Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zazie90 2019. 02. 21. 17:53
Előzmény: #35713  elemerorsos
#35720
Az új lakásokat sokan azért veszik mert megtehetik. (És amint az eladási statisztikák mutatják veszik mint a cukrot)
Lehet venni használt ruhát is de azért ha megteheted nem Johannes nek Az alsonadrágjaban rohangalsz.
Új lakás olyan mint egy jó környék mert már elege leszabalyozza kik is jönnek arra részre.
Új lakásnál van garanciális idő még nem kell aggódni roszdas vezetékekert.
Saját ízlésedre szabhatod.. stb...
lohran 2019. 02. 21. 17:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#35719
ugyanazokat a pajzsokat használód mint Ő
ncseed 2019. 02. 21. 17:07
Törölt hozzászólás
#35718
lohran 2019. 02. 21. 17:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#35717
Te nem ugyanaz vagy ? a klónja az előzőnek
ncseed 2019. 02. 21. 17:05
Törölt hozzászólás
#35716
lohran 2019. 02. 21. 17:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#35715
valóban siralmas
ncseed 2019. 02. 21. 17:03
Törölt hozzászólás
#35714
elemerorsos 2019. 02. 21. 16:55
Előzmény: #35679  gyula1971
#35713

A történet innen már kezd neccessé válni. Egy új építésű kétszobás lakás már közel 40 millió NEM a belvárosban (üresen, vagyis gépesített konyhával, pár bútorral ez +2 millió). Ezeket a lakásokat mérettől, helytől és felszereltségtől függően 150-180 között lehet kiadni, ami azt jelenti hogy bruttó 5%-os hozamot is nehéz csinálni velük. Az állampapír pedig nettó 4,5%-ot tud hétfőtől. Ez nekem no brainer. (Ne értsetek félre, én továbbra is veszek, amit jónak látok, de csak használt és felújítandót már. Nem értem, kik fektetlek tömegesen újba ilyen árak és megtérülés mellett.)
consonance 2019. 02. 21. 16:53
Törölt hozzászólás
#35712
consonance 2019. 02. 21. 16:47
Törölt hozzászólás
#35711
sakal83 2019. 02. 21. 16:30
#35710
Ez egy nagyon jó cikk
https://www.portfolio.hu/gazdasag/sinko-otto-nem-szabad-irritalni-az-embereket-mert-ezzel-a-kivandorlas-iranyaba-toljuk-oket.314761.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link
érdemes elolvasni és értékelni. eléggé komoly dolgokat mond az interjúalany. Részben én is hallok ilyen híreket bár senki vagyok:) egy nagyon jó helyzetértékelést adnak az interjúban.
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 16:10
Előzmény: #35707  sakal83
#35709
Képletesen értettem. Nyilván lecserélgetném újabbakra idővel.. 
Zsolt90 2019. 02. 21. 16:07
Előzmény: #35689  lohran
#35708
Talán ez is az egyik oka, hogy sokan nyugatra batyuznak. Kellemes dolog, ha az embert békén hagyják. Meg hagyják élni.
sakal83 2019. 02. 21. 16:06
Előzmény: #35705  Törölt felhasználó
#35707
" inkább tartva örökre "
remélem paneljeid vannak. az örök+egy napnál majd megnézném az arcod:), mert a petőfi korabeli házak nagy része azért már nem áll bármilyne stabil. A telekrész meg nem annyira tisztázott a panelnél:)
sakal83 2019. 02. 21. 16:04
Előzmény: #35705  Törölt felhasználó
#35706
Továbbra is nyomod a narancsmaszlagot?
Alig várom, hogy kormányváltásnál eladd és menj külföldre:) De hova mennél? A Te fajtádnak oroszország kína törökország az etalon mert a többi sorosmigráncs:)
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 15:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#35705
Az ingatlan piac nem tőzsde  nem olyan gyorsan történnek az események és nem annyira likvid  illeték - adók miatt is. Ez hátrány és előny is lehet.  Viszont vannak piacok  (Nyugat Európa)  ahol válságok esetén se nagyon esik vissza az ingatlan piac , mert az ingatlan egy biztos menedék.  Főleg akkor amikor bank rohamok vannak és  nem garantált a milliók kifizetése akkor jól jön ha szilárd falakban áll a vagyon..  Még egy államcsődöt is a vagyon ingatlanba jobban átvészel.. Ettől függetlenül  ha jönne egy ellenzéki kormány váltás nagyon elgondolkodnék ne adjam e el  mindenem.. ( és sokan lehet ezzel így lennének) ...  mentve ki a pénzt külföldre.. Minden esetre most inkább azon az állásponton vagyok inkább tartva örökre  mint eladva.. Elvégre 3 gyereknek kell a 3 plusz lakás, hogy boldogulni tudjanak.  Bár minden gyerekem arra fogom nevelni  szerezzen legalább 1 lakást az életébe és amit kap  (ha meghalunk ) adja ki mellette.
ncseed 2019. 02. 21. 15:37
Törölt hozzászólás
#35704
Törölt felhasználó 2019. 02. 21. 15:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#35703
Nem egyszerű kérdés a kiszállás pillanata… Én optimista vagyok továbbra is   hosszú távon  ( 15-30 év ezt a külföldi  nyugat európai ingatlan árgrafikonokra alapozom )   bár egy kisebb korrekcióra fel elehet készülni  (10 -20 % )az elkövetkezendő 2-3 évben  . Kevesebbet mondtam volna , de most ez a program kitolhatja az ingatlan piaci bull-t Viszont a 4 % os illeték díj (ha újra vennél lakást 3 év után ) és az ingatlan áremelkedés után csak  5 év után  lehet eladni adómentesen a kecókat , ezért   a ki be ugrálást ez nem díjazza.  (Bár nekem is egy lakásom már bőven adó mentes kategóriába került  - 2013 ba vettem) Hosszú távú trend felfele vezet  bár ha jönne egy „rossz „ kormány és bele piszkálna az isten tiszteletbe ( eltörölné a CSOK ot az összes ösztönzőt ) nagyobb korrekció is lehetne ami már megfontolandó kiszállás tekintetében, de véleményem szerint a jelenlegi kormány lazán megnyeri 2/3 al a következő kormányzást ilyen népszerű intézkedések hatására. Nem  2 kg krumplit hanem milliókat kapnak a családok ugyanis.. A passzív jövedelmi forrást az ingatlan adja számomra és ez biztosítja a nyugodt visszavonulási terveimet , hogy ne robotoljak örökké míg fel nem bukok 65 éves koromra , ezért nehéz szívvel válnék meg az ingatlanoktól még akkor is ha időlegesen ( pár évre) lenne 7-8 % os hozama akár egy állam papírnak is.. A károgók már leírtam ide de megismétlem :  Ha esik az ingatlan ár a befektetők is menekülnek a piacról senkinek nem érdeke, mert zuhanó árak mellett nincs építkezés , nem kell annyi  mérnök , kőműves, ács , bútor  szőnyeg , építő alapanyag gyártás stb. Ha nem kell nő a munkanélküliség nincs verseny a munka erőért nem kell egyre többet adni a munkásnak , hogy dolgozzon.   Jelenleg az 5 % os GDP nek legalább a felét az építő ipar és a hozzá kapcsolódó szolgáltatások adják  ez meggyőződésem. Csökkenő ingatlan ár mellett lehet a kedves ingatlanra ácsingózó tömegeknek se biztos, hogy lesz lakás vételére lehetőség ha magasabb lesz a kamat ( törlesztő ) a hitelre és lehet munkahelye se lesz amire végre felvehetné a hitelt . Csupán ennyit felejtenek el..
Nudli
Nudli 2019. 02. 21. 15:11
Előzmény: #35683  lohran
#35702
vannak lehetőségek, ha nem tudsz élni ezekkel akkor ne másra mutogass. Azt látom ilyen jól még nem éltek az emberek. Ennyi lehetőség ekkora vásárlóerő még soha nem volt. Gyerekes aki most a kormányra mutogat, mert amíg ezek vannak nem lehet semmit..csak kérdezem ezektők akkor az előző ciklus 8évében hasítottál? nem hiszem..és ezek az emberek nem is fognak...csupán saját lustaságukat élhetetlenségüket akarják igazolni.
Zsolt90 2019. 02. 21. 15:05
Előzmény: #35699  Törölt felhasználó
#35701
Nem sokat ér Budapesten az a pár M Ft, amit meglévő egy két gyerekre lehet kapni, ha közben minden ingatlan sokszor ennyivel drágul, pont a támogatások miatt.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók