Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 05. 09. 13:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#40480
Valoban eleg alpari volt az a komment is berlinitol, igy felemlegetve remlik is hogy olvastam.
De miutan kontextusat vesztve mantrakent lettek ismetelgetve a nem neveznem ujra neven mely szorakozohelyek engedtessek mar nekem hogy kifejezzem nemtetszesemet.
Egyszeruen bantja a szep lelkem.
Ertem?
berlini
berlini 2019. 05. 09. 12:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#40479
Lajos!
Eléggé szelektáltan idéztél a hozzászólásokból. 
Valahogy kifelejtetted azokat, amelyek (amúgy bevallom nem helyesen) belőlem is kiprovokálták a hasonlóan sértő megjegyzéseket.
Jó lenne ezt, igy abbahagyni.
De ennek nem az a megfelelő módja, hogy (miután visszatérhettél) folytatod és lepatkányozod fórumtársaidat.
Hasonlóan nem felel meg a fórum szabályainak, ha valaki (miután pihenőre küldték, ) visszajön más néven , majd egy harmadikon. Amikor engem is amikor (amúgy megérdemelten) felfüggesztettek akkor kiültem. Elég régen vagyok már itt és belelőlem elég egy is. (Néha az is sok:) ) Én nem szaporitom magam végtelenül.
Azzal nincsen baj, ha úgy gondolod, hogy Magyarországon az ingatlanbefektetés nem éri meg. Még akkor sincs ezzel baj, ha közben telik-múlik az idő és az árak folyamatosan nőnek. Egyszer majd abbahagyják. (Esély van rá, legfeljebb addig még felmegy vagy 50%-ot a mai szintről is.)
Azzal viszont már inkább provokálod azokat akik a magyarországi ingatlanbefektetésekről akarnak itt beszélgetni és azt olvassák nálad, hogy ez a téma téged nem érdekel és csak szórakozni jársz ide. (Ezt irtad!)
A részvénybefektetésekről mint hosszútávú befektetésről nekem is az a véleményem, hogy benne kell hogy legyen egy jól diverzifikált portfólióban. 
Ráadásul abban is igazad van, hogy az aki nem ér rá naponta órákhosszat a tőzsdei fejleményeket figyelni és kiértékelni, azoknak az ETF-ek nagyon jó és hosszútávon biztonságos befektetések. 
Vannak és lesznek olyan évek, amikor azok hozama vetekszik majd az ingatlanbefektetések hozamával. (Ami nem tévesztendő össze egyedül a bérbeadás hozamával.)
MrLajos 2019. 05. 09. 11:55
Törölt hozzászólás
#40478
johai 2019. 05. 09. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#40477
3,9% az inla.
Gondolod ov vegignezi hogy az ugynevezett haverok kieszik a hatalombol?
Valamit csinalni kell mert mar mindenki emel,vagy emelni akar,ennek fenyeben erdemes szemlelni a kinalati arakat
berlini
berlini 2019. 05. 09. 11:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#40476
Klónokkal nem beszélgetek.
hallelujah 2019. 05. 09. 10:49
Törölt hozzászólás
#40475
berlini
berlini 2019. 05. 09. 02:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#40474
Nem kell idegeskedni, lesznek ezek az árak még 20-30%-kal magasabbak.
Tényleg őszintén kérdezem.
Mikor fogtok egy rövid mea culpát beirni ide?
Ugyanis a folyamatos trollkodással feltételezhetően sikerült már az elmúlt években pár olyan fórumozót eltériteni a vásárlástól, aki azóta sem tudja olyan ütemben gyarapitani az önerőt amilyen ütemben a lakásárak felfelé haladnak.
Jó lenne , ha erre válaszolnál.
ncseed 2019. 05. 08. 20:04
Törölt hozzászólás
#40473
ypsilon 2019. 05. 08. 18:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#40472
Alias MrLajos/Wöhler/N.Ernő. 
Azt gondolod, hogy nem lehet felismerni. 
Beteg vagy, kezeltesd magad. 
consonance 2019. 05. 08. 17:42
Törölt hozzászólás
#40471
Törölt felhasználó 2019. 05. 08. 16:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#40470
Na a sztárbefektető is kiárazódott a piacról, mik vannak :D
ncseed 2019. 05. 08. 15:43
Törölt hozzászólás
#40469
consonance 2019. 05. 08. 15:03
Törölt hozzászólás
#40468
ncseed 2019. 05. 08. 14:24
Törölt hozzászólás
#40467
Törölt felhasználó 2019. 05. 08. 10:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#40466
Boldogok a lelki szegenyek!
sakaI83 2019. 05. 07. 21:47
Törölt hozzászólás
#40465
johai 2019. 05. 07. 14:08
Előzmény: #40463  berlini
#40464
6000-rol inkabb duplikalt:)
Kozbe volt egy korrekcio 4000 kornyekere.
Az hogy lufi vagy sem meg lehet itelni az uj szerzemenyek arazasanal,gyakorlatilag a forgalomnak megfelelo emelkedest produkal a papir,nem a profitnak megfelelot.....tiszta lakaspiaci arazas,itt is 12 honapra szamoljak a berleti hozamokat,tobb evre elore,amortizacio,es adozas nelkul.
Kesz csoda!
berlini
berlini 2019. 05. 07. 13:55
Előzmény: #40460  masseduction
#40463
Ismerem ezt a gondolkodást.
Az OTP-nél már 4 éve folyamatosan irják be a fórumokra, hogy túlárazott és csak teljesen hibbantak veszik az éppen aktuális árfolyamokon a részvényt. 
Ez igy megy már 4000ft-os szinttől, amióta triplázódott az árfolyam.
El lehet most dönteni, hogy ki a hibbant. Aki még tavaly is vette, vagy az aki 2015 óta egy álomvilágban él.
johai 2019. 05. 07. 13:42
Előzmény: #40460  masseduction
#40462
Persze,ha 1 milla a nm ar angyalfoldon,aki nem hirdetni hanem eladni akarja a lakasat az 900e/nm kinalati arat ad meg,es a jelenlegi tulfutott piacon elmegy......a kiehezett vevok veszik meg, vegre egy jo vetel.
Pszichologia mukodik,nem az esz.
Azt se ertem miert tobb angyalfoldon ugyanaz a szutykos lakas,mint keletpesten,hiszen az epitesi boommal pontosan azokat az adottsagokar,elonyoket nivelaltak ami miatt a 13ker felularazott volt.
Törölt felhasználó 2019. 05. 07. 13:36
#40461

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek