Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sakal83 2019. 03. 19. 10:26
Előzmény: #38319  tihamer
#38320
ugye ezt nem mondod komolyna, hogy 3,5 év alatt 3Xos áremelkedésre számítottál? Ezt senki nem fogja Neked elhinni:) De akkor kérlek írd meg, hogy egy Bp 13 kerületi 50nm-es panel, ami ma 30 milla mennyi lesz 2020,2021 és 2022-ben kérlek. Illetve hajlandó vagy-e üzletelni ebben a tárgyban majd.
tihamer
tihamer 2019. 03. 19. 10:16
Előzmény: #38317  masseduction
#38319
"Se te, se én nem számítottunk rá, hogy ezt így felfújják, ezután pedig nincs miről vitázni."
Én számítottam rá, mint ahogy 1999-ben is vásároltam, akkor 3 év alatt dupláztam.
Az ingatlanpiac csakúgy mint minden e szép világban CIKLIKUS. Na ezt kell kihasználni . A 7 szűk esztendőben vásárlás ezerrel, a 7 bő esztendőben türelem és kp felhalmozás. Majd mindez újra és újra.
masseduction
masseduction 2019. 03. 19. 10:01
#38318
Ami a kormány mostani álszent politikáját illeti, hogy meg akarják a befektetési lakásvásárlásokat akadályozni, na annak is egy oka van, mégpedig a hitelek. Pontosabban a volumen. Nem volt buli a bankoknak ez, hogy a kihelyezések száma nem növekszik dinamikusan abból kifolyólag, hogy kevés ember vesz fel sokat, s aztán kiadja. Magyarul, sokkal nagyobb buli lesz több szerződést megírni picit kisebb ingatlanárakra, mint most kevesebbet, nagyobbakra (belépnek azok akik saját részre akarnak). Persze a banknak az tetszene, hogy ugyanezeken az árakon vásároljanak a saját részre gondolkodók, dehát valamit valamiért.
masseduction
masseduction 2019. 03. 19. 09:56
Előzmény: #38297  tihamer
#38317
Van egy rakás lákásod, de azt kihagytad, hogy akkor volt rá pénzed. Nem volt a piac bezuhanva, szimplán nem volt pénzük az embereknek az olcsó hitel hiányában és most se lenne. Nem kell úgy bemutatni ezt az “üzleti sikert”, mintha tőkeáttételes kereskedéssel alapoztad volna meg a sikereid, mert nagyon nincs így. Én is vettem 2012 tájékán egy k***ott lakást, kiadtam, de verem itt vele magam minden egyes kommenttel. Se te, se én nem számítottunk rá, hogy ezt így felfújják, ezután pedig nincs miről vitázni.
tihamer
tihamer 2019. 03. 19. 09:56
#38316

https://bankmonitor.hu/cikk/mennyi-illeteket-kell-fizetni-most-lakasvasarlaskor-es-mit-jelenthet-ha-valtoztat-az-mnb/?sc_src=email_890216&sc_lid=75339807&sc_uid=QC2nfwV2fZ&sc_llid=28775&sc_eh=5e5e237292c6f1bb1&utm_source=emarsys&utm_medium=email&utm_campaign=Bankmonitor_heti_hirlevel_20190319
"Amennyiben valaki az első ingatlanját vásárolja meg, és még nem töltötte be a 35. életévét, akkor csak 50% (vagyis 2%) illetéket kell fizetnie, feltéve, hogy az ingatlan értéke nem haladja meg a 15 millió Ft-ot""Mit jelentene az illetékek csökkentése vagy emelése?Az MNB szeretné letörni a budapesti ingatlanárak további emelkedését, amit a tervek szerint a befektetési célú nagyobb mértékű megadóztatásával érne el. Ahhoz, hogy ennek érezhető hatása legyen, a vagyonátruházási illeték jelentős emelésére volna szükség: 8%-os illetékkel számolva már 3,8 millió Ft volna a fizetendő összeg."
Vortex 2019. 03. 19. 08:53
Előzmény: #38307  buyandhold
#38315
"Becsuljetek meg, akik 20ezeret kiadjak a szobat, mert ha ezek nem lesznek, akkor maradnak a napi 60ezres hotelok."
Vagy inkább becsüljétek meg, aki 20 ezerért kiveszi. Ha nem lesznek, akkor mehetnek a levesbe a zimmer ferik.
johai 2019. 03. 19. 08:26
Előzmény: #38313  Gaguse
#38314
Ha el tudja adni,annyira elszalltak a kinalati arak.
Alku meg alig van lakasokra 2-5%,csaladi hazra 6-12%.
Pici lakasra szinte semmi.
Gaguse
Gaguse 2019. 03. 19. 08:03
Előzmény: #38312  johai
#38313
akinek van egy kis esze, az idén még eladja a kecót ami befektetés tárgyát képezi. Jövőre már nem nagyon kell :D
johai 2019. 03. 19. 07:57
Előzmény: #38306  hellforceone
#38312
Ez olyan mint a rv piac.
Lufinal az is elvallik a fundamentumoktol,ekkora lufinal elszall.
*
Orokke tarto emelkedesrol,vagy esesrol koszto mondta anno hogy azert lesz vege,mert megjonnek a vevok,illetve az eladok.
Jelen esetben az eladok,ncsed forumtars valoszinu gozerovel arulja  mar a lakasait:)
MrLajos 2019. 03. 19. 07:55
Törölt hozzászólás
#38311
buyandhold 2019. 03. 19. 07:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#38310
Eleg gyorsan tied lenne a vilag osszes penze :)
MrLajos 2019. 03. 19. 07:21
Törölt hozzászólás
#38309
buyandhold 2019. 03. 19. 07:12
Előzmény: #38306  hellforceone
#38308
az a helyzet, ezt elkurtak az elvtarsak. a totalis hozza nem ertes, erobol kormanyzas... az elkesett nyugdijat at lehet utalni szombaton, berendelni a bankigazgatokat, belenyulni a giro-ba,ilyen a problema megoldas ma... de ez olyan ereju dolog, amit erovel nem lehet megallitani...tavaly neztem egyik lakasom 20milla volt, gondoltam ennel fentebb nem megy...mult heten raneztem, 35M....kesz
buyandhold 2019. 03. 19. 07:06
Előzmény: #38301  elemerorsos
#38307
he-he, pont forditva van. most kiveszik az olcsobbakat, es nyar elejere mar csak a dragak maradnak. en is ezt csinalom. ismerosok olcson adjak ki, es buszkek, hogy mar marciusban be vannak foglalva. en dragan adom, ilyenkor meg nem sok foglalas van, de majus-juniusban a keson ebredok kiveszik dragabban. 
azt kell megerteni, hogy a nyaralo kiadas mas, mint az elberlet. itt van vele munka: hirdetni, adminisztralni, takaritas-mosas, alkalmazottak bere nagyon elszallt, (legalabb az adozas sokkal kedvezobb)...mindenkinek van egy hozam elvarasa. Az alberleteim 10%ot hoznak. A nyaraltatas tavaly(beker arra szamolva) 20% nettot hozott.
Ez ala sokkal nem tudok menni, mert akkor inkabb alberletezek. Iden neztem par 100millas nyaralot(10 szobas hazak). Egyiket sem adjak ki, mert nincs kedvuk, hirdetik eladasra, de nem surgos, alkudni nem lehet. Butorokat kerdeztem benne van e az arban, azt mondja az elado, akkor inkabb eltuzeli. Nem surgos, nem kell nekik a penz, mire koltsek. Ez most a hozzaallas. Becsuljetek meg, akik 20ezeret kiadjak a szobat, mert ha ezek nem lesznek, akkor maradnak a napi 60ezres hotelok. Es akkor tenyleg lehet a Cote Azorra menni. 
hellforceone 2019. 03. 19. 06:49
Előzmény: #38305  ypsilon
#38306
Az irány tehát adott... ráadásul, minél többen várják, mantrázzák, hogy be fog zuhanni a piac, annál kevésbé akar majd bezuhanni... bár nekem sem tetszik a szitu, úgy tűnik, hogy ncsednek van igaza, itt már csak egy irány létezik, fel, a magyar ingatlanpiac köszönhetően a fenséges megvilágosodott vezérünknek már csak emelkedni tud :o))) ;)
egynapod 2019. 03. 18. 23:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#38304
a halotti lepelnek nincs zsebe:)
MrLajos 2019. 03. 18. 22:44
Törölt hozzászólás
#38303
Nudli
Nudli 2019. 03. 18. 21:45
Előzmény: #38298  tihamer
#38302
a másik ingatlan az 3xos  most árulom.. félig meddig.
elemerorsos 2019. 03. 18. 21:44
Előzmény: #38289  2345678
#38301
Lesz az olcsóbb is. Most március van, ilyenkor mindenki magas áron próbálkozik a nyári szezonra. Majd nézd meg májusban is, és ha nem csökkent, akkor majd júliusban is, mert akkor sem lesz még kiadva. (Tavaly voltunk a Cote Azur-on, első sorban levő, panorámás újszerű 4 fős apartmanban 120 EUR/nap augusztusban, a sétányon, éttermek, stb., a ház előtt homokos part. No comment, végülis ha valaki Zamárdira vágyik, fizessen többet érte :-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek