Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2019. 10. 14. 15:56
Előzmény: #50119  sakal83
#50120
"A lakást egyébként nem magamnak kértem, hanem a helyzetemnek. 70 éves elmúltam, és már nem bírtam az ingázást. Naponta négy óránál is többet kellett autóban ülnöm, hogy bejussak a színházba, ezért négy szerepemet is visszaadtam. "Hanem kinek kérted kiskocsog?
"Ráadásul a szabályozást annyira megszigorították, hogy minden évben új szerződést kell kötni a bérlakásokra. "Azt amindenit, pár százezren élnek így..., eddig megkaptátok alanyi jogon amit bagórét megvehettetek. Így is féláron van a sunyi pártszínésznek. Épp egy 30nm-est ki is tudna bérelni. Szánalmas figurák ezek...
sakal83 2019. 10. 14. 15:50
#50119
Vastagbőr kimaxolva:
 Reviczky Gábor kifejtette, hogy nem tudja mire vélni a fővárosi eredményeket és biztos benne, hogy a 9. kerület új polgármestere eltávolítja őt mostani lakásából. Mikor a riporter rákérdezett, hogy csalódott-e, így válaszolt:Nem kicsit! A színész egy hosszú interjúban értekezik a választásokkal kapcsolatos csalódásairól, majd kifejti, hogy aggódik, el fogják távolítani jelenlegi otthonából. "Most tartok attól, hogy a lakásból kirúgnak a francba. A dolog pedig úgy működik, hogy a kerület önerőből több házat is felújított, hogy az ottani lakásokat piaci alapon bérbe adja. Nem olcsón. (...)  Csak jelzem, hogy a mester nagyon fáradt, meg anyagilag megterhelő neki az ingázás és 130k forintért kapott havonta egy 82nm!!!!!!!!-es felújított lakást a IX-be!!!!
Ez azért nagyon kemény pofát igényel...
Criscito 2019. 10. 14. 15:23
Előzmény: #50113  Törölt felhasználó
#50118
Egyébként ez gondolom olcsóbb lehet már a közeljövőben. Most fut ki rengeteg EU-s pénz, a következő években egyre kevesebbet kapunk, így egyre kevesebb lesz az állami beruházás is, márpedig ez rengeteg kapacitást kötött le önmagában is, továbbá a lakásépítések is kifutnak lassan, onnantól pedig lehet felújítani, mert lesz ember, aki elvállalja. Elvileg. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 14. 15:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#50117
impudent nem lakik szerintem albiban, csak az 500 nm-es isten háta mögötti istállójáról maradt le :D
lakni_kell_valahol 2019. 10. 14. 15:08
Törölt hozzászólás
#50116
lakni_kell_valahol 2019. 10. 14. 14:55
Törölt hozzászólás
#50115
macisajt 2019. 10. 14. 14:40
Előzmény: #50108  Törölt felhasználó
#50114
Rengeteg airbnb-s lakást kínálnak eladásra, nem kapkodják a vevők már, akármilyen csili-vili trendi berendezéssel van feltupírozva. Jönnek a szigorítások a kiadással kapcsolatban.
Törölt felhasználó 2019. 10. 14. 14:30
Előzmény: #50111  Criscito
#50113
Jut eszembe erről, lakást is azért nem újítok fel, mert nem vagyok hajlandó a szemtelenül felverődött szakmunka árakat kifizetni, de szerintem már erről is ejtettem szót, ill. másik is. :D.
hunor555
hunor555 2019. 10. 14. 14:30
Előzmény: #50111  Criscito
#50112
Anyámét :D
Criscito 2019. 10. 14. 14:23
Előzmény: #50109  hunor555
#50111
Eddig úgy tudtam, hogy te már a sajátodat újítgatod egy ideje. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 14. 14:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#50110
Én nem mondtam, hogy ne növekedjen, a mértéket kérdőjeleztem (az MNB-vel együtt, tegyük hozzá).
Te még nem hallottál olyan befektetési célú lakásvásárlóról, aki nem adja ki a lakást, hanem vagy hozzá se nyúl, vagy esetleg valamennyit rákölt és továbbadja?
Nem hallottál még a háziasszony szakaszról, ami a korábban szintén idézett tulipánlázra hajaz?
Szó volt arról is, hogy elfelejtődnek lakások épülni.
Ez egy annyira egészséges piacra utal?
" A büdös életben nem történhet meg ilyen mert a piaci szereplők nem bolondok" - jah, így utólag már a devizahitelekre is mindenki ezt mondja, hogy dehát ott bolond volt mindenki, mégis megtörtént.
hunor555
hunor555 2019. 10. 14. 14:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#50109
Annyira nem szar nekem. Az hogy nem kell bejárni, ott lakom ahol van a gyár, illetve hogy naponta 2 óra megmarad az életemből mindent egybevetve többet ér nekem mint az amit az albiért fizetnem kell. Lakhatnánk anyósnál vagy az anyámnál nem lenne olyan jó olcsóbb meg emiatt tényleg minimálisan lenne.
Az hogy az albérlet nem emelkedett annyira mint a lakásár nem biztos hogy jó nekem. Ha lenne a főbérlőnek 10% marzs évente akkor már én is hitelben csücsülnék a banki lakásban.  Így nem, mert gyűlik a pénzem meg komolyabb eladósodás nélkül rájöttem hogy lakásban lakni SZAR. Felettem díler alattam kisgyerekes, mellettem kisgyerekes és 5 percenként teraszra kijárós cigizős. Szóval családi ház vagy új vagy felújítás, csomó dolgot meg tudok csinálni magam, csak már tartanék ott.
Amikor mondod hogy a hülyék nem vettek korábban most meg szívják a fogukat picit szomorú vagyok, mert én ha akartam se tudtam volna. Én az anyám miatt nem mentem ki a tejjel vajjal folyó német vagy angolföldre, amikor ezt írta a lajos hogy bazd be öregotthonba az nekem sem tetszett.
Törölt felhasználó 2019. 10. 14. 13:18
Előzmény: #50104  elemerorsos
#50108

A nyóckerben már megtették, első körben a társasháznak kell jóváhagyni, ami drasztikusan csökkenti az alkalmas lakások számát. Mert ugye lujzika meg dezsőke végső soron joggal nem akarja a részeg angolok üvöltözését hallgatni éjszaka és reggel földre szegezett szemmel járni a házon belül, hogy a földön levő különféle anyagokat kerülgesse. A meglevő lakásokra nem vonatkozik ez, de eladni nem lehet most airbnb lakást airbnb célra, mert akkor is kell a társasház engedélye a vevőnek, amit garantáltan megfúr legalább egy lakó.
Még ezen felül az extra adóztatást is bevezették. nm / kb 2e pénz. Az se kevés azért.
Ehhez képest nem hallani arról, hogy akkor a nyóckerben most összeomlott volna az ingatlanár, pedig elméletben olcsóbbnak kéne lenni, hiszen airbnb célra már nem használhatóak ott a lakások.
lakni_kell_valahol 2019. 10. 14. 13:02
Törölt hozzászólás
#50107
lakni_kell_valahol 2019. 10. 14. 12:52
Törölt hozzászólás
#50106
berlini
berlini 2019. 10. 14. 12:50
Előzmény: #50089  Törölt felhasználó
#50105
Szinte mindennel egyetértek.
Zsidait én is nagyrabecsülöm, de év elején ő is tévedett. belengette a recessziót, ami nem következett be. (Az általad belinkelt szeptemberi irásában burkoltan be is ismeri tévedését.)
Nagy sokk volt 2008 minden fejlett országban, hosszú időnek kell eltelnie, ameddig a kormányok a jegybankokkal összefogva nem sz@rnak be minden kisebb gazdasági visszaeséstől és nem folytják el annak csiráját is.
Az elmúlt pár év és valszeg a következő néhány év is arról szól majd, hogy az eladósodott államháztartásokat a pénz elértéktelenitésével kihúzzák az adóságcsapdából. Akinek esze van, az kézzelfogható eszközökbe fekteti a pénzét mert még mindig jobban jár mint az aki negativ államkötvénykamatos befektetésekkel oparál. 
Tudom, a magyar állam feltalálta a MÁP+ -t, ami minden ellenkező hireszteléssel szemben szerintem csupán egy türelmetlen lépés, a magyar külső államadóságot levinni szinte nulla szintre és végre szabadkezet kapni egy évi hivatalos 5-6%-os infláció és nulla alapkamat melletti 400ft-os eurós árfolyahoz és az államadóság elértéktelenitéséhez. 
Akkor inkább maradok az ingatlanoknál és a részvényeknél.
elemerorsos 2019. 10. 14. 12:47
Előzmény: #50102  Törölt felhasználó
#50104
Ez alapvetően önkormányzati hatáskör, megteheti, de nem egyszerű. Ha az lakáscélú ingatlan átminősítését (más célú használatát) tiltja be, akkor az összes lakásban működő ügyvédi iroda, közjegyző, orvosi rendelő stb. is kuka. Ha az egyéb szálláshelyeket tiltja be, akkor egy csomó ilyen formában működő, lakásként egyébként nem is használható ingatlan is megy a levesbe. (Egy csomó panzió, vendégház így működik, mert szállodaként nem tud a szigorú előírások miatt.) A legjobb lenne nem betiltani hanem szabályozott formában működtetni ezeket (emelt közös költség, lépcsőház takarítási kötelezettség, éjszaka közepi ki-bejelentkezés tiltása, stb stb).
lakni_kell_valahol 2019. 10. 14. 12:44
Törölt hozzászólás
#50103
Törölt felhasználó 2019. 10. 14. 12:20
Előzmény: #50101  Törölt felhasználó
#50102
  Egy kérdés és kérem hozzáértő írja le a választ:   Karácsony megteheti e jogilag, hogy egész Budapest területén betiltja az AIRBNB-t? Vagy kerületi szinten a kerületi polgármestereknek is jóvá kell ezt hagyni? Vagy a kormány dönthet csak így?  
Törölt felhasználó 2019. 10. 14. 11:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#50101
Most visszakerestem egész pontosan mit írtál:
"Lakásárban pedig szerintem több a nyertes mint a vesztes, sokkal több. Akkor is ha az eladott lakásra most többet kell ráfizetni mint 4-5 éve. Csökkenő lakásár: VÁLASZTÁSI VERESÉG! (lenne)"
Tehát nem több a nyertes, főleg ha a túlfűtött, egyensúlyi ár fölött lévő bp-i piacot nézzük.
Én konkrétan erre reagáltam, nem a komplett gazdasági helyzetre.
A lakásárak egy halom tényező miatt tudnának csökkenni akkor is, ha közben a prosperáló gazdaság megmaradna, nem kell összemosni a kettőt.
Nyilván van olyan szkenárió is, amit te írsz, de pl ha máról holnapra 5x-ösére emelné a wizzair az árait, attól még a gazdaság nem fog beleállni a földbe, ellenben az airbnb kereslet mondjuk visszaesne a harmadára?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek