Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 27. 20:45
Előzmény: #49353  sakal83
#49360
Hát, örülnék ha rá tudnál nézni. Több szem többet lát alapon. Az email címemet megtalálod ezen a linken amit ide bemásoltam, a jelszó pedig a felhasználóneved (sakal83). Csak egyszer nyílik meg a link, utána nem olvasható (olyan mint a mission impossible eleje amikor megkapja a feladatot :D ). Kérném a többi fórumozót hogy ne nyissák meg. 3 napig él a link. Dobj rám egy email-t, és visszaírok. ;)
-
Előre is köszi! Remélem nem sértek szabályzatot ezzel... 
-
https://onetimesecret.com/secret/qxtzqtq9yhottciua853cqmh7w0jitk
Törölt felhasználó 2019. 09. 27. 20:39
Előzmény: #49356  impudent
#49359
Ez a kedvenc szavad, azt hittem, hogy örülsz neki, ha megemlítem :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 27. 20:38
Előzmény: #49351  Dwayne.Hicks
#49358

Most néztem meg a Ballers 5. részét és mondja benne a Rock, hogy az élet bonyolult és néha elég lenne csak feldobni egy érmét és tesszük amit a sors osztott, habár még ez is bonyolult, hiszen két oldala van :)
Ez tipikusan az a helyzet, hogy szép és szerencsés lehetsz, de okos nem, még akkor sem, ha az események mégis a döntésedet igazolják. Hiszen senki nem tudja megmondani mi lesz. Mindenki másra számít, aki venni akar, az le akarja károgni az árakat, beparáztatni az eladókat és armageddon, dekonjunktúra, világvége. Az eladók meg vagy beparáznak ha muszáj eladni vagy nem foglalkoznak vele és tartják. Sok látható támasza is van az ingatlanpiacnak és jelenleg a vevők kivárnak, de a vételi szándék megmarad és ez egy inverz buborék lehet. Majd 3-5 év múlva valaki döngeti a mellét két féltéglával, hogy milyen okos volt. Az volt, tényleg nyilván nem csak simán szerencsés :)
Ha úgy érzed, hogy ez a sorsod és jobban éreznéd magad ott és tetszik amúgy az a ház vagy nézz ott másikat, ami tetszik, akkor fogadd el és indulj el ebbe az irányba, aztán lesz ami lesz. Körbejárod a témát, ahogy tudod, de az a lényeg, hogy jól érezd ott magad, mást mindent le kell sz.rni. Én is idegelek néha azon, hogy miért nem nyomtam bele még 5millát 2008-ban és akkor Dunakeszin lenne egy 2x ennyit érő házam. Aztán lesz.rom, kiülök és hallgatom a madarokat, odajön a macska, lesz.rom, hogy nem maxoltam ki a lehetőségeket, mert jól érzem itt magam.
Add el a panelt vagy legalább próbáld meg eladni, mert ez az első lépés azon az úton, amit szeretnél bejárni. Ha kínszenvedés lesz eladni, akkor lehet, hogy a sors akar téged figyelmeztetni és akkor még mindig dönthetsz úgy, hogy leállsz. Ha sikerül, akkor jöhet a következő lépés és a következő.
Sokan ezen mosolyognak, pedig én sokszor rábízom magam az áramlatra, lesz ami lesz. Számolok is, kockázatot, egyenleget, kiadás, bevétel, veszteséget próbálok minimalizálni ha nem úgy alakul, ahogy elképzeltem stb de sok olyan döntés van az életben, amikor egyszerűen nem lehetek okos. Ilyenkor el kell indulni és figyelni a jeleket (most épp az MTEL-ben ülök és várom, hogy kivágjanak a stoppomról, eddig még nem jött le érte senki, de kivárom, lesz ami lesz, megnézem milyen kártyát kaptam a sorstól). Ennyit tudok mondani az én nagy életbölcsességemmel :) Sokaknak nem tetszik, mert úgy képzelik, hogy mindent ki lehet számolni. Hát akkor tegyék ők azt, számolják ki, hogy mi lesz 5 év múlva én meg ennél jobban bízom a megérzéseimben, amik persze jó részben azért információkon alapulnak, csak hát az események több kimenetelűek lehetnek. Ez van.
Törölt felhasználó 2019. 09. 27. 20:35
Előzmény: #49356  impudent
#49357
Na mert az arctalan tömeget parasztozni olyan marha elegáns, kimért, helyénvaló, üdvözítő és támogatandó.
impudent 2019. 09. 27. 20:06
Előzmény: #49344  Törölt felhasználó
#49356
Az intelligenciad foka igen magas.
Arra boven elegendo hogy leparasztozz bravo.
Törölt felhasználó 2019. 09. 27. 20:05
Előzmény: #49354  Törölt felhasználó
#49355
Persze kérdés, mihez van a legtöbb "fineszed".
Én még egy lakásfelújításba se feltétlen ugornék bele, egy építést meg szinte kizárt, hogy el tudok képzelni.
Nekem speciel még bérlőként is viszonylag szűk az érdekérvényesítő képességem, én többek között ezért lakom inkább sajátban, de a mai árakon már már szivesebben bérelnék, ha lenne a piacon profizmus, de nincs.
Törölt felhasználó 2019. 09. 27. 20:01
Előzmény: #49351  Dwayne.Hicks
#49354
És bérelni se vagy elég tökös? :D
Ennyi lóvé hozamából elég jó lakást bérelnél jobb környéken szerintem, az meg hogy az általatok megálmodott ház mennyire tartja majd az árát, az egy jó kérdés, susmognak itt mindenféle csoda csobánkai palotáról is bagóért, bár én a két környéket nem igazán említeném egy lapon persze.
Havi három-négyszázért azért van mozgástér XII-II-ben, és szerintem ott "kivárni" nem feltétlenül kellemetlen, akár kellemesebb is, mint rózsahegyen.
sakal83 2019. 09. 27. 19:48
Előzmény: #49352  sakal83
#49353
Illetve ha at tudod emailen kuldeni ranezek. Az a baj h ez jobban erdekel mint a melom:)
sakal83 2019. 09. 27. 19:46
Előzmény: #49350  Dwayne.Hicks
#49352
:) erdeklodo laikus vagyok csak par tapasztalt kivitelezo ismerossel akiktol sokat tanultam. Mostanaban rossz hazat mar nem lehet tervezni es epiteni csak a kivitelezessel lehet gond a bena szakik miatt es a smucigsag miatt.Az epitkezesem miatt eleg sokmindent lattam az arakkal kapcsolatosan is. De olyan gyorsan nonek hogy mar idejet mult a gyakorlat. A muszaki tartalom menne.  Az fontos h a kivetelezo referenciait megnezhesd beszelhess a lakokkal legyen rugalmas. A fonanszirozas 10% 90 legyenes az epitkezes kozben bejarhass h mindent frankon beletegyenek. En ezek nelkul nem mennek bele semmibe. Az a baj h ismeros megkert hogy segitsek kerdezni a kivitelezotol. A 4. Kerdesnel elzavartak... :) valahogy konkret anyagokrol sokan nem szeretnek beszelni csak az arrol meg a csemperol ami 1000. Szempont a haznal. De ird le hogy all a haz meg a muszaki tartalma illetve kerdezz es leirom hogy mi a velemenyem. De nem szentiras.:)
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 27. 19:33
Előzmény: #49347  Törölt felhasználó
#49351
Egyébként lakás is teljesen jó lenne nekünk, de ahogy nézem nm ár tekintetében drágábbak mint egy ház. Szóval a kertes megoldás olcsóbb. Röhej... :)
Sajnos nagyon ki vagyunk centizve, szerintem egy ilyen plusz műszaki (38 v 44 cm-es porotherm) tartalom elvinné az egész történetet. Csak akkor lesz az egészből valami, ha sikerül jó áron eladni a panelt és az agglót. Ha ez nem megy, akkor egyelőre maradnunk kell a jelenlegi szituban. Egyébként nem tudom hogy most jó döntés-e mozdulni. Minden nap azon gondolkodom, hogy érdemes lenne-e eladni most a panelt és várni 1-2 évet. De ha a múltat nézem, akkor most 3-4 év stagnálásnak, és újabb 3-4-5 év eső fázisnak kéne jönnie. Azt kivárni egyszerűen nem tudom. Addigra elmegy mellettem az élet. Ami viszont fontosabb, hogy a gyerekeim mellett is...
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 27. 19:09
Előzmény: #49348  sakal83
#49350
Nem vállalsz esetleg szakértői véleményezést? Nálam vannak a tervrajzok (nem a teljes részletességű, de a lényeg látható szvsz), és a műszaki tartalom rövid leírása... :D
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 27. 19:07
Előzmény: #49346  sakal83
#49349
Igazából a fene sem akar újat. De nem lehet kapni normális használtat. Vagy a bontandó van, vagy ami értelmes volt azt már elvitték. esetleg egy-két kp-s vevő össze is verekedett az utcán érte...szerintem használtban most csak a hulladékok vannak...vagy túlárazottak. Így marad szükségmegoldásként az új. Kérdezzek rá esetleg hogy mennyivel lenne több ha 12-es grafitossal szigetelnék?
sakal83 2019. 09. 27. 18:53
Előzmény: #49347  Törölt felhasználó
#49348
A 30cm teljesen ok statikailag
 Olyan nincs h nem birja a tetot. Gratulalok a tervezonek. Szigeteles meg kotelezo. A 38as es 44es porotherm nem hozza a kozelezo u erteket. 12cm grafitos dryvit a minimum a 30ashoz. A legjobb arertrk aranyu. Labazat 10cm aljzat 12 fodem 25cm kozetgyapot. Ez az alap. Amire figyelnek az a valaszfalak mert a 10cm porotherm nem az igazi hangszigetelesnek. A vizesblokkok vagy ne legyenek szoba mellett vagy ne 10cm porotherm legyen.
Törölt felhasználó 2019. 09. 27. 18:14
Előzmény: #49345  Dwayne.Hicks
#49347

A nm ár nem vészes, de ez a 30cm+szigetelés mánia ahelyett, hogy a várható még szélsőségesebb (mindkét irányba egyébként) klímának némileg jobban ellenálló 38 v 44 cm-esből építenék és mondjuk csak levakolnák, aztán hagynák, hogy eldöntsd pár év fűtés szezon után, meg pár év nyári kánikula után, hogy kell-e és ha igen mekkora szigetelés.
Persze a vállalkozó több nettó nm-el tudja árulni nagy büszkén a 30cm-ből készült házat és ennyi, főleg ezért csinálják. A 10cm külső szigetelést, ha lehet megnöveltetném, mert a munkadíj nem változhat sokat, leginkább semmit, csak az anyagköltség.
Meg én egy dolgot hallottam erről a 30cm-ről, igaz az egy nagy hodály háznál van, hogy nem bírja a tetőszerkezetet, bár az is igaz, hogy ott súlyos tetőablakok vannak és nagy hodály a ház, csak rádumálták az ismerőst, hogy milyen jól jár, mert így több lakóteret kap. A statikai megerősítés meg horrorisztikus költségű lesz most neki és nem is vállalta el eddig még egyetlen vállalkozó sem, mert összetett munka.
Egy statikussal leülnék, lehetőleg az adásvételi előtt :) hogy van-e gyenge pontja háznak, mert a 30cm tégla az nálam belső teherhordó fal, nem külső. Mondjuk a 112nm nem nagy ház, ott várhatóan nem lesz ezzel gond.
A nm ár rendben van, a múltkor valaki megerősítette itt a fórumon, hogy az korrekt része a kerületnek.
Ha egy ház a vágyad és a környék megfelel, akkor nem tűnik ez rossz választásnak.
sakal83 2019. 09. 27. 18:14
Előzmény: #49345  Dwayne.Hicks
#49346
Ha te csinaltatod az uja afaval kkor epitmeny bpi aron kb 52 m egyeb koltseg 5m plusz telekhanyad. Szamold ki. Szerintem a telekarany. Ha 20mra szamolod a telket akkor 77m a koltseg. Mai aron nem tularazott annyira szerintem ha ujat szeretnel. 
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 27. 17:05
Előzmény: #49326  sakal83
#49345
Amit nézek most projekt, szvsz korrektnek mondható akor ezek szerint. Budafok Rózsavölgy egyik legszebb részén ,jövőre épülő projekt:
- 112 nettó nm: nincsen benne tersz meg egyebek ez tényleg a nettó lakótér
- kb. 340nm telekhányad
- 84MHUF (Áfával, alap műszaki tartalommal)
- 30cm tégla, 10cm dryvit, két szint, 2,70-es belmagasságok, risztó és klíma előkészítve
Kb. fele-fele a telekhányad és maga az építmény. Vélemény? :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 27. 17:02
Előzmény: #49343  impudent
#49344

Mindenféle p.rasztnak nem adnak olcsó lombard hitelt. Az csak a gazdagoknak jár, hogy utána betegyék map+-ba. A lakáscélú hitelek kamata ment le, a szabad felhasználásúé nem, mindegy, hogy mi a fedezet.
Az építkezés költségeihez meg csak annyit, hogy rokonom 2003-ban építkezett fehérváron és elment egy vállalkozóhoz, aki szóban nem mondott rossz nm árat, de a végén kihozott 35m-t a kalkulációjában, ami akkoriban egészen brutális összeg volt !!! A feléből megépült a ház végül. A trükk az volt, hogy sok vállalkozó ilyenkor bruttó nm-vel számol a megrendelő meg ugye azt látja, hogy ez egy 100-120nm ház, a vállalkozó meg a külső méretekkel számolva kb 1,5-el megszorozza és kb 180nm-re kalkulál költséget. Ez egy rendszeresen alkalmazott trükk, oda kell rá figyelni.
impudent 2019. 09. 27. 15:04
Előzmény: #49342  Törölt felhasználó
#49343

mese habbal !
mond meg hol !
értékpapír fedezetem van , szabad felhasználású kell.
Törölt felhasználó 2019. 09. 27. 14:42
Előzmény: #49341  Törölt felhasználó
#49342
Rövid (1 évnél rövidebb) kamatperiódusra adnak 2.5%-kal.
Törölt felhasználó 2019. 09. 27. 14:41
Előzmény: #49299  impudent
#49341
Rövid(

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek