Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2019. 09. 15. 12:15
Előzmény: #48819  impudent
#48820
De modhatnam Rakost vagy Erzsebetet vagy Soroksar.vagy Loric Imre stb.
Annyi szep nagy haz van eladhatatlan meg ilyen arakon is.
Ha barmi lesz ezek ara egy 20 milcsivel lejjebb megy.
impudent 2019. 09. 15. 12:12
Előzmény: #48818  johai
#48819
En meg nagy hazakat latok nagyon jo allapotuakat pl Erden mar palotat tudsz venni 80 ert 400 m2 korulit.
De akar Szentendren.
A 100 m2 az nalam nem haz.
johai 2019. 09. 15. 11:31
Előzmény: #48816  impudent
#48818
Jo lokaconal nem lehet ennyiert(50-60m)venni ujszeru topp csaladi hazat.
En korbejarhato nagy telken,(700nm koruli),fekvo 100nm koruli csaladi hazakrol beszelek.
Te a belvarostol 20-30 percre eso,felszini kozlekedessel megkozelitheto csaladi hazat 50 alatt nem kapsz,egyszeruen jo befektetes orok ertek.
Raadasul nem 8,hanem csak 2 szomszed van,es van mozgaster,ellentetben egy lakassal ami fele akkora,es be vagy skatulyazva,sokszor kifejezetten rossz kozlekedessel aruljak 50 millaert ezeket.
Igaz tegla,es ujszerukent aruljak,szep butorok vannak benne amit elvisz majd a tulaj:)
kbb 2019. 09. 15. 10:54
Előzmény: #48812  Dwayne.Hicks
#48817
Ha beütne egy akkora recesszió, hogy az agglós házat a mainál érdemben olcsóbban tudnátok csak eladni, akkor nagy a kockázata annak is, hogy az új projekt beruházója/kivitelezője az építkezés befejezése előtt csődbe megy (akár mert egy másik projektben nem fizetik ki stb.)
impudent 2019. 09. 15. 10:32
Előzmény: #48814  johai
#48816
Dehogy felujitandot!
Ujszeru nagy hazakat lehet ennyiert venni.
A xxii ker tenyleg a vilagvege.
Ennyi penzert En csak luxushazat venek ott min 400 m2.
impudent 2019. 09. 15. 10:29
Előzmény: #48812  Dwayne.Hicks
#48815
A sorhaz amit venni akarsz az csillagaszati osszeg egy ilyenert.
Az afa nem befolyasol semmit.
A sorhazak foleg a kulteruletiek szarok.
Maradj ott ahol vagy mert telre a paraszt szomszed is behuzodik es nem fog zavarni annyira tavaszig.
johai 2019. 09. 15. 10:22
Előzmény: #48812  Dwayne.Hicks
#48814
Szerintem nagy butasagot csinalnall 50-60 kozott most is kapsz belvarostol 20 percre levo csaldi hazat,jo parameterekkel,persze felujjitando.
Raadasul 22 kerben,az kint van a vilag vegen,es ott se tudod ki melle koltozol.
Meregdragan.
johai 2019. 09. 15. 10:18
Előzmény: #48811  hunor555
#48813
A mult hozamai nem adnak garanciat a jovobeli hozamokra.
Ez igaz mind az osztifizeto reszvenyekre mind az alberleti arakra,benne van a pakliban a szuneteltetes evekig.
Nem beszelve az arfolyamgyengules kivaltotta pszihikai hatasokrol....2014 elott volt egy csomo ilyen sokkolo esemeny,pl az 1996-os orosz valsagnak elkeresztelt beeses,ami ugye minket nem erint mivel akkorra mar megyszakitottuk az orosz kapcsolatot,ez volt az elfogadott velemeny.
Ha jol emlekszem par honap alatt felezodott a bux,a ricsi meg harmadolodott,rengetegen dobtak bukoval a papirjaikat,a hataridozes pedig sokakat csodbe vitt,nem tajekozatlan emberekrol beszelek.
Abban viszont igazad van hogy akik elcsiptek a melypontot azok jol jartak,viszont mint a fentiekbol kovetkezik a profik profitot realizalnak,meg ha nincs is eladasi kenyszer.
Sot mas poziciok fedezesere is a nyero papirokbol realizalnak.
*
Jelenleg is ez zajlik csak sokan nem latjak,mivel nem verik nagydobra.
A nincs eladasi kenyszer duma tobb sebbol is verzik,pl csaladi okok allando eladast jelentenek,es ezek azonnali tranzakciok,adjak amennyiert veszi a piac.
Ingatlanpiacra ez fokozottan igaz,sokszor keves a levego egy lakasban ket embernek.
Dwayne.Hicks
Dwayne.Hicks 2019. 09. 15. 10:14
#48812
Sziasztok urak,
-
Újra jelentkezem a topic-ban egy kérdéssel, amire szívesen várnék véleményeket, javaslatokat. A helyzet az, hogy megint gondolkodóba estünk azon hogy beköltöznénk Budapestre az agglóból. Igazából a gyerekek iskoláit, lehetőségeit szem előtt tartva. Sejtem hogy talán ez az egyik legrosszabb pillanat a váltásra, ezért kérdezem meg tőletek is hogy mi a meglátásotok.
A szituácó:
Meglévő két ingatlanunkat eladnánk, és beforgatnánk a pénzt egy új építésű XXII. kerületi ikerház projektbe, kiegészítve minimálisra szorított hitel hányaddal. Van egy sorházunk az agglóban, és egy richfield-i (gazdagréti) panelünk bérlővel. Sztem a kettő eladásából plusz félretett kp., mínusz a jelenlegi hitelállomány lenne kb. 60-62MHUF önerőnk. Az új projekt 84 MHUF lenne. Horribilis összeg, már 27% ÁFA, és egy fillért nem akar engedni belőle az építtető. Mondjuk ezzel azért nem vagyok annyira elégedett...még sakkozunk azon, hogy mégis hogyan lehetne 5%-os ÁFA-val egy részét megodani, ha idén elkezdődne a projekt.
Így kb. azt látom, hogy olyan 25-26 MHUF-ot kellene hitelben felvennünk. A legnagyobb félelmem, hogy pont most fog bedőlni az új építésű ingatlanok ára a 27%-os ÁFA miatt. A statisztikák is a csökkenő építési kedvet mutatják. Vagy éppen ellenkezőleg lesz? Nem tudom.
Ráadásul a panelt most adnánk el, Januári szerződéssel az SZJA kötelezettség miatt, de az agglóban pedig laknánk ameddig csak tudunk. Akár több mint egy évet is. Mi van ha megindul lefele a kereslet? Mi van ha pont a legrosszab lesz most, hogy elköteleződünk az új projektre jelenlegi magas áron, de a miénket már csak nyomott áron tudjuk eladni? Szóval nagyon nem vagyok biztos a dologban...pedig jó helyen lenne az új, viszonylag stabil, több éve a piacon lévő kivitelező cégtől...
Annyit tudni kell még a dologhoz, hogy a jelenlegi lakhelyünkön "szenvedünk". Környezet, szomszédok, kevés hely, stbstb... :(  
Ráadásul én 41 éves leszek az idén, a gyerekek meg most 10 és 6 évesek. Szóval "ideje" lenne már NEM böjtölni... ha csak 1-2 évet kellene kibírni, az még menne. De attól félek az pont az az idő lesz amíg még nem fognak mozdulni az árak, és 1-2 év múlva veszünk majd valamit akkor már azt sem mondhatjuk el hogy addig tartotta az árát...
Szívesen várnék konstruktív javaslatokat/véleményeket. Várni, vagy nem várni. Shakespeare után szabadon... :D
hunor555
hunor555 2019. 09. 14. 21:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#48811
Igazad van. De. Én 2014ben kezdtem el dolgozni. 2016ban meg tőzsdézni. Hidd el vettem volna Any részvényt 300 forintért, és ma tépkedném a 25 százalékos osztit a bekerarhoz képest ha akkor tudtam volna erről. Meg verném a sok panelbàrót hozamban 😀 Most 1300on beszállni már nem akkora buli, marad ez, ki tudja meddig. Viszont ha jókor szalltal be vétek kidobni mert már az oszti is visszahozta ilyenkorra többszörösen a bekerülési árát, tbszen full adómentesen legálisan amit a kiadàs nem tud.
MrLajos 2019. 09. 14. 21:22
Törölt hozzászólás
#48810
MrLajos 2019. 09. 14. 21:20
Törölt hozzászólás
#48809
1kor13
1kor13 2019. 09. 14. 21:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#48808
A Jós utcai tragikus katasztrófa kiváló érv amellett, hogy ezek a lakások üresen sokkal többet érnek, mint a lakóközösségükkel együtt.  Valszeg ha többen hallottak volna róla, akkor nem magasabb, hanem alacsonyabb lenne az átlag panel ár. Nem tudom, hogy lehet abban az utcában, például a szemközti házban élni, a kicserélt panelelemeknek azóta is más a színe, sőt nekem más lakotelepekről is eszembe jut a Jós utca tragédiája. A mai ember pedig még sokkal hulyeébb, mint 93ban. Szóval ezt a linket csak óvatosan posztolgasd, nehogy raebreszd A plebset, hogy mennyi veszély leselkedik rá a paneljában, aztán mindenki nekiálljon menekülni...
hunor555
hunor555 2019. 09. 14. 20:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#48807
(Putyin) Csecsenek is robbantottak panelokat a 2000-res évek elején, azok nem úszták meg ilyen szépen. Akkor 1:1?
net91 2019. 09. 14. 20:41
#48806
...ncseed újra elemében van.
Eddig sem tudtátok meggyőzni, ezután sem fogjátok.
lakni_kell_valahol 2019. 09. 14. 20:34
Törölt hozzászólás
#48805
lakni_kell_valahol 2019. 09. 14. 20:29
Törölt hozzászólás
#48804
impudent 2019. 09. 14. 20:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#48803
Most mentek az osszebrunyalt lepcsohazas paneljeid 30 millaert.
Miert ne esne be 24 re ?
Igy ertheto ?
A gyengebbek kedveert.
lakni_kell_valahol 2019. 09. 14. 20:22
Törölt hozzászólás
#48802
hunor555
hunor555 2019. 09. 14. 20:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#48801
Én kiszállnak ha jön valami mert növekedesit is veszek nem csak osztalekfizetőt. De pont ez a jó benne. 10mp eladni, jóval likvidebb is a részvény mint a lakàs.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek