Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macisajt 2019. 09. 19. 15:13
Előzmény: #48977  Criscito
#48980

Kicsit részletesebben! Mit jelent nálad a jó lakás!
- Összkomfort, komfort, lavór?
-Mekkora méretű?
- Bp, vidék?
-Nagymama bútorai, mai trendi, felújított?
-Régi, új lakás?
-Benzin gőzös belváros, jó levegőjű zöldövezet?
-Üzletekhez, iskolához közel, kukkolós szomszédtól messze?
Még sorolhatnám a feltételeket, mert az ár ezektől is függ.
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 14:58
Előzmény: #48975  1kor13
#48979

Áruld már el, hogy mi neked az olcsó. Max 125e-ig kapok 962 találatot, persze ennek még mindig része a sima szoba kiadás.
125e azért már nem nagyon olcsó vagy milyen bérekhez viszonyítasz? Ezek tipikusan egérlyuk méretű lakások, de ha meg beleveszem, hogy legyen legalább 45nm, akkor kapok csak 162db-ot 125e forintért havonta és még ebben is van sok olyan, ahol csak szoba van kiadó.
Tényleg nem tudom mire gondolsz, hogy rengeteg olcsó lakás van pesten. Mert egyébként nincs vagy más fogalmaink vannak arról, hogy mi az olcsó, ezért kérdezem.
Criscito 2019. 09. 19. 14:54
Előzmény: #48977  Criscito
#48978
alatt*
Criscito 2019. 09. 19. 14:54
Előzmény: #48975  1kor13
#48977
Kétszer volt a nyugodj meg. Ha 100.000 Ft-ért találtok normális méretű, jó helyen lévő, jó lakást, akkor szóljatok, mert azonnal kiveszem. :) De valahogy én 150.000.-Ft csak borzalmasakat találok. 
impudent 2019. 09. 19. 14:53
Előzmény: #48973  johai
#48976
akinek van pocsékolni való pénze vegye, vigye.
1kor13
1kor13 2019. 09. 19. 14:49
Előzmény: #48972  Törölt felhasználó
#48975
1. Nyugodj meg. 
2. Számolj el 10-ig. 
3. Ezres bázisról beszéltem, ha nem kaptál legalább 1000 találatot, akkor valamit félreértettél. Nem tudom, hogy milyen lakást lehet kivenni 100.000-ért, szerintem az nem olcsó, hanem "marha olcsó" vagy lakhatatlan, ha egyiksem, akkor mármár bombaüzlet a bérlőnek. Ráadásul nem 1 hónapról beszéltem, tehát nem azt mondom, amit mondasz, te mást adsz a számba, mint amit én írtam. 
4. Nem kell paráznod, semmi ok rá, neked amúgyis tuti konyhabútorod van a lakásban, az megvéd mindentől.
5. Nem baj, ha nem válogatod szét, én sem válogattam szét a hirdetéseket. Feltételezem, hogy a hirdetések egy adott, c-szerese különnyíló szoba, ahol a c egy nulla és egy közti konstans:). Leszarom, hogy mennyi a c, valszeg két és fél hónap alatt nem változott olyan sokat.
6.A 100.000-es keresésre vonatkozóan még annyi, hogy ha 1 nő 9 hónap alatt hoz világra egy gyereket, akkor 9 nő nem fog 1 hónap alatt világrahozni egy gyereket. Tehát erről a szegmensről nem tudok nyilatkozni.
7. Nyugodj meg.
8. Azt meg pláne mondtam, hogy "rohamosan esik össze a bérleti piac".
Toniba 2019. 09. 19. 14:45
Előzmény: #48969  Törölt felhasználó
#48974
Erdekes ebben a posztban meg mast mondtal:
https://forum.portfolio.hu/topics/lakasingatlan-arak-topik/20340?oldal=2095#6417403
"
A legfontosabb meg az, hogy nincs különösebb idegeskedés, hogy milyen bérlőt találok, fizet-e, nem ront-e el valamit, nem romlik-e el valami, nem megy-e el túl hamar és akkor keressek 1-2 bérlőt tanév közepén.Elköltöm vagy újra beforgatom a kamatot és számomra lezárult az ingatlanos üzlet.Ha tovább mennek feljebb az ingatlan árak, engem az se érdekel innentől, nem kell telhetetlennek lenni. Nagyon súlyos nyereséggel szállok ki és szállok át egy másik vonatra, amelyik kevesebb idegeskedéssel jár. Nekem ennyi elég.
"
Nem kellett senkinek a tularazott lakasod. Gondolom akkor is ugy ismerted a piacot mint most. Nezegetted a hirdeteseket es almodoztal mennyit er a lakasod.
Aztan meglepodtel hogy nem veszik meg.
Most meg azt mondod azert nem adod el mert harom szobast nezel. :))))))))))))
"Ha komolyan váltani akarok, akkor megrezgetem jobban a kapcsolati hálót"
Akkor rezgesd azt a halot mert a vegen ennyiert sem fog elmenni.
johai 2019. 09. 19. 14:38
Előzmény: #48961  Criscito
#48973
Aha,ket szamjegyu ingatlanaremelkedes az mnb szerint.....annak mindenki orulni fog,meg jobban mint az eddigieknek:))
Igy jutunk egyre elorebb!
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 14:21
Előzmény: #48967  1kor13
#48972

70%-al több kiadó olcsó lakás van pesten????
Beállítom az ingatlan comon, hogy mutassa a kégliket maximum 100e forintig.
Kidob 274 darabot, tehát 1 hónapja azt mondod, hogy csak 161 darab volt.
Most már 100-al többől lehet válogatni, de hoppá, ha belenézek, akkor ennek nagy része mindössze csak egy szoba. Most 274 lakást nem válogatok szét a kedvedért, hogy ebből mennyi a különálló kégli meg a szoba kiadó.
Szóval egy 1,7m nagyvárosban lehet találni 274 kéglit vagy szobát, amit 100e-nél olcsóbban kivehető és ebből már megállapítható, hogy rohamosan esik össze a bérleti piac.
Nem baj, ha most nem paráztam be ezektől a számadatoktól még akkor sem, ha te 70%-al több olcsó kiadó kéglit találtál?
Vortex 2019. 09. 19. 14:01
Előzmény: #48967  1kor13
#48970
Az ismerősnek volt olyan jelentkezője, aki konkrétan megmondta, hogy a szomszéd utcában 10 ezerrel olcsóbb és ott normális tűzhely van.
Valamilyen kis ételmelegítője van bent a lakásban.
Ami rövidtávra jó, nem biztos, hogy hosszú távra is megfelel. Most megy és vesz egy rendes tűzehelyet.
Ja, és volt olyan érdeklődő, aki meg sem jelent a megbeszélt időpontban.
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 13:56
#48969
A lakást meg azért nem adom el, mert a 3 külön bejáratú szobásokat már nézegetem, de nincs olyan, amit meg is vennék jelenleg és számolok azzal is, hogy eladni se könnyű és hosszú eladási idővel kell számolnom. Most még nem aktuális a nagyobbra váltás, de ha az lesz, akkor lépni fogok. Ha komolyan váltani akarok, akkor megrezgetem jobban a kapcsolati hálót, felveszem a kapcsolatot az ingatlanosokkal, mert akikkel én voltam kapcsolatban 2013-ban sok már nincs a szakmában. A környéket nem kell szerencsére bejárnom, mert most is mászkálok itt eleget és nézegetem az épülő házakat, nézem a BKK fejlesztési terveit stb.
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 13:48
Előzmény: #48965  hunor555
#48968

Nem az a lényeg, hogy egy részvénybe toltam be, hanem jött az 5G tender ugye, de erről lehetett olvasni és ilyen profi tőzsdés, mint te biztosan követed a részvényeket érintő híreket.
Itt volt mindenre esély, a Digi kizárására mondjuk senki nem számított, de kb 2 tucat helyen lehetett olvasni arról, hogy az MTEL megugorhat ha jól sikerül nekik a tender.
Mivel én nem vagyok annyira profi tőzsdés, mint te, ezért használok stop loss-t, ezért úgy számoltam ki, hogy kb 2 havi lakbér összegét hajlandó vagyok felteni a tőzsdekaszinó rulettre. Ha lejöttek volna a stoppomért az emelkedés előtt, ami egyébként a brókerek kedvenc tevékenysége, mert tutire nézik a stop szinteket, akkor elbuktam volna 2 havi lakbért nagyjából.
Nem jöttek le a stoppomért, úgyhogy azt most szépen feltoltam annyira, hogy 2% nyereséggel már most ki tudnék szállni, napi árfolyamon meg kb 3,6%-al.
De hát én nem vagyok olyan professzionális tőzsdés, mint te, úgyhogy én csak ilyen koca csipkedéseket merek meglépni, óvatosan, szigorú stop loss szintekkel.
1kor13
1kor13 2019. 09. 19. 13:36
Előzmény: #48953  macisajt
#48967
Meg tudom erősíteni, elvileg lakáskiadás szempontjából a legjobb heteken vagyunk túl, elkezdedődött az oskola, az első egyetemi bulikáknak már vége, mégis két és fél hónap elteltével 70%-kal több kiadó lakást találok az alsó árkategóriában(!!! tehát nem a 900 EUR-ós kéglikről beszélek !!!), Budapesten, az általam figyelt kategóriában, ezres bázisról beszélek. 
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 13:35
Előzmény: #48963  hunor555
#48966

A bitcoin tulajokra gondoltam, de láthatóan te két szót értettél meg a mondandómból, hogy bitcoin meg lakás.
Ennél picit összetettebb azért a dolog, sajnálom, de valószínűleg nem tudom ennél jobban leegyszerüsíteni neked.
Mennyi ember verte a fejét a falba meg veri most is, aki eladott, korán eladott vagy egyáltalán nem vett lakást mert várta a sült galamb berepülését a szájába a rendszerváltás utáni történelem második legnagyobb lakásár robbanása során?
Ugyanígy veri a fejét a falba az, aki pizzát vett a bitcoinból meg aki 5-10 dollárért eladta és örült neki, hogy milyen phasza gyerek. Nekem kimaradt a bitcoin sajnos, teljesen a radarom alatt ment a története nagyon sokáig, de pizzára biztosan nem basztam volna el egy ilyen érdekes új terméket, amit mondjuk éppen kibányásztam a videó kártyámmal, hanem kivártam volna, hogy mi lesz belőle.
Mindegy, nem spilázom ezt túl, ha nem érted ennyiből a párhuzamot, akkor felesleges tovább magyaráznom.
Akik most eldobálják a lakásaikat mert beparáztak, azok se kisebb bolondok. Per pillanat nem tudnék jobb bevétel termelő jószágot mondani és most pontosan az az idő jött el, hogy nem kell csinálni semmit, csak hagyni a lakást, hogy termelje a bevételt.
Én ezt úgy látom, hogy aki akar, az tud venni olcsóbban lakást, mert lesznek muszájból eladók, de ezeket a lakásokat nem lesz könnyű megtalálni és pláne nem a konkurrenciánál gyorsabb lenni a vásárláskor.
Hosszab távon gondolkodva, 10 év mondjuk, én biztos vagyok abban, hogy 10 év múlva azt fogom majd kommentelni, hogy bőven 1misi fölé csúszott a lakásom ára. Remélem akkor már a 3 szobásról tudom majd ezt írni.
hunor555
hunor555 2019. 09. 19. 13:28
Előzmény: #48960  Törölt felhasználó
#48965
Mondjuk azt is érdekesnek tartom hogy 15 misit betolsz egy részvénybe, de a lakást nem adod el mert annyit hoz mint a máp+. Aki ilyen tökös hogy beletol EGY részvénybe ennyi zsét az szerintem leszarja az állampapírt, még referencia szintjén is.
impudent 2019. 09. 19. 13:25
#48964

a lakáspiac 2014 óta tőzsdei szinten működik , a várakozások alapján mozog.
mindig több és több pénz pumpálódik az elhasznált téglákba, összehúgyozott, élhetetlen környékbe mert mindig megtolják pénzzel ( állami  is ) illetve aki lemarad kimarad elven a félelemre építve.
szerintem már semmiért nem érdemes itt pénzt adni.
hunor555
hunor555 2019. 09. 19. 13:13
Előzmény: #48960  Törölt felhasználó
#48963
Bitcoin olyan mint a lakás.  Azért ez egy picit nagyobb absztrakció mint az hogy a lakáspiac tőzsde most.
Toniba 2019. 09. 19. 13:03
Előzmény: #48960  Törölt felhasználó
#48962
Mi az? Csak nem beparáztál? :))
Különben rád is lehetne írni, hogy fel akarod dumálni az árakat, hogy még megszabadulhass a lakásodtól.
Nem te akartad eladni a lakásod, de kutyának nem kellett?
Különben nem ez a fórum vezérli a piacot. Nem kell pánikolni!
Criscito 2019. 09. 19. 13:01
#48961
Így látja az MNB:
*
https://novekedes.hu/interju/mnb-nem-lassulhat-jelentosen-a-ketszamjegyu-ingatlan-aremelkedes?fbclid=IwAR2Pyd8796U3feZP0Sj-CqoV0z9CB5YW67YxmTXcO-DOvaGLSE4PQzLwTEs
*
"Jelenleg nem látjuk jelét a kétszemjegyű áremelkedés jelentős lassulásának. Az országon belül persze jelentős eltérések lehetnek."
*
"a válság előtti (hitel) kihelyezések nagyjából 2/3-ánál tartunk, tehát egyelőre nem kell tartani a túlzott eladósodástól, melyet az MNB úgynevezett adósságfék szabályai is biztosítanak."

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek