Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
johai 2019. 04. 02. 11:11
Előzmény: #38996  tihamer
#39000
Rubini is evekig mondta,es a vegen bejott....jelzem amikor 2008-ban leallt a Heidelberg cemetmu megrendeles hijjan,es amikor mar nem vettek vissza a szinesfemhulladekot,meg akkor is azt mantrazta a sajto nagy resze hogy le vagyunk maradva,meg 30%-ot emelkedhetnek a lakasok nallunk.
*
Elfeledkeztek a keresleti oldal szukossegerol,az szinte csak spekakbol all mar,egy kozonseges hallando nem tud kifizetni 40 millat,de meg 30-at is csak kevesen,es abban remenykedni hogy a vegen majd kiszallok,had menjen meg 30%-ot,a naivitas csimborasszoja.
Okosok mar gozerovel adjak,tudjak honnan fuj a szel,ncseed kollegat is hogy kifujta a forumrol:)
lohran 2019. 04. 02. 10:41
#38999

ez a szenny bagázs jól kibaltázott rengeteg emberrel ( "családdal" )
egy kis rétegnek kioszt minden földi jót amit a többiek finanszíroznak.
Az árakat egekbe emelték a szarságaikkal ezzel szerintem minimum százezres lakhatási válságot idéznek elő.
A nyugdíjak elértéktelenedtek a regnálásuk alatt ,kivéve a hájfejűek nyögdija meg a sok jutalmazotté , sportoló ,művész meg a többi szir szar " nemzeti ", azok pénzét piaci alapon számítják nehogy szükséget szenvedjenek.
Azon csodálkozom , mindenki hallgat mint szar a gazban.
2345678 2019. 04. 02. 07:50
Előzmény: #38995  ruiz
#38998
Ingatlan befektetésben érdekelt cégek veszik. Az összes jó helyen levő ingatlant elviszik. Mindegy,hogy hol van az országban.Még az 1/2 tulajdoni hányadot is viszik. Nagy játékosok.Céges vásárlásnál,az adózási szabályok miatt jobb helyzetben van,mint magánszemély.
Honekker6 2019. 04. 01. 22:27
Törölt hozzászólás
#38997
tihamer
tihamer 2019. 04. 01. 22:21
Előzmény: #38951  pitcairn2
#38996
"USD válság esetén Törökország szárnyalni fog, a  török részvényindex egyébként USD-ben denominálva is vagy 20%-al magasabban van, mint augusztusban, amikor a csapból is az folyt, hogy mindjárt összeomlanak"
Hasonló a szitu itthon is a lakásárakkal kapcsolatban.
Összeomlás mantra folyamatosan , évek óta. Közben az ingatlan árak gyönyörűen növekednek. A fiat pénz korában folyamatos eszközár emelkedés van, igaz ciklikusan.
ruiz 2019. 04. 01. 22:07
#38995
Sziasztok! Kérdeznék valamit, kinek mi a meglátása. A végrehajtói kar online árverésén követtem egy adott árverést. 5. kerület, Deák Ferenc utca. 113 nm, 1/1 tulajdon, kikiáltási ár 39 millió forint, minimálár 19 millió forint volt. (azaz ad absurdum ennyiért is elvihető) Egy hónapig ment a licit, összesen 94 licit volt (pár embertől, nyilván volt, aki kiszállt, volt, aki beszállt). A végső, leütési ár: 180 millió (!!!) forint volt. :o Szerintetek mi a piaci ár?? Reális ez? Tudom, az az ár, amit megadnak érte, de lehidaltam a kikiáltási ártól való iszonyat eltérésen (mondjuk jó helyen van a lakás, de az elosztásáról semmit nem tudni). Ja, a jelzálog, ami miatt elárverezték, 377 ezer euró volt (azaz kb 120 millió forint) szóval ez esetben a tulaj vehet a pluszpénzből magának egy kecót valahol... 
Teli van fosokkal amúgy a végrehajtói oldal, (pl. haszonélvezettel terhelt, 24/736454 tulajdoni arány) de van pár érdekesebb eset, pl. ez nekem az volt. Az látszik, hogy a tehermentes 1/1 tulajdoni arányúakra nagyon rárepülnek más árveréseken is.
egynapod 2019. 04. 01. 21:59
Előzmény: #38988  mpagnes
#38994
se vízmértéket, se fugakeresztet. falusi burkolóm így is szinte hibátlanul dolgozott. bónusz: esténként füvezett és ivott:) persze évek óta nyugaton van ő is
egynapod 2019. 04. 01. 21:51
Előzmény: #38992  egynapod
#38993
mondjuk a feles kötés tényleg para én is azt akartam, de végül maradtam az egyharmadosnál szerencsére:)
egynapod 2019. 04. 01. 21:50
Előzmény: #38964  szoli2
#38992
teljesen természetes egy minimális görbület a lapban az égetés során nem tudják teljesen kiküszöbölni.  nevetni fogsz, de annyit a szintező rendszer kiegyenesít. a boltban nem hittem el és kipróbáltam és tényleg, pedig csak kézzel toltam be az éket nem a fogóval.:)
elemerorsos 2019. 04. 01. 21:48
Előzmény: #38989  gyula1971
#38991
Látom, te csak írsz, de nem olvasol :-)
buyandhold 2019. 04. 01. 21:42
#38990
Hozzatennem, hogy egy esetleges aresesnek pont a nagytulajdonosok orulnenek, mert tudnak hova tenni az uj penzeket. Elegge csiki-csuki allapot...
mpagnes 2019. 04. 01. 18:22
Előzmény: #38963  egynapod
#38988
A jó burkoló még vízmértéket sem használ. Én láttam így dolgozó burkolót és a felületen egy hiba nem volt. 
consonance 2019. 04. 01. 17:11
Törölt hozzászólás
#38987
DAXHU 2019. 04. 01. 16:01
Előzmény: #38985  Criscito
#38986
Amíg 4-5%-os a THM-et  fedezi 4% a nettó bérleti hozam és van évi 6-8%-os felértékelődés, addig menni fog tovább. Szóval még jó sokáig.
Criscito 2019. 04. 01. 15:58
Előzmény: #38982  masseduction
#38985
Pont tegnap hozott le a portfolio egy cikket, amiben leirtak, hogy az uj lakasokat gyakorlatilag csak befektetok veszik kp-ra. Es nincs ez nagyon maskepp a hasznaltak piacan sem. Ezert inkabb ugy fogalmaznek, hogy amig a zero kamatok es a hozamehseg abnormalis keresletet generalnak egyes piacokon, addig marad ez a szerintem abnormalis allapot.
masseduction
masseduction 2019. 04. 01. 15:54
#38984
Elképesztő amúgy, hogy ennek a gazdasági hírportálnak a főoldalát végignézve, csak egy rakás bulváros, szánalmas kattintásvadász címet látok, a tartalom meg nulla. Az emberek pedig fel is ülnek ennek a sok félrevezetésnek, felelőtlen tanácsadásnak, természetesen minden cikk végén ott van a jogi nyilatkozat. Felteszem a kérdést, manipuláljuk az embereket, és egy jogi nyilatkozattal meg ki lehet bújni minden alól? Az egész hírportál fifikás marketing-eszközökkel van felvértezve, a befolyásolás és sürgetés olyan eszközeit használja, mint akár egy teleshopos műsorban szokás. A színvonal nulla. A kedvencem, amikor óránként képesek cikket írni arról, hogy a forint 0.0005 százalékot erősödött az ajróval szemben. A másik kedvencem, a tipikus fake news jellegű clickbait tartalom, amit már említettem. Ilyet te a bloombergen vagy a business insederen nem látsz, pedig azok se a prémium közönségnek szóló portálok sorát erősítik. Gáz. Mindent megosztanak, csak éppen azt nem amivel az emberek haladni tudnának vagy bebiztosítani magukat egy nettó szopás esetére. Természetesen utána majd mossák kezeiket és majd megint arról fognak cikkezni a szokásos bulváros stílusban, hogy "utolsókat rúgja a magyar lakáspiac" (csak hogy témába vágjak).
Gondolom a kis adminka ezért ki fog tiltani, dehát le van mentve az oldal, majd azon a bizonyoson akkor tala.
masseduction
masseduction 2019. 04. 01. 15:41
Előzmény: #38981  Criscito
#38983
Vagy nem :D
masseduction
masseduction 2019. 04. 01. 15:41
Előzmény: #38979  elemerorsos
#38982
Ne legyetek már ilyen primitív kicsinyes emberek. Az ingatlanos lobbi csak meglovagolja a helyzetet. Amíg van hitel, addig lesz lakáspiac. Utána meg nem :) Nyilván.
Criscito 2019. 04. 01. 13:57
Előzmény: #38980  hwolf
#38981
Kovetkezo 2evre en sem varok esest, se stagnalast Budapesten. Evi +10%-ot varok, a mai infok tudataban. Utana meglatjuk. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek