Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 08. 10. 18:04
Előzmény: #46262  impudent
#46300

"iszonyú alacsony adókulcsok a bérbeadásra, hasznosításra."
Bérjövedelemhez azért ne hasonlítsd, mert a lakás esetében leadózott jövedelemből vagy hitelből kell megvenni a kéglit. Ráadásul minden adóemelés a szürke/fekete kiadást erősítené vagy egyszerűen csak nem adnák ki az emberek, maximum rokonnak vagy álrokonnak szivességi alapon, azt hiszem ez a trükk az adómentességre.
Közben meg mondjuk a katas vállalkozó megússza az adófizetést havi 1m-ig 50e-ből. Azzal meg gondolom nincs bajod.
Nagyon nem akarjátok megérteni, hogy milyen tömegvonzása van a nagyvárosoknak és mennyire nincs jelenleg alternatíva a bérbe vétel mellett másnak sok ember esetében. Persze, nem kellemes dolog valakinek lepakolni mondjuk havi 150e-t, nade az illető egy 35m körüli lakást ad "oda" használatra. Van önereje a bérbe vevőnek? Nincs vagy nincs annyi, amennyit a bank előir.
A 150e-ből kíváncsiságból megnéztem és 20éves 5 év kamatperiódusú (tehát némileg kockázatosabb) hitelt lehetne törleszteni a legnagyobb banknál, aminél mondjuk lehetnek olcsóbbak, de referenciának jó lesz. Nade akkor úgy kéne a nagyvárosba érkezni az illetőnek, hogy van 10m a számláján és jó fizetése, ami elbír ekkora törlesztést.
Tényleg, cimborám vett ki egy időre Párizsban lakást és a tulaj elkérte a fizetési igazolását, hogy ki tudja-e fizetni a lakást. Németben vett ki egy másik ismerősöm és ő azt mondta, hogy csak végbéltükrözésre nem kellett elmennie, annyi igazolást kért tőle a kiadó. Nem tudom, mennyire általánosak ezek odakint, de lenne pesten hőbörészés, ha a tulajok elkérnék a fizetési igazolásokat. Pedig miért ne kérhetnék el egyébként?
Na mindegy, ez már messzire vezetne.
Ha veszem a 35m-t, hogy valaki teljesen hitelből szeretne venni és a 30év legnagyobb beállítható futamidőt, akkor még mindig 168e per hó jön ki combos fizetés mellett. 10 éves kamatperiódussal meg 188e. Szóval valahol 30 év feletti futamidő jönne ki egy 35m-os lakásra, havi 150e törlesztés mellett.
Lehet, hogy drágának gondolják sokan a bérlést, de a hitelek sem igazán olcsóak hosszú távon. El kell gondolkodni a számokon. Ráadásul ha nincs önereje maximum önérzete valakinek, akkor milyen alternatívája marad a bérlés mellett?
MrLajos 2019. 08. 10. 17:46
Törölt hozzászólás
#46299
sakal83 2019. 08. 10. 17:17
Előzmény: #46296  memet
#46298
Magyarul: a szaros romhalnazokat az egy iqju tulajok nem tudjak eladni 1mpernmert Budapesten :) 
Tovabbi aremelkedest varok:)
Törölt felhasználó 2019. 08. 10. 16:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#46297
értetlennek tetszik lenni? azt hittem én vagyok idős de a demencia és a elbutulás úgy látom nem nálam kopogtat :D
highlife 2019. 08. 10. 15:59
Törölt hozzászólás
#46295
Törölt felhasználó 2019. 08. 10. 15:26
Előzmény: #46291  Criscito
#46294
minden elérhető a városokban egy kellemes élethez ezt látom magam körül bpen meg nyomorognak az emberek...
Törölt felhasználó 2019. 08. 10. 15:25
Előzmény: #46286  mamoka47
#46293
szia mamoka! üdvözöllek:)
 "Most hogy már ezerszer kibeszéltétek a szerintetek indokolatlanul magas ingatlanárakat,én veletek szemben (nem írom le hogy miért,mert túl hosszú lenne) további áremelkedést várok."
szóval egyetértesz az árcsökkenést várokkal csak félsz mert igazuk van és már nem látod hogy mi kellene az irreális de örvendetesen magas árak továbbemeléséhez ami eddig is meglepetésként ért és nem értetted de továbbra sem érted tehát nincs egy érved sem mert tudod hogy daarabokra szedne egy kisiskolás is ha valódi érvekre terelődne a szó...
" Amúgy ennek a sok okoskodásnak amit itt előadtok"
számodra felfoghatatlan összefüggésekről írkálnak itt mert alulképzett műveletlen emberként az "okoskodás" nem érthető mert előtanulmányokat feltételez és összefüggésekben való gondolkodást
" semmi,de semmi ráhatása sincs az ingatlan árakra. Osszátok-szorozzátok a semmit"
érzed és jól látod hogy változik a piac és kínálati piac alakult ki az elmúlt 4 hónapban de félsz olyannyira hogy azt feltételezed hogy az itteni megszólalok voltak ilyen hatással a közhangulatra... ezt a félelmedet ami természetesen rögeszmés érzed a hátadon mint egy hűvös lehelletet ami lázas éjszakákon felver és magadban mondogatod hogy most megfoghatodaz isten lábát ha az általad elképzelt árakon elkelne még gyorsan a paneled de szabadulni sem akarsz mert a semmiből jött általad fel nem fogott emelkedési hullámot szeretnéd még lovagolni de érzed hogy nem fog sikerülni de tetszik a kokainmámor ezt a belső ellentétet vetíted ki egy rövid hozzászólással ami egy percig megnyugtatja a lelked mert azzal ellentétesen amit írsz azt várod hogy a te hozzászólásod majd kihatással lesz a piacra és ez miatt megfordul keresletivé újra :D 
imádom ezt a szellemi szuterint amit idecsempészel bármilyen hozzászólásoddal annyira átlátszó vagy hogy fogom a hasam a röhögéstől :D :D :D ja és biztos Lajos voltam hát persze :D
pitcairn2 2019. 08. 10. 15:19
Előzmény: #46282  impudent
#46292
ő inkább pragmatikus:)
Criscito 2019. 08. 10. 15:16
Előzmény: #46289  Törölt felhasználó
#46291
Korhazrol te beszeltel, nem en. Munkahelyekkel mi a helyzet? 
sakal83 2019. 08. 10. 15:12
Előzmény: #46286  mamoka47
#46290
Pedig azt hittem, hogy van:) persze, amit Te adsz elő, annak van:)
Törölt felhasználó 2019. 08. 10. 15:11
Előzmény: #46287  Criscito
#46289
mirpl beszélsz? ha te kórházat akarsz az 5000 fő alatti településekre akkor bajok vannak a fejedbe de méginkább értetlenkedsz... én városokról beszélek nem falukról és kisvárosokról... ez kb olyan mintha azt mondtad volna hogy a belvárosba kevés búzatábla.... gondolkodj ne csak trolkodni próbálj...
hunor555
hunor555 2019. 08. 10. 15:10
Előzmény: #46286  mamoka47
#46288
Mégis egy ilyen fórumnak miről kellene szólnia? A pandák fogságban történő szaporításáról?
Criscito 2019. 08. 10. 14:46
Előzmény: #46283  Törölt felhasználó
#46287
Oks. Mar csak jol fizeto munkahelyek, jo egyetemek, kepzett orvosok kellenek a kisvarosokba es mar megyek is. :)
mamoka47
mamoka47 2019. 08. 10. 14:44
Előzmény: #46285  sakal83
#46286
 Most hogy már ezerszer kibeszéltétek a szerintetek indokolatlanul magas ingatlanárakat,én veletek szemben (nem írom le hogy miért,mert túl hosszú lenne) további áremelkedést várok. Amúgy ennek a sok okoskodásnak amit itt előadtok semmi,de semmi ráhatása sincs az ingatlan árakra. Osszátok-szorozzátok a semmit.
sakal83 2019. 08. 10. 14:08
Előzmény: #46284  sakal83
#46285
Ja, és egyébként álmodozhatunk itt de a következő a holdudvarhoz tartozó cégek és személyek vannak az ingatlanpiacon: Mészáros cégeinek kb 70%-a, Garancsi, Tiborcz, WHB stb. NEm hiszem, hogy itt bármiféle nem lóvészerzési céllal megvalósuló program lesz:)
Gyakorlatilag a FIDESZ nagy része ingatlanpiacon utazik. Lásd Rogán V kerület. Kiegészítve mezőgazdaság (tehát ott is sok támogatás marad).
sakal83 2019. 08. 10. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#46284
"Panel program, szigetelés, ablakcsere, konvektorcsere, kazáncsere támogatása... stb. Ezeket kellene nyomni ha az számítana minél kevesebb pénzből minél több állampolgár lakhatási színvonalát emeljék!!  "
MAX-ot írtam, és NEM az emberek lakhatási szinvonalának emelése céljából kellene támogatni, hanem mondjuk azért, hogy szénerőműveket le lehessen állítani, illetve fél paks is elég legyen. Színtiszta gazdasági érdekből, akkor, ha megéri, és akkor sem feltétlenül"Ezek a fentiek akkor értelmezhetőek, ha az állam  ELŐÍRNÁ MELLÉ FELTÉTELKÉNT, hogy az ingatlan aktuális értékének 0,5-1%-át havonta szépen félrerakosgatja a további felújításokra az ezt igénylő társasáház. Na, ez program lenne. A panelprogrmaban résztvevő házak azóta is szarnak a ház állagára, mert ingyen kapták.Lehet itt akár CSOK-ozni is miattam akár Feltétel: 3 ÚJ gyerek a szerződéstől, semmilyen ingatlan nem lehet a nevén a családnak, és az megelőző 4 évben nem is lehetne, max csereingatlan és csak felfelé a méretben, nemcsak újakra lehet felvenni, és ezt követően, ha újabb ingatlant szerez, akkor a támogatást azonnal vissza kell fizetni. Na, ez valóban a gyerekszületést támogatná, és a lakhatást.
"Fasiszta?"
 én ezt a szót sem írtam még le soha szerintem eddig az életemben:)
Törölt felhasználó 2019. 08. 10. 12:27
#46283
VIDÉK AZ ÚJ BUDAPEST mert élhetetlen lett a főváros sajnos!
impudent 2019. 08. 10. 12:15
Előzmény: #46280  impudent
#46282

most már kíváncsi lennék vajon Fideszes vagy e mert Orbán illiberális.
az airbn meg a többi nyalánkság bulinegyed stb elég liberális
highlife 2019. 08. 10. 12:14
Törölt hozzászólás
#46281

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek