Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 13:20
Előzmény: #42394  Törölt felhasználó
#42400
Aranyt viszont nem ajánlom, mert nincs hozama.. Az ingatlannak viszont van havi szinten...
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 13:12
Előzmény: #42394  Törölt felhasználó
#42399
Nem olyan bitang jó befektetés az új állampapír sem, tudva, hogy 3-3,5 % lesz legalább idén az infláció..
Mennyit is hoz infláció felett 1 évben? fél % ot?  És nem hinném, hogy az infláció lassulni fog a következő években.
A lakás  ár tudvalévően infláció követő hosszú távon.. A bérleti díj csak hab a tortán.. 
Másik ,hogy 4 % illetéket most buktál , mert pár év múlva csak ennyi megfizetésével tudsz az ingatlan buliba vissza szállni.. Harmadik, hogy 5 év múlva semmi garancia, hogy lesz értékelhető jó kamatozású állam papír.. akkor pedig térhetsz vissza ingatlanozni...  Negyedik ,hogy én mindig a jobb kézzel fogható eszköz ( arany - ingatlan ) egy válságba a számládat le tudják nullázni.. ( egy államcsőd mondjuk ) és kész..
ncseed 2019. 06. 21. 13:06
Törölt hozzászólás
#42398
panczgab 2019. 06. 21. 13:03
Előzmény: #42392  macisajt
#42397
Látom, rutinos róka vagy... Hát persze, az adóhivatal itt olvassa a fórumokat. Hogyne. Nem ugranak rá semmire. Ha van jó zsebszerződés, az elég biztosíték. Pontosabban a rendes szerződés sem sokkal jobb garancia, esetleg közjegyzői szerződéssel, de még úgy is hónapokba telik kitenni a bitorlót. Én a legnagyobb garanciának a bölcs bérlőválasztást tartom. 
ncseed 2019. 06. 21. 12:53
Törölt hozzászólás
#42396
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 12:49
Előzmény: #42393  1kor13
#42395
A bérlő is nyert vele, hiszen így nem fizetett ~10%-kal magasabb bérleti díjat.
Nem fekete és fehér ez a kérdés sem.
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 12:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#42394

Ha te 40 milliós lakást adsz ki 150e ft-ért, akkor annak mostanra már nem sok értelme van. Berakod MÁP+-ba vagy még inkább PMÁP-ba 4,5% kamatra és évi 1,8m kamatbevételed van, adómentesen, válság állóan. Habzsi dőzsi.
Szemben a lakáskiadásnál ugye adózni is kéne (adó elcsalásával lehet csak annyi bérleti díjat beszedni, mint az állampapírral), vannak üresjáratok meg a lakásra illik költeni is időnként (persze akiknek az albérlői ingyen renoválják a lakást a kiköltözésük előtt azokra ez a pont nem vonatkozik). Ha esetleg hitel van a lakáson akkor az még tovább rontja pozíciót az állampapírral szemben.
Főleg ez olyanoknál nagyon megfontolandó, akik úgysem adnák el, csak ülnének a lakáson és a kiadásból próbálnak bevételt szerezni meg kockás papíron számolgatják, hogy milyen sok pénzük van ingatlanban. Majd jó lesz az örökösöknek, vesznek belőle egy luxusautót :)
Én is egyébként olyan típus vagyok, hogy nem akartam eladni, de kaptam egy jó ajánlatot ismerősön keresztül és osztottam, szoroztam és sokkal jobb nekem, ha nem kell a lakással vesződnöm, hanem még egy kicsit nagyobb bevételm is jön majd kényelmesen az állampapírból a következő 5 évben. 5 év hosszú idő és egy lakással 5 év alatt tuti van valami felújítási munka, valami elromlik, elmennek a bérlők többször is, akkor takarítás, javítgatás. Ezt mind megspórolom most sőt még több is lesz a kamatbevételem, mert az kamatos kamat, de a bérleti díjat nem lehet az infláció mértékvel sem emelni, ahogy te is kifejtetted.
1kor13
1kor13 2019. 06. 21. 12:44
Előzmény: #42384  subzero444
#42393
 A fekete fizut meg a fekete albérleti díjat nem szabad összekeverni. A fekete fizunál mindkét fél sáros, mindkét fél nyert a dologgal az állam ellenében, és mindkét félnek van veszteni valója, utólag is. A bérleti jogviszony megszűnésekor a bérlő már nem veszíthet azzal, ha mondjuk 10%-ért cserébe szól a nav-nak. Ugyanúgy, ahogy a tulajok összezárnak, a bérlők is segíthetik egymást ezzel.
macisajt 2019. 06. 21. 12:26
Előzmény: #42379  panczgab
#42392
Azért a bérlő sem teljesen hülye, bosszút is állhat!  A zsebszerződéseket meg jobb ha nem emlegeted ilyen nyíltan!  Az adóhivatal ezekre ugrik, gondolom, ha górcső alá kerülsz,  ez neked is kellemetlen lesz.
pitcairn2 2019. 06. 21. 12:25
Előzmény: #42385  signal2
#42391
inkább a piactorzító, kínálatkorlátozó intézkedéseket kéne kivezetni...
impudent 2019. 06. 21. 11:45
Előzmény: #42389  impudent
#42390
Azóta se jöttem rá kié a fa amin az utcán áll
impudent 2019. 06. 21. 11:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#42389

Kalocsán egy ház előtt álló cseresznyefáról leszedtem vagy 4 kg ot ingyen.
Nekem ennyi elég is volt idénre.
Aluljáróban meg 1800 kilója , vicc.
A paraszt mindent bitóról, semmit nem dolgozik ,csak az államtól kapott támogatásokból dőzsöl.
egynapod 2019. 06. 21. 11:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#42388
a cseresznyével ellentétben a lakhatás alapvető szükséglet. és lássuk be a viktornál kevés nagyobb élő  komcsit tudok most hirtelen:)))))
Törölt felhasználó 2019. 06. 21. 10:52
Előzmény: #42379  panczgab
#42387
Nagyon egyszerűen, ott ugyanis nem ncseed, mamoka, buyandhold és izomman áll a kiadói oldalon, hanem cégek, akik számlára adnak ki lakást.
Amúgy ncseed gondolom nem taxizott mostanában bp-en, és még csak nem is hallott az ottani egységesített árakról. 
Magyarországon viszont amíg nem lesz komoly profi kiadó oldal, és/vagy az adóhatóság nem áll rá nagy erőkkel erre a szektorra, addig ebből még verbális intervenció se lesz.
ncseed 2019. 06. 21. 10:40
Törölt hozzászólás
#42386
signal2
signal2 2019. 06. 21. 10:34
Előzmény: #42384  subzero444
#42385
Miért lenne tuti a bérleti díj plafon? Egyelőre ötlet.
Én modern bérházaknak jobban örülnék.
subzero444 2019. 06. 21. 10:30
Előzmény: #42382  panczgab
#42384
Igen, ez a baj a bérleti díj maximalizálással. Papíron maximalizálva lesz az tuti. Persze hogy a háttérben milyen fekete pénzek fognak mozogni, arra senkinek nem lesz rálátása.
ncseed 2019. 06. 21. 10:26
Törölt hozzászólás
#42383
panczgab 2019. 06. 21. 10:22
Előzmény: #42381  Criscito
#42382
Tényállítást fogalmaztam meg, amikor azt írtam, hogy nincs erős normakövetés Magyarországon. És persze, ha jön a komcsi törvénykezés a bérleti díjak befagyasztásáról, én is megyek szürkébe. Erkölcsi skrupulusok nélkül. Zsebszerődés lesz, tehát egyáltalán nem fogok adózni. Ennyike. Papolhatsz, engem nem különösebben izgat. 
Criscito 2019. 06. 21. 10:14
Előzmény: #42379  panczgab
#42381
Most ez komoly? Normakövető kultúráról beszélsz erre te írod, hogy zsebbe, feketén, adózatlanul fizessen a bérlő neked? 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek