Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
NemethSzilard
NemethSzilard 2019. 10. 20. 10:30
#50420
további áremelkedést várok!
például Edinburgh-ben az átalg fizu 1 000 000 HUF-ra jön ki és azonos árakon lehet kb vásárolni a city center-ükben mint nálünk a belvároson kívül... és nálünk 250 000 vagy 300 000 az átlagfizu bruttóban...
az nem lehet hogy itt álljon meg a kereslet növekedés és az áremelkedés a sok büdös paraszt miért nem megy nálunk lakást venni manapság?
https://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/find.html?locationIdentifier=REGION%5E93598&minBedrooms=2&sortType=1&propertyTypes=&mustHave=&dontShow=&furnishTypes=&keywords=
impudent 2019. 10. 20. 10:17
Előzmény: #50418  johai
#50419
Igen a VIII ker jo hely lett 30 evig nem volt az most az lett ha ha ha.
johai 2019. 10. 20. 09:48
Előzmény: #50417  impudent
#50418
Ezeket a 100-150 eves lakasokat mar csak hitelbol lehet megvenni.
A csapda ott van hogy kap ra hitelt a vevo,leven az elmult fel ev atlagara kepezi a hitelbiralat alapjat,termeszetesen megfelelo jovedelem is kell hozza.
Par ev alatt triplazodott egy 7 keruleti lakas ara,a 8 keruleti negyszerezodott,mar jo hely lett az is,es ez alapjan folyositjak a hitelt.
Moho bankok akar 70-80% hitelt is adnak egy 2-ik vilaghaboruban szetbombazott,reszben kenyszermunkaban ugy ahogy ujjaepitett elavult epuletekben levo lakasokra,ez meg rosszabb mint az sfr hitel volt.
impudent 2019. 10. 19. 20:39
Előzmény: #50416  impudent
#50417
Egy VII ker. Lakas kb 300 ezret er m2.
impudent 2019. 10. 19. 20:38
Előzmény: #50415  kbb
#50416
Ezek a holdon vannak.
impudent 2019. 10. 19. 19:07
Előzmény: #50413  impudent
#50414
Az arak olyan szintuek hogy befekteto pajtik mar befostak nem vesznek.
Nincs hozam csak csotany es kockazat.
impudent 2019. 10. 19. 19:05
Előzmény: #50410  impudent
#50413
Megallt a tudomany a paneles csotany berlesi szinten.
hardrock 2019. 10. 19. 14:56
Törölt hozzászólás
#50412
Törölt felhasználó 2019. 10. 19. 14:34
#50411
valami nagyon nem frankó a piaccal hogyha ezt a projektet még mindig árulják ezen a környéket volta mindhárom lakásom az elsőt akkor kezdtem árulni mikor megjelentek a hirdetései ennek a projektnek én mára minden lakásom eladtam ők pedig még mindig árulják a beragadt lakásaikat :Dhttps://lakopark.ingatlan.com/westfalia
azért az felbecsülhetetlen érzés hogy nem csak a kisbüfiket nyomtam le de az környéken építőket is :D
TIMING TIMING ÉS LOKÁCIÓ
ezek számítanak tudd mikor hol vegyél és mégjobban tudd hogy mikor add el!!!
impudent 2019. 10. 19. 14:21
Előzmény: #50409  impudent
#50410
Allitolag azert nem vittek meg el mert olcso hiþellel nem lehet megvenni es a parasztok mindent ingyen akarnak meg nincs is ennyi kp juk
impudent 2019. 10. 19. 14:15
#50409
Obudan arulnak 100 korul egy 500 m2 es kozepes allapotu ipari szeru ingatlant.
Erdemes megvenni ?
Az onkormanyzat 85 ezret szed be havonta helyi adot.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 19. 14:00
Előzmény: #50407  hunor555
#50408
Tökéletesen igazad van a házzal kapcsolatban. Ettől függetlenül ha nincs rá forrás, akkor nincs rá forrás. Ahogy korábban írtad, az agglomerációban egy Kádár-kocka 25 milliótól indul, amire olcsó anyagokból dolgozva, sok mindent magadnak vagy ismerősökkel csináltatva alsó hangon ráköltesz még 10 milliót és akkor végeredményül még mindig csak egy nem túl magas műszaki színvonal felújított Kádár-kockát kapsz.
Közben eladósodsz, rámegy az időd, energiád és ha magadnak csinálod, akkor valószínűleg az emberi kapcsolataid is megsínylik a dolgot. Mindenkinek mások a szempontjai, de az ember csak egyszer fiatal és nekem ez a móka nem ér ennyit. A lakás eleve olcsóbb, közelebb van a tömegközlekedési csomópontokhoz/városhoz és jóval alacsonyabb összegből élhetővé lehet tenni. 
hunor555
hunor555 2019. 10. 19. 11:22
Előzmény: #50406  Batiszkáf
#50407
Ahogy a lakás is. A hàz annyival jobb hogyha kicsi lesz általában bővíthető, főleg ha nincs baj a szomszéddal jó ott lakni csak a méret a gond. Gauguse meg dwayne.hicks is jobban érezné magàt szerintem ha hàzban lakna. Mondjuk jártam be Pestre két évig vàcról, azt a napi két és fél óràt meg a 40k uzemanyagkoltseget soha nem kapom vissza.
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 10. 19. 11:13
Előzmény: #50403  hunor555
#50406
A pesti és agglomerációs házak mára csak azoknak elérhetőek, akik megfelelő időben vásároltak vagy örökséget visznek bele. Én nem is foglalkozom vele, nincs értelme. 
impudent 2019. 10. 19. 11:10
Előzmény: #50402  hunor555
#50405
Ezek a felujitando hazak sokszor semmit se ernek megis vagyonokba kerulnek.
De a lakasarakban is csak emelkedest latok.
A Havannan is 25 millio korul kernek.
Legfeljebb a 30 millional van eros nyomas mert itt mar nagyon sok szar van
tihamer
tihamer 2019. 10. 19. 11:09
Előzmény: #50383  1kor13
#50404

"Az utóbbi hét legshortosabb kommentje. Nem félsz, hogy kapni fogsz? :)"
Az használna?
Szvsz. a több évtizedes portfolió építés frissen, fiatalosan, éberen tartja az embert.
Éles marad az elme, idősebb korban pedig aktív marad az életmódom.
Igaz, hogy passzív jövedelem, de néha kell intézkedni, telefonálgatni, javítattni ezt-azt.
Szeretem csinálni.
Ennyi.
hunor555
hunor555 2019. 10. 19. 11:05
Előzmény: #50401  johai
#50403
Ezzel a felújítandó alularazott nem értek egyet. Omladozó szarok is aranyàrban vannak, aztán ha a mai felújítási árakkal szàmolsz többe vagy mint az új. Még az olyan idiotaknak sem akik maguk csináljak mint én. Viszont a családi ház egyértelműen alularazottak a lakásokhoz képest. Lakás Gödöllőn 25-30 ennyiért már felújítandó kàdàrkocka is van szép kis telken. Ott legalább mindegy mikor érsz haza a munkából lesz parkolóhely. Viszont ami nagyon érdekes hogy a falukban is felmentek a családiház árak. Nézegettem vàcràtótot, közlekedés szar 3kmre a falutól a vonat, vàc van csak közel mégis 30 Milla egy hàz.
hunor555
hunor555 2019. 10. 19. 11:05
Előzmény: #50401  johai
#50402
Ezzel a felújítandó alularazott nem értek egyet. Omladozó szarok is aranyàrban vannak, aztán ha a mai felújítási árakkal szàmolsz többe vagy mint az új. Még az olyan idiotaknak sem akik maguk csináljak mint én. Viszont a családi ház egyértelműen alularazottak a lakásokhoz képest. Lakás Gödöllőn 25-30 ennyiért már felújítandó kàdàrkocka is van szép kis telken. Ott legalább mindegy mikor érsz haza a munkából lesz parkolóhely. Viszont ami nagyon érdekes hogy a falukban is felmentek a családiház árak. Nézegettem vàcràtótot, közlekedés szar 3kmre a falutól a vonat, vàc van csak közel mégis 30 Milla egy hàz.
johai 2019. 10. 19. 10:16
Előzmény: #50398  NemethSzilard
#50401
Ez akar lehetne egy vin-vin szitu is.
Lakasarak egben vannak,viszont hitelre vette a lakast amit elcserelne,es amit venne videken arra nincs hasznalatbaveteli engedely,ezert nem adnak ra hitelt a bankok.
Paff,itt a vege a tortenetnek,baratunk szerelmes lett egy leanyzoba akit igazan nem is ismer.
*
Ennyi erovel peremkeruletbe is koltozhetne,igaz valamivel tobbe kerulne,viszont ha abbol indulunk ki hogy a lakasok csucsra futottak a felujjitando csaladi hazak alul vannak arazva,akkor ezt a lehetoseget latom jonak.
Ugyanannyibol kijonne,es joval nagyobb lenne a mozgastere.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek