Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
buyandhold 2019. 06. 13. 07:47
Előzmény: #41928  elemerorsos
#41940
Hat az egy jo kerdes, hogy mit is jelent realizalni :)
Neked lehet hogy azt jelenti, hogy magyar forintba teszed at.
En meg pont most realizaltam: magyar forintbol vettem ingatlant (real estate). Neveben is benne van, hogy ez az igazi realizalas :)) Nekem legalabbis.
Amugy nem attol mennek fel az arak, hogy nagy a kereslet, hanem hogy nincs kinalat. Ezt nagyon fontos megerteni, hogy lassuk mi folyik a valosagban. Az emberek nem adjak el az ingatlanukat, mert ebbe realizaltak a vagyonukat. Beszelgettem egyik nyaralo tulajjal. Mondta, hogy becsongettek hozza es giga osszeget ajanlottak a nyaraloert(olyan sokat, amennyi penz nincs is :)...nyugdijas oregrol van szo, egesz nyaron lent vannak a nyaraloban minden evben... azt mondja hogy hulye lesz eladni. A szomszedjanak is tettek ajanlatot, az allando lakos. Azt modnta, o ott akar megoregedni, akarmennyit ajanlanak. Ez van most: NEM ELADO.
buyandhold 2019. 06. 13. 07:40
Előzmény: #41937  vincit
#41939
Aki ezt epitette, az jol elqrta az egeszet...mifelenk(anno) 8 vagy 9 szobas hazakat epitettek(nem veletlenul pont ennyit). Azzal lehet szakitani rendesen. Fagyizo helyett meg betehetett volna egy fagyiskocsit, de inkabb hagyja meg ezt a terepet a diakoknak (mifelent azok aruljak a fagyit)
Magyarul valaki az almait valositotta meg(errefele is van sok ilyen marha), nem uzleti alapon gondolkozott, valoszinuleg nem is ert hozza. Valahonnan jon neki a penzt, es erre szorja ki... Ha talal egy hasonlo gondolkozasu es anyagi helyzetu balekot, akkor el tudja adni. 
vincit 2019. 06. 12. 20:33
Előzmény: #41937  vincit
#41938
Most nézem 180 ért is fent van https://ingatlan.com/27809864?gravity akkor kidurrant a lufi! :)
vincit 2019. 06. 12. 20:28
Előzmény: #41935  elemerorsos
#41937
Évek óta nézem először egy étterem volt, 2 év lehúzta rolót , majd egy cukrászda, 1 év lehúzta rolót, majd egy pizzázó, 2 év lehúzta rolót, megint egy cukrászda, 1 év lehúzta rolót, most meg fagyizó. De mindig nagyobb drágább autója volt a tulajnak mint az előzőnek. Nem igazán értem ha elmegy az ingatlan, hogy reméli kitermelni az árat az új tulaj. Egy szezonban 15-20 milliót hozhat egy fagyizó + 5 kis apartman?  Ráadásul munkabérköltségek is megugrottak.
Törölt felhasználó 2019. 06. 12. 20:06
Előzmény: #41931  vincit
#41936

Én tippre azt mondanám, hogy egy évben, ha ügyes a tulaj és jól leszervezi, akkor a fagyizó+apartmanok termelnek neki nettó 10-12misit. Ehhez viszont ott kell lennie és keményen dolgozni ezen és nem csak az ölébe hullik. Alkalmazottakat kiválasztani, mindent leszervezni, hirdetni. Az épületet, gépeket karban kell tartatni, az még ebből lejön.
Ehhez képest 215m-t berakja állampapírba, akár infla követőbe, ha fél az inflációtól (tudom, magas labda, hogyan számolják az inflációt) és kap kb 9-10m kamatot. Most abba a gondolkodásba én nem is vagyok hajlandó belemenni, ha valaki hitelből akarná ezt megvenni, mert az nem a normális gondolkodás tartománya lenne.
Szerintem nagyon tolongás lesz ezért az ingatlanért. Siess, nehogy lemaradj róla :)
elemerorsos 2019. 06. 12. 18:52
Előzmény: #41931  vincit
#41935
Egyébként 200 millióért konkrétan 5 db új építésű vízparti másfélszobás lakást veszel Siófokon (kb. 40M/db). Szóval nem látom, miért lenne ez üzlet. Ez nem is vízparti, nem is új, ráadásul valószinűleg egy hrsz-on van, tehát külön mozdítani sem tudod és külön közmű sincs kiépítve, mint 5 önálló lakásnál. Ez 100-nál többet nem ér. Bohóckodni persze lehet.
elemerorsos 2019. 06. 12. 18:36
Előzmény: #41931  vincit
#41934
Na, ez a tipikus virtuális értéknövekedés :-) Jövőre kiteszi 320-ra és akkor már négyszerezett 4 év alatt :-)
sakal83 2019. 06. 12. 18:36
Előzmény: #41929  elemerorsos
#41933
Akkor kb 32m realis gyors eladasra. Csak at akarok ugrani egy alcsonyabb bazisu lakasra ehhez kepest es realizalnek ezen inkabb. Kezd nekem egyre gyanusabb lenni ez a piac:)
pistu34 2019. 06. 12. 18:10
Előzmény: #41931  vincit
#41932
Hádde'  ez nem fagyizó, hanem 5 apartman + fagyizó. Nem csak a fagyizó hozamát kell nézni, hanem a kiadható szálláshelyekét is. ;-)
 
vincit 2019. 06. 12. 17:38
#41931
Mennyire vagytok ismerősök siófokon? Van itt egy fagyizó a vitorlás kikötő oldalon siófokon. 3 éve 80 körül ment, nem volt felújítva, most 215.  https://ingatlan.com/siofok/elado+vendeglato/szalloda-hotel-panzio/somogy+megye+siofok+erkel+ferenc+utca+63/29513693 egy nyáron mennyit hozhat egy fagyizó? milyen lehet a hozam?
vincit 2019. 06. 12. 17:35
#41930
Mennyire vagytok ismerösök siófokon? Van itt egy fagyizó a vitorlás kikötö oldalon siófokon. 3 éve 80
elemerorsos 2019. 06. 12. 17:03
Előzmény: #41923  sakal83
#41929
Látni kellene az adottságait (mennyire világos, hova néz, hanyadik emelet...), de látatlanban állapottól függően 34-35 teljesen reális.
elemerorsos 2019. 06. 12. 17:01
Előzmény: #41897  buyandhold
#41928
Profitot időnként realizálni kell, csak akkor profit a profit, ha zsebben van. Ha mindenki azon stresszelne, hogy miből maradt ki, akkor azzal is lehetne jönni, hogy milyen szar, hogy lakást vett valaki, ahelyett hogy 2-3 éve netflix vagy apple részvényt vett volna tőkeáttétellel. Szerintem lehet igaza annak, aki most elad, mert innen már lényegesen kisebb áremelkedés várható, mint eddig.
Criscito 2019. 06. 12. 16:02
Előzmény: #41926  Criscito
#41927
Alacsony jövedelműek között is: Eddig kiváló juttatási forma volt a 100.000 Ft-os készpénz. Havi 8333 Ft. Mindenki fel tudta szépen használni, most meg sok helyen semmit sem kapnak, mert a minimálbéres mit kezdjen a SZÉP kártyával? A hajára kenheti. Így inkább sok cég nem is ad semmilyen juttatást. Cserébe persze nőtt a minimálbér és a garantált bérminimum, kb. pont annyival, mint amennyivel kevesebb cafeteriát kapnak most. A szabadon elkölthető jövedelmük nem, vagy alig változott. 
Criscito 2019. 06. 12. 15:49
Előzmény: #41917  Gaguse
#41926
Illetve 2019-re úgy néz ki a bérnövekedés, hogy bezúzták a cafeteriát, az adómentes lakáshitel törlesztést (lakáscélú munkáltatói támogatás), adómentes lakbér támogatás (mobilitási célú támogatás) stb., most szépen kapja a nép a SZÉP kártyára a cafeteriát az eddigi 100.000 Ft készpénz és Erzsébet utalvány helyett, fent említett támogatások helyett, így sok helyen alig nőtt a szabadon elkölthető jövedelem. Persze a statisztikában szépen mutat, hogy már megint emelkedtek a bérek, csak a vásárlóereje a cafeteria beszántásával meg nem nőtt annyit. *
Az kifejezetten "jól" járt, aki eddig adómentesen törlesztette a lakáshitelét cafeteriából, most meg kap helyette csodálatos SZÉP kártyát, amivel semmit nem tud kezdeni. Ráadásul előbbi adómentes, míg utóbbi adóköteles juttatás. Neki hiába emeltek akár 10%-ot is a bérén. 
berlini
berlini 2019. 06. 12. 15:45
Előzmény: #41923  sakal83
#41925
Az árazást nagyban befolyásolja a tömegközlekedési helyzet, metró közelség.
Ha nem sürgős az eladás, akkor a reálisnak tartott fölé lőném 10-15%-kal az első hirdetést és folyamatosan engedném lejjebb.
berlini
berlini 2019. 06. 12. 15:42
Előzmény: #41917  Gaguse
#41924
Igen, az okos összepakol, lemond az ez évi biztos értéknövekedésről és beteszi a Nemzeti Kötvénybe a pénzét, ami nem véletlenül nem infláció követő. De olyan propagandája van, hogy mindenki rohan és veszi.
A butábbak pedig alaposan körülnéznek és keresnek olyan eszközt, ami - mielőtt beesne vagy stagnálna - nőni fog 10%-ot (és ha abban ülnek akkor nyugton maradnak)
sakal83 2019. 06. 12. 15:37
Előzmény: #41903  Törölt felhasználó
#41923
Koszi. Csak en is el fogok adni egy keglit a 13-4 hataraban csak nem tudom beloni az arat. 53nm plusz 4nm terasz 2008as epites. Az arrol meg fogalmam sincsen mert az ingatlanosok 32 -38m koze mondjak. Szerintem 30 a realis de nem akarok alaloni...
1kor13
1kor13 2019. 06. 12. 15:36
Előzmény: #41917  Gaguse
#41922
Fontos hozzátenni, hogy belini kolléga nem az alkalmazotti nettó jövedelemről beszél, hanem az egyéni vállalkozóként építő iparban dolgozókról, csak szeret homályosan fogalmazni:). 
pitcairn2 2019. 06. 12. 15:34
Előzmény: #41914  Gaguse
#41921
meg hogy hol...
mivel egyáltalán nem mindegy az, hogy az USÁ-ban nyomtatnak ezerrel vagy az EU-ban...
és az sem biztos, hogy még sokáig az eszközpiacokon tudják tartani az új pénzt
az előbb vagy utóbb de megérkezik a hétköznapokba
és akkor nem a lakásárak, hanem a kenyérárak robbannak...
az egzisztenciális gondokkal küzdő ember meg nem szeret spekulálni...
különösen akkor nem ha végül a nominális kamatok is meglódulnak az infláció után...

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek