Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
consonance 2019. 06. 15. 21:42
Törölt hozzászólás
#42080
buyandhold 2019. 06. 15. 21:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#42079
A fityesz anno ezzel nyert valasztast(tobbek kozott), hogy azt mondta, ha hatalomra jut, eltorli az ingatlanadot.
Ad 2. elmondom most is van ingatlanado. Egyik hazam utan 150.000ft. Hozza lehet szokni, nem oszt nem szoroz.
ad 3. szerinted kire haritja a tulaj az adot? Csak nem a berlore? Az AFA-t is a vevo fizeti...
pickpepe
pickpepe 2019. 06. 15. 21:09
#42078
a napokban néztem egy munkásszállót, van esetleg ezzel kapcsolatban valakinek konkrét tapasztalata?
Ha igen főleg az érdekelne, hogy milyen áron szokás kiadni (két- és egyszobás szobák vannak benne)?
Mennyire sűrűn kell ránézni?
Sűrűben mondjuk, mint egy kiadott lakásra?
pickpepe
pickpepe 2019. 06. 15. 21:07
Előzmény: #42072  elemerorsos
#42077

igen én is ezt tapasztalom, ami jó helyen van és reális áron megy piacra azt gyorsan elviszik.
amíg így nőnek a bérek - legalábbis egy rétegnél biztosan - addig itt nagyon esés nem lesz.
jó barátom  kb. 500 körül keresett az elmúlt  10 évben, az elmúlt években kezdett jobban menni neki 1-2 milla megvolt havonta, azt mondja jövőre akár a havi 4 millát is megkeresheti.
Gyerekkorom óta ismerem,  biztos, hogy nem kamuzik, látom a vagyonnövekedés a saját szememmel is,  ebben benne vannak a passzív jövedelmei és 4 vállalkozás eredménye is, amit visz.
dexter5 2019. 06. 15. 20:08
Törölt hozzászólás
#42076
dexter5 2019. 06. 15. 20:08
Törölt hozzászólás
#42075
1kor13
1kor13 2019. 06. 15. 20:05
Előzmény: #42073  elemerorsos
#42074
A két "sztori" nem zárja ki egymást. "Racionális" áron pont azért könnyű eladni, mert sokan hirdetnek "irracionális" árakon. Gyakorlatilag az utóbbiak kivonják magukat a kínálati oldalról. Te sem véletlenül azért mentél oda, ahova mentél...
elemerorsos 2019. 06. 15. 19:36
Előzmény: #42071  net91
#42073
Ilyen sztorikat olvasunk évek óta, a Balla ingatlaniroda "szakértői" már 2015-ben is ezt mondták, aztán tudjuk mi lett. Ezt azok az ingatlanosok nyomják, akik kínálatot akarnak generálni és így akarnak megbízást szerezni...
elemerorsos 2019. 06. 15. 19:34
Előzmény: #42071  net91
#42072
Ehhez képest az elmúlt két hétben két belvárosi lakásra mentem rá, az egyiket azonnal elvitték, mire mentem volna megnézni (kb. a hirdetésre 2 napra) eladták. (Sajnos nem értem rá azonnal nézni.) A másikat hétfőn hirdették, kedden néztem, kiderült hogy van pár hibája a lakásnak, alkudoztam a tulajjal 2 napig, ekkor szólt, hogy elvitték teli áron. Szóval a piac ilyen most is. Nyilván vannak a 1,5-2 milliós m2 áron hirdetett lakások hónapok/évek óta beragadva, de ami jó lakás és ésszerű áron van (ez a pár évvel ezelőtti kb dupláját jelenti) az nagyon gyorsan elmegy.
net91 2019. 06. 15. 19:08
#42071

A kiszámolóról:
"Érdekes ez az állítólagos felpörgött ingatlanpiac… December óta nem tudom eladni Dunakeszin lévő lakásomat, több ismerősöm ugyanezzel a problémával küzd. Sok ingatlanossal beszéltem, mindegyik azt mondja szinte áll a piac. A kishölgy, aki az energetikai tanúsítványomat készítette azt mondta, hogy évek óta ezzel foglalkozik, de most már csak másodállásban csinálja, annyira nincs adásvétel a piacon. Én nem gondolom, hogy a Csok vagy bármi más ezen a helyzeten lendíteni fog, talán lesz egy hullám még őszig, remélem legkésőbb akkor elmegy a lakás."
Érdekes, hogy nem tudja eladni a lakást, mivel Dunakeszi  szinte összeépült Budapesttel. Lehet, hogy ő is túl magas áron kínálja?
johai 2019. 06. 15. 18:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#42070
Egyenlore szoba se jon az ingatlanado,brutal bevetel folyik be az aremelkedes kapcsan,a lakastranzakcioknal.
Egyaltalan nem mindegy hogy ez10 millan vagy 30-on tortenik.
Es egyebb aruknal is a burkolt aremeles miatt ami nem jelenik meg a ksh indexeben,hiszen nallunk legmagasabb a fogyasztasi ado,szoval van bevetele az allamnak fut a szeker,jutathatnanak a nyugdijasoknak is,de ez elveikkel ellentetes.
*
Ingatlan ado akkor jon amikor csokkennek a bevetelek,es valahonnan penzt kell szerezni.
Elso korben igyekeznek betartani azt az igeretuket hogy az allamadossag nem emeledhet,ugy tudom mintha beraktak volna az alaptorvenybe is.
Spekulansokrol fognak beszelni,akik az emberek lakhatasat lehetetlenitik el.
ypsilon 2019. 06. 15. 16:52
Előzmény: #42068  impudent
#42069
Mert? 
Ennyi erővel én is írhatom, Te nem érted amit írtam. Te mellébeszélsz. 
impudent 2019. 06. 15. 16:24
Előzmény: #42065  ypsilon
#42068
Szerintem Te nem erted mirol beszel a koma.
Te mellebeszelsz.
wawa1 2019. 06. 15. 16:20
Törölt hozzászólás
#42067
berlini
berlini 2019. 06. 15. 15:52
Előzmény: #42063  sakal83
#42066
Ismét egy ellentmondást nem tűrő, kategórikus válasz és tanács.
Nem félsz attól, hogy információ hiányában nem jó tanácsot adsz?
Leirtam , nem ismétlem meg.
meg kell nézni és információt gyüjteni. Utána dönteni.
Pontosan azért kell ezt igy csinálni, mert ahogy irsz úgy gondolkodik a vevők szinte mindegyike:
Hogy meneküljön amerre lát mindenki, véletlenül sem szabad ilyen koszos ügybe belekeveredni.
Életem legjobb ingatlanvételét úgy értem el, hogy minden jelentkező visszariadt, mert az utcában akkor még nem volt csatorna és a szomszéd telek húsboltjának szennyviztartája évekkel korábban "véletlenül" a kiszemelt telekre épült. Pár hónap után derült ki, hogy nekem nem merült fel költségem és szinte ingyen hullott a kezembe egy XVI. kerületi telek.
Tudnék mondani mostani példát a IX.kerületi Tóth Kálmán u.-i kivitelezési hibás társasházból is. Éveken keresztül a piaci ár alatt mélyen lehetett abban a házban lakást venni. Most hogy kiderült, nem olyan forrón eszik a kását, mint ahogy főzik, nem milliós hanem csupán százezer körüli az egy lakásra jutó várható költség (amire szükség lesz azt a tulajdonosok részben már be is fizették) és hirtelen mint a rakéta megindultak ott a lakásárak felfelé.
ypsilon 2019. 06. 15. 15:40
Előzmény: #42062  lohran
#42065
Egy háromgyerekes roma családnak jóval nagyobb az értéke és a tartása minden szempontból, mint annak aki itt próbálja az észt osztani úgy, hogy nulla gyereke van és az fáj neki kibirhatatlanul, hogy más kap támogatást ő pedig nem. Öröm olvasni a hozzászólásaidat. 
2345678 2019. 06. 15. 14:47
Előzmény: #42063  sakal83
#42064
Köszönöm,hogy írtál. Sokat tanultam belőle. Holnap megnézem azért lakásturistaként, mert még nem jártam egy ilyen panorámás luxus lakásban . Próbálok újabb információhoz jutni.
sakal83 2019. 06. 15. 14:36
Előzmény: #42057  2345678
#42063
Passz. De aki latatlanban errol szamot ir annak ne higgy. A tanacsom: keress masikat. A hibas haz penznyelo. A hibas tarsashoz kijavitasa lehetetlen a lakok kulonbozo helyzete es akarata miatt. Van ismerosom akinel az 30 lakasios tarsashazban a lakasonkenti 1m forintot nem dobtak ossze 10plusz eve hogy normalis futesuk legyen illetve megkapjak a hasznalatbavetelit... messzirol keruld
lohran 2019. 06. 15. 13:57
#42062
Az a ciganyember vagy migrans akinek van 3 vagy tobb gyermeke CSOK nelkul mennyivel tiszteletremeltobb mint ez a sok rajtunk hereskedo CSOKOS akik luxusfogyasztasat mi nyoghetjuk az egeszsegugy a nyugdijak es egy altalanos jolet helyett.
Piszkos vilag lett itt.
Erkolcs nulla.
wawa1 2019. 06. 15. 13:30
Törölt hozzászólás
#42061

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek