Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 16:54
Előzmény: #41079  Batiszkáf
#41080
Batiszkáf
Batiszkáf 2019. 05. 25. 16:52
Előzmény: #41072  MethYou
#41079
Micsoda kamugépek írogatnak ide. Mint valami kihelyezett elmeosztály.
gummymaci 2019. 05. 25. 16:47
Előzmény: #41077  Törölt felhasználó
#41078
Nem járok ilyen helyekre ahol méregetni szokás.xd
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 16:22
Előzmény: #41076  gummymaci
#41077
Én 9 éve dolgozom Magyarországon (sokáig tanultam lébecoltam több felsőoktatási intézményben)   most a 5. ingatlanra gyűjtök ( 7 év múlva kell egy tőke arra is ha ki akarom a jelenlegit adni. addig pedig a pénz tartalék állam papírba . ) Akkor most kinek van  nagyobb? :-) 
gummymaci 2019. 05. 25. 16:13
Előzmény: #41070  Törölt felhasználó
#41076
Van egy ismerősöm aki   a 3.-ik lakását veszi. Nincs 30 éves,igaz külföldön dolgozik, 5 éve.
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 15:28
#41075
https://www.portfolio.hu/finanszirozas/hitel/egyszeruen-megdobbento-amit-a-magyarok-a-hitelekrol-gondolnak.1.325439.html
Alapvető pénzügyi ismereteket, ezért kellene már általános iskolában oktatni!
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 15:09
Előzmény: #41072  MethYou
#41074
Van egy negyedik is amit 7 év múlva kiadom (amibe jelenleg lakom- legnagyobb értékű lakás-  és vidékre költözöm jó levegőre mivel úgyse kell majd dolgozni- CSOK moratórium akkor jár le )  és akkor Thaiföld is össze jöhet nyaranta ( 2,5 hónap) mert Iskolába fognak járni a gyerekek.  1-2 év múlva ha abba hagyom a munkát  Görög nyaralás viszont össze jöhet 2,5 hónapig már 2-3 száz ezerért (havonta) van havonta kiadó kecó szigeteken . Venni nem érdemes ott nyaralót , mert halott piac (180 % os GDP arányos államadósság ) Pontos számokat nem írok mim van és miből fogok élni ez az én dolgom és senkinek semmi köze hozzá csak, azért mondtam van ilyen is.  De én az a fajta ember vagyok akit a pénz egy bizonyos szint felett nem érdekel és nem akarok milliárdos sem lenni csak kényelmesen megélni életem végéig egy normál életszínvonalon .
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 15:04
Előzmény: #41071  terelemel
#41073
Igen bruttó  ez 4,8 % ..De nekem nem nagyon kell adót fizetnem ( családi adókedvezmény) 
Lakás felújítást is megúszom , mert ha rosszabb állapotban adja vissza az ingatlant levonom a kaucióból.
100 % ban van eddig kiadva már 3 éve minden , mivel piaci ár alatt 10 % al adom, ezért motivált és normálisan fizető bérlőim vannak.
Mielőtt még valaki azt mondaná az mostani családpolitika csak azt támogatja akinek van valamije annak gyorsan mondom most fog a kormány babaváró kamatmentes hitelt ( vagy később támogatás is lehet ) adni szabad felhasználásra = önerőre. Egy pár csupasz seggel is tudni fog már lakást venni nem kell otthon mama hotelba  évekig megkuporgatni azt a 20-30 % önerőt sem.
MethYou 2019. 05. 25. 15:03
Előzmény: #41068  Törölt felhasználó
#41072
3 külvárosi panel bérleti díjából akarsz nyugdíjba vonulni és Thaiföldön nyaralgatni 3 gyerekkel? Kicsit túltolod..
terelemel 2019. 05. 25. 14:56
Előzmény: #41069  Törölt felhasználó
#41071

1.44
* 0.85 (15% adó)
* 0.9 (felújításra felrerakva,  biztosítás, stb)
* 0.9 (nem lesz 100% kiadva,  atbasz  bérlő) 
=
~0.7*1.44= 1m
1m/30 = 3.3%
EZ MÁR NEM BULI
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 13:54
Előzmény: #41068  Törölt felhasználó
#41070
Sokan azt hiszik az Orbáni család politika egy nagy rácseszés és hülye aki vállal gyereket .. Egy frászt az albérletest is kiemeli a mocsárból esélyt ad a jó középosztálybeli életre és ha jól csinálod forgatod a vagyonod akár passzív gondtalan életed is lehet 30-40 éves korodra a gyerekekkel a nyakadban is!  Sajnos itt sok az ócsároló és lebeszélő aki inkább a fiatalokat eltanácsolja külföldre  hagy albérleteskedjenek egy életen át ott.. Sok sikert ..
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 13:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#41069
120*12 =1,44 mFT /30 mFT = 0,048 = 4,8 % / év 
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 13:50
Előzmény: #41066  Törölt felhasználó
#41068
Számomra az ingatlan teremti meg az anyagi függetlenségem ezzel tudtam kivívni és már most se kéne dolgoznom. Még 1-2 évet lehúzok, hogy megfelelő cash tartalékom legyen az esetleges viharok átvészelésére és örökre utána leteszem a lantot élem 37-38 évesen a gondtalan nyugdíjas éveimet a Görög Thaiföldi  tengerpartokon! Hihetetlen? Pedig ezt értem el ingatlanokkal majdnem a nulláról.  Eszem ágában sincs soha fel nem adni az ingatlanokat és a hozzájuk kapcsolódó passzív bevételi forrásokat , mert az azt jelentené újra robotolhatnék.. Ismeritek a 30 éves nyugdíjast aki vissza vonult 30 as évek közepén? Na én a nagycsaládos verziója vagyok ( 3 gyerekkel feleséggel) Nekem az ő eltartásukra is össze kell grundolnom a megfelelő havi bevételt, de már tényleg nem sok van hátra ( akár most is vissza tudnék vonulni, csak nem volna annyi millió cash tartalék ami veszélyt jelenthet ha kiesik 1-2 lakás.. vagy jön egy nagy válság ) 
hallelujah 2019. 05. 25. 13:46
Törölt hozzászólás
#41067
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 13:24
Előzmény: #41065  Törölt felhasználó
#41066
Ráadásul a bölcsek az ingatlant mindig preferálják azért, mert nem tudják elvenni nem tudják zárolni befagyasztani a kifizetéseket ahogy egy Bank megteheti vagy egy állam ha mondjuk beüt a krach és államcsőd lesz.. Igaz mi még ettől messze lehetünk , de sose lehet tudni mikor jön egy idióta kormány aki újra elkezdi halmozni az államadósságot és csődbe viszi az országot.. Ez 10-20 év  alatt vészjósló szcennárió esetén megtörténhet  az ingatlan viszont megfogható sehova nem viszik el generációkat kiszolgál a hozama  átvészel háborúkat  - válságokat és államcsődöket , mert lakni mindig kell az embereknek valahol! Én rosszul is érezném magam ha ennyi pénz állna bankba vagy állampapírba amit egy tolvonással elvehetnének! Sokan vannak ezzel így higgyétek ezt el! Opció még az arany, de azt tárolni tudni kell és nincs HAVI HOZAMA  . tehát értelmetlen pénzt bele tenni. 
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 13:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#41065
Ingatlan a felértékelődésével  és a bérleti díj hozamával még szerintem a tőzsdét is veri..
Mennyi is volt egy Pesti panel a rendszerváltáskor? 3-4 MFT? most meg 25 ? Nalátod.. ÉN se találok egyszerűen jobb helyet  az ingatlanban lévő vagyonomnak . Nemzeti Kötvény?  Gyakorlatilag nullázol vele inflációt alig tartja  bár minden ami nem ingatlan jövedelem oda teszem hogy legalább értékéből ne veszítsen a Prémium Állampapír mellet ami még van infláció +1,7 % .. 
Aki ingatlant vesz és hosszú távú játékos ( a többség ilyen minimum 10 ) az még ilyen árak mellett is jól járhat lehet lesz megingás , de 20-30 év múlva lehet 50-60 millió is lesz vagy mégtöbb egy 25 mft os jelenlegi panel..
A nagy tőzsdei befektetők is évtizedekre csipegetik a részvényeket és tartják örökre sose akarnak kiszállni a jó osztalék hozam miatt és nem érdekli őket az időleges visszaesés.
Ráadásul 4 % illetéket senki se akar bukni az ingatlan piac nem a ki be ugrálást díjazza mégha időlegesen van egy egy jó állam papír mi a garancia, hogy 3-.4-5 év múlva is lesz ? És akkor mehetek újra ingatlant venni ki tudja milyen áron és fizethetem ki a 4 % illetéket.. Köszi nem inkább örökre maradok benne.
 
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 13:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#41064
4,8 % hozam és az ingatlan ár infláció felett tartja az értékét hosszú távon +1,7 % al!
tudom hogy estek a hozamok , de még külvárosba elérhető a 6-7 % is.. vagy vidéki nagyvárosokba..
hallelujah 2019. 05. 25. 13:05
Törölt hozzászólás
#41063
Törölt felhasználó 2019. 05. 25. 12:49
Előzmény: #41039  masseduction
#41062
Ingatlanpiac az elmúlt 140 évben az infláció felett teljesített +1,7 % al.. és ha  erre még a bérleti díj rámegy amit hónapról hónapra kapsz!
https://www.youtube.com/watch?v=lcvFlNQNuvg&t=635s
impudent 2019. 05. 25. 10:18
Előzmény: #41059  Dwayne.Hicks
#41061
Igen kapsz csak jo kepzeloero es bizalom kell hozza.
A kornyek pedig paratlan Teleki terre jarhatsz a gyerkocokkel

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek