Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hunor555
hunor555 2019. 07. 19. 21:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#44760

Gondoltam hogy sok mindent írok válaszul, de nem, meg már ittam is. Szerinted normális ez? Egy trade mikor tekinthető lezártnak? Ha benne ülsz vagy már eladtad? Mennyi egy részvényt eladni, és mennyi egy lakást? Akik itt vannak a fórumon mikor vettek? Csak nem a válság után? Ohh... Aztán örülnek hogy háromszorozódott a pénzük. Ha hosszabb időtávot nézünk mi a helyzet? a 2000-től 2008-ig a tőzsdét az elvesztegetett évtizednek mondják. Most vennél lakást? Vennél részvényt? Ja hogy időzítés? Igazad van mindenben.
johai 2019. 07. 19. 20:37
Előzmény: #44749  hunor555
#44759
Erdekes amit irsz.
Nem tudtal befektetni a valsagban,mivel iskolaba jartal,es penzed se volt....gondolod ha lett volna sok penzed azt betolod egy olyan piacra ahol a vilag veget varjak?
*
Az ingatlanpiac is tobb sebbol verzett,nem veletlenul lehetett6-7 millaert joallapotu panellt venni pesten,tovabbi aresesre szamitottak sokan....otika is evekig oldalazott mielott elindult,meg akkor is amikor a fobb rv piacok mar sokat mentek,a buxot visszatartotta ov unortodoxiaja...most mar ilyen gond nincs,emelkedhet minden tovabb,minel magasabban van,annal nagyobb potencial van egy eszkozben.
Ezt kell megszokni,ez az uj vilagrend:)
pitcairn2 2019. 07. 19. 20:29
Előzmény: #44741  lohran
#44758
nem az a valódi címzett aki felveszi...
pitcairn2 2019. 07. 19. 20:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#44757
stagflációs depressziót várok amiből extrém esetben hiperinfláció is lehet
az azonban teljesen egyértelmű, hogy ebből a zsákutcából nincs fájdalommentes kiút
pontosan ezért nem tudják abbahagyni
és pontosan ezért nem vezet ez vmi "langymeleg konszolidáció" felé... 
highlife 2019. 07. 19. 20:27
Törölt hozzászólás
#44756
pitcairn2 2019. 07. 19. 20:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#44755
a problémák ott kezdődnek, hogy az ingatlanfejlesztő nem feltétlenül ingatlanbefektető...
pitcairn2 2019. 07. 19. 20:24
Előzmény: #44738  tihamer
#44754
ez kb. a kutyaharapást szőrével minősített esete:)
nagyon kemény lesz ebből majd a kijózanodás...
végül minden végtelenített ivászat véget ér, ha máshol nem akkor a detoxikálóban... 
pitcairn2 2019. 07. 19. 20:21
Előzmény: #44737  sakal83
#44753
ok, de a maffia se azzal kereste a pénzét, a mi nagy földbirtokosaink, ingatlanmágnásaink pedig hol vannak már?!
egytől egyig kirabolták őket...
pitcairn2 2019. 07. 19. 20:20
Előzmény: #44735  Invader
#44752
már bocs de ez vmi neo-keynesianus bullshit-nek tűnik:)
pitcairn2 2019. 07. 19. 20:18
Előzmény: #44732  sakal83
#44751
mikor keverted össze az ATM automatát az ingatlannal:)
pitcairn2 2019. 07. 19. 20:15
Előzmény: #44729  tihamer
#44750
én inkább úgy hallottam, hogy némi tulajdonnal is rendelkezett ezekben...
mivel a csődsorozata nyomán már leginkább csak strómannak tartották meg...
hunor555
hunor555 2019. 07. 19. 20:04
Előzmény: #44747  hunor555
#44749
Aztán ha mondjátok hogy oké miért nem csináltam, 2009-ben kezdtem az egyetemet. Azt el kellett végezni, munkát kellett találni, összeszedni valami kezdőtőkét. Szar dolog amikor rossz időbe születsz. Csinálom a tőzsdét, van is hozam, de koránt sem akkora mint amit korábban el lehetett volna érni.  Meg kellett egy két év mire kitanultam, szerencsés módon ez alatt kb. nullába jöttem ki. Meg nem is alszom annyira nyugodtan idei, meg egy vagy két évvel ezelőtti beszállókkal mintha a krakh után toltam volna be. Nekem lakás nem csencselni kellene, hanem lakni valahol. 
Amúgy nézegettem lakásokat Franciaországban, ahol a cégem ottani telephelye van, Poitiersben. Szép hely, megyeszékhely, van egyeteme (ami lakásár tekintetében egyértelműen felhajtó) ott van a schneider, meg egy pár cég köpésre, fél óra az óceán két óra Párizs, jár a tgv, aztán találtam lakást nem is annyira szart 1000eur/nm áron. Ott mérnökként alsó hangon kétszer annyit kapnék mint itthon. Ezzel szemben Gödöllőn a 450k/nm a legalja.
Pont beszélgettem ma egy faszival, aki Párizban lakik, na ott 2000eur/hó a bérleti díj, egy 80nmes lakásnak nem a gettóban. Mondjuk néger volt az ipse, de elég jól szituált, nem tudom mik az igényei pontosan. Azt mondta az a baj Párizzsal hogy jól elcseszték, mert központi minden szempontból, ott a gazdaság pénzügy, egyszóval mindennek a központja. Németeknél eléggé szét van ez tagolódva nem is ilyen durvák a bérleti díjak. Viszont ilyen szempontból Bp. hasonlít. Olyan szempontból mondjuk nem hogy Párizsba Poitiersből 2 óra alatt eljutsz, Gödöllőről iskolaszezonban asszony van hogy 1 óra a 13.kerület. Nekem mérnöki munkák a 11.ben, na oda kínszenvedés eljutni több mint másfél óra.  Szóval pestet még meg is érteném hogy drága de az aglo, ahonnan szar bejutni (igaz fótra dunakeszire, gödöllőre) egy fos ilyen szempontból mégis egekben minden. 
impudent 2019. 07. 19. 19:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#44748
Az ingatlan ahogy latom 10 evenkent jo befektetes addig meg is lehet halni.
Szamos peldat hoztam fel hogy meg igy is csak egyes szegmensek a nyerok.
Peldaul eladtam egy felujitandot a IX kerben 9 ert 2007 ben rakoltott a lako cirka 1 et minimum.
6 evet kellet varnia hogy kb. A kamat megteruljon.
Persze ha kiada akkor keveset de keresett volna igaz lelakjak meg a sok kozos koltseg stb.
hunor555
hunor555 2019. 07. 19. 19:24
Előzmény: #44721  tihamer
#44747
Mondjuk betoltad a pénzed 2010ben a tőzsdébe. Akár a kutyaszar BÉTa-t, bluechip-et, vagy csak simán az indexet vetted, tökmindegy, minimum kétszer annyit hozott mint az ingatlan. A lakást a tőzsde mindig meg fogja verni. Ha azt mondod jajj dehát ha kiadom albérletbe ottvan a bérleti díj. Oké. ANY 2010es évek elekén 300 körül forgott, most 1250 osztalékvágás után. Az osztalékhozam a mostani árhoz képesz 5.x%. ha jókor ugrottál be, a beszállóhoz képest 25-30%. Nem venném ezt a részvényt, ahogy ingatlant se most. Aztán az OTPről ami tízenkétszereződött vagy az opushoz képest ami nagyonsokszorozódott, még úgymond szarul hozó példát mondtam. 
s&p500  100 éves időtávon kb 9% éves hozamot termelt, ingatlan 1.5-öt. Pitcainnak baromira igaza van, én is 2017 óta várom, csak nem akar jönni. A recesszióban az a jó hogy mindig akkor jön amikor nem számít rá az ember. Ha megnézed mindig jött valami, ez most sem lesz másképp. Én nem mondom hogy ma holnap jövőre, de néhány éven belül. nyilván nem az a célom hogy mondogatom folyamatosan aztán ha mondjuk 2022ben valami beüt és akkor hurrá basszátok meg én megmondtam, mert ez nem korrekt. Viszont az hogy középosztálybeliként szerintem normális fizetéssel egy örökkévalóság egy szaros panel összegründölése amit régen a proliknak építettek... Hát..
highlife 2019. 07. 19. 18:13
Törölt hozzászólás
#44746
mpagnes 2019. 07. 19. 17:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#44745
A magyar top 15-ben ismerek egy magyart , akinek még saját ingatlana sem volt soha életében. 20 éve havi 300 ezer Forintért inkább bérelt házat. Azt mondta az ingatlannal sok a probléma, de leginkább az, hogy nem tudja mikor kell más helyen laknia.  
sakal83 2019. 07. 19. 17:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#44744
Az ingatlanban lehet a legjobban felfejlődni aránylag kis vagyonról is. Egy ingatlanon, ha kivitelezel, és netán beruházol is, akkor 30-50%-od van felfutó piacon. Tehát ha 5 projektet visze egy év alatt (simán belefér), akkor simán keresel 150%-ot egy projekthez képest. Tehát 5 db 40millás projektnél (úgy, hogy más pénzét forgatod kivitelezésnél) 60 millát keresel. Ha ezt visszafekteted okosan saját beruházásba, és megpörgeted akkor elég keményen feltdod pörgetni, mert a következő 5-ös csomag már 90m és mellé a 60m. De nem kell nekem hinned, de relatív normális és szegény építkezési vállalkozó kevés van:) Nagy hülye voltam, hogy nem tanultam ki ezt az ipart. És ez csak a kivitelezés. Ha okosan vásárolsz alcsaonyabb áron telkeket, és ráülsz, az nagyon kemény tud lenni.
sakal83 2019. 07. 19. 17:22
Előzmény: #44741  lohran
#44743
De aki felbújtja, azt 10m szavazta meg..., tehát a 10m  felelős. ezt ne felejtsük el soha
lohran 2019. 07. 19. 16:58
Előzmény: #44741  lohran
#44742

az egész társadalmat lezüllesztették erre a szintre, "lopják" a közvagyont kiosztogatják jogszabállyal de erkölcstelenül és jogtalanul mert nem járna ez a pénz és teljesen szükségtelenül mert értelmetlen.
lesütött szemmel járhatunk tovább egymást meglopva , kihasználva ez van ma
lohran 2019. 07. 19. 16:50
Előzmény: #44733  sakal83
#44741

aki felveszi az is bűnrészes mert minket "rabol ki"
de aki felbújtja az az igazi szemét féreg

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek