Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MrLajos 2019. 11. 09. 13:18
Törölt hozzászólás
#51720
impudent 2019. 11. 09. 13:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#51719
Olyan helyre jar kajolni ahol ingyenebed van.
tihamer
tihamer 2019. 11. 09. 12:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#51718

Nos, erre képes az irigység.
Megjegyzem nem én irogatok több nick néven, ha valami nem stimmel MrLajos, whöler, stb, stb.
Most befejeztem egyelőre, elmentem ebédelni egy kellemes étterembe.
johai 2019. 11. 09. 12:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#51717
Azert adtam savot hogy a minoseget kiemelje,termeszetesen a felijjitott lakasok voltak a savteton.
Eladokiado.hu 2008 majus 5-15 szama alapjan.
MrLajos 2019. 11. 09. 12:28
Törölt hozzászólás
#51716
wawa1 2019. 11. 09. 12:19
Törölt hozzászólás
#51715
johai 2019. 11. 09. 12:14
Előzmény: #51711  impudent
#51714
Igy van,zugloban 10-13 kozott mozogtak 2008-majusi arak,50-60nm-es lakasokra vonatkoztatva.
Kijebb 7-10 kozott.
Akarhogy nezem triplazas ez.
""
Belvaros 5-6 ker meg ennel is tobb,es 2008 korul ujepitesu 40 nm korulit is kaptal 10 alatt mondjuk kobanyan vagy a 18 kerben.....aztan ezek az arak estek le a valsagban kb 30%-ot,ugy hogy mar angyalfoldon is befizethettel egy kis ujepitesu lakasra 10 korul:)
Tahi ut kornyeken  vagy 2 evig ki volt teve a tabla,mindennap beleutkoztem,meg csodalkoztam is hogy 200e korul volt egy nm,ami most ugy 1 milla angyalfoldon.
tihamer
tihamer 2019. 11. 09. 11:46
Előzmény: #51712  tihamer
#51713

https://www.youtube.com/watch?v=7o1kDvxrOpM
"Elég sok minden történt az elmúlt hónapokban ami a pénzügyi rendszert illeti. Veheted ezt a videót egy hírcsokornak is monetáris témában.
Szó lesz majd arról mi a reset, zöld QE program, fiat pénzek, repo market, likviditáshiány, bankos vészjelzések, Libra, SDR, arany, pénz leértékelése, reáleszközök és globális felmelegedés elleni új front. Végül: nem árulok aranyat, viszont tudást igen.
Mielőtt arany vagy más eszköz vásárlására adod a fejed, kérlek tanulj róla, nézz utána magad is ezeknek, értsd meg!"
tihamer
tihamer 2019. 11. 09. 11:39
#51712

Így keress többet egy kis odafigyeléssel! Ne hagyd magad lehúzni! (ETF) - Pénzügyi Fitnesz 134
.
https://www.youtube.com/watch?v=v0PACy-zgoc
impudent 2019. 11. 09. 11:39
Előzmény: #51710  johai
#51711
Szerintem csak duplazodtak.
 Neztem az arakat nem lehetett venni 50 es panelt csak 13 tol.
Romosat kaptal 10 ert.
johai 2019. 11. 09. 11:32
Előzmény: #51708  impudent
#51710
Elfeledkeztek arrol hogy ez a statisztika orszagos,es nem fovarosi.
Marpedig itt a fovarosi lufirol beszelunk,nem a szabolcsi arazasrol.
''
Megegyszer leszogezem 2007-es hirdetesek alapjan,pesten triplazodtak a panel arak,budan is.
Az viszont valoban ugy van hogy egy pestulyhelyi csaladi hazat 2007-ben 50 korul vettek meg talan,most meg 60 korul,de ezek mar az atlagos fizetokepessegi szintet utik.
Ezert van anomalia a piacon,befagyas kozeli allapot.
Mindenki felulre nez,az pedig nagy baj.
tihamer
tihamer 2019. 11. 09. 11:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#51709

"gyuecsány mikor épített oligarcha hálózatot?"
Nem tudom ki az a gyuecsány.
Egyébkéni itt fejezem be a politizálást, maradjunk az ingatlanoknál:
https://novekedes.hu/interju/most-videken-jon-a-nagy-ingatlan-aremelkedes""
Az ingatlanpiac tekintetében optimisták vagyunk a következő pár évre nézve, várhatóan folytatódhat az áremelkedés.
Makrogazdasági oldalról az ingatlanárak emelkedését támogatja a robosztus gazdasági növekedés, a dinamikus béremelkedés"
"Regionális bontásban az áremelkedés jellemzően legelőször a főváros belső kerületeiből indul, amely az idő múlásával fokozatosan átterjed a külső kerületekre, illetve ezt követően a vidéki területekre.
Van tehát egy fáziskésés Budapest és vidék között."
impudent 2019. 11. 09. 11:16
Előzmény: #51703  impudent
#51708
Ha eltekintunk a 2013 as totalis aljtol.
Es 2004 tol nezzuk az arakat akkor lathatjuk a legtobb lakas meg a mai arakon se hozta meg a kamatokat se csak akkor ha kiadtak.
A lakasok alig par szazaleka dragult extrem mertekben.
Az mas kerdes lehet nem a 2004 hez kellene viszonyitani.
Mivel Magyarorszag sajnos ugyanolyan szar hely mint volt ezert a mostani arak jellemzoen duplak a realishoz kepest.
Ha valos piac es valos tarsadalmi viszonyok gazdasagi viszonyok lesznek es nem kirakatpolitika akkor lesznek a mai arak realisak.
De ennek eselye jelenleg zero
8920309 2019. 11. 09. 11:16
Törölt hozzászólás
#51707
tihamer
tihamer 2019. 11. 09. 11:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#51706
"igaza van
tapossuk ela zorbántőkét"
Szerintetek A háttérből irányító Gyurcsány jobb lenne.
 De hamar felejtetek!
tihamer
tihamer 2019. 11. 09. 11:10
Előzmény: #51699  lohran
#51705

https://www.politicalcapital.hu/konyvtar.php?article_read=1&article_id=1122
"Gyurcsány szinte ingyen jutott hozzá a balatoni villához,
a budapesti Képviselői Klub pedig az állam 100 millió forintos beruházása után mindössze 11 millió forintért került a miniszter volt cégének tulajdonába"
"Gyurcsány Ferenc ingatlanügyeit kritizálta Jánosi György MSZP országos választmányi elnök is,
szerinte néhányan igazi munka nélkül jutottak vagyonhoz, hatalomhoz."
"- az állam egy színlelt szerződéssel odaajándékozta Gyurcsány úrnak egy értékes ingatlanát."
"- Gyurcsány az a KISZ KB-sből állami bankhitel révén multimilliárdossá avanzsált harmadik utas 'szociáldemokrata' politikus, aki - régi elvtárs barátja aktív közreműködésével - szerzett magának (tízéves kamatmentes részletre, lízingkonstrukcióval) az államtól egy kormányzati üdülőt, majd nem sokkal később az éves lízingdíj mértékével megegyező éves bérleti díjért kiadta árendába az államnak a nyaralót;2
"- vállalkozón, üzletemberen a többség olyasvalakit ért, akinek vannak jó ötletei, van fantáziája, ügyessége, mer és tud kockáztatni; Gyurcsány esetében azonban - legalábbis az öszödi és a Szemere utcai ingatlan esetében - ilyen erények nem szükségeltettek; az ő 'érdeme', hogy megfelelő információkkal és kapcsolatokkal rendelkezett. Olyan lehetőséget használt ki, amelyről más nemigen tudhatott, olyat, amelyet - az ingatlan visszabérlése - feltehetőleg kifejezetten az ő számára teremtettek;"
Konklúzió:
- a balliberális médiaértelmiség makacs módon antikapitalista,
amely teljességgel diszfunkcionális, ha ugyanis meg akarjuk valósítani az olyan baloldali értékeket, mint a társadalmi egyenlőtlenségek növekedésnek megállítása, sőt csökkentése, a legrászorultabbak fokozott támogatása, az csak sikeres piacgazdaságban, nyersebben, kapitalizmusban lehetséges, márpedig ez elképzelhetetlen kapitalisták nélkül.
8920309 2019. 11. 09. 11:09
Törölt hozzászólás
#51704
impudent 2019. 11. 09. 11:06
Előzmény: #51702  Törölt felhasználó
#51703
Tegnap Pestimren voltam.
Van egy telek nem nagy.
Evekig hirdettek a kutyanak se kellett fout mellett.
Most azt is megvettek es megjelent egy folmunkagep.
Tarsashaz epul.
Na ebbol lattam hogy Mamoka tul koran szalhatott ki.
Törölt felhasználó 2019. 11. 09. 10:55
Előzmény: #51698  impudent
#51702
Akkor mar te is tovabbi aremelkedest varsz?
Mamoka elbokte a kiszallot? :)
tihamer
tihamer 2019. 11. 09. 10:49
Előzmény: #51699  lohran
#51701
Idézetek Tőled:"
Lakás/Ingatlan árak topik 2019. 09. 02. 21:19 #47872
Ez a fereg banda kiosztja a penzunket par tizezer embernek.Es meg ezt a penzt is mi fizetjuk.
Dupla hatranyba kerulunk.
Hanyingerem van ettol a csalard tamogatastol.
Lakás/Ingatlan árak topik 2019. 08. 05. 15:14 #45922 akkor jönne el a kánaán ha a sok élősködő zsíros tenyerű "gazdától" végre megszabadulnánk.
és normális alapokra helyeznék a mezőgazdaságot , a kenyér se lenne drágább és a sok féreg szipolyozó támogatott meg elmenne a gyárba  vagy a földekre dolgozni mint alkalmazott."
No comment!
Az biztos, hogy kommunista nem voltam, nem vagyok és soha nem is leszek!!!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek