Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Nudli
Nudli 2019. 03. 01. 20:08
Előzmény: #36875  2345678
#36920
nagy számnak tűnik.. akinek ennyi van az nem beszél róla..áttételes formákba szervezi.
pitcairn2 2019. 03. 01. 20:07
Előzmény: #36917  Nudli
#36919
a pénz- és bankrendszer az életéért küzd...
ez a modell ebben a formában megbukott...
pitcairn2 2019. 03. 01. 20:07
Előzmény: #36910  Zazie90
#36918
amit 2008 óta látunk annak kb. semmi köze sincs a "kapitalizmushoz"...
Nudli
Nudli 2019. 03. 01. 20:06
Előzmény: #36867  pitcairn2
#36917
hatalmas pénzek koncentrálódtak hatalmasra nőtt bankoknál pénzügyi csoportoknál...a pénz keresi a helyét.
pitcairn2 2019. 03. 01. 20:05
Előzmény: #36906  Nudli
#36916
a pozitívum kb. a 2013 előtti időkre datálódik... az tényleg sikeres stabilizáció volt...
2013-tól azonban egyre inkább félrement minden...
2016-tól kezdve pedig a "utánunk az özönvíz" buborékfújási periódusban vagyunk... 
Nudli
Nudli 2019. 03. 01. 20:05
Előzmény: #36866  egynapod
#36915
cél? ezt hol olvastad.
Nudli
Nudli 2019. 03. 01. 20:04
Előzmény: #36863  Criscito
#36914
Ami a matek részét illeti, nőnek a megtakaritások miközben hatalmas pénzek mennek az ingatlanokba ezt az arányt nem értem.Értem azt kölföldiek, cihákból a pénzek..azt is értem a pártok bitangkasszái..azt is értem SMSz pénzmosodai pénzek moccantak.. de itt Bp-n olyan féelelmetes vásárlóerőt tapasztaltam emi érthetetlen, aki magának vásárol az alkuszik, megnézi mibe rakja a pénzét..de nem..örült már csak 100milliót kell elkölteni.
Törölt felhasználó 2019. 03. 01. 20:04
Előzmény: #36910  Zazie90
#36913
Neked is gratulálok! ÉN sose vagyok  irigy senkire sem  (itt a fórumon is sok éreztem ezt )..  Az országot az egyének sikerei teszik naggyá! Kívánom, hogy legyetek az életbe sikeresek és ne az irigység és a furkálódás legyen a meghatározó , mert ezek negatív energiák és sehova nem vezetnek!!  (Ezt volt az utolsó hozzászólásom  egy időre )
pitcairn2 2019. 03. 01. 20:03
Előzmény: #36907  Nudli
#36912
aki itt vmi "fenntartható" "fejlődésről" delirál az nagyon nincs képben az utóbbi 10 év "válságkezelése" kb. olyan produkció volt mint amikor vki parkettával és a bútorokkal fűt télen...
Nudli
Nudli 2019. 03. 01. 20:00
Előzmény: #36863  Criscito
#36911
állitólag 3000mrd Ft magyar állampapir van külföldi kézben, ezt akarják lenullázni, vszinűleg csak magyar állampolgárok vehetnek majd magasabb kamatozású papirokat, azok meg szépen kifutnak.
Zazie90 2019. 03. 01. 19:59
Előzmény: #36902  Törölt felhasználó
#36910
Erre válaszolok mert megérdemli!
Ügyes vagy gratulálok! Látszik hogy van jó elképzelésed, megértetted a piacot és legfontosabb hogy felgyurted az ing ujjadat és tettél azért hogy megvalositsad mindezt! 
Ez a megtestesült eszenciaja a "jó fajta" kapitalizmusnak ami az országot és személyt előbbre viszi. 
Te is pont azt bizonyítod be hogy lehet csak akarni kell! 
Itt az kellene a kérdés nem lenni higy hogyan csináltad én hogyan tudnám ezt magamra vonatkoztatni és megcsinálni. Lehet látni aki ezt kérdezi az is egyszer megcsinalja!
A piaccal kapcsolatban még úgy érzem Magyarország elkezdett bizseregni-pezsegni. (Orbán beszéde is most konfirmalta ezt meg a legszemellenzosebb idióta nak)
Nyugat nagy része most el van keresi és el van foglalva identitás politikaban errefelé meg nagyon jól tudnak fókuszálni (V4-ek) 
Szó mi szó, aki ma akar az elérhető dolgokat. Hajrá magyarok!
Nudli
Nudli 2019. 03. 01. 19:58
Előzmény: #36860  1kor13
#36909
tudod már nincs ilyen férfi vagy nő.. szabadon választhatsz nemet. Épp gondoltam nő leszek és megyek a nyugdihivatalba lenyugdijaztatom magam.
Nudli
Nudli 2019. 03. 01. 19:56
Előzmény: #36857  buyandhold
#36908

igen a pénzszórás idegesit.
Ha van akkor tartalékolok (ok vettek aranyat, nő a devizatartalék) De én gyümölcs és gabonatárolókba raknám a zsetont valamint feldolgozóiparba..Ne élő állatot kelljen eladni, ne lábon adják el a kukoricát búzát, decembertől ne osztrák és lengyel almát együnk mert a jófajta magyar már nem ehető fás beszikkadt.
Nudli
Nudli 2019. 03. 01. 19:51
Előzmény: #36851  pitcairn2
#36907
azért 10év az már egy időtáv..persze lehet nyomni szerencse meg véletlen..de azért ez gyerekes lenne nem?
Nudli
Nudli 2019. 03. 01. 19:50
Előzmény: #36850  pitcairn2
#36906

kicsit emlékezni kell. mi a pozitivum nekem? emlékezzünk kicsit
1. Államcsőd közeli állapot, orbán útja több keleti országba vezet, utána elkergeti IMF-et, aztán nagy fordulat reptérről visszahivják őket. Szokásos IMF tanácsok, megszoritás, adóemelés, hitelfelvétel.
2. fidesz fel akarta pörgetni a gazdaságot, ezért csináltak egy magasabb hiányos költségvetést emlékeim szerint 5,6%.. amit hirtelen nem engedélyezett eu.. ami korábban nem volt gond.. hirtelen 3%alá kellett nyomni.
3. Mató nem az ortodox módszerekkel operál, nem a lakosságot sanyargatja, Robin Hood adókat vetnek be, pl bankadó, mondván a bankok okozták a válságot.
4. liberálbolsevikok idejében 30-35% volt az eus források felhasználása, folyamatos volt a hitelfelvétel, nőtt az eladósodottség
5. nekem poziti a magánnyugdij számlák felszámolása, tudjuk, magáncégek gyűjtik ezt az adót szabadon rendelkeznek vele, semmi garancia nincs arra ha eljön az idő teszik a dolgukat és fizetik a nyugdijakat (brazil megoldás) , a paraszt meg hova fog szaladni? a zorbán házához..aggya vissza a pénzét szóval kiesik egy adófajta ami után még kamatot is kell fizetni mert állampapirokat is vesznek a nyuddijcégek. Egyszerűsités, bevonják ezeket a  papirokat, csökken államadósság, nem kell fizetni kamatot. A részvényeket vagy eadják vagy növeli az államkincstárt. (sajnos erről nincs leltár)
6. chf hiteles csorda megmentése, két csapás egy ütésre, megszünnek a kilakoltatások plusz az államadósság szerkezetének a javitása.
7. miközben kkv-k a bankoktól 11-14%ra kapnak hitelt bevezeti a 3,5%-os kedvezményes hitelt..2x 1000mrd forint ami kimozditja a kkv-kat a válság okozta bénultságból.
8. a minimálbérek folyamatos emelése..én még emléxem amikor a szakszervezetek tiltakoztak a m.bér emelés miatt..nem hittem fülemnek..mondták nem lehet emelni mert kirúgják a melósokat, a bérek emelkedése növeli a belső fogyasztást, a hitelfizetést, és helyzetbe hozza a kkv-kat akik a kereskedelemben szolgáltatásban dolgoznak.
9. folyamatosan dolgoznak az államadósság szerkezetének a javitásán, ami elég jó képet fest most.
10. pozitiv az is nem vezetik be eurt, ez eszközt ad a monetáris politikához..és nem mellesleg mivel nem vagyunk eur övezet nem kell jótállnunk a félelmetes görög olasz spanyol, portugál adósságért. Ahol bevezetik eurt ott minden drágul, ami persze a kormány hibája lenne.
Szóval összefoglalva: pénzügyi stabilitás, bérnövekedés, adósságszerkezet javitása, nem emelkedő államadósság, kkv-k helyzetbe hozása, a teljes játéktér kihasználása (kamatcsökkentés, eus források kimaxolása..) Unortodox megoldások, hiszen az ortodox módszerek okozták a válságot u.azzal a módszerrel nem lehet gyógyitani.
legyen negativ is:
Én kiütést kapok az osztogatástól, megmentésektől (ajtó ablak kazán chf-esek, fedezet nélküli ingyenpénzek...)
Nyugdijszámlák kialakitásának a hiánya. Nincs állami vagyonleltár (az MNB vagyonelemek is magyar tulajdon  még ha független is) Tudom nagy falat de az egészségügy szerkezeti átalakitása pontosabban ennek hiánya (maga az ellátás minősége, műszerezettsége itt Bp.en szerintem jelentősen javul) 
Cyberslider
Cyberslider 2019. 03. 01. 19:50
Előzmény: #36902  Törölt felhasználó
#36905

Igen, értelek egyébként, engem nem is az illeték dolog, hanem az "állampapírba való terelés" fogott meg, mit értenek pontosan ez alatt. Sokan az adót (mégis ki fogja megfizetni = a bérlő), van aki a kedvezőbb, tehát magasabb kamatokat - ez így is lesz, hiszen ezt is leírták, magasabb futamidőkkel.
De, most jön egy találós kérdés: Pistikének lejárt 2014-ben az államkötvény, amin ingatlant vett 10m Ft-ért. Pistike ingatlana 2019-ben 28m Ft-ot ér. Az állampapír kamatok azóta x-x-x%-ot hoztak volna. Kérdés: mivel járt jobban Pistike? Azzal, hogy ingatlant vett, vagy azzal, hogy bent hagyta volna a pénzét állampapírban? Mennyivel..?
pitcairn2 2019. 03. 01. 19:34
Előzmény: #36902  Törölt felhasználó
#36904
ok, de nem ők fújják a passzátszelet...  2008-ban már kaptunk ebből egy kemény leckét...
a következő lecke nagyságrendekkel keményebb lesz... 
Törölt felhasználó 2019. 03. 01. 19:31
#36903
Véletlenül írtam 2 részletben a hozzászólásom és még egy utolsó gondolat:
Ingatlan adó (ha bármikor is lenne, de Fidesz alatt kizárt )  : Az Áfát se kérdés ki fizeti a boltba ... Mindig a kedves fogyasztó - a legtöbb ingatlan kiadó át fogja hárítani..
Törölt felhasználó 2019. 03. 01. 19:23
Előzmény: #36898  Törölt felhasználó
#36902
A jelenlegi kormány SOHA nem fog ingatlan adót bevezetni, mert  ez rengeteg szavazat elvesztését jelentené és eleve a másik oldal "próbálkozott volna" ilyennel. Teljesen érthetően bele van írva az MNB programjába , hogy illetékkel ( segítek vételi illetékkel ) javasolják a befektetési ingatlan vételt szabályozni  ( ha megfogadja a kormány). Ez  a régi belépőket nem érinti sőt még lehet egy kényelmesebb kiadói pozícióba lesznek, mert nem lesz annyi versenyző és magasabb bérleti díj is lehet. Jelenleg annyi ösztönző lett egyébként bejelentve, hogy féktelenül az árakat felhajtja , ha lesz is negatív hatás az nem lesz jelentős csak hűteni és nem letörni akarják az árakat.
Valaki írta itt ,hogy  micsoda szemét láda ember az aki kiad lakást . Biztos vannak azok is, de én speciel a város szinte legolcsóbb Panel albérleteit biztosítom jelenleg 10-15 % al piaci ár alatt és tisztességesen adózom.  A megdolgozott eredményemnek (kockázatomnak amiben hitel is van)  a gyümölcse , mert tudtam mikor kell lépni. Szerintetek mit éreznének a lakóim , ha úgy döntenék most  azonnal eladás mindenki mehet ahova akar? Nem hiszem , hogy repesnének a boldogságtól ha kiraknám őket mint macskát szarni... DE eszem ágában sincs eladni egy életre vettem  majdhogynem a lakásokat .  Ha már millió eurós eredményekről van szó az enyém 0,3 millió eurót közelíti amit elértem az elmúlt 5 évben (8-10 szereztem a vagyonom és nem sokból indultam)  a jó magyar ingatlanokkal.  Zsiday cikkje előtt már léptem , mert tudtam, hogy ha megmentik a deviza adósokat kilő a magyar ingatlan piac is ( akkor volt a megmentésükről szó)  .. És hogy miből még ? Láttam kint Amcsiba és Nyugat Európába már réges rég beindult az ingatlan piac  (kamatcsökkentés - nyomtatás beindította) ezért nem volt nehéz kitalálni mi lesz itthon is. Egy kis filozófiai elgondolkodni való még így utoljára, hogy működik a kapitalizmus : 
Ha egy részvényt veszel és osztalékot kapsz az is a melós kemény munkájának a gyümölcsének az elvétele. Ha egy cégtulajdonos  is a melósból él learatja a babérokat  szintén ., még az a nyamvadt állampapír is amire kapsz kamatot még az is az adófizetők megkopasztásáról szól, mert fizetnie kell az államnak ( neked) a kamatokat rá!  Ha a boltba elmész és veszel bármit is a fogyasztót "megkopasszák", mert bizonyos haszonnal  adják el azt a valamit neked és a munkád "gyümölcsét"  veszik el tőled, mert a keményen megdolgozott pénzed valaki máshoz vándorol.
Sorolhatnám a végtelenségig a példákat , de nem teszem. Ideje lenne a csipkerózsika álomból felébredni  és tudomásul venni a kő kemény játék szabályokat! 
consonance 2019. 03. 01. 19:18
Törölt hozzászólás
#36901

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek