigesztenye999
#51792
Ne idegeskedj. Ertheto az allaspontja mert a szemszigebol logikus. Mindenki a sajat utja tartja sikeresnek peldanak stb. Selfmade nagyon keves van itt a forumon vagy barhol. Egyebkent o is dicserendo mert sokan beleragadnak a kapott lakasba oszt ennyi. 
Akinek itt tobb lakasa van ujra leirom: kapott kezdoloketet vagy lakast es mellette avg feleti jovedelem. A masik eset a jo biznisz. Mashogy nem is menne. 
dioc 2019. 11. 10. 14:23
#51791
Nem értem, h mi ez a lincshangulat? Milyen alapon? Hogy Urambocsá' Tibornak segített az apja? És? 
Attól ő még szupergazdag? 
Nekem sem tetszik minden Tiborban, de egyáltalán nem apuci kedvence, le is tett valamit az asztalra.
Én olyan családot is ismerek, ahol egyik gyerek sem dolgozik és még nem is dolgozott soha, mert apuci eltartja őket. Felélik a vagyont. Ez a szégyen, nem az, hogyha valaki örököl, de melózik mellette.
Hogy arcoskodik néha? Na bumm! Érdemi hozzászólásai vannak! Nézzétek meg impudent parasztozását, meg az újdonsült DK-s aktivistánkat...
Tibor ehhez képest szerintem jól gazdálkodott a lehetőségekkel, nem hiszem, h miatta kellene kitörnie egy új bolsevik forradalomnak és deportálni Tibor családját a Gulágra... 
Kicsigesztenye999 2019. 11. 10. 14:14
Előzmény: #51789  Kicsigesztenye999
#51790
Na de en nem is hergelem magam mert ez az “ember” egyszeruen nem.... de nem irom ki, mert ugyis mindjart fut a modikhoz bannert. Eleg vilagos hogy csak o hiszi itt el, hogy barmit is elert magatol. Igazabol mar nem is irigylek tole semmit, inkabb a nehez kezdet, mint hogy ilyen legyek. 
Kicsigesztenye999 2019. 11. 10. 14:10
Előzmény: #51785  Törölt felhasználó
#51789
Kösz de én nem csinálol hyereket ennyi penzert..
Mi vaaan? Elobb szamoltam ki. Tudod en nem vagyok olyan bena mint TE, nekem nem toltak aemmit a seggem ala, fizetem a kolemeny lakbert megsme kell vizen elnem, es tobb onerot raktam esdig ossze, mint amennyit te valaha eletedben! Na erre varjal gombot kisapam. Es akkor meg vegyek fel 10 eves hitelt egy olyan panelgarzonra amit te anno csak ugy megkaptal a paptol? A szanalomfaktorodat mutatja hogy meg igy is tobbet takaritok meg huszonevesen, mint te. Annyira gaz vagy, es a leggazbb hogy eszre sem feszed, fel sem fogod. 
1kor13
1kor13 2019. 11. 10. 14:08
Előzmény: #51786  RealistaPista
#51788
A múltkor már leírta, hogy a feleségével akkora onmegtartoztatasban vannak, hogy ha az asszonyra rájön, akkor kiszornak pár milliot az ablakon, mert nincsenek a bútorok fengsuiban. Évenkénti lakberendezes vagy mi...
RealistaPista 2019. 11. 10. 14:06
Előzmény: #51785  Törölt felhasználó
#51787
En nem irigyellek, nem is jarok ide sirni. Azzal sincs baj,hogy ekkora elonnyel indultal, sokan megtobbet kaptak.
Azzal van a baj, hogy osztod az eszt, mintha magadtol barmit elertel volna.
RealistaPista 2019. 11. 10. 14:04
Előzmény: #51780  Törölt felhasználó
#51786
Neked is marhara kaparni kellett az ertekes lakasert. Ne haragudj de teljesen hiteltelen vagy.
Lehet, hogy a fovarosi szuletesueknel termeszetes hogy anyuci apuci alatol egy lakast, ezek szerint videki ismeroseid nem nagyon vannak. A nagy onmegtartoztatasoddal 40 eves korodra egy egyszobas garzon sajat erobol is osszejott volna.gratulalok,ha mas nem is ment magadtol de legalabb elhitetni sikerult hogy mekkora kiraly vagy. 3-4 ev alatt,jo fizuval az onero jon ossze egy normalis pecora,de meg kaptal egy tehermenteset. Ez 12-15 ev elony.
Törölt felhasználó 2019. 11. 10. 14:01
Előzmény: #51779  Kicsigesztenye999
#51785

Házasodj meg és mard fel a babavárót és megkaptad az önerőt. Ha nekem ilyen lehetőségem lett volna akkoriban. Vagy sírjál tovább, hogy neked milyen rossz. Vagy éljél te is kenyéren meg vízen évekig és akkor lesz önerőd.
Utána meg a hosszú lejáratú hitel a megoldás vagy vársz a csodára. Végül is te döntesz.
Budai háromszobás, na persze. Miközben megtakarítasz mennyit is havonta?
Amúgy se nagyon értem a hőbörészést, a 2000 utáni időszakban a panelgarzonok ára nem igazán szárnyalt, inkább stagnált. A tégla lakások ára meg 2004 után stagnált be eléggé. Ezekből nem nagyon lehetett nagy nyereséget kivenni. Az nem az a korszak volt, mindenki újba akart menni, támogatott hitellel először, utána meg chf hitellel. Na én azt a részét hagytam ki szerencsére a kalandnak.
Egyedül ami látható hasznot hozott volna akkoriban a saját építés, de azt én nem tudtam bevállalni. Egyébként a telkek akkoriban is elég húzós áron voltak, ha a lakásárakhoz nézem.
1kor13
1kor13 2019. 11. 10. 14:00
Előzmény: #51782  Kicsigesztenye999
#51784
Az, hogy felvesznek egy hitelt, amit aztán nem tudnak törleszteni az priceless. És nem fogja fel, hogy mekkora mázlija volt, hogy át tudta utemezni.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 11. 10. 13:59
Előzmény: #51782  Kicsigesztenye999
#51783
Valóban bicskanyitogató. 
Kicsigesztenye999 2019. 11. 10. 13:55
Előzmény: #51780  Törölt felhasználó
#51782
Aha, szoval szereztunk onerot, illetve takaritsunk meg PONT UGY AHOGYAN TE IS TETTED? Komolyan fejezd mar be mert ez verlazito. Visszataszito vagy emberileg.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 11. 10. 13:54
Előzmény: #51777  Kicsigesztenye999
#51781
Nem kéne erőltetni ezt a stílust. Ettől függetlenül szentül meg voltam győződve arról, hogy Tibor egy amolyan igazi "self-made man", ezért is meri ajánlgatja a kevésbé szerencséseknek a 20 éves hitelre vett másfél szobás paneleket. Így azért kicsit már más a leányzó fekvése.  

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek