Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2019. 10. 22. 20:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#50640
kicsitkivancsi 2019. 10. 22. 20:25
Törölt hozzászólás
#50639
Törölt felhasználó 2019. 10. 22. 20:20
Előzmény: #50637  Láma
#50638

Én a Cibtől. Rafi is hasonlóan jó, de a többinél se rosszak a hitelek. Nekem az volt a lényeg, hogy arbitrázst tudjak és a MAP+ kamatszintje alatt jussak szabad felhasználású hitelhez. Pont tegnap vagy ma volt cikk a kiszámolón is erről. Rájöttek végra a szagértők is, hogy jé, olcsók a szabad felhasználású hitelek és ezekkel akkor lehet valamit kezdeni :) Mintha nem lett volna világos eddig is, mert már kb 2-2,5 hónapja elérhetőek olcsó szabad felhasználásúak (map+ hozamhoz képest mondom az olcsóbbat).
Önmagában 1-1,5% nyereség nem sok, bár 23-24m-nál azért már látható összeg az is. A lényeg az én esetemben, hogy nem vesztek időt, gyakorlatilag ha azt kéri az eladó, akkor pár napon belül a kezében a pénz. Én számítok jó alkukra. Tömeges áresésre nem, de a lelassult piac miatt lehet vadászni. Ha összejön örülök, ha nem, akkor se jártam rosszul, lehajoltam egy kis "apróért". 5 év múlva meg végtörleszthetem, ha semmi befektetési lehetőség nincs, ami legalább annyit hoz, mint amennyibe nekem a hitel kerül. Addig se kell havonta map+-t vennem, ez olyan mintha a bérleti díjat egyenesen map+-ba fektetném.
Ilyen alacsony kamatok mellett be lehet rövid futamidőt is vállalni és akkor a havi törlesztő már nagyot harap a tőkerészből is.
10 év múlva lehet 2 tehermentes lakásom és ahogy számolom összesen 5 albérlő mellett marad is némi pénzmag.
Most azon lehet hitvitát folytatni, hogy vajon a lakások mennyit fognak érni 5 vagy 10 év múlva. Ha valaki nekem megmondja, hogy egy lakás mennyit fog érni 5 vagy 10 év múlva, akkor kiszámolom neki pontosan, hogy mit érdemes csinálni :)
Nade, amíg mindenki csak találgat, addig ezek hitviták. Én abban hiszek, hogy 2 tehermentes kégli jó helyen, jó alaprajzzal, karbantarva jól fog jönni 5 vagy 10 év múlva is. Van aki ebben nem hisz és úgy gondolja, hogy hülyeség ebbe belevágni.
Lehet, bár ugyanezeket a dumákat hallottam már egyszer 2013-ban is. Most megint a vevők lesznek előnyben, igaz az árszintek magasabbak, de lesz.rom, az a kérdés csak, hogy jól kiadható-e, jó-e a lakás úgy összeségében. Szerintem jókat lehet majd alkudni a tényleges eladó szándékú eladókkal. Erre készülök.
Láma
Láma 2019. 10. 22. 20:06
Előzmény: #50636  Törölt felhasználó
#50637
melyik banktól veszed fel a hitelt?
Törölt felhasználó 2019. 10. 22. 19:57
Előzmény: #50633  signal2
#50636

A jövő héten megkapom a kéglire a 23-24m szabad felhasználású hitelt, amit be tudok tolni map+-ba és ezzel a kamat/hozam különbözettel is megemelem a lakás hozamát. A hitelügyintéző megsúgta, hogy minden rendben, 23m-t biztosan megkapom az értékelés alapján, de megnézik még, hogy mi a maximum adható. Nem mellesleg a törlesztés tetemes részét a jelenlegi bérlők fizetik ki, az állam meg szintén szépen csorgatja 5 évig az átlagosan 4,95%-t rá. A trükk az, hogy csak kivételes esetben szabad ehhez a tartalékhoz hozzányúlni, 5 évben kell számolni.
Például ilyen kivételes eset, ha találok egy kéglit, amelyik jó lokációjú, jó alaprajzú, jól kiadható, jó minőségű és tényleg el akarják adni, tehát lehet alkudni szépen.
Na akkor kp-ra meg tudom venni, mert map+-ból kivehető a pénz, a másik befektetési pénzecském meg az MTEL részvényben és már eddig is 1 millpengőt hozott rövid idő alatt :) és nagyon jók a további kilátások. Remélem 600 forintnál tudom majd eladni :) Ha találok egy jó kéglit, akkor viszont nem kell várnom az MTEL eladással, mert a részvény árfolyam már nagyon kedvező sávban van nekem most is. Ha meg mégis kitosznak a stopjaimból, akkor se fogok sírni, nagyon csinos nyereséggel távozok onnan is és megy ez is map+-ba és várja a jó kéglit.
Ha megveszem a második kéglit kiadásra, akkor meg már a bérlők fogják a teljes törlesztésemet fizetni, sőt még marad is, ahogy számolgatom, ha egy 3 különnyíló szobást meg tudok csípni jó áron (35-40m sávban gondoltam, full kp, lehet, hogy találok olyant, aki gyorsan akar eladni).
Egy jó kégli jelenleg aranybánya, ha az ember ki meri használni az előtte heverő lehetőségeket.
hunor555
hunor555 2019. 10. 22. 19:50
Előzmény: #50628  Törölt felhasználó
#50635
Ez egy baromság hogy a szocik csődbe visznek mindent. Vàcon szoci polgi volt 2009ig. Nullasan adta át a vàrost a fideszesnek. Azóta lett szemétdíj elios ügy amiért 20 Milla bírságot kellett fizetni meg 400 forintos parkolási díj. Közbe valami 400 milla mínuszban van a vàros. Tessék itt az ellenpélda. Nem védem se a szocikat a fidesz meg plàne nem. A sàvos adó példàul nagyon nem tetszene nekem se. 
lakni_kell_valahol 2019. 10. 22. 19:47
Törölt hozzászólás
#50634
signal2
signal2 2019. 10. 22. 19:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#50633
Viszont talán most kellene meggondolnod a kötvényre váltást.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 22. 19:33
Törölt hozzászólás
#50632
impudent 2019. 10. 22. 19:20
Előzmény: #50629  franc0
#50631
Hagyd !
Oskovulet.
impudent 2019. 10. 22. 19:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#50630
Most kaptam 1 mill 700 ezer kamatot es atfordult a kotvenyem 6,05% ra.
Ez meg nem olyan rossz.
Remelem amire lejar 8 % koruli kamatok lesznek.
franc0 2019. 10. 22. 19:19
Előzmény: #50628  Törölt felhasználó
#50629
Te meg miről beszélsz? Tényleg ennyire nem értesz ahhoz amiről beszélsz, vagy csak nyomod a szokásos "aki nem fideszes az kommunista" propagandát?
Tele van a fejlett nyugat sikeres szocdem pártokkal, ha egyet sem tudsz mondani az a te szegénységi bizonyítványod. 
Az elemi matematikából következik, hogy egy demokrácia nem lehet örökké jobbos. Csak a 4 alapművelet kell hozzá, najó meg egy kis hatványozás (a kamatoskamat miatt).
Törölt felhasználó 2019. 10. 22. 18:39
Előzmény: #50625  hunor555
#50628
A szocik mindenhol és mindenkor csődbe visznek bármit, amihez csak fognak. Mondj egy sikeres országot, ahol a szoci politika sikereket ért el és nincsen permanens válsághelyzet. Mitől lenne más a KariGeri féle impotens uralkodás? Na mindegy, kapja meg az esélyt, aztán meglátjuk, de én nem lepődöm meg, ha nemsokára jönne a vinnyogás, hogy nagy pénzügyi bajban van és lesz Budapest.
Ha megkérdezed, hogy ez miért van, hogy a szocik minden csődbe visznek, hát én biztosan nem tudom megválaszolni. Pár tippem van, de gondolom hasonlókat más is tudna mondani.A legnagyobb baj az, hogy a magát liberálisnak hazudók sem igazi szabadversenyes liberálisok nálunk, hanem ugyanazok a vörös szocik, bolsi gondolkodással, egyenlősdi, egészen elfuserált gazdaságpolitikával.A fidesz is erősen a bolsi gondolkodásra hajaz, ne legyenek kétségeink. Kiválaszt egy célcsoportot, akik most a változatosság kedvéért nem a munkás parasztok, hanem a jól kereső nagycsaládosok, aztán minden támogatás róluk és nekik szól. Egy dolog szól még a fidesz mellett, hogy ebből a jelenlegi szoci, liberális, fidesz választékból ők szeretik a focit egyedül, na jó ez vicc volt csak, az a lényeg, hogy ők fogják a költségvetést kemény kézzel és az ő esetükben nem kell azon gondolkodni befektetőként, hogy mikor jön a menetrendszerű államcsőd közeli helyzet. Szocik és a Bokros a 90-es években, szocik és az IMF 2006 után, menetrendszerűen jön az államcsődközeli helyzet meg a soha véget nem érő mexorítások, ha ezek kerülnek kormányra vagy vezetésbe. Sajnos Puzsér (igazi) liberális civil csoportja ebben az országban soha nem kerül hatalomra. Ide basszus mindig bolsi gondolkodás kell, csak a megjelenítés színe változik meg árnyalat különbségek vannak csak.
Emberek szintjén vannak azért különbségek, de kevés. Pl a XIII. kerületnek szoci a polgármestere, de a ő a kivételt erősíti. Korrekt ember, nem is csinált nagy pártkarriert :) Talán nem is akar.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 22. 17:59
Törölt hozzászólás
#50627
sakal83 2019. 10. 22. 17:36
Előzmény: #50603  Dwayne.Hicks
#50626
Na az jo dolog. En us az ujra szavaznek a helyedben.
hunor555
hunor555 2019. 10. 22. 17:36
Előzmény: #50606  Törölt felhasználó
#50625
Mi fog sok adósságot termelni? Az öt alpolgármester bére? Az hogy a 14 év alattiak ingyen utazhatnak? Ha megnézed a korfát, egyre kevesebb a fiatal, ebben az ígéretben pont az a jó hogy bullshit, lehet reklámozni hogy jajj milyen jót tettünk, de ennek az effortja szeirntem minimális.
Az meg hogy a putris önkormányzati bérleményeket felújítattja az full jó dolog. Én váci vagyok, van mellettünk 3 bár azzal is ezt tennének. Lepra népek laknak ott. Ha viszont fel van újítva akkor ha már piacinál kevesebbért adja ki mindenki jól jár, a környék, a környék ingatlantulajdonosai is. Az árképzéssel simán meg lehet oldani szerintem hogy a csórók, de ne az élősködők kerüljenek oda.
signal2
signal2 2019. 10. 22. 16:11
Előzmény: #50623  Törölt felhasználó
#50624
Ha az a volna, ott nem lett volna. Ugyebár.
Törölt felhasználó 2019. 10. 22. 16:09
Előzmény: #50622  signal2
#50623
Ott a pont..  minden esetre utolsó mondatomat ízlelgesd :
"Valahogy mindenesetre Tarlós megoldotta volna  és szépen menne Budapest tovább a vezetése alatt a fejlesztésekkel együtt."
signal2
signal2 2019. 10. 22. 16:06
Előzmény: #50619  Törölt felhasználó
#50622
Budapest honlapjáról linkeltem egy 2019. február 20-i cikket.
Szerintem ne is foglalkozz a tényekkel és a valósággal. Úri huncutság.
signal2
signal2 2019. 10. 22. 16:05
Előzmény: #50620  Törölt felhasználó
#50621
Szóval előítéletes vagy, tényként közlöd saját rosszindulatú elképzeléseidet egy emberről. OK. 
Én maradok a tényeknél...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek