Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2019. 10. 23. 19:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#50700
no de mi a fenének amikor ennél sokkal diszkrétebb módon is véghez lehet ezt vinni?
hisz hosszú évek óta negatív reálkamat-környezetben élünk...
az általad felvázolt nyílt "haircut" elképzelés szükségtelen és káros... 
nem is beszélve arról, hogy a BEVA által nem védett betétek esetében már be van ígérve a "haircut" (vmi 30 millió forint fölött, úgy rémlik)
ezen a ponton meglehetősen valószínűtlen a BEVA által védett pénzek nyílt lenyúlása
hogy miért?
a válasz egyszerű:
azon a ponton végképp összeomlana a bankrendszerbe vetett már egyébként is igen megfakult hit...
ez pedig óriási öngól...
olyan öngól amit még a pénzkivételi limittel sem lehet orvosolni, mivel innentől kezdve mindenki minden pénzt elköltene ami a kezéhez jut
lényegében bármire...
ergo
a korlátozások ellenére is robbanna a pénz forgási sebessége... 
Peti84
Peti84 2019. 10. 23. 19:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#50699
Ha tulkinalat alakul ki, akkor az a valami a ingatlan arak esese (jozan paraszti esz alapjan). A buapesti ingatlan dragulas beteg/torz (ilyen mertekü lufi  vilagban ritkan alkul ki). Aminek nagy siras lesz majd a vege, pl.: azoknak akik ebben a lufiban most olcsonak tuno hitellel jatszak a fejuket es veszik orrba-szajba a tulfujt aru ingatlanokat.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 23. 18:58
Törölt hozzászólás
#50698
lakni_kell_valahol 2019. 10. 23. 18:56
Törölt hozzászólás
#50697
Peti84
Peti84 2019. 10. 23. 18:41
Előzmény: #50695  impudent
#50696
Valaminek kell majd hogy tortenjen, mert rengeteg Budapesti keco kerul majd atadasra hamarosan (nagyon sok helyen 200-400 lakasos tarsashaz mar szerkezet kesz). Kinalat rengeteg lesz.
impudent 2019. 10. 23. 18:20
#50695
Mindenki megzavarodott ettol az emelkedestol.
A paraszt kacsingat a 100 millas ingatlanok fele persze hitelbol akarja becsokolni a meg meg sem szuletett kolykenek.
En kiszalltam ebbol a jatekbol.
Addig biztos nem veszek amig nem rendezodnek a sorok.
sakal83 2019. 10. 23. 15:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#50694
Meg a prudencia megemlitesetol is rettegsz:) felelmetes vagy:) de a te hatokorodon kivul minden legyen erkolcsos:) hihhhetelen:):):)
sakal83 2019. 10. 23. 15:06
Előzmény: #50692  sakal83
#50693
Ha valaki bator siman belevaghat ujra az epitkezesbe. Megrendeli az ablakot es a spanjaval berakatja stb...
sakal83 2019. 10. 23. 15:04
Előzmény: #50691  Gaguse
#50692
Ha jol ertem nem kell vezetni a naplot ergo csinalsz amit akarsz. Ha jol ertem! Ez azt jelenti h full feketen felhuzhatod ohne afa illetve egyeb szopatos ktg. Illetve te is megcsinalhatsz sok mindent.
Hogy mit jelent? Nem lesz telekarcsokkenes. Plusz a kivitelezok beruhazok szopoagra kerultek a csaladi hazaknal
Gaguse
Gaguse 2019. 10. 23. 14:38
Előzmény: #50689  sakal83
#50691
Vsz nem sok mindenben segít ez... vagy?
sakal83 2019. 10. 23. 14:36
Előzmény: #50671  Törölt felhasználó
#50690
az 1800nettó nem értem hogy jön ki:)
"Ha csak a teljes állásban dolgozókat vesszük számításba, akkor már zsugorodik a nők és a férfiak keresete közötti szakadék. A nők éves bruttó átlagkeresete Ausztriában 36,985 euró, a férfiaké pedig 43,838 euró – így a nőké a férfiakénak kb. 84,4%-a. "
Elég rossz vagy matekból:) és bécsben TÖBB az átlagkereset.
sakal83 2019. 10. 23. 14:35
Előzmény: #50688  lctlct
#50689
már nézem is a telkeket, amióta olvastam:)
lctlct 2019. 10. 23. 13:53
#50688
Ezt olvastátok már?
Az Otthonteremtési Program részeként 2016. január elsejétől már nem szükséges építési engedélyt kérni, hanem elég az új lakóépületek egyszerű bejelentése. Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján - a biztonság követelményének figyelembe vétele mellett -  a bürokratikus terhek további csökkentéséről döntött a kormány.Október közepétől nem kötelező az elektronikus építési napló vezetése, ha az építtető természetes személy az egyszerű bejelentéssel saját lakhatását szeretné biztosítani. A módosítás csak erre az építtetői körre vonatkozik, másoknak - így például ha az építtető gazdasági társaság vagy más számára történik az építés - továbbra is kötelező naplót vezetnie.Könnyebb lesz az építkező családok dolga akkor is, ha az egyszerű bejelentés során feltöltött dokumentációtól - bármilyen oknál fogva - eltérnek. Nekik a jövőben nem kell majd külön bejelenteniük az eltérést, ugyanakkor előírás, hogy az aktuális szabályoknak megfelelő kiviteli dokumentáció a helyszínen rendelkezésre álljon. A saját célra építkező magánszemélyek építkezésénél nem lesz kötelező a tervezői művezetés, valamint a tervezői és kivitelezői felelősségbiztosítás sem, ezáltal ezek hiánya nem fogja megakasztani az építkezést.
1kor13
1kor13 2019. 10. 23. 13:51
Előzmény: #50686  Törölt felhasználó
#50687
A javaslatod a jelenlegi kontextusban továbbra is egy ostobaság. Értem én, hogy ha átírod a nyugdíjrendszert (bruttósítás) meg befested az eget narancssárgára meg a mikulássnál is kedvezőbb feltételeket alkudsz ki, akkor baromira jó, de jelenleg nem a javaslatod a leglogikusabb. Egyébként támogatom én is, hogy szüntessünk meg minden adót, kapja meg a bruttóját mindenki, tartsa el a nyugdíjas anyját apját mindenki, nevelje fel és tanítsa a gyerekét mindenki, menjen mindenki magán egészségügybe, ugyanis én tartok el egy csomó léhűtőt meg hitelből arbitráló szar szemét spekát (ez te vagy tibikém), szóval dugd fel magadnak te is a bolsi dumádat.
Törölt felhasználó 2019. 10. 23. 13:33
Előzmény: #50685  1kor13
#50686

Már éppen ideje lenne a nyugdíjakat is bruttósítani és akkor például megnyílna a lehetőség egy egyéni nyugdíjszámla irányába is. Amit jelenleg akadályoz az eszméletlenül bonyolult nettó számolás meg annak a varolizálása.
Én a szabadversenyes liberalizmusban hiszek. Ez meg a vérvörös demagógia, hogy jajj mi lesz a kisnyugdíjassal?
Mi legyen? Ha kicsi a nyugdíj, akkor nem járult hozzá a közteherviseléshez megfelelő mértékben. Miért másik embernek kéne kipótolni, amit ő nem fizetett be?
Ráadásul van egy olyan verzió is, mint ami érint majd az összes katást, zsebre dolgozó mestert is, hogy alig fizetnek be a közteherviselésbe, közben meg mondjuk felhúznak egy kacsalábon forgót.
Miért ne lehetne őket is megadóztatni? Mert nem tudja befizetni?
Engem ki kérdez meg minden hónapban, hogy mondjuk szeretnék-e adót befizetni vagy mondjuk a gyerekemnek szeretnék inkább plusz nyelvórákat venni belőli. Bocsika, ebben a hónapban nem fizetek adót.
Egy szabadversenyes liberális országban IS létezik a szolidaritás. Ez mérlegelés kérdése, hogy ha valaki megörököl egy 100m lakást, de aktív életében nem volt sok adózott jövedelme, akkor az most igazságosság vagy szolidaritás kérdése, hogy az ingatlanadóját elengedik vagy mérséklik. Ezen lehet gondolkodni esetleg.
Persze amíg a jelenlegi pártkínálat ebben az országban mind mélyen bolsevik, osztogató, elvonó gondolkodású, addig ugye valami rettenetes és megbocsáthatatlan bűn ebben az országban feltenni a kérdést, hogy mennyivel tetszett hozzájárulni a közteherviseléshez???
1kor13
1kor13 2019. 10. 23. 13:20
Előzmény: #50684  Törölt felhasználó
#50685
"Érdekes módon azt a leglogikusabb megoldást, hogy az adó levonható legyen szja-ból meg a bérleti díjból fizetett adóból is, nem támogatja senki. Pedig ha így lenne, akkor én nem bánnám az ingatlanadót sem." Ez nem tudom, hogy jut eszébe ép eszű embernek, normális vagy Tibikém? A nyugdíjas Marinéni fizessen ingatlanadót, az ingatlanspeka meg ne? Lehető legrosszabb megoldás, szarabbat nem is javasolhatnál!
Törölt felhasználó 2019. 10. 23. 13:14
Előzmény: #50679  pitcairn2
#50684

Mint amikor az El Qró fröcsögő nyállal habzó szájjal ordibálta, hogy fizessenek a gazdagok. Aztán az átlagbért kereső ismerőseim is néztek szomorú boci szemekkel, hogy akkor ők most tényleg gazdagok?
Hát igen, a magas adók miatt a fekete jövedelmek elképesztő mértékűre híztak és mivel El Qróék látható bevételt szerettek volna elérni, ezért be kellett vonniuk a legmagasabb sávba az átlagfizetéseket is.
Hasonlót várok a KariGeri találmányából is, a Tiborcz adó ugye. Mert majd szólnak neki, hogy az adó beszedéséhez fel kell állítani egy munkacsoportot, egy szervezeti struktúrát, ellenőröket meg jogászokat kell túlóráztatni, mert a gazdagok nem restek perelni.
A beszedett összegek a beszedés költségét se fogják fedezni, mert mindenki kibújik az adó alól, ahogy tud. Ergó a KariGeri kényszerpályára került és be kell vonnia nagyobb mennyiségű lakást/házat az adózásba, hogy értelme is legyen. Nem tudom, már hányszor kell belelépniük ugyanabba a sz.rba, de azért csak megpróbálják.
Érdekes módon azt a leglogikusabb megoldást, hogy az adó levonható legyen szja-ból meg a bérleti díjból fizetett adóból is, nem támogatja senki. Pedig ha így lenne, akkor én nem bánnám az ingatlanadót sem.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 23. 13:13
Törölt hozzászólás
#50683
pitcairn2 2019. 10. 23. 13:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#50682
és azon a ponton elszabadul a pokol...
az kb. a hiperinflációs game over fázis kezdete
ergo
valószínűtlen, hogy ilyen lenne
ami pedig a pénzkiviteli limitet illeti Cipruson azt kipróbálták, de szó nem volt arról, hogy elvesznek a betétvédelmi alap által garantált betétekből
lakni_kell_valahol 2019. 10. 23. 12:51
Törölt hozzászólás
#50681

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek