Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
masseduction
masseduction 2019. 02. 16. 14:10
Előzmény: #35236  Törölt felhasználó
#35240
És ez a pénz inflációval súlyozva szerinted elég erre, amit itt leműveltetnek az emberekkel hitellel? Erre lehet egy életet alapozni? Nagyon nem.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 14:09
Előzmény: #35235  qwrtzq
#35239
Na ja.
Én kockázatkerülő módon inkább fizetgetek előre.
Egy airbnb-zhető garzon önerejét(mai áron) már befizettem plusszban 3 év alatt.
A hitelkamat amit most fizetek 2.5%, 3 fölött talán nem is volt az elején sem, met ebben viszont már kevésbé voltam kockázatkerülő, inkább ezzel kompenzálom az nagyobb előtörlesztéseket.
masseduction
masseduction 2019. 02. 16. 14:08
Előzmény: #35235  qwrtzq
#35238
Engem nem érdekel, ki mit vetett fel. Én válaszoltam neked valamire, te pedig a számba szavakat pakoltál. Az emberek nem törődnek ilyennek, hogy kockázatmérleg. Egyszerűen felveszik a hitelt, mert nincsen pénzük valamire és megnézik, hogy mennyit kell havonta fizetni. A többi nem érdekli őket. Te nem csinálsz mást, mint kiragadsz egy nagyon szűk keresztmetszetet és az egészet ráindukálod minden emberre, mintha mindenki racionális lenne, mindenki "pénzügyi stratéga" lenne. Csak az igazság az, hogy a pénzügyi analfabetizmus nem a csak providentnél kezdődik. Hanem ott, hogy valaki csak puszta keze munkájára adósodik el sok-sok évre, ráadásul nullkamatok időszakában ami nyilván instant öngyilkosság.
De te csak fosod a szavakat, úgy mintha itt mindenki stratéga lenne, átvághatatlan és racionális.
Na kár, hogy nem bírod a szemed kinyitni végre.
qwrtzq 2019. 02. 16. 14:08
Előzmény: #35233  masseduction
#35237
És te amúgy honnan tudod, hogy nem fiatallal beszélgetsz? Ja, gondolom akkor meg az jönne, hogy aki 20-on 30 éves az azért hülye szerinted meg még fiatal. 
"Én értem, hogy jól eladósítottad magad és most zsigerből rettegsz, hogy ha beüt a gebasz, mi lesz veled. Én értem a frusztrációdat. De attól még a valóság van és létezik, és Magyarország a béreket tekintve nem csak Budapestből áll."
Ne személyeskedj, és ne hazudj. A második mondatot én nem állítottam.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 14:04
Előzmény: #35233  masseduction
#35236
Az egész vita itt abból gerjedt, hogy itt vki _budapesten_ mennyit keres.
Lehet, hogy vidéken más a helyzet, de a példa budapesti volt.
Egyébként _adminisztratív_ munkakörben a 200 nettó kevés év tapasztalattal szerintem rendben van, főleg ha még a munkaerőhiány időszak előtt lépett be.
Ha most kéne valakit felvenniök egyébként már lehet nem sikerülne.
qwrtzq 2019. 02. 16. 14:03
Előzmény: #35232  masseduction
#35235
Nyilván te vagy a személyi bankárom, és pontosan tudod, hogy mennyi pénzem van vagy nincs :)
Azt vetette fel egy fórumtárs, hogy fellendülésben az emberek visszafizetik a hiteleiket, én meg azt mondtam neki, hogy szerintem ez nem feltétlenül van így. Persze azt is megtehetik, de ez nem a hiteltől függ, hanem a kockkázatmérlegtől.
Szóval csak személyeskedő megjegyzésnek szántad? :) Na köszi.
impudent 2019. 02. 16. 14:01
#35234
Nagyon rossz hir ez a felminosites.
Folytatodik a tobzodas minden meg zavarosabb lesz.
masseduction
masseduction 2019. 02. 16. 14:00
Előzmény: #35230  qwrtzq
#35233
Ember, menj már ki az utcára. Nézz már körbe, beszélgess már emberekkel, fiatalokkal. Én értem, hogy jól eladósítottad magad és most zsigerből rettegsz, hogy ha beüt a gebasz, mi lesz veled. Én értem a frusztrációdat. De attól még a valóság van és létezik, és Magyarország a béreket tekintve nem csak Budapestből áll.
A KSH meg hazudik, teljesen mindegy milyen a módszertan, a valóságot nem tükrözi. És miért mondom ezt? Nézz körbe, LÁSS.
masseduction
masseduction 2019. 02. 16. 13:58
Előzmény: #35229  qwrtzq
#35232
"Nem csak akkor vehet fel az ember hitelt, ha nincs pénze."
Ha tudnál olvasni, akkor észre vetted volna, hogy az a komment pont erről szólt (amire válaszoltál).
De gondolom ha te hitelt felveszel, nem hinném, hogy megvan rá amúgy a fedezet és csupán pénzügyi megfontolásból tetted volna. Ergó nincs pénzed. Én nem arra írtam, hogy Bill Gatesnek nincsen, hanem arra, hogy NEKED nincs. :D
Nem tudom miért erőlködsz, itt mindenkinek tele van veled a hócipője.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 13:55
Előzmény: #35210  Törölt felhasználó
#35231
Ja a slusszpoént el is felejtettem.
Többet akartam előtörleszteni, mint ami beleesik az évi ingyenes keretbe, de az ingyenes keretet is ki akartam használni.
Ehhez ugyanezt a kört végig kellett még 1x zongorázni, így mivel már viszonylag záráshoz közeli időben mentem be a fiókba tekintettel az ügyintéző munkaidejére inkább egy másik napon intéztem el.
Így egy óra biztos elment ezzel a bankomnak összességében arra, amit amúgy szívesebben csináltam volna meg itthon a netbankomban, ha erre lenne lehetőség.
qwrtzq 2019. 02. 16. 13:55
Előzmény: #35227  masseduction
#35230
Csak az nem mindegy, hogy mekkora a súlya a mintában, amiből számoljuk az átlagot. Senki sem állított olyat, hogy onnantól, hogy számoltunk egy átlagot akkor az onnantól homogén.
Te hazudozol olyanokat, hogy itt mindenki nyomorog, kivéve a bátyád aki osztrákban mérnök.
qwrtzq 2019. 02. 16. 13:52
Előzmény: #35228  masseduction
#35229
Szerintem neked nem megy az értő írás. Gyakorlatilag megismételtél engem, annyival kiegészítve, hogy "mivel nincs pénzed ezért vettél fel hitelt" ami nem igaz. Nem csak akkor vehet fel az ember hitelt, ha nincs pénze.
masseduction
masseduction 2019. 02. 16. 13:48
Előzmény: #35226  qwrtzq
#35228
Értő olvasás nem megy? De Bill Gates olyan hatalmas forgási sebességet produkál a befektetéseivel, hogy ő stratégiai szempontból csinálja ezt :D
masseduction
masseduction 2019. 02. 16. 13:47
Előzmény: #35225  qwrtzq
#35227

Megint abba a hibába esel bele, hogy egy kis minta jellemzőit indukálod teljes Magyarországra. És igen, 200 alatt bőven találni embert Magyarországon átlagban...
Ne hazudozz állandóan, igazuk van.
qwrtzq 2019. 02. 16. 13:47
Előzmény: #35221  masseduction
#35226
"A többi csak mellébeszélés, mivel nincs pénzed ezért vettél fel hitelt."
Ez nem igaz, Bill Gates-nek is van hitele.
qwrtzq 2019. 02. 16. 13:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#35225
Szerinted pénzügyi területen 180 nettó egy olyan bér, amiért össze illik tenni a két kezét valakinek? Budapesten.
Na ne viccelődjünk már.
qwrtzq 2019. 02. 16. 13:41
Előzmény: #35219  masseduction
#35224
"De azért nem jellemző, hogy többszörösét kapnák zsebbe."
Honnan tudod, hogy ez nem jellemző? Nekem az a tapasztalatom, hogy 200 nettó alatt egyszerűen képtelenség munkára alkalmas embert találni.
consonance 2019. 02. 16. 13:39
Törölt hozzászólás
#35223
gyula1971
gyula1971 2019. 02. 16. 13:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#35222
Na ez jó.-
pedig ha questor részvényekbe vehettek volna fel hitelt. Quaestor részvények fedezetére akkor amelyik bank hitelezett,az jó ráfázott.
masseduction
masseduction 2019. 02. 16. 13:36
Előzmény: #35220  qwrtzq
#35221
A bérből és fizetésből élésnek az a veszélye, hogy nem egy állandósult dolog.
Akkor buli a hitelfelvétel, ha meglenne rá a pénz/fedezet, csak éppenséggel gyorsabban meg tudod forgatni a pénzed, ergo többet keresel a pénzeddel egységnyi idő alatt, mint az egységnyi időre szóló THM.
A többi csak mellébeszélés, mivel nincs pénzed ezért vettél fel hitelt. De annak kifizetése bizonytalan a jövőre nézve.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek