Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 08. 11. 19:58
Előzmény: #46350  Törölt felhasználó
#46360
nyilván de nem arról írtam a hirdetések száma korrelál a kényszerrel a piacon tehát trend mutató ha egy ingatlanra mégtöbb lenne az méginkább egy mutató! TREND!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
de nem vagyok hajlandó tőzsdei kistanfolyamot tartani neked aki csak önigazolást keres a hibás döntéseiben is :D :D :D 
impudent 2019. 08. 11. 19:53
Előzmény: #46358  johai
#46359
Ezt a szarkupacot ami ingatlanfronton kialakult ezt is mersekelni kellene a politikanak mert mar tul nagy az arak es az ingatlanarak kozti kulonbsegek.
Pl a tomeges hienak farkara lepni egy kis adoval
johai 2019. 08. 11. 19:21
Előzmény: #46357  impudent
#46358
A konglomeratumok tartjak lent az alapelelmiszerek arat,ez a rendszer nem birna el nagy inflat.
Igy is hazunak,valahogy csal a ksh,pl trukkozik az oljarvaltozassal.....most van az a pillanat amikor sok szolgaltato elkezdte emelni az arait,csirajaba el kene fojtani.
Es ezt latja az mnb es a kincstar is,nem veletlenul tamaszkodnak a lakossagi papirokra egyre inkabb.
A lakossag immobil,nyugton vannak amig lathatoan nem csokken a megtakaritasuk erteke.
*
A beremelkedes leginkabb a korcsmaknal mutatkozik meg,majdnem tele vannak.
Nem a csillagaszati aruva valt lakasokra kuporgatnak,hanem fogyasztanak,es fizetik a 27%-os afat.
impudent 2019. 08. 11. 18:54
Előzmény: #46354  johai
#46357
Erdekes nem akar kibillenni ez egyik sarkabol sem.
Az emberek rohangasznak mint a hangyak probaljak fenntartani ezt de lehetseges ?
Visszaterve az Aldira azt latom hogy a megtermelt javakert egyre kevesebbet fizetunk a bernovekedeshez kepest.
Ez is fenntarthato ?
Ez igaz a 390 ft os benzinre is.
Lassan ingyen vesszuk a berekhez kepest.
Ebben is lufit erzek.
johai 2019. 08. 11. 18:53
Előzmény: #46355  impudent
#46356
Persze ugy veszik hogy zuhanas,ha visszaadja az idei emelkedest,amit a csok 2 bearazasa okozot,tegy tularazott piacon.....ez butasag,de jellemzoen emberi,de nem is, ez mar emberfeletti amit iden csinaltak az arakkal:)
impudent 2019. 08. 11. 18:46
Előzmény: #46352  impudent
#46355
Az ingatlanpiacon valami buzlik de nagyon...
De a fizeteseknel is.
Nagyon elszalltak.
Ha barmi ezeken a szinteken beut sokaknak fajni fog.
johai 2019. 08. 11. 18:43
Előzmény: #46347  pitcairn2
#46354
Emlekszem 38%-os inflakoveto allakotvenyre a hitelkamat 50%korul volt.
Ugyanugy 99%-ert valtottak vissza mint most,de az se volt rosszabb a mostani szisztemanal.
A - kamat tiszta boborek,vagy nevezhetjuk piramisjateknak is.
Magyarorszagon novekedesi kenyszerrel parosulva,mivel ha nincs novekedes,drasztikusan visszaesnek a jarulekok,elfogy a levego....tovabbi jarulekcsokkentest varnak egyesek,egyszamjegyu jovedelemado,es hasonlokat,ki tudja nallunk ez lesz negativ,aki dolgozik nem fizet,sot kapja a jarulekot,amire a fedezetet a megnovekedett forgalmi ado bevetel nyujtja:)
Törölt felhasználó 2019. 08. 11. 18:43
#46353

Egy érdekes videó az ingolstadt környéki albérleti piacról magyar szemmel. Szeretem a Szabi videóit, mert nagyon őszintén és hitelesen mutatja be a helyzetet, konkrét fizetésekkel. Ő ugye nem informatikus, akinek mindent elintéz a fogadó cég, bár nekem néha az az érzésem, hogy nagyon nagyokat kamuznak a nehézségekről, mármint, hogy elhallgatják, akik németbe mennek ki. Illetve bárhova külföldre, csak a szépet és a jót mondják el. Szabi meg mindent, lehet boldogulni, de vannak nehézségek.
https://www.youtube.com/watch?v=SL7INJjKGvs
29nm "lakás" - 650 EUR - 3 havi kaució és magyar ismerősön keresztül szerezte. Tudom, a macskasz.ros pesten ennél is drágább.. Vagy mégsem? Nem kell minden hazugságot elhinni, amit a külföldre mentek gurítanak.
impudent 2019. 08. 11. 18:41
Előzmény: #46351  johai
#46352
Nem vagyok szegeny ember de Nekem csillagaszatinak tunik egy Ujpalotai panelba vagy egy VII ker- i berlakasba bekoltozni ennyi penzert.
Most voltam az Aldiba vasarolni ott meg erzem hogy a cash erteket nem nagyon vesztett de ez szamomra brutal ami itt ingatlanfroton ossze lett hozva
johai 2019. 08. 11. 18:27
Előzmény: #46344  impudent
#46351
500e/nm panellt most is tudsz  venni rengeteget.
Alku nem tudom mennyi,kinalati ar,jo kozepes allapotu.
Az extra 29 milla ujpalotan pl,ebbe mar beleszamolnak sok butort berendezest.....ez most a realis kinalati ar,aztan hogy valaki 40-hez kozelebb hirdeti a lepukkant keglijet,az o baja,biztos hirdetni szeret.
*
Mar most csokkentek az arak,es csodak nincsennek,bar sokan arra varnak.....majd osszel a beiskolazas utan ravetik magukat a csokosok.
Ez abszurd elkepzeles hiszen csak ujjakra van tamogatas,a babvaro csupan onerore eleg......most kepzeljuk el hogy egy atlagember mennyit kolt el belole,es mennyi marad onerore.
Azon kevesek akik belemennek ebbe,viszont nyakig eladosodnak,a kovetkezo 30 evben elfelejthetnek minden extrat,es a vegen marad nekik egy lepukkant lyuk,amiert a piaci ar tobbszoroset fizetik ki,legalabbis a jelenlegi kinalati arakon szamolva.
Törölt felhasználó 2019. 08. 11. 18:27
Előzmény: #46345  Törölt felhasználó
#46350

Ha belépek az ingatlan com-ra és kiszűröm a duplikációkat, akkor marad 31e eladó lakás. 51e-ben vannak duplikációk is, annyit akkor látsz, ha nem vagy belépve.
Van 900e lakás pesten, tehát kb 3,5%--a van most fent eladóként. Ezek nagyon nagy része viszont maradék lakás, brutálisan túlárazva és/vagy egyéb problémával. Jó lakás jó áron alig kerül fel.
pitcairn2 2019. 08. 11. 17:47
Előzmény: #46325  elemerorsos
#46349
kik shortoltak és mit?! nem tudlak követni...
pitcairn2 2019. 08. 11. 17:46
Előzmény: #46326  elemerorsos
#46348
miért nem inkább 2500-ra várod ezt?:)
pitcairn2 2019. 08. 11. 17:45
Előzmény: #46326  elemerorsos
#46347
stagflációról, inflációs depresszióról még nem hallottál?:)
a legdurvább gazdasági mélyrepülések általában inflációs robbanásba torkolló printeléshez kötődnek...
furcsa, hogy pont itt kell ezt magyarázni, hiszen az 1970-es évek második felétől kibontakozó magyar "mennyiségi lazítás" gyönyörű inflációs depresszióba torkollott az 1980-as évek derekán... 
a mostani "inflációmentesség" pedig sajnos buborékfújásról szólt... 
impudent 2019. 08. 11. 17:29
Előzmény: #46345  Törölt felhasználó
#46346
Bar igy lenne.
En nem vagyok poziban csak egy ingatlanom van de Nekem nem tetszett soha hogy a penzem elinflalodik ha lakasban merem.
Penz alatt ertsd megtakaritas vagy akar a munkaerom erteke stb.
Törölt felhasználó 2019. 08. 11. 17:06
Előzmény: #46344  impudent
#46345
nem figeyled a piacot nem ismétlem magam de 3at adtam el keresleti piacon 4 honapja megfordult kinalati piac alakult ki a kínálat 1-2hetente 1000 -el növekszik.... figyeld csak most 51 000 van jövőhét vasárnap ird ide be hogy mennyi meglátod de 2 hét múlva 52 000 lesz :) probál mki megszabadulni de ezeken az árakon már befektető sincs.... nmehogy átlagember mindeki előrehozta a vásárlásokat amit az elkövetkező 10évben tervezett volna mert nem akart lemaradni.... előre eltüzelte mki az összes puskaporát... mamoka sem tud több hitelt felvenni mert mindene a panelekben van és fizeti a hiteleket és nincs keret tovább... az átlag ember pedig egy 50% eséssel sem lenne már kisegítve annyira irreálisak az árak.... tetőzik a kínálat majd behuzan az ár.... így megy ez a világba....
impudent 2019. 08. 11. 16:57
Előzmény: #46343  Törölt felhasználó
#46344
Nem vesztettunk sokat az utcan hallunk eleget.
De aki 20 ert vett panelt az nem ragadt be,nemde.
En speciel tovabbra se latok beragadast csak irdatlan emelkedo arakat.
Törölt felhasználó 2019. 08. 11. 16:52
Előzmény: #46342  impudent
#46343
huuu kicsit nem vagyok aztán elpattantak itt az indulatok ahogy látom a törölt üzenetekből sajnos nem láttam mit írt de már elötte is elég prosztó stílusban nyilvánult meg a mas életet élő fake fiók... 
úgylátszik nagyon fáj itt a panel nagyuraknak hogy nem tudnak kiszálni a befagyott mocsárból...
impudent 2019. 08. 11. 16:33
#46342
Na ez az abszolut profizmus !
Megjelenik mamoka elmondja sommas velemenyet a nyertes pozibol es a nep a vesztesek es a gyoztesek osszeugranak.
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 11. 16:14
Előzmény: #46337  OTP2018
#46341
vagy 18 ezer darab richter részvényt

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek